Jump to content
Dogomania

Dwa szczeniaki husky-w DS


Recommended Posts

[quote name='johnysx'][B]A może sama się wysterylizuj![/B]

Problem dotyczy czegoś innego a takie posty powinny być kasowane.[/QUOTE]
Haha tego daaaawno na dogo nie było :)
psiaki będą kastrowane w najbliższym możliwym czasie ;)

Trzymamy Kciuki Basiu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Porozsyłałam gdzie się dało... pytam kogo się da... wręcz proszę chociaż o dom tymczasowy...

To jest nie do wiary, że rasowe szczeniaki nie mogą znaleźć domów. I mam dziwne wrażenie, że jakby były wystawione za kasę przez jakąś niby hodowlę to znaleźliby się jacyś chętni. Bo jak mówię, że to za darmo, bo to adopcja to dziwnie patrzą - nie ogarniam!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']W pewnym sensie Johny ma rację: zamiast snuć plany kastracyjne należy psom znaleźć jakieś lokum, albo nowy dom i np. w umowie określić czas kastracji. Ja też nie jestem za kastrowaniem tego co się rusza i to w tak młodym wieku.[/QUOTE]

Spróbuj potem wyegzekwowac kastrację psów w nowych domach. Powodzenia! Niestety to sami adoptujący uczą nas pewnych rzeczy.
Znając życie po te psy będzie się zgłaszała masa oszołomów. Wyłuskac spośród nich tych na prawdę rzeczowych będzie trudno. Zabezpiecza się więc choc te sprawy, na które jest wpływ tu i teraz. Generalnie dyskusja jest jałowa, bo psy na pewno będą kastrowane. Nawet jesli się komus to nie podoba, niczego to nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie pisałam, że nie należy ich kastrować, tylko uporządkować cele. Bo aj sobie nie wyobrażam wykastrowania dwóch psów + znalezienia dla nich lokum, w którym nie pościągają sobie szwów i będą przez czas dochodzenia do siebie traktowane z uwagą.

Swoją drogą polecam kastrowanie psów "rasowych", taka etykieta skutecznie oszczędza pracy z szukaniem domó dla przyszłych pokoleń, oraz zniechęca pseudohodowców.

Link to comment
Share on other sites

Reno - masz rację, jałowa dyskusja.
Uwierz HelloKally każdy tu ma baaardzo skonkretyzowane cele i priorytety ;)

a póki co pieszczochy przeprowadziły się z budynku do kojca wysokiego. Mam nadzieję, że nie mają zbyt dużej wyobraźni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='johnysx']A może sama się wysterylizuj!

Problem dotyczy czegoś innego a takie posty powinny być kasowane.[/QUOTE]

no a to ciekawe czego dotyczy problem - chętnie przeczytam. To jest Twoje zdanie, ale każdy je może mieć. Ja natomiast wyznaje jedną zasadę: [B]sterylizować i kastrować wszystko co się rusza i to czynię - co wpadnie mi w łapy[/B] bo powiem Ci szczerze, że zbyt wiele złego, zbyt wiele cierpienia zwierząt. Jak przemnożyłam ilość szczeniąt, które miałyby urodzić suczki poddane sterylizacji na moim terenie - wiejskim oczywiście, to mi włosy dęba stanęły. Ile niechcianych szczenią. Tak, że to nie podlega dyskusji prędzej czy później psy zostaną wykastrowane żeby nie wiem co. Nie możemy tego zrobić w przytulisku, bo wiadomo nie ma warunków, ale na pewno to uczynimy. Koniec i kropka.

Miałam od dwóch dni łącznie 19 telefonów w sprawie psiaków i tak:
1) do mieszkania w bloku, bo córci się spodobał - państwo pracują, a pieska wyprowadzałaby córcia po szkole,
2) na łańcuch na pobliską wiochę na noc byłyby spuszczane - i biora obydwa
3) do towarzystwa dla suczki /niesterylizowanej/ bo biedna się nudzi
4) do kojca, bo gośc ma kury, ale mogłyby biegać w nocy, a w dzień ewentualnie w kagańcu
5) pani chciała sobie zaklepać psiaka i jakby można jej przywieźć w niedzielę, bo wtedy będzie miała czas do Bytomia

to tylko kilka przykładów debilnych telefonów
inne już nie chce mi się wypisywać

dwa konkretne telefony jedynie były - dwa i tyle.

