Jump to content
Dogomania

Płoszka za TM [*]. Dinga w DS! Czarka - po wylewie (info na końcu)


Recommended Posts

Na ten moment wieści są takie:

- kierowniczka zgodziła się na to, aby Płoszka zamieszkała w hotelu

- zdania wśród wolontariuszy są podzielone, jest dużo wątpliwości. Zawsze jesteśmy ostrożni w adopcjach na duże odległości, ogólnie wolelibyśmy, żeby było to miejsce na tyle blisko, abyśmy mogli sprawdzić warunki. Dwójka naszych wolontariuszy poleca hotelik niedaleko od schroniska, w Otrębusach - hotelowali tam swoje psy, mają porozmawiać i się dowiedzieć. Więc w pierwszej kolejności sprawdzimy tę opcję.

- TWZ zgodził się udostępnić konto, zbierać wpłaty i dokonywać przelewów - jak technicznie podamy wszystkim zadeklarowanym ten numer? Niektóre oferty są z FB, inne z dogo - czy ktoś będzie mógł poinformować na PW te osoby o danych do przelewu? (Dane podamy jak już zapadnie ostateczna decyzja)

- Czy jeśli hotelik w Otrębusach nie wypali i będziemy musieli się zdecydować na ten u Kasi (lub jeśli wypali dom, o którym była mowa), to czy możemy liczyć na jakąś pomoc w transporcie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anuk']Na ten moment wieści są takie:

- kierowniczka zgodziła się na to, aby Płoszka zamieszkała w hotelu

- zdania wśród wolontariuszy są podzielone, jest dużo wątpliwości. Zawsze jesteśmy ostrożni w adopcjach na duże odległości, ogólnie wolelibyśmy, żeby było to miejsce na tyle blisko, abyśmy mogli sprawdzić warunki. Dwójka naszych wolontariuszy poleca hotelik niedaleko od schroniska, w Otrębusach - hotelowali tam swoje psy, mają porozmawiać i się dowiedzieć. Więc w pierwszej kolejności sprawdzimy tę opcję.

- TWZ zgodził się udostępnić konto, zbierać wpłaty i dokonywać przelewów - jak technicznie podamy wszystkim zadeklarowanym ten numer? [B]Niektóre oferty są z FB, inne z dogo - czy ktoś będzie mógł poinformować na PW te osoby o danych do przelewu?[/B] (Dane podamy jak już zapadnie ostateczna decyzja)

- Czy jeśli hotelik w Otrębusach nie wypali i będziemy musieli się zdecydować na ten u Kasi (lub jeśli wypali dom, o którym była mowa), to czy możemy liczyć na jakąś pomoc w transporcie?[/QUOTE]

odnośnie informacji: najlepiej jak konto powysyłają opiekunki psa, czyli Wy. Na fb jest Szalony Kot, a na dogo np. Ty. (na fb mogę wysłać do tych ludzi, którzy już się zadeklarowali, tylko wkrótce będę miała trochę mniej czasu, więc dobrze będzie, jeśli w przyszłości ktoś jeszcze będzie to nadzorował) Od razu zapytaj o IBAN i BIC do przelewów zagranicznych.

Niestety na ten moment nie ma pełnych deklaracji. Tylko tez na wątku jest dość cicho ostatnio.

Pomoc w transporcie: jak już podejmiecie decyzję, trzeba będzie poszukac mozliwego transportu na transportowym wątku, zmienić tytuł. Prawdopodobnie nikt za darmo nie pojedzie, więc także trzeba będzie zbierac pieniądze na ten cel.

Aha- może macie jakieś fanty na bazarek dla niej? (na weta czy coś)

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem na FB, tylko trochę się pogubiłam, kto jest z dogo, kto z FB: dużo się w pewnym momencie działo i tu i tu równolegle.

To, co mnie martwi to m.in. to, o czym piszesz: na ile można liczyć na te deklaracje? Nie chcielibyśmy sytuacji, w której nagle po miesiącu, czy dwóch zabrakłoby tych pieniędzy. :( Wtedy przecież nie przywieziemy Płoszki w środku zimy z ciepła z powrotem do schronu, więc wtedy utrzymanie jej spadnie na nasze kieszenie - co nie będzie proste...

