Jump to content
Dogomania

Kolczatka-za czy przeciw?


Ala_i_Bimbo

Czy zakładasz psu kolcztke???Czy zrobiłbyś to gdybyś miał wielkiego psa???  

502 members have voted

  1. 1. Czy zakładasz psu kolcztke???Czy zrobiłbyś to gdybyś miał wielkiego psa???

    • Nie-psa to boli, wystarczy odpowiednie wychowanie a nie będzie ciągnął na smyczy.
      302
    • Tak-mam nad psem lepszą kontrole.
      32
    • Zależy w jakiej sytuacji, nie na każdym spacerze.
      169


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zapanowanie to właśnie kwestia kontrolowania emocji i udostępniania dóbr na Twoich zasadach. A to, że piesek przedkłada pobratymców nad ludzi - no, to trzeba by to odwrócić ;) Myślałaś o wizycie u jakiegoś dobrego trenera (niekoniecznie pozytywnego), który by Wam pokazał, jak zbudować mocną, fajną relację z psem?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to coraz częściej zaczynam z sentymentem wspominac szkoleniowca który pomagał mi wiele, naprawdę wiele lat temu. Tak wiele, że wtedy o metodach pozytywnych nikt lub prawie nikt u nas nie słyszał. Może nie był pozytywny ale był skuteczny - psa, wydawałoby się, niereformowalnego, nauczyliśmy wspólnie spacerów bez szarpania, odwoływania, nie podnoszenia żarcia z ziemi, wszystkich podstawowych komend.
Aż strach pytac ale znacie może kogoś takiego w Warszawie lub okolicach? Kogoś, kogo możecie polecic ze spokojnym sumieniem?
Dodam, że szkolenie pozytywne mamy za sobą.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj u tego pana, bardzo miły i opanowany człowiek. Były pozorant, więc nie panienki pozytywistki co skarmiają labki i BC ciastkami ;) Faceta dostałam z polecenia i bardzo mi pomógł w pierwszych, wspólnych miesiącach życia z dobermanem. Umawia się indywidualnie, dojeżdża na miejsce samochodem i wtedy kiedy się spotykaliśmy miał bardzo rozsądną stawkę godzinową.

[url]http://tresura.info/strony/45,kontakt.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...