Na razie szukamy miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Basiu, uprzedzałam, że debilne telefony będą. Ze dwa lata temu ElzaMilicz miała na DT psa husky. Ja jej robiłam allegro. Po jednym dniu poprosiła bym zdjęła jej adres mailowy z aukcji, bo tak durnych maili nie przetrawiała, a juz o odpowiadniau na nie w ogóle nie było mowy. Przerobiła za to dziesiątki "extra" telefonów.
Ja w zeszłym roku miałam milion telefonów o moja tymczasowiczkę. Ludzie potrafili mi zadzwonic nawet o północy, oferując delikatnej, 5-cio miesięcznej sunieczce budę! Znam ten ból ;)

I tak dobrze, że jakis odzew w ogóle jest.

Link to comment
Share on other sites

dorzuciłam jeszcze chłopaka tu :
[url]http://www.kupsprzedaj.pl/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=5589490&cid=1558[/url]
osoba z tego portalu napisała do mnie żeby go dodać a ona go wypromuje i może dzięki temu szybciej znajdzie domek.
zaraz biorę się za resztę ogłoszeń i to samo zrobię dla Bruno

Link to comment
Share on other sites

potrzebna osoba do wizyty z Grudziądza - plisssss znacie kogoś - dane podam na meila.
Mma też drugi domek bardzo obiecujący od nas tutaj - czekam na decyzję - poszłyby obydwa misiaki - do mojego kolegi - ręczę za niego rękami, głowa i nie tylko.

Link to comment
Share on other sites

Mam DT od zaraz dla obu tych psow pod Wadowicami.
Lepiej zeby trafily do DT zostaly wykastrowane i poszly do domow. Niz byly wydane na rympal z jajkami.
Jezeli jest taka mozliwosci odrobaczcie je przez przyjazdem.

A chlopakow mysle, ze raczej bedzie nalezalo rozdzielic. Narazie sa mlode to sie lubia, pozniej moze byc roznie.


EDIT://

Basiu skontaktuj sie jeszcze ze mna w tej sprawie bo chcialabym tez ustalic kto bedzie prowadzil adopcje tych psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']no a to ciekawe czego dotyczy problem - chętnie przeczytam. To jest Twoje zdanie, ale każdy je może mieć. Ja natomiast wyznaje jedną zasadę: [B]sterylizować i kastrować wszystko co się rusza i to czynię - co wpadnie mi w łapy[/B] bo powiem Ci szczerze, że zbyt wiele złego, zbyt wiele cierpienia zwierząt. Jak przemnożyłam ilość szczeniąt, które miałyby urodzić suczki poddane sterylizacji na moim terenie - wiejskim oczywiście, to mi włosy dęba stanęły. Ile niechcianych szczenią. Tak, że to nie podlega dyskusji prędzej czy później psy zostaną wykastrowane żeby nie wiem co. Nie możemy tego zrobić w przytulisku, bo wiadomo nie ma warunków, ale na pewno to uczynimy. Koniec i kropka.

Miałam od dwóch dni łącznie 19 telefonów w sprawie psiaków i tak:
1) do mieszkania w bloku, bo córci się spodobał - państwo pracują, a pieska wyprowadzałaby córcia po szkole,
2) na łańcuch na pobliską wiochę na noc byłyby spuszczane - i biora obydwa
3) do towarzystwa dla suczki /niesterylizowanej/ bo biedna się nudzi
4) do kojca, bo gośc ma kury, ale mogłyby biegać w nocy, a w dzień ewentualnie w kagańcu
5) pani chciała sobie zaklepać psiaka i jakby można jej przywieźć w niedzielę, bo wtedy będzie miała czas do Bytomia

to tylko kilka przykładów debilnych telefonów
inne już nie chce mi się wypisywać

dwa konkretne telefony jedynie były - dwa i tyle.

Na razie szukamy miejsca.[/QUOTE]
Basia masz rację każdy ma swoje zdanie ja swojego zdania nie zmienię na temat sterylizacji zawsze miałem suczki od dziecka i nigdy nie miałem szczeniaków.Wina jest zawsze po stronie ludzi nie przemyślany zakup i tak jak pisałaś - itp.Pseudo hodowle to już inna bajka konkretne prawo i grzywny by załatwiły sprawę.Na ten temat można by dyskutować.Problem jednak dotyczy szukania domów dla dwóch psiaków a nie kastrowania ich i post typu [B]ładne psiaki - trzeba je wykastrować[/B] naprawdę mnie zirytował.Sam mam sunię [url]http://www.facebook.com/pages/Siberian-Husky/188801774473272[/url] i uwielbiam tą rasę.