Link to comment
Share on other sites

nie no, musimy ludziom uświadomić, że hotelowanie może trwać długo i deklaracje muszą być zapewnione na ten okres. Ja Cię doskonale rozumiem, bo ryzyko jednak pewne jest, ale tak robią wszyscy na dogo i jakoś to idzie..hm. Ważne jest też, żeby hotelik i osoba odpowiedzialna za sukę jakoś współpracowały; żeby było informacje- to ważne dla deklarowiczów i ogólnie. Proszę sprawdzcie Wasz hotelik także pod tym kątem.

Poza tym myślę, że i tak trzeba dodatkowo jakis bazarek zrobić, zeby ją do weta zabrać. Cały czas myślę o tym ,że pierwszą dolegliwością starszych psów są zapchane gruczoły okołoodbytowe. Nic wielkiego, ale wyciskać trzeba. Może schroniskowy wet mógłby się tym zająć?

Ja na bazarek mam np. perfum. Ale on sam jeden nie wystarczy. Gdyby więcej fantów się zebrało. Może coś Wam w domu leży albo chcecie coś podarować na bazarek dla niej?

Link to comment
Share on other sites

Jak coś, to ja numery konta porozsyłam i tu, i na FB.
Wszyscy znamy problem sytuacji, gdy wykruszają się chętni na deklarację, dlatego myślę, że tu paradoksalnie sprzymierzeńcem Płoszki jest jej wiek. Nie oszukujmy się, to nie będzie tak, że ta psinka przeżyje tam bóg wie ile... :(

W razie czego, jeśli będzie taki miesiąc czy dwa, że z kasą będzie gorzej, to postaram się wysupłać nieco więcej - Płoszka naprawdę zapada w serce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anuk']

- zdania wśród wolontariuszy są podzielone, jest dużo wątpliwości. Zawsze jesteśmy ostrożni w adopcjach na duże odległości, ogólnie wolelibyśmy, żeby było to miejsce na tyle blisko, abyśmy mogli sprawdzić warunki. Dwójka naszych wolontariuszy poleca hotelik niedaleko od schroniska, w Otrębusach - hotelowali tam swoje psy, mają porozmawiać i się dowiedzieć. Więc w pierwszej kolejności sprawdzimy tę opcję.
[/QUOTE]


Anuk jest już jakaś decyzja odnośnie hoteliku?

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaa

no to w takim razie jest komplet deklaracji!!!!!! (tak mi się wydaje)

czekamy zatem na szalonego kota i anuk


dziewczyny piszcie proszę; ona za miesiąc może już siedzieć u Kasi w hoteliku domku z ogródkiem. po 16 latach, być może po raz pierwszy w życiu. Chyba, że zdecydujecie się na ten inny hotelik (tylko sprawdzcie czy będzie w domu, w domu tzn częścią rodziny, nie gdzieś w sieni, na korytarzu, w rogu. Sprawdzcie także, czy "Wasz" hotelik jest przygotowany na to, że suczka może (prawdopodobnie) nie będzie utrzymywała czystości itd etc...) tak czy siak, trzeba podjąć deyzję:)

zostało trochę czasu na szukanie transportu i zrobienie bazarków:)

Link to comment
Share on other sites

super, więc chyba jest komplet kasy. Anuk, zastanówcie się i dajcie znać, trzeba by zarezerwować miejsce w hoteliku, chyba, że wolicie ten "Wasz"? co do transportu, to tak, jak mówiłam, mogę Płoszkę zawieźć, co do kasy to się dogadamy oczywiście... ;)

zwłaszcza, że mamy już obiecane opłacenie 1 i 2 miesiąca... i coraz zimniej się robi, trzeba podjąć decyzję. myslę tez nad jakimś bazarkiem - poza hotelem, potrzebne będą pieniądze na leki, dojazdy do weta, itp...

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem na tak, ale ja nie decyduję za Płoszkę...

Przypomnę deklaracje:
Annika obiecała pokryć cały pierwszy miesiąc! :multi:
A Monika B. z Facebooka cały drugi :multi:

Stałe miesięczne:
an-na: 100 pln
krooppka: 100 pln
Szalony Kot: 50 pln
Annika: 30 pln
Kmurdz: 30 pln
anonim z fb: 40 zł
Monika B.

