Jump to content
Dogomania

Młodziutka Negra, niedawno jadła ze śmietników - szuka DOMU!!!


Kulkerson

Recommended Posts

[QUOTE]Przybłąkała się do nas, na spacerze, wychudzona średniej wielkości suczka. Ma kleszcze, strupki na skórze i jest brudna. Sierść ma czarną. Ma problem z łapką, liże ją i podnosi do góry.
NIE MOŻEMY jej wziąć do mieszkania, bo te mieszkanie (kawalerkę) wynajmujemy i mamy już jednego starutkiego pieska, na drugiego się właścicielka nie zgodzi. Wzięliśmy ją do siebie żeby nakarmić. Nie może się porozumieć z naszym psiakiem.

Dzwoniliśmy po schroniskach w okolicy (bo w Świdnicy nie ma schroniska) i zostaliśmy odesłani do Straży Miejskiej. Bo takie procedury. No to zadzwoniliśmy do tej Straży...i okazało się że procedura trwa 3 dni. Oni będą codziennie przyjeżdżać i jak ten piesek będzie się błąkał 3 dni to dopiero go zabiorą. jak my mamy niby ją pilnować, a jak coś jej się stanie?...pies nie wie gdzie jest. Możemy ją wziąć na jedną noc, a co potem??? nie wiem o której będzie przyjeżdżać Straż. I jak jej nie zastaną to nic z tym nie zrobią. To młody pies, bardzo lgnie do ludzi, szuka kontaktu i na pewno nie będzie w jednym miejscu czekała.

Jak mamy pomóc psu jeśli wszyscy powołują się na procedury???

BŁAGAMY o pomoc - ta suczka to wyjątkowy pies, który jak każdy, nie zasłużył na taki los...Łasi się do ludzi, jest posłuszna.

Jeśli jest ktoś z okolic Świdnicy, Dzierżoniowa to BŁAGAM o odzew.

[B]Może zawieźć suczkę do schroniska samemu? Czy wtedy ją zabiorą?[/B]
Bo ta "procedura" jest śmieszna....przez 3 dni to nie wiadomo co się z nią stanie.

Prosimy o szybką pomoc.....bo NIE WIEMY CO ROBIĆ.
Cęężko jest pomagać zwierzętom jeśli istnieją nierealne procedury. Przecież Strażnicy powinni sprawdzić czy ona ma chipa.
Chodzi tylko o to by jej dać schronienie....możemy porobić plakaty. Może komuś uciekła?

Czy ktoś może nam pomóc?

Może u nas zostać tylko jedną noc. Od poniedziałku pracujemy i nie możemy jej zostawić u siebie. Błagamy o jakiś DT - zajmiemy się plakatami, ogłoszeniami. POSZUKAMY JEJ DOMU tylko prosimy o schronienie dla tej wspaniałej istoty!!![/QUOTE]

Negra obecnie znajduje się w [URL="http://uciechow.4.pl/"]Ośrodku Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie[/URL].

Zajmują się nią wspaniali ludzie, ale Negra potrzebuje własnego domu, w którym znajdzie miłość i ciepło.

[b]Negra jest młodziutka, chciałaby poznawać świat od tej lepszej strony...[/b]

Negra w całej okazałości:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/861/dsc0730x.jpg/][IMG]http://img861.imageshack.us/img861/6931/dsc0730x.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/802/dsc0732f.jpg/][IMG]http://img802.imageshack.us/img802/4982/dsc0732f.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/88/dsc0750f.jpg/][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/9683/dsc0750f.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/97/dsc0762tv.jpg/][IMG]http://img97.imageshack.us/img97/7217/dsc0762tv.jpg[/IMG][/URL]


[B][COLOR="red"][SIZE="5"]Negra szuka domu! Znajduje się u osoby, która ją adoptowała, ale ponieważ wystąpiły problemy musiała z niej zrezygnować :( Ponownie szukamy dla niej domu, cierpliwego, bo być może Negrusia ma depresję!! [/SIZE][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ulvhedinn']Z którym schroniskiem ma umowę wasza gmina?[/QUOTE]

doszukałam w necie, że z dzierżoniowskim [I],ale póki co Świdnica wciąż skazana jest na korzystanie z dzierżoniowskiego "Azylu".W tym roku miasto przekaże "Azylowi" 57 tysięcy złotych. W zamian schronisko przyjmować będzie z terenu naszego miasta 20 bezpańskich psów kwartalnie.[/I]


już wiem , że jest inaczej...

