Jump to content
Dogomania

Szejk wciąż szuka domu. Hide i Topaz już za TM.


tanitka

Recommended Posts

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Pierwsze;) [COLOR=darkred]nie planowane i niespodziewane hehe, termin na grudzień[/COLOR].
Cena hotelowania miesięcznie za 1 pieska tej wielkości to 350zł z wyżywieniem. Jeżeli ktoś chce dawać własna karmę to wiadomo iz cena idzie w dół.[/QUOTE]


Jejjjj To tak jak u nas. Nasze juz wlasnie dzisiaj 14 miesiecy konczy i poza siatkami centylowymi non stop :):):). No to trzymamy kciuki hihihi.

OOO. Super. To daj znac kiedy miejsce u Ciebie i ile ich jest;).

Kurcze...znalam Brodnice...ech...stare dzieje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ania+Milva i Ulver - Hyde jest specyficznym psem, w schronisku od lat miał opinię, cytuję "poje....go", wielu opiekunów było zdania, że nie dają sobie z nim rady.
Dopiero teraz weryfikujemy te informacje, staramy się lepiej go poznać, wyczuć, z czego wynikają pewne jego zachowania.
Jako że jest już 13-letnim psem, nie sądzę, by stanowił realne zagrożenie, ale może być tak, że zaatakuje, ugryzie - jego stan zdrowia też będzie się pogarszał, już teraz ma duże problemy z tylnymi łapami (a więc trzeba będzie go podnosić, pomagać mu w poruszaniu się, asekurować itd.) - opiekun musi być świadomy, że Hyde może okazać się psem niezbyt "łatwym w obsłudze".
Nie uważam, aby jedyną szansą dla niego był opieka szkoleniowca - ale musi trafić na osobę, która zna się na psach, miała doświadczenie także z trudnymi przypadkami, ma wiedzę i niezbędną intuicję, jak postępować z nie do końca zrównoważonym psem.

Jakiego typu hotelik prowadzisz ?
Domowy, ocieplane boksy, kojce ?

Katcherine - tak naprawdę Hydowi przydałaby się (jak zresztą wszystkim schroniskowym weteranom) przede wszystkim diagnostyka. Spróbuję coś zdziałać w kwestii rtg, ale nie sądzę, by się udało.
Na pewno pomógłby mu jakiś preparat na zmiany zwyrodnieniowe - ale nie wiem, co byłoby najlepsze. Poza tym ktoś musiałby dopilnować, by Hyde przyjmował to regularnie - a ta opiekunka, z którą się w miarę zaprzyjaźnił, nie pracuje codziennie.

BTW - zmień proszę tytuł wątku, zamiast nazwy schroniska wpisz po prostu "schronisko".

Link to comment
Share on other sites

U mnie sa kojce zewnetrzne. Oczywiście rozumiem i wiem jak specyficzna jest opieka na starszymi psami, miałam już takie pod opieką. Radze sobie z psami kłapiącymi zębami, jezeli jednak psiak ma dość mocno zwichrowaną psychikę to mówię od razu iż uważam , że wtedy lepiej poszukać mu innego hotelu, bo ze względu przez mój stan będę trochę mniej dysponowana za jakiś czas. To Wy wiecie najlepiej co jest psu potrzebne i jakie warunki, bo przebywacie z nim w realu.
A co z tym niewidomym psiakiem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata51']Panca, dzięki za zaproszenie. Ale co ja mogę? Gdybym mogła cokolwiek, wzięłabym Hyde'a na 2 dni i pozwoliła mu odejść z mordą na moich kolanach. Ale nawet tego nie mogę. Zapisuję, będę zaglądać.[/QUOTE]

agata- Hyde jak narazie trzyma sie nawet niezle...raczej dobrze... Lol. Na 2 dni bym nie liczyla...

Link to comment
Share on other sites

cioteczki wlasnie weszlam obadac temat z psiakami bo chcialabym jednemu zrobic jutro goloszenia gdyz przez weekend nie bede mogla tutaj zaladac. Widze ze psiaki maja ciezka sytuacje. Co proponuje. Oczywiscie ogloszonka ktore wykupila u mnie Katcherine, ale prosilabym o jakies ladne teksty do ogloszen. Zachecajace nawet do pomocy psiakom, cos na ksztalt wirtualnego opiekuna. Nie mozna sie oszukiwac ze tak starsze psy będą rozchwytywane, ale z doswiadczenia wiem, ze gdy ludzie przeczytaja wzruszajacy tekst chetni sa do pomocy finansowej bardziej, niz do brania pod swoj dach :)

Takze w poniedzialek tu zajrze. I postarajcie sie o fajne teksty, to moze sie udac zebrac jakas kwote aby psiaki mialy jakies dofinansowanie do hotelow :) Chociaz nie wykluczam ze przeciez psiaki nie maja szansy na dom :)

Link to comment
Share on other sites

Wadercia witaj!
Wadercia robi ogloszenia dla obu Panow.

