Jump to content
Dogomania

Płoszka za TM [*]. Dinga w DS! Czarka - po wylewie (info na końcu)


Recommended Posts

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koszt hoteliku to właśnie 350 pln, już zebrane w deklaracjach :)

Gdyby ktoś jednak chciał dorzucić coś więcej, to na pewno się przyda - choćby na wizytę weterynaryjną Płoszki, która na pewno będzie konieczna.
Ja swoje 50 pln wpłacę już od pierwszego miesiąca, mimo deklaracji opłat.

Czekam na numer konta TWZ, żeby już rozsyłać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szalony Kot']Koszt hoteliku to właśnie 350 pln, już zebrane w deklaracjach :)

Gdyby ktoś jednak chciał dorzucić coś więcej, to na pewno się przyda - choćby na wizytę weterynaryjną Płoszki, która na pewno będzie konieczna.
Ja swoje 50 pln wpłacę już od pierwszego miesiąca, mimo deklaracji opłat.

Czekam na numer konta TWZ, żeby już rozsyłać :)[/QUOTE]

jeszcze trochę ponad 3 tygodnie.

Jest już może nr konta? Trochę tu pusto ostatnio- tak się trochę martwię, żeby zadeklarowani darczyńcy nie pouciekali do innych psów w potrzebie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']jeszcze trochę ponad 3 tygodnie.

Jest już może nr konta? Trochę tu pusto ostatnio- tak się trochę martwię, żeby zadeklarowani darczyńcy nie pouciekali do innych psów w potrzebie..[/QUOTE]

ja jestem i pamietam o Płoszce:bye:, deklaracje oczywiście podtrzymuję:p

Link to comment
Share on other sites

Też miałam psa u Kasi i z całego serca mogę polecić ten Hotelik :lol:. Niedawno nasz Uranek pojechał do DS i była to w wielkim stopniu zasługa Kasi bo to ona przyzwyczajała go do zachowywania się w domu...
A z własnych doświadczeń ze zbieraniem kasy na hoteliki dla wielu już psiaków mogę podpowiedzieć żebyście zaczęli zbierać pieniądze już teraz, jak najwcześniej. Ze staruszkami jest niestety tak że niespodziewanie może "wyskoczyć" choroba a wiadomo wet i leki to solidne nieraz kwoty. Nieraz jest też tak że ktoś może się spóźnić z wpłatą bo np. pensję dostał później i wtedy ten zapas na koncie jest bardzo, bardzo przydatny........

Link to comment
Share on other sites

Sz. Kocie, pogoń TWZ, bo to on udostępnia konto :)

Jutro zabieramy Płoszkę na badania do zaprzyjaźnionej lecznicy. Ta podróż będzie krótka, bo lecznica jest 5 minut samochodem od schroniska, ale pewnie i tak się bidula zestresuje :( Jedziemy o takiej porze, kiedy jest szansa, że będzie mało pacjentów.

Prosimy o kciuki!

(Za te badania Płoszki płacą wolontariusze)

Link to comment
Share on other sites

Wymęczyliśmy Płoszkę w lecznicy.

Przede wszystkim na chwilę obecną ma infekcję - dostała antybiotyk.

Zrobiliśmy rtg, ale jeszcze nie jest opisane.
Pobraliśmy krew i kupę, bo akurat nadarzyła się okazja.

Badanie usg wykazało guzy i zmiany w wątrobie i śledzionie. :( :( :( W sumie nie jest to zaskakujące, w takim wieku i po życiu schroniskowym... Podobno tego typu guzy musiały narastać długo, więc przy tzw. zachowawczym leczeniu ma szansę pożyć jeszcze kilka miesięcy.

W oczach zmiany, wynikające głównie ze starości.

Płoszka była bardzo dzielna i grzeczna. Nie ma w niej cienia agresji. Nawet jak ją coś zabolało, to jedyną jej obroną było stuknięcie zamkniętym pyszczkiem w moją rękę.


Pełny opis badania będę mieć w przyszłym tygodniu.

Wtedy też wyślę go Kasi (mam nadzieję, że nie zmieni zdania, wiedząc, że sunia nie jest okazem zdrowia)

Link to comment
Share on other sites

Chyba wszyscyśmy zdawali sobie sprawę, że pies z taką przeszłością fikołków brykał nie będzie...

Myślę, że wszyscy, którzy będziemy ją finansować, powinniśmy wypracować jedno podejście do ewentualnego leczenia.
Moje zdanie jest takie - przede wszystkim nie męczyć.
Jeśli Płoszka będzie się czuła dobrze, dalej będzie swoją spokojną, cichą, grzeczną staruszką - niech mieszka u Kasi jak najdłużej. Ale jak zdrowie zacznie jej się psuć... to powalczmy tyle, ile należy, ale nie wpadajmy w histerię, która czasem przeraża mnie na dogo.

Każdy powinien w razie czego móc godnie odejść. Czy zwierz, czy człek. Nie jestem zwolennikiem leczenia za wszelką cenę, zwłaszcza, jeśli ma to być jednocześnie traumą psychiczną dla zwierzaka.


Na FB podtrzymano swoją deklarację.
Wszyscy czekamy na numer konta.

Napisałam pw do TWZ tu, i dziś na drugim forum też, ale póki co milczy.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z Kotem - do przewidzenia było - niestety, że Płonia nie jest okazem zdrowia. ale jesteśmy po to, żeby ten jeszcze jej dany czas przeżyła w spokoju i ciepełku. trzeba ją leczyć, w miarę możliwości, ale przede wszystkim pilnować aby później ew. nie cierpiała. oczywiście postaram się wspierać finansowo leczenie Płoni.

Link to comment
Share on other sites

piszę tam:)

To jest niebywałe. Wydarzenie niesamowite. Pod konieć życia pojedzie do Kasi i będzie tam żyła jak w domu. Ja nie moge..szok

Osoby, które są w stanie pomóc i pomagają = jesteście po prostu niesamowici!!!

anonim to Margret S z fb (ale chyba nie pisała na stronie wydarzenie, przesłałam nr. konta)

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy jesteście wielcy. To JEDYNA szansa dla Płoszki, by poczuła, czym naprawdę jest dom...

Przesłałam wszystkim już na pw numer konta. Gdyby ktoś jeszcze chciał wesprzeć Płoszkę - niech śmiało pisze do mnie ;)
W środę zapytam TWZ, czy są już jakieś wpłaty.

Ustalmy też na przyszłość - 10 dni przed końcem terminu miesięcznego będę przypominać na wątku. 5 dni przed wysyłać przypominające pw.

No i oczywiście regularnie będą newsy z hoteliku od Płoszki :) Będę utrzymywać kontakt z Kasią via pw na dogo :) i mam nadzieję, że sama Kasia też tu czasem zajrzy...

Link to comment
Share on other sites

Dziś mam nadzieję jedna z naszych wolontariuszek będzie rozmawiać o Płoszce w lecznicy. Doktor mówił, że chcą ustalić jakąś kurację, która wzmocni i ureguluje pracę układu pokarmowego (Do tego wszystkiego Płoszka ma zapalenie jelit, co niestety przy schroniskowej diecie nie jest niespodzianką)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...