Jump to content
Dogomania

Galeria mojego białego szaleństwa - Lenki :)


A&L

Recommended Posts

Guest papillonek

[quote name='A&L']
[B]papillonek[/B] Nie obchodzi mnie zdanie sędziego, mówię co ja mam do powiedzenia. Zapewne większość psów z papierami jest ładniejszych i wzorcowych, ale to nie zmienia faktu, że zdarzają się psy w typie, które są ładniejsze od tych z rodowodem. Zakładanie z góry mnie śmieszy. No i przede wszystkim chyba nie czytasz ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisałam, że psy w typie są ładniejsze, tylko że tak się zdarza. Może Ci się wydawać, że masz pięknego (rasowego) psa, a pojedziesz na wystawę i wszyscy Cię wyśmieją (nie mówię oczywiście o Soni, tylko ogólnie). Moja kuzynka, która wystawia psa (sznaucera) mówiła mi o takiej akcji. Nie wiem, może za mało się jeszcze wdrążyłam w temat hodowli itd. i dlatego mam takie zdanie, ale takie mam i tyle. Żeby się wdrążyć mam w planach kupić książkę o kynologii. Ale to jeszcze nie teraz, bo aktualnie planuję "101 psich sztuczek" :D Także może wrócimy do tej rozmowy po przeczytaniu przeze mnie książki, bo teraz do porozumienia nie dojdziemy, a każda z nas już powiedziała, co ma do powiedzenia? ;)[/QUOTE]

Ja mam tą książkę :D i z niej korzystam ;) Naprawdę fajna ,ma różne stopnie trudności ,zdjęcia z każdego poziomu nauki ,porady,wyjaśnienie problemów które mogą wystąpić przy nauce itp.
A co do hodowli to masz rację ,ale trochę szukasz dziury w całym,bo jeśli rozejrzysz się dobrze i wybierzesz dobrą hodowlę to wątpię żeby takie ewentualności mogły nastąpić...A ktoś kto kupuje ,bo znalazł na allegro,czy gdzieś tam i nic nie wie o tej hodowli,nie widział rodziców sam sobie szkodzi :/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój Foxi też je royala od ok. 5 lat i żyje. Fakt, że np. royal weterynaryjny jest o wiele lepszy od tego z zoologika i widzę tą różnicę po psie, ale zwykły też jest ok. Również zmieniałam karmy, ale żadnej Foxi tak nie jadł jak royala. Rybnych też nie chciał. Ostatnio tylko próbkę josery zjadł, ale nie mają w sklepie tej z jagnięciną czy co to tam było. Jak był mały to do roku jadł purinę dog chow, choć słyszałam, że pro plan jest lepsza. Ale za to ma większe bubki, których Foxi nie tknie.
Mieszanie jedzenia (na 1 dzień 2 różne karmy lub 2 różne posiłki- karma i gotowane) też nie jest dobre, bo jest niezdrowe i to najczęstszy błąd właścicieli psów.
[QUOTE] Najczęściej spotykanym błędem popełnianym przez właścicieli psów jest mieszanie gotowych suchych karm z jedzeniem domowym. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli pies karmiony przygotowywanym przez właściciela jedzeniem raz w miesiącu dostanie karmę suchą czy będzie nią karmiony w czasie urlopu, ale błędem nr 1 jest karmienie psa raz gotowym a drugi raz domowym jedzeniem. Gotowe suche karmy są dokładnie zbilansowane pod względem zawartości mikroelementów, witamin i wszystkich innych składników pokarmowych. Dokładając do nich mięso czy ryby o bardzo dużej zawartości fosforu zaburzamy ten bilans, co może spowodować u psa wystąpienie ciężkich chorób. Dodatek węglowodanów (kasza, ryż makaron) może prowadzić do niedoborów mikroelementowo-witaminowych, a także do otyłości ze względu na wysoką kaloryczność.
Posiłki gotowe możemy uzupełniać białym serem, jogurtem, kefirem, warzywami, zarówno gotowanymi jak i surowymi. Dodanie do suchej karmy białego sera lub jogurtu w objętości ok. 1/4 porcji nie zaburzy równowagi fosforowo-wapniowej, a znacznie poprawia smak posiłku. W przypadku gotowych suchych karm nie powinno być problemu odnośnie ilości podawanego jedzenia ponieważ na opakowaniu jest dokładny opis ilości przypadającej na wagę danego psa.
[/QUOTE]
westie.net.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=75

