Jump to content
Dogomania

Odżywka po kąpieli


Kaja & Buster

Recommended Posts

[LEFT]Jakie polecacie odżywki? Jakich firm? (podajcie cenę i ilość odżywki) Chodzi mi głównie o to, aby po wykąpaniu psa nanieść na niego dobrej jakości odżywkę, która poprawiłaby stan skóry i sierści po kąpieli (kąpiel wysusza) i tylko bezpośrednio po kąpieli, nie do powiedzmy trwałego odżywiania zniszczonej sierści, tylko do odżywienia i nawilżenia zdrowej, ładnej sierści po kąpieli ;) Czekam na odpowiedzi.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

ja mam bardzo dobre doswiadczenia z odzywką z serii zielone jabluszko firmy IV san Bernard.

Gorsze mam z odzywka caress brillance Hery bo pies dostał po niej lupiez


Jak juz jestesmy przy odzywkach i ogolonie kosmetykach to ja poprosze o relacje osob ktre maja pomeraniany ( szpice) jakie kosmetyki dla nich.

do tej pory mialam doswiadczenia z innego rodzaju siersacia wiec teraz jak ktos moze polecic jakies szmapony odzywki i inne spaye to chetnie bym chciala wiedziec co polecacie by byl efekt tzw ' sypiacego sie wlosa" zeby pies byl " napuszony"

Kazdy ma inne wiec zbieram doswiadczenia a p otem bede sama eksperymentowac :)

Link to comment
Share on other sites

W "Moim psie" jest artykuł, o używaniu odżywki, i proponują tam raz na jakiś czas używać lanoliny. Przepis mówi, żeby dla psów długowłosych dać łyżkę lanoliny na pół szklanki wody i takim roztworem polewać psa i rozprowadzać to na jego sierści- nie spłukiwać. Nie stosowałam, ale spróbuje przy następnym kąpanku:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fioletowa']W "Moim psie" jest artykuł, o używaniu odżywki, i proponują tam raz na jakiś czas używać lanoliny. Przepis mówi, żeby dla psów długowłosych dać łyżkę lanoliny na pół szklanki wody i takim roztworem polewać psa i rozprowadzać to na jego sierści- nie spłukiwać. Nie stosowałam, ale spróbuje przy następnym kąpanku:))[/quote]
Jak tak zrobisz, to zobaczysz na psie tlusta plame - wyglada to nieciekawie. Polecam inaczej! 2 lyzki lanoliny na pol litra cieplej wody wlac (ja dodaje jeszcze odzywki do tej mikstury) i spryskac (!) psa. Fakt roboty jest, ale efekt lepszy, nie widac "zaciekow" z lanoliny, co mi sie niestety zdarzylo kiedys. Na mokro przeczesz psa, potem juz recznie naloze odzywki i pies tak stoi 10 minut, nastepniego splukuje i susze.
Dodatkowo przy kazdym czesaniu spryskuje go wlasnie taka mikstura tyle ze w innych proporcjachi - na litr wody - 2 lyzki lanoliny i 3 lyzki odzywki (uzywamy AllSystem - i przy nim zostaniemy, bo u nas sie najlepiej sprawdza, a testowalismy wiele ).

Link to comment
Share on other sites

ja uzywam szamponu camptoir du toiletage dla afganow i po kapieli przy suszeniu wcieram jedwab we wloski.wydajne i niesamowity efekt pozniej...wlos lejacy sie latwiej rozczesac i w ogole.oczywiscie sobie tez ten jedwab stosuje.kupuje 5ml buteleczke za 10 zl i starcza mi na 2 mce przy uzywaniu sobie codziennie i przy kapaniu Gralla raz na 7-10 dni....niesamowicie wydajne.
testowalam przerozne odzywki ale od czasu odkrycia jedwabiu juz zostalam przy nim:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Jak tak zrobisz, to zobaczysz na psie tlusta plame - wyglada to nieciekawie. Polecam inaczej! 2 lyzki lanoliny na pol litra cieplej wody wlac (ja dodaje jeszcze odzywki do tej mikstury) i spryskac (!) psa. Fakt roboty jest, ale efekt lepszy, nie widac "zaciekow" z lanoliny, co mi sie niestety zdarzylo kiedys. [/quote]
[B]Sota36 [/B]dzięki za rady, tamto w gazecie przeczytałam, sama doświadczenia nie mam to pozostaje mi wierzyć w to co sobie podczytam. Przy następnym kompanku, wypróbujemy Twoją metodę;)

