Jump to content
Dogomania

Płoszka za TM [*]. Dinga w DS! Czarka - po wylewie (info na końcu)


Recommended Posts

cieszę się że w końcu więcej osób się zainteresowało. Ja pytałam w hoteliku koło Serocka, jak macie sprawdzone hoteliki lub płatne dt mówcie. najlepszy byłby taki gdzie nie siedzi w koju bo już się nasiedziła. Płoszeczka jest spokojna, drepcze sobie w kierunku tylko jej wiadomym, więc raczej z innymi psami nie będzie problemu bo nie zwraca uwagi. Ja wyjeżdżam na tydzień więc jak by co to po 21 znów się włączę. Piszcie kochane bo jak najszybciej domek musi być, kobietka jest już wiekowa i każda chwila się liczy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Charly']Dziewczyny jaki Płoszka ma stosunek do innych piesków? Czy mogłaby zamieszkac z innymi psami, dużymi, małymi, suka, pies?

pytam, bo potrzeba trochę info do ogłoszeń i proszę o więcej zdjęć, dużo zdjęć:)[/QUOTE]
Już i na FB pisałam, że ona w ogóle jest raczej obojętna wobec otoczenia ;)
Więc i psy jej nie ruszają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krooppka']cieszę się że w końcu więcej osób się zainteresowało. Ja pytałam w hoteliku koło Serocka, jak macie sprawdzone hoteliki lub płatne dt mówcie. najlepszy byłby taki gdzie nie siedzi w koju bo już się nasiedziła. Płoszeczka jest spokojna, drepcze sobie w kierunku tylko jej wiadomym, więc raczej z innymi psami nie będzie problemu bo nie zwraca uwagi. Ja wyjeżdżam na tydzień więc jak by co to po 21 znów się włączę. Piszcie kochane bo jak najszybciej domek musi być, kobietka jest już wiekowa i każda chwila się liczy[/QUOTE]

na wątku Paulinki, która spędziła w schronisku 13 lat -od 1998 do 2011 padła propozycja hoteliku u Kasi. Poniżej więcej info na temat tego hoteliku. dodam tylko, że Paulinka w końcu tam pojechała i decyzja odnośnie tego miejsca okazała się najlepszą decyzją:) [B]Opieka, informacje, zdjęcia- wszystko tak jak należy, o nic nie trzeba prosić.[/B] [B]Poza tym zwierzak przebywa w domu; nie w kojcu, nie w boksie, nie w budzie-[/B]chociaz pewnie opcja z budą jest, jeśli dom nie wyjdzie. Stąd też wiadomo, co pisać w ogłoszeniach, czy pies lubi/może [zachowuje czystość] przebywać w środku, czy koniecznie potrzebny jest ogród, buda itp.Paulinka od kilku miesięcy jest już w swoim domku- po 13 latach pobytu w schronisku zamieszkała w mieszkaniu ( z windą)- i własnie dzięki Kasi dowiedzieliśmy się, ze nie tylko ogród i buda, ale także zwyczajny block (z windą:)) wchodzi w grę.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/202560-Paulinka-od-27-kwietnia-w-ds-w-Warszawie.-dziekujemy[/URL]!

[quote name='Charly']To jest wątek kalekiej suczki Molly. Molly miala DT, który postanowił (tzn. część współlokatorów DT), ze jej czas się konczy i suczka powinna zostac uspiona. Molly jet kaleka i nie było chętnych. Ale zglosila się Kasia- dzięki niej Molly żyje i ma swój wlasny domek.

pierwsza strona wątku, gdzie można zobaczyć, kim jest Molly i co jej dolega
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/142609-Cudowna-*MOLLY*-specjalnej-troski-Pojecha%C5%82a-do-wspania%C5%82egp-DOMKU"]http://www.dogomania.pl/threads/142609-Cudowna-*MOLLY*-specjalnej-troski-Pojechała-do-wspaniałegp-DOMKU[/URL]!!

a tutaj juz po tym, jak wyleciala z DT i przyjechała do hoteliku Kasi- od postu 1552. Potem czytamy kilka stron dyskusji o bylym DT Molly;), a potem wreszcie zdjęcia i informacje z hoteliku (np. 1736, 1788 itd itd.... A tak Kasia pisze o Molly: 1861...):)
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/142609-Cudowna-*MOLLY*-specjalnej-troski-Pojecha%C5%82a-do-wspania%C5%82egp-DOMKU%21%21/page63"]http://www.dogomania.pl/threads/142609-Cudowna-*MOLLY*-specjalnej-troski-Pojechała-do-wspaniałegp-DOMKU!!/page63[/URL][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

