Jump to content
Dogomania

Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)


Evelka

Recommended Posts

[U][I]Urocze Maleństwo potrzebuje pomocy![/I][/U]

W Tyliczu, gdzie moje koleżanki są na praktykach chcą uśpić pewnego szczeniaka... Cudnego szczeniaka...
Sunia ma ok.8/9 tyg., jest to szczeniak wyżła niemieckiego krótkowłosego.
(z tego co zdołałam się na razie dowiedzieć ludzie chyba prowadzą pseudo...:angryy:)

Ma problemy z tylnymi nóżkami. Ale wet.ocenił, że to na skutek niedożywienia i braku witamin. Ponoć przez ostatnie dwa tygodnie (chodzi po twardym i nieco lepiej je, bo jest dokarmiana) można zauważyć poprawę, więc jest szansa, że faktycznie tylko o to chodzi.

Na ten moment nie wiem nic więcej.

Dziewczyny wracają w niedzielę i mogłyby Ją przywieźć do Krakowa.
Tylko, że ja naprawdę nie jestem Jej w stanie przyjąć na tymczas... Zresztą w ogóle przekroczyliśmy już wszelkie limity psiaków pod naszą opieką, ale czy mogłam odmówić pomocy, a tym samym prawa do życia dla tego psiego dziecka...? Same dobrze wiecie jak to jest...:shake:
[B]Błagam czy Ktoś mógłby się Nią zająć do czasu znalezienia DS?[/B]

Będzie również potrzebne wsparcie finansowe na karmę i odrobaczenie, szczepienia (Mała zapewne nie ma książeczki zdrowia), no i zrobienie rtg, bo sądzę, że dla pewności należałoby je wykonać.

Czy Ktoś wie Kto na dogo zajmuje się wyżłami?
Koniecznie trzeba by tu ściągnąć te Cioteczki!:wink:

Kontakt:
Ewelina (czyli ja:wink:): [COLOR="#4b0082"][U][I]509 254 933, [email][email protected][/email][/I][/U][/COLOR]

A oto Cudna Dziewczynka:loveu::
[IMG]http://img842.imageshack.us/img842/8459/73155992.jpg[/IMG]

[IMG]http://img217.imageshack.us/img217/4647/50287664.jpg[/IMG]

Ona tak chyba nieco podskakuje na tylnych nóżkach:
[IMG]http://img62.imageshack.us/img62/5791/18732580.jpg[/IMG]

[IMG]http://img51.imageshack.us/img51/640/53752495.jpg[/IMG]

[IMG]http://img143.imageshack.us/img143/6690/90041467.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Soema']JA Cię kiedyś palnę.. mała jest boska :mdleje:[/QUOTE]

:eviltong:
To spiesz się z tym palnięciem, bo nie wiem czy Piotrek nie będzie pierwszy:evil_lol:

A mnie (Piotrka na szczęście też:wink:) mała też całkiem powala:loveu:
To co - kolejny koślawiec?:razz::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelka']:eviltong:
To spiesz się z tym palnięciem, bo nie wiem czy Piotrek nie będzie pierwszy:evil_lol:

A mnie (Piotrka na szczęście też:wink:) mała też całkiem powala:loveu:
To co - kolejny koślawiec?:razz::evil_lol:[/QUOTE]
Możemy się wymieniać (uzupełniać:eviltong:)
mamy słabość... do takich ;)

Link to comment
Share on other sites

Zanim zdążyłam napisac tata stwierdził iż zadzwoni, dla nie zorientowanych mamy szanse na DS w zakopanym dla suni, lecz Pan musi porozmawiać z żoną i za ok 2 godz dadzą znać, jest to kolega mojego taty, więc wierzę iż jest ok, a wiem iż jeśli mój tata twierdzi iż człowiek jest ok w stosunku do psów to jest naprawdę super :) (mój tata nie toleruje ludzi którzy trzymają psa na zewnątrz lub nie traktują jak członka rodziny ;)) Pan miał wyżła ale chyba został ukradziony miesiąc temu, maja nadal nadzieję iż znają go, lecz powoli ją tracą

Link to comment
Share on other sites

dobrze byloby sprawdzic miejsce skad pochodzi suczka, i jakie maja jeszcze inne psy- czy maja cos wspolnego z zaprzegami , czy maja tez husky itd, niebieskie oko u suczki od razu wzbudza moje podejrzenia, jezeli chodzi o mixa wyzla

Link to comment
Share on other sites

Niestety Pan po rozmowie z żoną stwierdził iż jeszcze się nie zdecydują na kolejnego psa, bo mają nadzieję iż tamten psiak wróci... No więc szukamy dalej domku, myślę że jak by się zrobiło ogłoszenia to w mig by poszła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']Niestety Pan po rozmowie z żoną stwierdził iż jeszcze się nie zdecydują na kolejnego psa, bo mają nadzieję iż tamten psiak wróci... No więc szukamy dalej domku, myślę że jak by się zrobiło ogłoszenia to w mig by poszła[/QUOTE]
Pierw to trzeba ją porządnie zdiagnozować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ati']dobrze byloby sprawdzic miejsce skad pochodzi suczka, i jakie maja jeszcze inne psy- czy maja cos wspolnego z zaprzegami , czy maja tez husky itd, niebieskie oko u suczki od razu wzbudza moje podejrzenia, jezeli chodzi o mixa wyzla[/QUOTE]