Link to comment
Share on other sites

Nie mogliśmy cały dzień skontaktować się ze schroniskiem dzierżoniowskim. Ale skontaktowaliśmy się z innym, koło Dzierżoniowa i zostaliśmy poinformowani że to Straż Miejska może im przekazać jedynie psa.
Czy jeśli miasto ma umowę z jakimś schroniskiem to schronisko nie może po psa przyjechać?
Jutro będziemy próbować dalej dzwonić do Azylu....Ale myślę że procedura jest taka sama.
Nie możemy jej po prostu wyrzucić albo na te trzy dni zostawić na dworze. Wziąć też jej nie możemy....Może ktoś z okolic się odezwie?
Ogłoszenia porobiliśmy - na razie tylko w necie.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki Kochane, Azyl dziala tak samo, tylko i wylacznie przyjmuje psa na podstawie zlecenia od Straży Miejskiej, wiec musicie dzwonić na Straz - tylko i wylacznie. Oni sie skontaktują z pracownikiem dyżurującym w schronisku. Jutro Azyl jest nieczynny.
Ale wydaje mi sie, że miasto Swidnica ma umowe z Uciechowem. Wiec suczka jechalaby do Uciechowa. Pod warunkiem, że Straż Miejsca wyda zlecenie :(
Tak niestety to działa.
W Bielawie, Dzierżoniowie czesto prosby mieszkańców, zgloszenia sa ignorowane. Dlatego straszymy, że zawiadomimy media jak pies nie zostanie odwieziony do schroniska.
Każda gmina ma obowiazek zająć sie bezpańskim psem z mocy ustawy o ochronie zwierząt jak również o utrzymaniu czystości w gminach. Swidnica podobnie jak Bielawa uchyla sie od tego wmawiając zglaszajacym, że schroniska nie maja miejsc, bądz, że gmina nie ma pieniadzy... Jedno i drugie jest nieprawda.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, te popieprzone procedury chca wprowadzic i w Bielawie...
Nie wiem co sie stanie z bezpanskimi psami.
Moglaby pomoc xMartix z TOZu ale dopiero w poniedzialek kiedy sa czynne urzedy. Pomagala mi w Bielawie, kiedy SM nie chciala wydac zlecenia na zabranie psa przez schronisko.

Cholerka...nie moge sobie skojarzyc czy Swidnica miasto ma umowe z Azylem czy Uciechowem... :(
Badz co badz ani jedno ani drugie schronisko nie przyjmie psa bez zlecenia od Strazy Miejskiej, nawet jak przywieziecie osobiscie psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jutro strażnicy przyjadą na patrol i jej nie zobaczą to co wtedy? Już zgłosiłem to straży, odnotowali to i będą podobno monitorować sytuację przez 3 dni, ale pieska zabraliśmy do domu, bo nie pozwolimy mu się błąkać na dworze... co mamy robić? czy jest ktoś, kto nam pomoże?? :( ona nie może ani dnia spędzic bez dachu nad głową.. jest za młoda na to, by być bezdomna...
Gdybyśmy mogli, nie oddalibyśmy jej za nic, ale teraz naprawdę nie możemy jej zatrzymać ;(

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zrobila tak, zawiozla jutro sunie pod budke gdzie stacjonuje Straz Miejska, wziela aparat i zrobila zdjecia, jednoczesnie informujac Panów, że zbieram materiał dowodowy.
Uprzedziła, że jesli najpozniej do poniedzialku nikt nie zajmie sie psem tak jak jest zobligowany do tego z mocy ustawy, powiadomie organizacje prozwierzece i media i zaprowadze psa po pokoj prezydenta Swidnicy.

Wiem tez, że pewnej Pani Straznicy kazali aby psa przetrzymala u siebie a rano kiedy urzad zostanie otwarty zalatwia zlecenie.

Link to comment
Share on other sites

Poniedziałek to ostateczny dzień...:( naprawdę, nie wiemy co robić. to jest po prostu kpina te procedury...przecież w ciągu 3 dni pies nie będzie w tym samym miejscu akurat kiedy będą przejeżdżać Strażnicy. Przecież niekiedy się liczą godziny.....po prostu brak słów. I się potem dziwić że znieczulica jest...jak takie procedury to nawet jak ktoś chce to nie może pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Ja bym zrobila tak, zawiozla jutro sunie pod budke gdzie stacjonuje Straz Miejska, wziela aparat i zrobila zdjecia, jednoczesnie informujac Panów, że zbieram materiał dowodowy.
Uprzedziła, że jesli najpozniej do poniedzialku nikt nie zajmie sie psem tak jak jest zobligowany do tego z mocy ustawy, powiadomie organizacje prozwierzece i media i zaprowadze psa po pokoj prezydenta Swidnicy.