Link to comment
Share on other sites

[B]Kasia[/B] Ty widzę wszystkie mozliwe przerobiłaś :evil_lol:
[B]Dominika[/B] dziękuję bardzo Tobie i tacie :) To, że karmę zmienia się stopniowo, to wiedziałam. Robiłam tak przy przejściu ze startera na juniora i wszystko było ok. Kupka jak ta lala :lol:
[B]Justyna [/B]ja wiem o co Ci chodziło, tylko że to też nie jest dobre, bo sucha karma dostarcza odpowiednią ilość witamin i minerałów, ale tylko pod warunkiem, że jest podawana w odpowiedniej "dawce". Czyli jakbym miała robić tak, jak Ty mi proponujesz, to musiałabym jej sypać rano całą dawkę suchej (czyli to, co teraz daję w 3 posiłkach) a wieczorem dodatkowo puszkę czy mięso. Wtedy pewnie by pękła albo z racji tego, że westy są dość niskie, szorowałaby brzuchem po ziemi :evil_lol:. Gdybym jej dawała rano jakąś część suchego np. 100 g z 200 g które powinna jeść (część tej dawki jaką powinna jeść w ciągu całego dnia), a wieczorem mięso, to nie miałaby odpowiedniej porcji witamin, bo porcja suchej karmy - a w tym porcja witamin i minerałów - byłaby dla niej za mała. Uff... Mam nadzieję, że zrozumiale napisałam :eviltong:
[B]papillonek [/B]Mogłabyś powiedzieć jak masz na imię (chyba już kiedyś pytałam, ale nie pamiętam odpowiedzi :eviltong:), bo nie lubię tak pisać po nickach.
Też mi się ta książka spodobała, bo widziałam ją u znajomej. Kupiłaś ją przez internet czy w sklepie?
Szukanie dziury w całym to moja specjalność :evil_lol: Możliwe, że jest jak mówisz, ale ja tak nie do końca w to wierzę. Z resztą dopiero się uczę - Lena jest w sumie moim pierwszym psem (takim o którym to tylko ja decyduję i jest wyłącznie mój), wcześniej były podwórkowce, którymi opiekowali się raczej rodzice. Nie czytałam wcześniej wypowiedzi na forach ani książek. Teraz coś tam wiem, ale to i tak niewiele. Na początku jak zaczęłam czytac o r=r, to się załamałam, że kupiłam psa bez papierów, teraz znowu wydaje mi się, że nie ma to jakiegoś dużego znaczenia (jeżeli nie zależy nam na rozmnażaniu psów). Przeczytam książkę, wdrążę się w temat, to się wypowiem :)
[B]Kasia [/B]dziękuję za cytat ;)

Doszłam do wniosku, że póki co zostanę przy Royalu i zrezygnuję z dodawania mięsa do karmy. Może zacznę używać jagurtu, jak Lena nie będzie chciała jeść samej suchej karmy.
Teraz pojawia się inny dylemat. Miałam w planach gotować Lenie (jak dorośnie), a teraz to już sama nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='A&L']
[B]papillonek [/B]Mogłabyś powiedzieć jak masz na imię (chyba już kiedyś pytałam, ale nie pamiętam odpowiedzi :eviltong:), bo nie lubię tak pisać po nickach.
Też mi się ta książka spodobała, bo widziałam ją u znajomej. Kupiłaś ją przez internet czy w sklepie?
Szukanie dziury w całym to moja specjalność :evil_lol: Możliwe, że jest jak mówisz, ale ja tak nie do końca w to wierzę. Z resztą dopiero się uczę - Lena jest w sumie moim pierwszym psem (takim o którym to tylko ja decyduję i jest wyłącznie mój), wcześniej były podwórkowce, którymi opiekowali się raczej rodzice. Nie czytałam wcześniej wypowiedzi na forach ani książek. Teraz coś tam wiem, ale to i tak niewiele. Na początku jak zaczęłam czytac o r=r, to się załamałam, że kupiłam psa bez papierów, teraz znowu wydaje mi się, że nie ma to jakiegoś dużego znaczenia (jeżeli nie zależy nam na rozmnażaniu psów). Przeczytam książkę, wdrążę się w temat, to się wypowiem :)[/QUOTE]

Na imię mam Paula :) Książkę dostałam na walentynki,ale była w empiku u Nas w Łomży ;)My też jesteśmy na royalu od małego i Sońka się ładnie rozwinęła,nie ma żadnych alergii itd.Chociaż piszą teraz że to syf ja nie widzę powodu żeby go zmieniać.Sonia też jest moim pierwszym psem o którym sama decyduję,bo sama ją kupiłam i się na nią sama uparłam hihi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nad gotowaniem się jeszcze zastanowię - mam czas. Póki co jestem na tak, ale muszę rozważyć wszystkie za i przeciw :D
[B]Paula[/B] ja ostatnio byłam w Empiku i jej nie widziałam ;/ Ale znalazłam już na allegro :D To widocznie byłaś bardziej poinformowana niż ja, jeżeli chodzi o kupno psa :D

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='A&L']Nad gotowaniem się jeszcze zastanowię - mam czas. Póki co jestem na tak, ale muszę rozważyć wszystkie za i przeciw :D
[B]Paula[/B] ja ostatnio byłam w Empiku i jej nie widziałam ;/ Ale znalazłam już na allegro :D To widocznie byłaś bardziej poinformowana niż ja, jeżeli chodzi o kupno psa :D[/QUOTE]

Nooo nie do końca :/ Nie było bez papierków i samo tak wyszło ;) A też chciałam baz ,bo taniej.To jakoś wyszło,ze znajoma znajomego znajomego miała i sprzedała taniej :D

Link to comment
Share on other sites

A widzisz, niedobra Ty! :mad:W sumie to podejrzewałam taką opcję, bo jak szukałam ostatnio z ciekawości papillonów, to nie widziałam bez papierów. Podobnie zrobiła ciotka mojego chłopaka, która kupiła teriera szkockiego z papierami, bo nie było bez ;) A ile Sonia ma lat/miesięcy?