Suma: 350 pln

I jak coś to na pewno postaram się dorzucić coś do dodatkowych sytuacji :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szalony Kot']Ja jestem na tak, ale ja nie decyduję za Płoszkę...

Przypomnę deklaracje:
Annika obiecała pokryć cały pierwszy miesiąc! :multi:
A Monika B. z Facebooka cały drugi :multi:

Stałe miesięczne:
an-na: 100 pln
krooppka: 100 pln
Szalony Kot: 50 pln
Annika: 30 pln
Kmurdz: 30 pln
anonim z fb: 40 zł
Monika B.

Suma: 350 pln

I jak coś to na pewno postaram się dorzucić coś do dodatkowych sytuacji :)[/QUOTE]

:)

Ja chcę/muszę napisać Kasi co i jak z miejscem w hoteliku.

Link to comment
Share on other sites

Próbuję się dodzwonić do dziewczyny, która miała sprawdzać ten hotelik w Otrębusach, ale nie odbiera na razie.
Z tego, co piszecie, to ten hotelik u Kasi brzmi bardzo fajnie, ale chciałabym mieć możliwość chociaż telefonicznego kontaktu z nią.
Dajcie nam proszę jeszcze kilka dni na decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Anuk też uważam, że jako osoba decydująca powinnaś miec kontakt telefoniczny z Kasią i powinnaś o ten kontakt zadbać. Napisz proszę do Kasi pw i poproś o nr telefonu.
To samo tyczy się hoteliku proponowanego przez Wasze wolontariuszki.
[U][B]
jeszcze raz: nick na dogo: kasiaprzystał
[/B][/U]
możesz poza tym napisać pw do Martka1982, która z Konina do hotelu u Kasi wysłała 13letnią Paulinkę
[*] i zapytac o zdanie.

Bez odpowiednich informacji ciężo jest podjąć odpowiedzialną i dla psa najbardziej korzystną decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Tak, już wszystko ustalone.

Hotel w Otrębusach był gotowy przyjąć Płoszkę, ale chcieli, aby wracała ona do schronu w momencie pełnego obłożenia hotelu. Mogłoby więc być tak, że nagle Płoszka musiałaby trafić z ciepła do boksu na zewnątrz w środku zimy, bo święta... Warunki w tym hotelu na pewno są lepsze niż w schronie - klatki w ogrzewanym budynku, ale raczej rzeczywiście na kilka/ kilkanaście dni, a nie na długie miesiące.

Tymczasem rozmawiałam długo z Kasią, i rzeczywiście bardzo spodobało mi się to, co oferuje psom. Jedna z naszych wolontariuszek zaoferowała zawiezienie Płoszki do hotelu u Kasi wygodnym, dużym samochodem. Dziś potwierdziłam u Kasi :)

Niestety, Płoszka może tam jechać dopiero po 23.10, a my możemy tylko w weekend, także wstępnie podróż zaplanowana jest na 29.10
Trzymajcie proszę kciuki, aby nic nieprzewidzianego nie wydarzyło się do tej pory i aby utrzymała się w miarę przyjemna pogoda.

Szalony Kocie, skontaktuj się proszę z TWZ w sprawie danych do przelewu na jego konto od darczyńców i poinformuj darczyńców.
(BTW: zapodział mi się gdzieś link do wydarzenia na FB)

Od Kasi dostanę jej dane do przelewu i przekażę TWZ.

Ważne info dla darczyńców: opłaty Kasia pobiera zawsze pod koniec miesiąca. Umówicie się jakoś z TWZ na wpłaty.

Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich, dzięki którym to jest możliwe :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

bardzoooo się cieszę!!!!! tak mi Płoszka od początku leżała na sercu.
jakby coś z transportem nie wypaliło, to ja tez mogę Płoszkę zawieżć, albo chociaż towarzyszyć, żeby kierowca miał spokojna głowę i nie martwił się Płonią.

proszę wpiszcie w 1 poście jaki jest koszt pobytu w hoteliku, od kiedy Płoszka tam będzie, trzeba podliczyc czy mamy komplet deklaracji...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...