"ja uzywam szamponu camptoir du toiletage dla afganow i po kapieli przy suszeniu wcieram jedwab we wloski.wydajne i niesamowity efekt pozniej....oczywiscie sobie tez ten jedwab stosuje.kupuje 5ml buteleczke za 10 zl i starcza mi na 2 mce przy uzywaniu sobie codziennie i przy kapaniu Gralla raz na 7-10 dni....niesamowicie wydajne.
testowalam przerozne odzywki ale od czasu odkrycia jedwabiu juz zostalam przy nim:cool1:"

[B]Grallinka[/B] chyba ten sam jedwab kupujemy:D Taka mała biała buteleczka, prawda? Można go u fryzjera kupić.. A ja nigdy nie pomyślałam, żeby Milkę nim wysmarować:( Poprawię się:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grallinka']tak ten sam:) bio-silk.u fryzjerow:evil_lol:
[/quote]

sluchajcie a jakiej firmy jest ten jedwab bio-silk?? :razz: to taki co sie kupuje u fryzjerow??? Kurcze, bo cos mi ta nazwa mowila i juz wiem.... kiedys dostalam probke u fryzjera i niestety zastosowalam. Po 2 zastosowaniach mialam wrazenie, ze polewam sobie glowe olejem i taki tez stan owlosienia mam na lbie. A dla psow to dobre???

Link to comment
Share on other sites

tak to ten od fryzjerow to jest maaalusienka buteleczka (5ml) biala z czarna nakretka.nie mam go przy sobie a w domu nie jestem wiec i firmy nie znam.a BIO-SILK to nie firma?
tego uzywa sie nakladajac na rece doslownie kropeleczke i rozsmarowujac w dloniach.pozniej nanosisz na wlosy.jak wygodniej.ja biore czupryne w dol i wcieram przy suszeniu.
jak sie wezmie tego wiecej to jest efekt natluszczenia.
jedwab jest znakomita oslonka na wszelkie zabiegi termiczne,a do tego nawilza regeneruje,wygladza i takie tam:evil_lol:
na gralla wlos stosuje podobnie jak na siebie tyle ze ida 2-3 krople.
pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']sluchajcie a jakiej firmy jest ten jedwab bio-silk?? :razz: to taki co sie kupuje u fryzjerow??? Kurcze, bo cos mi ta nazwa mowila i juz wiem.... kiedys dostalam probke u fryzjera i niestety zastosowalam. Po 2 zastosowaniach mialam wrazenie, ze polewam sobie glowe olejem i taki tez stan owlosienia mam na lbie. A dla psow to dobre???[/quote]

Moje chciały się skręcić z (nie)szczęścia po tym :p. Zapach jest dość intensywny, dla nas ładny dla psów chyba mniej.
Ja polecam olejek regeneracyjny SEMI DI LINO firmy Alfaparf (w sklepach internetowych 1 apmułka kosztuje ok. 7 zł)..fryzjerzy mówią na to "bomba witaminowa", ale nie wiem ile w tym prawdy a ile ładnej nazwy. Zaleta, że to do spłukiwania jest po ok. 3 min (nie obciąża sierści).

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie olejek norkowy!!!
Olej norkowy to przeszlosc, zakleja wlos przez co wlos nie oddycha i siersc po nim jest jakby pies wpadl do beczki z olejem nie wpomne o zapachu.

Wlasnie wczoraj odebralam paczke z kosmetykami summerwinds , zamowilam odzywke(do splukiwania) i dostalam probke oliwki dla bialych psow-nie moglam sie doczekac efektu i wczoraj wykapalam moja sunie - jednym slowem rewelacja!!!

Link to comment
Share on other sites

Odzywki sa rozne, zalezy czy chcesz je uzywac po kapieli na mokry wlos czy miedzy kapielami na suchy wlos.

Z tego co wiem to Yorka powinno sie codziennie lub w ostatczecznosci co dwa dni czesac.Co najwazniejsze nigdy nie na sucho!!!
Zawsze wlos musi byc zwilzony najlepiej odzywka w oliwce.

Aha jesli masz nie dbalas o rozczesywanie wczesniej to moze sie zdarzyc ze powstaly juz takie koltuny ktorych nie rozczeszesz i pozostanie Ci tylko obciecie wlosa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...