Link to comment
Share on other sites

Szanuje twoje zdanie dla mnie też ważne jest aby psiaki w odpowiednim momencie zostały wykastrowane dlatego też szukałam jak najlepszego rozwiązania wśród fachowców zajmujących się właśnie tą rasą. I znalazło się - psiaki jadą do Wadowic. Teraz szukamy transportu - pieniążków na paliwo i pieniążków na kastrację bo te koszty obiecałam pokryć.

Link to comment
Share on other sites

Basiu korzystasz z jakiegos gg?
Bo chcialabym jeszcze pare spraw formalnych ustalic.

Temat kastracji psow to temat rzeka.
Mozna go zamknac w skrocie: takie za sady wsrod wszelkich organizacji i osob prywatnych zajmujacych sie pomocom zwierzetom bezdomnych. Z zasadami sie nie dyskutuje - mozna je akceptowac lub nie.

A prawda jest taka, ze kastracja/sterylizacja jest jedyna metoda, aby byc [B]w 100% PEWNYM[/B],
ze dane zwierze sie nie rozmnozy i tym samym nie przyczyni do zwiekszania populacji psow, ktorych jest po prostu za duzo. W przypadku syberianow jest to o tyle istotne, ze jest to rasa naprawde dla pasjonatow i milosnikow i i tak stanowczo zbyt czesto trafia pod losowe dachy, ktore sobie z nia nie radza. Miks ma szanse odziedziczyc urode po kundlu, a charakter po husky - los takich psow zwykle jest tragiczny.

Mozna pilnowac psa czy tez suki by sie nie rozmnozyly. Jendak zycie pokazuje cos innego pies ucieknie (co w przypadku husky nie jest trudne) i z checia pogoni za jakas suka z cieczka, suka ucieknie lub miejscowy burek przedostanie sie na posesje - nieszczescie murowane.
Jedynym sposobem dajacym pewnosci jest sterylizacja.

Drugie tlo dlaczego tak, a nie inaczej - to ograniczone zaufanie do osob adoptujacych psy. Mozemy stawac na uszach, ale nie bedziemy za kims chodzic krok w krok by sprawdzac czy psa nie rozmnaza. Swiadomie lub nie. A zapewniam, ze wiele osob juz sie na takich zaufaniu bardzo przejechalo - a szczeniaczki zapelniaja schroniska.

Ponadto sterylizacja nie wyrzadza psom jakos szczegolnej krzywdy.
A wrecz wplywa pozytywnie zarowno na ich zdrowie jak i zapedy dominacyjne.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie kastrujmy, nie sterylizujmy, jutro uciekną, zrobią około 12 szczeniaków, nieważne!!!!

Basia kastruj oba jak tylko znajdziesz czas i miejsce na przechowanie, kasę obiecuję !!!

Mój Lobuś 8miesięczny wykastrowany, zdrowy i szczęśliwy! ale po co było go kastrować, jak taki śliczny ;)

Link to comment
Share on other sites

Piękne psiaki :).
Niestety ta rasa chyba jest w modzie bo ludzie zakochują się w tych pięknych oczach a potem nie radzą sobie z takimi psami i je oddają/wyrzucają :(.
Sama jestem od przeszło miesiąca właścicielką znalezionego husky i jak się błąkała to nikt jej nie pomógł a teraz przejść nie można bo każdy się nią zachwyca a i propozycje dopuszczenia też mieliśmy.
I chętnych też było sporo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskadaffik']Nie kastrujmy, nie sterylizujmy, jutro uciekną, zrobią około 12 szczeniaków, nieważne!!!!
[/QUOTE]

i połowa z nich za chwilę w schronach....cóż robotę musimy mieć, inaczej nuda by nas zabiła ;)

Świetnie że udało się z tym DT dla dwójki :)

Link to comment
Share on other sites

[B]LisPustyni podaję nr gg 5506203 do 15.30, a po południu 8010881
[/B]ja także cieszę się niezmiernie z tego, że misiaki trafią do ludzi, którzy wiedzą kogo w przyszłości wybrać, aby miał zaszczyt być właścicielem tak cudownego pięknego psa.
Tak się cieszę!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...