Jump to content
Dogomania

Niewidoma Malina ma guza nerki- potrzebna na cito kosztowna operacja!!!!


Kinia1984

Recommended Posts

[quote name='sleepingbyday']ludziska, dzięki za obecnośc i pomoc.
juz ustalone, że będziemy umawiac wizyte u dr. łobaczewskiej. i bliżej i taniej, kinia ma zniżki.
ten hotelik w wilanowie ile ma psów mniej więcej? hotelik może być, pod warunkiem, że mało psów.

trzeba chyba szybko decydować.....

zaraz wpisuję deklaracje do pierwszego postu.

ulvheddin, zaskoczyłas mnie, byłam przekonana, że lepsze wrażenie robi ślepe oko, niż zaszyta powieka. oczywiście nie takie wywalone...[/QUOTE]

To hotel o którym Ci wpsominałam na pm. Krople będą, opieka też. I hotel polecam, bo sama mam tam psy:) Ale w tej sytuacji najlepszy byłby domowy tymczas, bo jakby się hotel nie starał, to jednak kojec, buda itd. A jak przyjdzie do operacji, to jak włożyć takiego psa do budy? Ślepego? Z kołnierzem itd... To może być opcja w przypadku zakraplania ale już nie usunięcia gałek...I oby jednak udało się te gałki uratować

Link to comment
Share on other sites

no to tyle rekomendacji raczej dobrze świadczy. niemniej jednak - decyduje fundacja.
można szukac bdt, ale szanse sa nikłe. można szukac też dt płatnego, a w mi ędzy czasie można by szybko zdiagnozowac i zacząć leczyć. jeśli tzreba będzie ciąć, to i tak chyba do takiego zabiegu nalezy oczy przygotować, no nie?

iwona, dzięki za bazarek. pamiętajcie też o podrzucaniu bazarku z mojego podpisu.

cały czas mam obawy - dom dlka suńki to wielka, wielka niewiadoma. skończy się medialność nowości tej sprawy, sunia zalegnie w dt, a kasa przestanie się pojawiać. za wyciiaganie suni ze schronu bez stałych deklaracji oberwą (i słusznie, bo to jest odpowiedzialność!) osoby, które się na to zdecydują, a nie ci, którzy przekonywali, że damy radę

Link to comment
Share on other sites

Mam propozycje, ale nie moge sprawdzic jej w 100%, bo strona wizzair nie dziala. Jak tylko sprawdze loty, to dam znac, czy moje dziecko bedzie moglo znowu poleciec do Warszawy na jakis tydzien i przypilnowac suni. Pojechalaby z nia do okulisty, a my mielibysmy pare dni na dalsze decyzje. Jutro napisze konkrety.

Link to comment
Share on other sites

SBD, mówię na podstwie doświadczeń z kotami- im znacznie częściej zdarza się tracić oczy- na skutek kk. I naprawdę lepiej wygląda, a i większy komfort zwierzakowi daje usunięcie oka, niż oko mocno uszkodzone. Trudno mi oceniać z fotek, ale miałam Skora z jaskrą i to wyglądało fatalnie...... Oczywiście, jesli oczko jest niebolesna, i "tylko" mleczne, czy po prostu niewidzące, to wtedy nie ma problemu.
Poza tym upierałabym się przy szybkiej diagnozie, ze względu na ryzyko nowotworu- znasz kaukaza Igora u Biafry?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='santino']No wiem :( Ja niestety finansowo nie mogę, sama nie mam stałych deklaracji dla Rudzielca z podpisu, na razie zapłacone tylko do 17.06, a jeszcze zbieramy na operację... No ale jakoś ciągniemy jednorazowymi... Póki co się udaje, więc pozostaje mieć nadzieję, że tak będzie dalej i tak będzie w przypadku sunieczki... Ale rozumiem obawy - są oczywiste.[/QUOTE]
Na samym FB sa juz deklaracje i wplaty. Wiem o wielkosci jednej kwoty to 300 zl ile poszlo jeszcze nie wiem jest 200 zl od Malibo dlaczego moim zdaniem trzeba zrobic jak najszybciej diagnostyke. Dr. Garncarz bierze praktycznie grosze za wizyte od psiaka ze schroniska . Wiec moze najpierw diagnostyka a potem dalej dzialac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='santino']Ellig, w tym hotelu o którym piszę na pewno się nią zajmą. Gwarantuję to. Będzie miała wpuszczane kropelki nawet co 2 godziny jeśli będzie taka potrzeba. Z tym że jeździź do weta chyba by ktoś z nią musiał. W sensie właścicielka hotelu chyba nie jeździ z psami, ma swojego weta, ale ogólnego nie okulistę, więc jak jest potrzeba to do niej jeździ, a jak ktoś ma swojego to trzeba tam pojechać i zabrać psiaka na kosnultację. Ale myślę,że z tym nie problem. Ja po 17.06 powrócę już doświata (na razie jestem tylko wirtualnie), więc jak będzie problem z transportem to ja chętnie pomogę (z ograniczeniem czasowym wynikającym z pracy).