Wiem tez, że pewnej Pani Straznicy kazali aby psa przetrzymala u siebie a rano kiedy urzad zostanie otwarty zalatwia zlecenie.[/QUOTE]

Jak nic się nie uda jutro załatwić to tak zrobimy. Świetny sposób sobie miasto znalazło na cięcie kosztów na bezdomne zwierzęta....!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Dokladnie, masz racje...to jest kpina i horror. Teraz jest lato, a co bedzie zima? Niestety, w Bielawie trwa zabawa w Boga, SM oceniaja, że jest np. TYLKO -6st. i pies przeżyje na dworze...a oni wole pieniadze, ktore maja isc za psem do schroniska, wydac na bezdomnych ale ludzi...[/QUOTE]

Po prostu brak słów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']:( te procedury są straszne :(
możecie wstawić zdjęcie suni ? (to co prawda nijak nie zmieni jej sytuacji....)[/QUOTE]

Zdjęcia zrobimy jej jutro i wstawimy...teraz jest zestresowana jak widzi aparat to się wierci. Mam nadzieję, że sąsiedzi się o niej nie dowiedzą, bo jak doniosą właścicielce to zostaniemy bez mieszkania :(
Taki cudowny piesek, uwielbia pieszczoty...pewnie ktoś wybierał się na urlop i pozbył niewygodnej "rzeczy". A miasto nie umie wziąć odpowiedzialności. Będziemy próbować jutro od rana i choćbyśmy mieli wybrać sie na Księżyc to musimy coś zrobić bo ona nie może u nas zostać, a jej nie zostawimy samej na dworze.

Dziękujemy za wskazówki - jako początkującym dogomaniakom są nam NIESAMOWICIE cenne.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie sie blaka juz od dluższego czasu i te pare chwil z Wami to juz raj...Biedactwo :(
Jak tylko jutro dacie rade, wrzucie zdjecia - poprosze Mysze2 aby zrobila wydarzenie na FB, może znajdzie sie szybciutko tymczas, zawsze to lepsze rozwiazanie od schronu...

A jak wogole sie sunia czuje?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym jeszcze zażądała na dokładnie jakiej podstawie te procedury (uchwała miasta, jesli tak, to jaki nr, czy poprostu czyjeś widzimisię). Co to ma znaczyć, jakie trzy dni? I całą rozmowę zaczynajcie od "poproszę pana nazwisko i nr służbowy". W urzędzie miasta warto dodatkowo rozmowę nagrywać. I łagodnie, ale upierdliwie przypomnieć, że ustawa nakłąda na gminę obowiązek opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Dziewczyny, te popieprzone procedury chca wprowadzic i w Bielawie...
Nie wiem co sie stanie z bezpanskimi psami.
Moglaby pomoc xMartix z TOZu ale dopiero w poniedzialek kiedy sa czynne urzedy. Pomagala mi w Bielawie, kiedy SM nie chciala wydac zlecenia na zabranie psa przez schronisko.

Cholerka...nie moge sobie skojarzyc czy Swidnica miasto ma umowe z Azylem czy Uciechowem... :(
Badz co badz ani jedno ani drugie schronisko nie przyjmie psa bez zlecenia od Strazy Miejskiej, nawet jak przywieziecie osobiscie psiaka.[/QUOTE]
z Uciechowem
telefonujcie do pana Roberta lub do rotek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Ja bym jeszcze zażądała na dokładnie jakiej podstawie te procedury (uchwała miasta, jesli tak, to jaki nr, czy poprostu czyjeś widzimisię). Co to ma znaczyć, jakie trzy dni? I całą rozmowę zaczynajcie od "poproszę pana nazwisko i nr służbowy". W urzędzie miasta warto dodatkowo rozmowę nagrywać. I łagodnie, ale upierdliwie przypomnieć, że ustawa nakłąda na gminę obowiązek opieki nad bezdomnymi zwierzętami.[/QUOTE]

kazda Gmina czy miasto boi sie wydac grosz na schronisko i mowi
,,jak pies przeszkadza ,prosze jego przeniesc 2 ulice dalej,,tez to słyszalam /ale nie dalam sie zbyc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...