Jump to content
Dogomania

Dlaczego ona się mnie nie słucha ?


Ola_Fasola_

Recommended Posts

Mam pieska - Inkę, która ma 6 miesięcy .
Gdy wychodzę z nią na dwór ,bardzo chciała ją spuścić ze smyczy .
Ale boję się, że jak ją zawołam ,to ona nie przyjdzie .
Kilka razy ją spuściłam ,ale nie zawsze przychodziła
Boję się ją spuszczać ,bo raz mi już uciekła ...
I ja sie boję ,że jak ją spuszcze to już do mnie nie wróci ...
Co mam zrobić ?
jak mam ją uczyć, by do mnie wracała ?
Może robić tak, że w domu będę ją wołać i jak przyjdzie ,to dam jej smakołyk ?
To dobry pomysł ?
Proszę pomóżcie mi !
Ja chcę ,żeby moja Inka mnie słuchała !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola_Fasola_']Mam pieska - Inkę, która ma 6 miesięcy .
Gdy wychodzę z nią na dwór ,bardzo chciała ją spuścić ze smyczy .
Ale boję się, że jak ją zawołam ,to ona nie przyjdzie .
Kilka razy ją spuściłam ,ale nie zawsze przychodziła
Boję się ją spuszczać ,bo raz mi już uciekła ...
I ja sie boję ,że jak ją spuszcze to już do mnie nie wróci ...
Co mam zrobić ?
jak mam ją uczyć, by do mnie wracała ?
Może robić tak, że w domu będę ją wołać i jak przyjdzie ,to dam jej smakołyk ?
To dobry pomysł ?
Proszę pomóżcie mi !
Ja chcę ,żeby moja Inka mnie słuchała ![/quote]

Tematów było wbród przeczytaj kilka dobrze.
Mówiliśmy Ci,żebyś od razu wzięła się za naukę z małą, nic jeszcze straconego, ale będzie trudniej niż z młodszym pieskiem.

[url]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29774[/url]
[url]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=34521[/url]
[url]http://www.dogs.gd.pl/kliker/praktyka/przychodzenie.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Owsze4m ,ma koleżanki - Kame, Dejzi i Tosię z którymi nie boję się jej spuszczać . Gdy są ona ,zawsze się razem grzecznie bawi .Wychodzę z nią na dwór i biorę jej piłkę ,wtegy razem się bawimy .
A gdy ja spuszczę ,to się z nią ganiam ,lub biegam z nią na smyczy .
Inka umie kilka komend ,takich jak :
-siad
-poproś
-zatańcz
-zostaw(nad wym pracujemy)
-do mnie (nad tym też)

Ja chciałam ,żebyście dali mi jakieś rady
a nie ,żebyście mi wytykali błędy.

Link to comment
Share on other sites

Rad na ten temat jest mnóstwo na forum. Tu nie chodzi o wytykanie błędów tylko o dobro psa. Jak sie kupuje komórę,albo komputer,to się zaczyna od instrukcji obsługi,żeby umiec sie posługiwać i nie zepsuć sprzętu. A żywe stworzenie duzo łatwiej "zepsuć". Ile poradników o wychowaniu i potrzebach psa przeczytałaś i zastosowałas odkąd masz psa? Przecież nawet Ci się nie chciało forum przejrzeć w poszukiwaniu pomocy......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola_Fasola_']
Może robić tak, że w domu będę ją wołać i jak przyjdzie ,to dam jej smakołyk ?
To dobry pomysł ?
[/quote]

Bardzo dobry. Zacznij w domu, potem na smyczy, potem na lince, a potem bez. Najpierw w miejscach najspokojniejszych, nudnych, potem stopniowo wprowadzaj rozproszenia.

Nigdy nie wołaj psa kiedy wiesz że do Ciebie nie przyjdzie. Nie wołaj wielokrotnie - w ten sposób pies ćwiczy się w nieprzychodzeniu. Nie wołaj psa do rzeczy nieprzyjemnych. Stosuj zasadę "1 zapięcie na 10 przywołań", żeby pies nie miał skojarzenia "przywołanie - zapięcie na smycz".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']po co psu komenda zatancz ? zeby robic z niego posmiewisko ??
zeby pies przychodzil naucz go tego na 10 metrowce u egzekwoj komende gdzy nie bedzie chciala przyjsc szarpni smycz albo idz po psa po smyczy i wroc z nim w to miejsce gdzie miala przyjsc i pochwala ...[/quote]