Dziewczyny, nie mam interesu żeby zachwalać ten hotel, ale wiem że osoba która go prowadzi jest bardzo kompetenta. Nauczyła naszego Pokera chodzić na smyczy w ciągu kilku dni zaledwie. Zmieniała też opatrunki, u niej jest Cosmo od Koosiek, który też miał coś z oczkiem i miał operację, ona mu wpuszcza krople i robi wszystko co trzeba. Jest cały czas z tymi psami. Pracuje z psami trudnymi, ma jednego rotka uratowanego z powodzi, który początkowo sikał na widok człowieka.

Chodzi mi tylko o to, żeby wyciągnąć sunię ze schornu i dać jej szansę. Jeśli podejmiecie taką decyzję (by jednak ją wyciągnąć stamtąd a nie usypiać - od razu zaznaczam, że nie oceniam jakijkolwiek decyzji, Wy ją znacie, Wy wiecie lepiej co dla niej najlepsze) i jeśli nie znajdzie się bezpłatny dt, czy płatny domowy dt, to ja za ten hotel ręczę. Wiem, że będzie tam miała zapewnioną opiekę jakiej będzie wymagała ze względu na swój stan.

Pomyślcie, czy może nie dać jej tam chociaż na jakiś czas i szukać bdt w międzyczasie.[/QUOTE]
Santino, wiem jak bylo z Pokerem i wiem ,ze ten hotel jest dobry, sprawdzony! Jestem za!

Link to comment
Share on other sites

:iloveyou::modla::thumbs:Serdunko kochane trzymam mocniutko za ciebie - niuniusia cudowna , matenko ilez ona wycierpiala ....:shake: najpewniej po jakims uderzeniu ech :shake: cioteczki jak cudnie , ze wynalazlyscie malinke ! Teraz juz wasze serca , nie pozwola zapomniec o nie , ma sznse malineczka cudna , oby jak najszybciej ta konsultacja u weta :thumbs:[FONT=Arial Narrow][COLOR=deepskyblue]Malineczko sciskamy serduchem za ciebie![/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Na samym FB sa juz deklaracje i wplaty. Wiem o wielkosci jednej kwoty to 300 zl ile poszlo jeszcze nie wiem jest 200 zl od Malibo dlaczego moim zdaniem trzeba zrobic jak najszybciej diagnostyke. Dr. Garncarz bierze praktycznie grosze za wizyte od psiaka ze schroniska . Wiec moze najpierw diagnostyka a potem dalej dzialac.[/QUOTE]
Wszystkie deklaracje powinny się znaleźć w 1-szym poście. Choćby z tego względu, że to motywujące.

Link to comment
Share on other sites

trzeba podjąć jakieś decyzje...jeśli chodzi o umieszczenie suni w hotelu to oczywiście lepiej byłoby gdyby trafila do domowego...jeśli umiescimy ją teraz w kojcowym to zapewne w nim zostanie...bo zazwyczaj wszędzie tak jest że jak pies juz niby "bezpieczny" to zainteresowanie mija.
Kolejna sprawa , musicie mi wybaczyć ja na swoje konto już nie wezmę psa bez przynajmniej 3/4 deklaracji stałych...Mam dwa psy które drugi rok siedzą w hotelu od początku bez pakietu deklaracji...co miesiąc jest kombinowanie skąd wziąć kasę...kolejnego psa nie mogę wziąć na siebie...nie mam pracy i nie będę miała jak spłacać długów...jeśli ktos chce ją wziąć na siebie to ok.
Jeśli chodzio usuwanie oczu to różnie to bywa, my mamy tymczasa w domu (wątek w podpisie) jaskra zniszczyła mu dwoje oczu, nie widzi nic...nie usuwałyśmy mu oczu z tego względu że jest juz bardzo stary...i ryzyko za duże związane z narkozą a ma jeszcze pnn. Na początku owszem oczy wyglądały strasznie...ludzie się wykrzywiali na jego widok , ale po leczeniu oczy sie zmniejszyły i wyglądają w miarę. Oczywiście kontrole ciśnienia co miesiąc, i krople non stop 2 razy dziennie .
Ja ze swojej strony mogę dziś zadzwonić do Dr Łobaczewskiej i zapytać o najbliższy termin . Jeśli oczywiście się zgadzacie. Jeśli wolicie Dr Garncarza to ok. Ja mam doświadczenie z obojgiem i moim osobistym odczuciem skłaniam się bardziej na Panią Dr, nie wiem dlaczego, takie mam po prostu odczucia:) Ale uszanuję każdą decyzję:)

Link to comment
Share on other sites

- siepomaga [COLOR=red]([/COLOR][COLOR=red]ktoś to robił? wie jakie sa zasady?)
[COLOR=magenta]Wiem, że to strasznie trudne. Trzeba mieć dokładną dokumentację. Ale warto. I na pewno musi wystawić wątek fundacja a nie osoba prywatna.