Link to comment
Share on other sites

Kilka dzisiejszych zdjęć, coby galeria była galerią :)

:loveu:
[IMG]http://img846.imageshack.us/img846/8413/dddys.jpg[/IMG]

hał, hał, hał :D
[IMG]http://img708.imageshack.us/img708/7585/jdjd.jpg[/IMG]

[IMG]http://img339.imageshack.us/img339/7673/kdkddk.jpg[/IMG]

Daj mi w końcu to coś, co trzymasz w ręce!
[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/3626/kkkkkkl.jpg[/IMG]

Postawa :D
[IMG]http://img825.imageshack.us/img825/6940/ososh.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Na imię mam Paula :) Książkę dostałam na walentynki,ale była w empiku u Nas w Łomży ;)My też jesteśmy na royalu od małego i Sońka się ładnie rozwinęła,nie ma żadnych alergii itd.Chociaż piszą teraz że to syf ja nie widzę powodu żeby go zmieniać.Sonia też jest moim pierwszym psem o którym sama decyduję,bo sama ją kupiłam i się na nią sama uparłam hihi :lol:[/QUOTE]
Chyba zawsze tak jest, Doti też jest moim pierwszym psem o którym sama decyduje;)
[quote name='papillonek']Nooo nie do końca :/ Nie było bez papierków i samo tak wyszło ;) A też chciałam baz ,bo taniej.To jakoś wyszło,ze znajoma znajomego znajomego miała i sprzedała taniej :D[/QUOTE]
A Ty no widzisz:evil_lol: ja jakbym nie znalazła westików bez których niestety jest sporo :/ to też pewnie bym kupił z papierem no ale niema teraz o czym mówic;)


Lena ma taką śliczną dłuuugą szyjkę:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Serio ma długą szyję? Nie zwróciłam na to uwagi jakoś :-D Justyna Tobie by się dopiero podobała taka szyjka jakby była golutka, nie? :razz: Widzisz wyszło szydło z worka - ja myślałam, że u Pauli kupno psa z papierami było świadomą decyzją, a tu się okazuję, że nie miała wyjścia :D
Kasia to i tak pewnie tylko chwilowo :P

Link to comment
Share on other sites

Ślicznota :)


A Royal to wcale nie jest syf. Syf to Pedigree, Chappi etc. RC po prostu się trochę pogorszył, chyba przejął go ktoś inny. A wiecie jak to jest, ludzie wolą oszczędzać na składnikach i zarabiać więcej...


A co do dyskusji dot. r-r. Kupiłam Ruby, bo koniecznie chciałam mieć cockera (moje marzenia od dziecka). Byłam pewna, że kupuje psa rasowego, a rodowód nie jest mi potrzebny, bo i tak bym nie wystawiała. Dopiero później, kiedy zaczęłam "chodzić" po forach dowiedziałam się o czymś takim jak rasowy-rodowodowy.
Jak bym była tego świadoma, na pewno adoptowałabym, albo kupiła rasowego.

Ale mam Ruby, kocham ją nad życie i nie zamienię jej na żadnego innego psa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Serio ma długą szyję? Nie zwróciłam na to uwagi jakoś :-D Justyna Tobie by się dopiero podobała taka szyjka jakby była golutka, nie? :razz: Widzisz wyszło szydło z worka - ja myślałam, że u Pauli kupno psa z papierami było świadomą decyzją, a tu się okazuję, że nie miała wyjścia :D
Kasia to i tak pewnie tylko chwilowo :P[/QUOTE]
Moja Doti ma krótką wiec dla mnie ta jest długa;) a Lena i jeszcze z golutką taką :evil_lol:mniam! teraz już ma nawet golutką, cieniutką, i długą cudo!:loveu:
dokładnie wyszło szydło z worka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]Dominika[/B] dziękujemy za Twoje (szczególnie dla mnie ważne) uznanie :evil_lol:
[B]Kasia[/B] też tak myślę ;-) I dziękuję za pochwały dla Leni :smile:
[B]Misia[/B] widzę, że prawie wszyscy posiadacze psów w typie mówią to samo - nie czytałam forów itd. Ach, ta nasza niewiedza ;-)
[B]Justyna[/B] jak tak kochasz gołe psy, to kup jakiegoś golasa zamiast border collie, którego masz w planach :-D U collie ciężko będzie uzyskać gołą szyjkę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']
[B]Justyna[/B] jak tak kochasz gołe psy, to kup jakiegoś golasa zamiast border collie, którego masz w planach :-D U collie ciężko będzie uzyskać gołą szyjkę :evil_lol:[/QUOTE]
O tak grzywek byłby super bardzo mi sie podobaja:D
No fakt border trochę sierści ma:evil_lol: ale Border i tylko border!!! wtedy sierść może mieć wszędzie:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...