W hotelu u Lilki jest miejsce.... psiaki dużo spacerują...wiele osób sie nimi opiekuje. Wpada też zaprzyjaźniona młodzież która psiaki mizia i czesze. Ja tam bywam w każdy weekend i mamy tam swoich kilka psiakow . Polecam ten hotelik.Wieelkie boksy ...duże budy. Po 2 psiaki w boksie. Nie ma możliwości aby bylo więcej.... no i cena fajna. 300zł. Gdybyscię chcialy to odezwijcie sie do mnie. Hotel znajduje się koło Kluczborka woj Opolskie. A Ty suczynko....trzymaj się. Teraz będzie juz tylko lepiej....

Link to comment
Share on other sites

A może u KIKOU?
Tam jest domowy hotelik dla psich staruszków .
Minusem jest ze Kikou rzadko jest na dogo :(.
Podaje link do wątku Agdanka który jest u Kikou przeszło już rok
[url]http://www.dogomania.pl/threads/186204-Agdanek-wyszed%C5%82-z-d%C5%82ug%C3%B3w-%28dzi%C4%99kujemy!!%29-i-ufnie-czeka-co-mu-los-przynisie[/url]!

Link to comment
Share on other sites

JEJU! Jesteście wielkie....

Annika obiecała pokryć cały pierwszy miesiąc! :multi:
A Monika B. z Facebooka cały drugi :multi:

Stałe miesięczne:
An-na: 100 pln
Szalony Kot: 50 pln
Annika: 30 pln
Kmurdz: 30 pln
Monika B.

Suma: 210 pln

Kto jeszcze?


Póki co nie ma numeru konta, nie jestem osobą decyzyjną za Płoszkę - czekamy na Anuk lub TWZ...

Link to comment
Share on other sites

Kocie:) czy możesz wkleić link do fb w pierwszy post?

[URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=116366821799060[/URL]

dzięki

Myślę sobie, czy ktoś potrafi zrobić ladny plakacik, ulotkę z Płoszką. Jej szanse na dom zwiększyłyby się gdyby każdy, kto chce pomóc, wydrukował takie plakaty, ulotki i rozwiesił gdzieś u siebie w mieście. Nie wszyscy oglądają zwierzaki w internecie, a w ten sposób można do ludzi dotrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Jestem, jestem (juiliaikamil: przeczytałam PW, wpisałam się krótko przedwczoraj, że przedyskutujemy sprawę z innymi wolontariuszami)

Przede wszystkim wielkie dzięki za zainteresowanie Płoszką i chęć pomocy!

Padło tu kilka propozycji różnych rozwiązań. Nasze zdanie jest takie: jeśli nie uda się znaleźć DS to rozwiązaniem jest tylko taki hotelik, w którym będzie miała lepsze warunki niż w schronie.

Na pewno odpada mieszkanie w boksie i budzie. W Milanówku Płoszka ma swój boks, może nie najlepszy (długi i wąski), ale czuje się tu bezpiecznie. Przenoszenie jej po prostu do innego boksu w innym miejscu nie ma sensu. Buda Płoszki znajduje się wewnątrz budynku, to zawsze troszeczkę cieplej.

Jeśli chodzi o relacje z innymi psami: to prawda, że Płoszka jest obojętna, ale też nie ma raczej bezpośrednich interakcji z innymi psami. Nie bardzo ją sobie wyobrażam w dużym stadzie, z młodszymi psami, które będą ją zaczepiać. Myślę, że towarzystwo starszych lub po prostu spokojnych psów tolerowałaby.

Nie mam pojęcia, jak zachowywałaby się w domu pod względem czystości. W swoim kąciku w "hali" zachowuje czystość, ale on jest malutki: tylko buda, miseczki i tyle miejsca, żeby się obróciła i wyszła na wybieg.

Dlatego jedyną opcją, jaka moim zdaniem ma sens jest takie miejsce, w którym miałaby możliwość wchodzenia do domu, ale też swobodnego wychodzenia do ogrodu i korzystania z budy tam, jeśli będzie wolała.

Najważniejszą sprawą jest możliwość zapewnienia jej lepszej niż w tej chwili opieki weterynaryjnej: porządnych badań i dostosowania do ich wyników leczenia. W tej chwili Płoszka otrzymuje leki na stawy, ale niestety nie wiem jakie.

Dobrą rzeczą byłby większy niż w tej chwili kontakt z ludźmi. Mam takie wrażenie, że odkąd poświęcamy jej więcej uwagi, Płoszka może nadal nie szuka kontaktu z człowiekiem, ale chyba nabrała do nas więcej zaufania i kontakty z nami przyjmuje bardzo spokojnie.

