Jump to content
Dogomania

TYLKO JA GO ZROZUMIEM - BO TAK SAMO ŻYJEMY- bezdomny ON prosi o pomoc!


Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przypadkiem tu trafiłam, bo sobie w nowe posty luknęłam. Nie sadziłam,ze to tak świeżutka sprawa....:roll:
Rózne sa ludzkie losy, nie zawsze człowiek jest bezdomny z wyboru.Zwykle to nie są proste sprawy. Pies nie ocenia, pies daje swoją bezwarunkową miłość.
Jeśli jakoś mogę pomóc...
Psiakom oferuję tradycyjnie, gdyby była potrzeba ogłoszenia.
Gdybyście coś dla gościa zbierały dziewczyny, to w miarę możliwości się przyłączę.
Mam jeszcze pytanie: [B]Czy znacie kogoś do wizyty przedadopcyjnej z Nowego Sącza?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Co do bezdomnego człowieka
to jest jego wybór - zorientowałam się trochę w jego sytuacji. Ale mnie przeszłośc nie interesuje, każdy jakąś ma - mnie interesuje teraz.
Tak jak napisałam wcześniej:
- potrzebne na pewno dla niego będą: spodnie, buty, kurtka, sweter /może ze dwa/, maszynki do golenia, 2 ręczniki, mydło, slipki, plecak, kilka koszulek z krótkim rękawkiem.
- tak myślałam nad tym, aby na przykład opłaić mu w sklepie na miesiąc towar /żywność/, że na przykład dziennie ma te 5 zł /1/2 chleba i coś do chleba/ skromnie, ale jednak coś do jedzenia i głodnym by nie był, a reszte muszą zorganizowac powołane do tego służby - mogłabym to uzgodnic ze sklepową

Link to comment
Share on other sites

Basiu, a ten pan jest wysoki czy taki raczej niski i grubszy? Poszukam dla niego jakis ubran na bazarkach,moj ojciec niestety jest XL i wzrostowo i wagowo,to nic by nie pasowalo na tego pana,gdybym miala cos nowego. A gdzie ten pan spi? czy ta szopa to jego stale 'lokum' np. tam gdzie go zastaliscie?

Link to comment
Share on other sites

to jest człowiek szczupły wzrost 176 - 178. On spi w takiej ruderze, to jest taki rozwalający się starutki domek/szopka/. Nie byłam w środku, ale z zewnątrz nie wygląda ciekawie, a wewnątrz zapewne jeszcze gorzej.
Ma tam tapczanik, ale nie miał kołdry. W związku z tym, że zawsze wozimy jakieś koce, a teraz mieliśmy kołdry od ewatr, to mogliśmy Panu dać kołdrę. Żebyście widzieli jak on się cieszył - tego nie da się opisać:-(

Link to comment
Share on other sites

Wzruszające... Kiedy, czyta takie rzeczy, zaczynam zastanawiać się nad tym ile jedzenia we wyrzucam w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca... Ilu ludzi mogłabym nakarmić, zamiast wyrzucić.. Bardzo chętnie pomogę. Mój tata nosi mniej więcej ten rozmiar, i brat. Na pewno coś znajdę. Tylko, gdzie co i jak... Serdeczne pozdrowienia dla pana o wielkim sercu, ludzie opływający w bogactwo wyrzucają swoje psy, a tacy którym brakuje wszystkiego, wolą dzielić swoją biedę z psiakiem...

Link to comment
Share on other sites

U mnie się na pewno znajdzie parę rzeczy.
Tak myślę,że może zamiast kupować jna bazarkach np, to kasę lepiej przeznaczyć na dodatkowe wsparcie finansowe Pana...:roll:
Bo na pewno ubrania ,buty i inne potrzebne rzeczy znajdą się u dogomaniaków. Ja u siebie z pewnością coś wyszukam.Jeszcze rozmiar butów by się przydał....
Koszule(krótki , długi rekaw, jakis sweter czy bluzę , ręcznik, moge pleck(no ale nie najnowszy....) czy jakąś cienką kurtkę na lato....W razie potrzeby jeszcze coś wyszuklam na pewno.Trzeba tylko określić co kto może dać, bo Panu w takich warunkach koczowniczych nadmiar przedmiotów chyba nie wskazany...Lepiej chyba co jakiś czas wspomóc czyms nowym....
No, nie wiem tak sobie myśle.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Basia ja mam narazie kilka rzeczy takich na już, gotowe do zabrania tylko nie wiem, jak to by się spiknąć, Ty będziesz u Asi w niedzielę, to może do niej podrzucę?
Wklejam zdjęcie, niewiele tego, ale jakby ktoś chciał coś np.kupować, żeby widział co jest a co ewentualnie na już by Pan potrzebował.
I mam pytanie czy uważacie, że szlafrok w bardzo dobrym stanie frotte (mój mąż nosił go kilka razy) można dać? jakby Pan dla siebie nie chciał to może przydałby się jakby Pan pomagał jakiemuś biednemu psiakowi?
Jest kilka mydeł, szczotki do zębów, bandaże i plastry, mały i duży ręcznik, kurtka od spodu polarowa, zewnątrz nieprzemakalna, sweter nie noszony, dwie nowe czapki, duży nóż, paczka zapałek, świeczki, szklanka+kubek i kilka drobiazgów, mam nadzieję, że jeszcze coś dołożymy. Termofor też dałam, ale zastanawiam się czy Pan wogóle ma ciepłą wodę albo prąd??nie podejrzewam, bo gdyby miał to kupilibyśmy mu czajnik do grzania ...


[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/5218/zdjcie0120x.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ale miło się czyta, że jest tyle osób, które mogą a przede wszystkim CHCĄ pomóc człowiekowi, noi psiakowi !
Aż się można do siebie uśmiechnąć :) Dziękujemy Wam Wszystkim!!!
:dog::dog::dog::kociak::kociak::Rose::Rose::Rose::iloveyou::iloveyou::wolfie::wolfie::wolfie::cunao::cunao:

Basia a ja się tak zastanawiałam, czy ten Pan dokarmia zwierzaki i je przechoduje u siebie? może jeszcze by mu dać worek karmy, jak wie, gdzie koczuja bezdomne głodne, misek kilka?


:Dog_run::Dog_run::sweetCyb::sweetCyb::painting::painting:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...