Dziewczyny pomozcie z tym tesktem blagam. Na oczy nie widze a jutro mam urwanie glowy. Zeby bylo ladnie, skladnie i najwazniejsze- psiaki szukaja domow ale kazda pomoc- czy karma czy pieniadze na hotel jak najbardziej potrzebna.

Jak by sie udalo u Ani jednego juz niedlugo umiescic byloby super. Chyba wypadnie na Topaza...?

Dada M? Jak wiadomosci od naszych staruszkow?
Panca- co myslisz? Masz wiadomosci jakies od Murki?

Link to comment
Share on other sites

Niestety w ogłoszeniach nie można podać informacji typu "zbieramy na hotel" - bo psów z tego schroniska nie można oficjalnie zabrać do hotelu.
Od niedawna psa może adoptować fundacja (po wcześniejszym uzyskaniu zgody dyrekcji) lub w wyjątkowych przypadkach wolontariusz może podpisać tzw. "umowę tymczasową" (ale pies musi wówczas przebywać w domu wolontariusza) - w obu sytuacjach można oficjalnie szukać psom domu docelowego/prosić o wsparcie.

Natomiast gdyby teraz pojawiło się w sieci ogłoszenie typu "Hyde zbiera na hotel" i ktoś ze schroniska zauważyłby to - byłyby spore problemy.
Czy jest jakaś fundacja dla wyżłowatych, która mogłaby "adoptować" Hyde'a i Topaza ?

Zdecydowanie jestem za tym, by to Hyde pojechał do hoteliku - jest starszy od Topaza (wiemy na pewno, że ma już 13 lat), jest w schronisku znacznie dłużej, jest w gorszej kondycji.
Boję się, że dla 2 psów nie uzbierają się fundusze - a Hyde zdecydowanie bardziej potrzebuje DT (przynajmniej wg moich ostatnich informacji o samopoczuciu i stanie zdrowia Topaza - sprawdzę to jutro), jakiejś rekompensaty za te 7 lat spędzonych w ciasnym bunkrze, bez spacerów, bez zdrowego kontaktu z ludźmi, bez wszystkiego do czego przyzwyczajono go od dzieciństwa (gdy pomyślę o tym, jak ten pies się czuł, gdy po 6 latach aktywnego życia, spania na kanapie, rozpieszczania - drugą połowę życia spędził w tym więzieniu, to ...).

Z drugiej strony mam świadomość, że w przypadku Hyde'a hotelik musi być zdecydowany, że zajmie się nim bez względu na to, co może "wyjść w praniu".
Nie jest do końca prawdą, że wiemy, co jest najlepsze dla Hyde'a - o tym psie krążą jakieś niestworzone opinie, a, póki co, opiekunka budynku dla staruszków nie ma z nim żadnych problemów.
Może tak będzie już do końca, a może do czasu ...

Ania+Milva i Ulver - kto będzie się zajmował psami, gdy będziesz już w zaawansowanej ciąży i później, po urodzeniu dziecka ?
Czy masz jakiegoś pracownika/współpracownika, który Ci pomaga ?

Katcherine - kto byłby odpowiedzialny za zbieranie funduszy, logistykę, podejmowanie decyzji w sprawie Topaza i/lub Hyde'a ?

Link to comment
Share on other sites

Mam w planach być z psami do końca ciąży, jeżeli jednak byłoby to niemożliwe, to psiakami zajmuje się moja mama (mieszkają z nami w drugiej części domu), siostra lub Tz . Jednak najprawdopodobniej do pomocy na czas przedporodowy i po przyjedzie do nas Soema z dogo, aby być z psami do czasu aż ja dojdę do siebie po porodzie- w kwestii zdrowotnej .

Link to comment
Share on other sites

szczerze....tez chcialabym zeby to Hyde pojechal do Ani...dokladnei z tych powodow o jakich pisze Dada...jesli chodzi o Murke nie kontaktowala sie ze mna ale pomyslalam ze po prostu zapisze Topaza w kolejce do Murki a jednoczesnie bedziemy szukac innego hotelu. Nie spoczne dopoki nie znajde obu panom domow lub hoteli

Link to comment
Share on other sites

Podsumowanie:
1. skarpetka.
2. deklaracje: panca/ jej znajomy/ agata 51 i fundator skarpetki.
3. fundacja jest i okazuje chec pomocy- usciski wielkie dla nich !!!!!!!!!!
4. czekam na druga osobe z odpowiedzia czy bedzie osoba decyzyjno- kontaktowa
5. ogloszenia z bazarku czekaja na tresc ogloszen i rusza lada tydzien.

6. jedno miejsce u Ani w hoteliku- Dziekujemy!!!!
7. jedno miejsce w kolejce do hoteliku u Murki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...