Z fantami na bazarek pomyślę. Mam Fat burnera pół dużego opakowania.
[/COLOR]



[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']
Kolejna sprawa , musicie mi wybaczyć ja na swoje konto już nie wezmę psa bez przynajmniej 3/4 deklaracji stałych...Mam dwa psy które drugi rok siedzą w hotelu od początku bez pakietu deklaracji...co miesiąc jest kombinowanie skąd wziąć kasę...kolejnego psa nie mogę wziąć na siebie...nie mam pracy i nie będę miała jak spłacać długów...jeśli ktos chce ją wziąć na siebie to ok.
[/QUOTE]
Kiniu, wyjaśnij, proszę.
Zrozumiałam, że to fundacja Zwierzaki w Potrzebie pilotuje sunię i zbiera na nią deklaracje?

Link to comment
Share on other sites

wrzucam deklaracje do 1. posstu. niestety niekonkretne, konkretne już wrzucone.
cały czas przez pw szukamy tymczasu domowego.
kinię rozumiem - o tym pisłaam, wytrzymamy na kombin owaniu miesiąc, dwa, a potem co? to niepoważne.

fundacja prowadzi su nię o tyle, ze dziewczyny zawiązały ją dla pomocy klembowiakom - czy dobrze rozumiem, aga? natomiast czy fundacja ma kasę na suńkę? raczej nie, bo już dawno by napisały, że stać je na choćby część kosztów.
niemniej ejdnak umawiałabym dr łobaczewską, niech choć będzie sunia zdiagnozowana i dobrane leki. trzeba jej ulżyć.


imię malinka bardzo mi się podoba...

WAŻNE! kinia napisz prosze na fb, że prosimy o deklaracje stałych wpłąt. że wolimy mniejsze sumy, ale co miesiąc.
AGA35 - proszę, napisz pw do mru, żeby dokładnie napisała ci, jakie kroki trzeba przedsięwziąć, żeby zrobić siepomaga. to byłoby po stronie fundacji, bo prywtane osoby tam nie mogą.

Link to comment
Share on other sites

wpadam w biegu na zaproszenie ludwy.
Mam miejsce w hoteliku domowym (w zeszłym tygodniu poszły do domów dwie dziewczynki od malibo57-mam nadzieję, że referencje wystawi)
Wprawdzie zamierzałam pauzować, ale w takiej sytuacji proszę rozważyć mój dom.
Mieszkanie w bloku na górnym Mokotowie. Teren zamknięty. 5 kotów i dwa moje psy (pudelek i ratlerzyczka z 4 nowotworami i 6 innymi chorobami).
Mankamentem jest praca. W domu nie ma mnie przez ok. 8 godzin, czasem więcej. Mam czas pracy tylko teoretycznie normowany.
Nie jestem pewna czy to jest dobre miejsce ze względu na nieobecność w domu kolidującą z koniecznością podawania kropli.
Na wątku[URL="http://www.dogomania.pl/threads/208342-szok.....szok-PSI-KO%C5%9ACIORTUP-poszukiwany-p%C5%82atny-DT"][B] [/B][/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/208342-szok.....szok-PSI-KO%C5%9ACIORTUP-poszukiwany-p%C5%82atny-DT"]szok.....szok - PSI KOŚCIORTUP - poszukiwany płatny DT[/URL]
wpisywała się Fiera, że mogłaby pomóc.
Może pomogłaby Eyes'i (takie imię dla malutkiej przyszło mi do głowy)?

Link to comment
Share on other sites

Fundacja Zwierzaki w Potrzebie nie deklarowała że weźmie sunię pod swoje skrzydła, bo psiaków ma mnóstwo bez deklaracji itp, użyczyła swoje konto do wpłat z FB w miarę możliwości może pomogłaby przy ewentualnym transporcie ale to wszystko do uzgodnienia by bylo.

Link to comment
Share on other sites

Inga, to świetna propozycja:)
Dziewczyny, Inga na pewno zajmie sie psem sensownie i nie zdziera, bo stawki ma prawdziwie dogomaniackie. Wet w tym samym bloku, do Garncarza 2 kroki, do Lancetu, gdzie też przyjmuje dr Łobaczewska - 2 kroki.
Polecam.

SBD, Abrakadabra, to chyba nie zostaje Wam nic innego, jak wziąć psa na siebie, rozbujać wątek i zebrać deklaracje.
U Ingi jest tanio, a jednorazówki wystarczą na leczenie.
Głową naprzód, czasem trzeba zaryzykować.

Link to comment
Share on other sites

inga wielkie dzięki za propozycję a napisz jeszcze jaki koszt miesięczny?
Jedyny problem może być tego typu jak ona na koty reaguje.
Ja mam jeszcze jedno miejsce w razie co w hotelu domowym u Tattoi, na dole jest lecznica. Koszt 350 zł +karma.
Tylko tak jak mówię nie ma stałych deklaracji...a nie wiemy kiedy sunia znajdzie dom i czy wogóle go znajdzie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']
...a nie wiemy kiedy sunia znajdzie dom i czy wogóle go znajdzie...[/QUOTE]

Tego się nigdy nie wie - adopcje są nieprzewidywalne. Psy "młode, piękne, zdrowe i bogate" siedzą miesiącami w hotelach, pomimo akcji ogłoszeniowych. Nie brałabym tego aspektu pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...