Mam nadzieję, że nie brzmię mętnie: to jest dla mnie bardzo trudna sprawa. Mamy do czynienia z psiakiem, który żyje w dużym stopniu we własnym świecie. Może jest to świat bardzo ograniczony, ale spokojny, stabilny i bezpieczny. Martwię się, jak nagła zmiana wpłynie na nią, czy poradzi sobie z tym całym stresem.

Psów w podobnej sytuacji jak Płoszka jest u nas w schronie kilka, chociaż ona rzeczywiście jest najstarsza. Poza tym większość "dzikusków" mieszka jednak w parze z innym psem. U nas w schronie psy, które nie chodzą na spacery są wypuszczane na teren podwórek, gdzie jest trawa i drzewa, więc to nie jest tak, że te psy latami nie opuszczają boksu.

Moim zdaniem Płoszce potrzebne są dwie rzeczy: ciepło i porządne leczenie.

Przy okazji chciałabym Was prosić o zerknięcie również i na tą sunię: [url]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150311182644701&set=a.10150311157809701.351997.311021684700&type=1&theater[/url]

Dinga ma około 15 lat i całe życie - do śmierci opiekunki mieszkała w mieszkaniu (na pewno umie zachować czystość!) Ma dużo problemów zdrowotnych (jest niewidoma, ma nieoperacyjne guzy :( i zwężenie tchawicy). A przy tym jest to słodziak i przytulanka!
W przypadku Dingi w grę wchodzi jedynie dom stały! W schronisku ma zapewnione bardzo dobre warunki, ma własny pokoik w ogrzewanym budynku - nawet własną kanapę, kierowniczka bardzo o nią dba. Dinga ma codziennie kontakt z ludźmi, chodzi swobodnie po głównym podwórku, a więc warunki ma hotelowe. Także w jej przypadku po prostu szukamy domu. (Założę jej w najbliższym czasie osobny wątek, a w międzyczasie prosiłabym o dodanie jej ogłoszeń również na psiegrane.marzenia i w inne dostępne Wam miejsca)

Link to comment
Share on other sites

Anuk napisałam pw do kasiprzystał. Ona wlasnie ma taki domowy hotelik, psów jest tylko kilka. W takim hoteliku można faktycznie zobaczyć jak Płoszka reaguje na ludzi, czy jest w stanie zachowywac czystość (wtedy np. wchodzi w grę blok z windą jako dom) itd itd. Ale to Wasza decyzja czy i jak w ogóle. Kasia na razie nie odpisała.

Anuk jak z nr konta?

(link do hoteliku podałam...gdzieś tam;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szalony Kot']Na FB ktoś się naprawdę zastanawia nad daniem jej domu...

[url]http://www.facebook.com/groups/239026859466277/#!/groups/239026859466277/?view=permalink&id=247602601942036[/url]

To byłby naprawdę CUD...[/QUOTE]

Tak. to byłby cud. Na razie Płoszka nie ma nic.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczątka odpisała Kasia:) Będzie miejsce dla Płoszki od 23 pazdziernika. Co robimy? Czy zbieramy deklaracje na ten hotelik. Ja polecam z całego serca- przeczytajcie linki które wstawiłam wcześniej. (aha nie zapytałam Kasi ile), a poza tym oczywiście szukamy domu

U Kasi nie ma budy, nie ma kojców. Płoszka byłaby w domu

wkleję odpowiedz od Kasi: (pytałam, czy jest możliwość dostawienia budy)

"Zawsze można spróbować dostawić budę ale teraz mam w domu 3 sunie. które kolejno były 11,11 i 12 lat w schronisku (jedna od szczeniaka, dwie pozostałe jak miały ok roku ), żadna od początku nie chciała zostać na zewnątrz i do tej pory wszystkie najchętniej są w domu ;-)
Jeśli chodzi o cenę to za "średniaka' biorę 350 zł z jedzeniem, dojazdami do wetów."

Link to comment
Share on other sites

350 na miesiąc to chyba jest realna kwota..?
Ten domek dla Płoszki jeśli by się zdecydował, to pod koniec września. Jak się nie uda - to hotelik tu zaproponowany wydaje się bardzo dobry :)

Myślę, że powinniśmy zacząć zbierać środki dla Płoszki.
Jeśli dom się zdecyduje - to wtedy zapewne choćby niewielkie wsparcie mu się przyda na wizytę u weta, dobre leki na stawy itd.
A jak się nie uda - to będziemy mieli zaplecze na pierwsze 2-3 miesiące :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...