Diabelkowa bardzo sie mylisz. Jakie posmiewisko?:roll: Zarowno przydatne w codziennym zyciu komendy jak i wszelkie sztuczki to sa elementy posluszenstwa wzmacniajace wiez przewodnika z psem. Im tego wiecej tym lepiej bo szkolenie jest ciekawe dla psa jesli jest urozmaicone.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Jej dziewczyna się zapytała to nie można jej normalnie odpowiedzieć? Tylko jakieś głupie komentarze i docinki. Widać że ona jest nowa na forum. Moja Kama też nie umie zbyt dobrze do mnie i co ? Nie trzymam jej na uwięzi. Tak jak Ina podchodzi ale nie zawsze. Olu w najnowszym numerze mój pies jest dokładnie opisana ta komenda :P

Link to comment
Share on other sites

Oleq18, to moze ja Ci odpowiem bo stosowalam metode z podejsciem do psa po lince i przyprowadzaniem go do miejsca gdzie na moja, olana przez niego komende powinien sie znalezc. Po to wlasnie zeby mu pokazac, ze ma sie tam znalezc gdy te komende uslyszy (raz wydana) i ze chce czy nie to ja doprowadze do tego ze tak bedzie. Chodzi o konsekwencje, wiesz? Mozna szarpnac ale linka jest dosc elastyczna i nie bardzo sie da tak to zrobic zeby psa do powrotu naklonic.

Link to comment
Share on other sites

:lol: Ola,baw się z Inką baw,czły czas postaraj się skupiać uwagę na sobie.A,gdy przypadkiem zacznie ucikać ..bo coś ją innego zainteresuje to wtedy się odwróć w przeciwnym kierunku i uciekając wołaj Inkę.Gwarantuję,że przestanie uciekać a zacznie biec za Tobą.Gdy przybiegnie to nie karć jej,nie bierz na smycz,daj smakołyk i znów się z nią baw.Mały psiak to tak jak dziecko;zabawa ze swoją pańcią i poznawanie świata,kt€re jest bardzo ciekawe.Udanej zabawy :multi:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Nathaniel- Ola jest nowa, napisała 33 posty jak zauważyłaś. Co prawda dawno sie tu nie pojawiała. Ale powiedz ( napisz) mi co z tego że nawet gdyby nie była nowa to co można ja obrażać ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamcia_14']Nathaniel- Ola jest nowa, napisała 33 posty jak zauważyłaś. Co prawda dawno sie tu nie pojawiała. Ale powiedz ( napisz) mi co z tego że nawet gdyby nie była nowa to co można ja obrażać ?[/quote]

[SIZE=1]To nie jest temat o tym czy można kogoś obrażać czy nie. Chciałam ten post usunąć, ale pojawili się już komentujący , wycofywać się z tego co sie napisało to dziwne. Może podeszłam zbyt emocjonalnie,zdenerwowana byłam, naturalnie wyżyłam się to też sie przecież zwykłym ludziom zdarza. [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorki ze nie moglam odpisywac ale zapomnialam hasla .
Teraz mam nowy profil .
Postanowilam Inkę uczyc wszystkiego od nowa [ostatnio zaniedbalam szkolenie] .Powtarzamy sobie wszystko i komenda - do mnie nawet niezle idzie . Gorzej jest gdy inny pies jest w pobliżu .Wtedy Inka mnie olewa, ale spuszczam ja gdy psow nie ma .W tym momecie ucze ja lezec a we wtorek sie zobaczy.Bedzie umiala to przypomnimy sobie reszte ;) .




PeEs .Dzięki za rady ;)

Link to comment
Share on other sites

nathaniel ma rację ..
pies zwykle pobiegnie szukać gdzie jest pancia zamiast zostawać w tyle ..
poza tym ważne jest aby pies miał w panci interes .. ze jak przybiegnie to bedzie pochawała...
jeszcze jedna rzecz .. my jak ćwiczyliśmy na szkoleniu i była komanda biegaj .. kilkakrotnie wołaliśmy psa po imieniu kiedy przyszedł było super (nagroda słowna) i smaczek zapięcie smyczy .. kilka kroków z pancią i znowu biegaj .. tak żeby zapięcie smyczy kojazyło się z czymś dorbym a nie z końcem zabawy .. bo pies nie bedzie przychodził jesli bedzie to dla niego oznaczało koniec czegoś dobrego .. ale jesli sie nauczy ze smycz to wcale nie jest koniec zabawy bedzie posłusznie przychodził..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ola Fasola, jesli masz mozliwosc to idz ze swoim pieskiem w jakies ogrodzone miejsce (np. szkolne boisko)pusc Inke tam ze smyczy i postaraj sie najpierw przez zabawe uczyc ja zeby do ciebie wracala(np.rzucanie kijka) jak ja wolasz to rob to takim "milym"glosem, ukucnij i klaszcz. Dobrze byloby jak bys miala ze soba jakis smakolyk i nie zapomnij o pieszczotach i chwaleniu jej za kazdym razem jak przyjdzie :)Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...