To samo pomyślałam. Niebieskie oczy u wyżła to nie jest "normalne".
Mała jest boska ale nijak nie mogę pomóc :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ati']dobrze byloby sprawdzic miejsce skad pochodzi suczka, i jakie maja jeszcze inne psy- czy maja cos wspolnego z zaprzegami , czy maja tez husky itd, niebieskie oko u suczki od razu wzbudza moje podejrzenia, jezeli chodzi o mixa wyzla[/QUOTE]

No to oko też mnie właśnie zastanawia...
Zadzwonię dziś do Dziewczyn i postaram się jak najwięcej dowiedzieć, to może coś się rozjaśni.

[quote name='greatmadwomen']Niestety Pan po rozmowie z żoną stwierdził iż jeszcze się nie zdecydują na kolejnego psa, bo mają nadzieję iż tamten psiak wróci... No więc szukamy dalej domku, myślę że jak by się zrobiło ogłoszenia to w mig by poszła[/QUOTE]

[quote name='Soema']Pierw to trzeba ją porządnie zdiagnozować.[/QUOTE]

Szkoda, że z domkiem nie wyszło, ale bardzo dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy!
A co do ogłoszeń to też uważam, że najpierw trzeba Ją porządnie zdiagnozować, a dopiero później ogłaszać. Żeby nie było jakiś nieporozumień potem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ati']mam nadzieje ze kanna napisze jakie wsje badania musza byc porobione, bo ogladajac suczke na zdjeciach, wydaje jej sie ze moga to byc biodra, chyba , ze zostala kopnieta, i cos z kregoslupem[/QUOTE]

Ja mam u siebie na DT suczkę z urazem kręgosłupa (miała totalny niedowład tylnych łapek). Na pewno trzeba będzie zacząć od rtg. W zależności od tego co wyjdzie bądź nie wyjdzie, można dalej robić usg, a później tomografię, co mam nadzieję nie będzie potrzebne, bo byłoby masakrycznie kosztowne...

[quote name='Rottka']znalazłam link [URL]http://archiwumallegro.pl/wyzel_wyzelki-1356181900.html[/URL] z ogłoszenia tu: [URL]http://www.farma-lama.pl/[/URL]
może stąd pochodzi mała[/QUOTE]

Właśnie zadzwoniłam do Dziewczyn! Są dokładnie na tej farmie lama!
Rottka jesteś niesamowita:loveu: Jak na to trafiłaś?

Mają tam ponoć jakieś 5 wyżłów i 2 podhalany i jeszcze jakieś wyżło-podhalany(?!:crazyeye:). Żadnych zaprzęgów nie mają, huskych też nie, więc ta opcja raczej odpada...
Niemniej jednak nadal nie wiadomo skąd to oko?

Link to comment
Share on other sites

Czyli oprócz zarabiania na prowadzeniu farmy zarabiają na sprzedaży psów. Sunię chcą uśpić, bo nikt jej nie kupi, ale leczenie kosztuje, żeby ją zostawić do rozmnażania
Prowadząc taką farmą robią z siebie wielkich miłośników zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']To samo pomyślałam. Niebieskie oczy u wyżła to nie jest "normalne".
Mała jest boska ale nijak nie mogę pomóc :([/QUOTE]

to jest normalne u psow w typie wyzla hodowanych do pewnych sportow
suczka nie jest ,,czystym" wyzlem

Link to comment
Share on other sites

Nie będę nikogo oceniać.
Ale jadąc niejednokrotnie do domu przez Zabierzów i jak widzę to "Rogate Ranczo", co tam powstało, to zastanawia mnie jedno, kto do cholery wydał pozwolenie na to?!
Jak widzę te biedne zwierzęta tam, to aż ... w kieszeni mi się otwiera!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rottka']Czyli oprócz zarabiania na prowadzeniu farmy zarabiają na sprzedaży psów. Sunię chcą uśpić, bo nikt jej nie kupi, ale leczenie kosztuje, żeby ją zostawić do rozmnażania
Prowadząc taką farmą robią z siebie wielkich miłośników zwierząt.[/QUOTE]

Dokładnie... I ileż to uroczych zwierząt tam mają...
Eh, rozwala mnie ta dwulicowość ludzi i przedmiotowe podejście do zwierząt...:angryy:
Dopóki da się na nich zarobić to jest super... A jak nie, to nie ma sentymentów...
Ciekawe co robią ze starszymi psiakami, które nie mogą już rodzić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ati']to jest normalne u psow w typie wyzla hodowanych do pewnych sportow
suczka nie jest ,,czystym" wyzlem[/QUOTE]

Ja o tym kompletnie nie mam pojęcia, dlatego bardzo dziękuję, że jesteś z nami i mam nadzieję, że udzielisz nam wielu cennych wskazówek.

Myślisz, że tym samym Ona będzie predysponowana do jakiś sportów? Oczywiście o ile sprawność Jej na to pozwoli...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...