Jump to content
Dogomania

Galeria mojego białego szaleństwa - Lenki :)


A&L

Recommended Posts

[B]Ilosc witamin i roznych dodawanych skladnikow raz jest tak na prawde za mala zeby pokryc potrzeby, dwa szybko wietrzeje i pod koniec worka juz tego nie ma... np glukozamine podaje sie oddzielnie bo w karmach to tylko z nazwy wystepuje i zeby ludzie kupowali :roll:[/B]


wystarczy poszukac w necie np [URL]http://tnij.org/n8fo[/URL]

Dokładnie TAK ! to chwyt marketingowy, bo czym różni się karma dla goldenów od karmy dla psów dużych ras? co takiego specjalnego ma w składzie, czego potrzebują akurat goldeny?

Ja mysle podobnie jak Shivka i Agata. Tutaj watek Eukanuby Golden Retriever : [U][URL]http://tnij.org/n8fp[/URL][/U] Taki mały trik producentow... Wiedza, ze yorki, goldeny, labradory sa popularne, wiec stworzyli "specjalna" karme. Moim zdaniem pic na wode fotomontaż Ale zaraz zajrze do skladu - moze nieslusznie ja oceniam...

Ale myśle tak jak dziewczyny pisały wcześniej, że to chwyt marketingowy bo co jakaś rasa staje się popularniejsza to taki typ karmy wypuszczany jest na rynek

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Skład[/B]

mąka kukurydziana, ryż, suszone mięso drobiowe, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, suszone białko wieprzowe, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, oleje roślinne (sojowy i z ogórecznika), pszenica, tran, sole mineralne, fruktooligosacharydy, ziarna lnu (źródło kwasów omega 3), polifosforan sodu, L-lizyna, tauryna, DL-metionina, wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), L-karnityna, hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny)


[URL]http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu/royal-canin-west-highland-white-terrier-21.317.html[/URL]

a np dla jamnika

[B]Skład[/B]

ryż, suszone mięso drobiowe, kukurydza, izolat białka roślinnego, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, tran, fruktooligosacharydy, polifosforan sodu, wyciąg z drożdży (źródło manno-oligosacharydów), L-lizyna, tauryna, proszek jajeczny, DL-metionina, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), L-karnityna, hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).

[B]Jakies tam drobre skladniki sie roznia ale to nie czyni tej karmy cudownej dla westa... west jest tak samo zbudowany jak inne psy od srodka i mozna mu podawac inna karme i tez bedzie mial biala siersc. na pewno tamci nie przetestowali kazdej karmy....[/B]

Link to comment
Share on other sites

Skład mi za wiele nie mówi, bo się nie znam i mnie to jakoś nie specjalnie interesuje, bo nie mam zamiaru podawac Lenie tej karmy. W każdym razie tutaj jest skład adulta:
kukurydza, sproszkowane mięso drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, skwarki, gluten kukurydziany, hydrolizowane białko zwierzęce, pulpa buraczana, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, drożdże, jajko w proszku, hydrolizowane skorupiaki (bogate w glukozaminę), tauryna, hydrolizowana chrząstka (bogata w chondroitynę).

[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_size/maxi/30974[/url]

Nie jest taki sam, ale nie wiem co może mieć wpływ na wybielenie włosa.
Może jest jakaś specjalna witamina.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego poprosiłam Dominikę, żeby zapytała tatę o ten składnik w RC dla westów :). Na pewno te substancje wietrzeją, ale mama mojego chłopaka kupuje opakowania po 1kg, albo 0,5 kg, to może inaczej jest. A różnica w kolorze jest spora. Majka ma bardzo miękki włos, który sam w sobie jest raczej bardziej perłowy niż biały, a po tej karmie jest dużo bielsza. Zastanawiałam się nad tym, żeby dawać ją Lenie, ale straciłam zaufanie do RC. Dzisiaj dostała troszkę Orijena wymieszanego ze starą karmą i aż się rzuciła na miskę, jak jej dałam powąchać, także jestem dobrej myśli :D

Link to comment
Share on other sites

Czyli dużo psiaków ma ;) Ewelina a skąd wiesz, że będę musiała płacić podatek?
edit.
znalazłam na stronie Urzędu Miasta Łodzi o tym podatku - [URL="http://bip.uml.lodz.pl/index.php?str=16&id=942&PHPSESSID=084d89ce183c5b2277b895591"]klik[/URL]
Czyli mogę spokojnie czipować Lenię, a płacić nie będę musiała ;) Paszport też będę musiała jej wyrobić, ale to może później.

Powiedzcie mi na jakich stronach jesteście zarejestrowane.

Link to comment
Share on other sites

z tego co ja wiem bo pytalam weta to przy chipowaniu psa wet automatycznie wysyla dane psa i wlasciciela do centralnej bazy weterynarzy(dlatego lepiej od razu wyrobic paszport trwa do 2minuty dluzej ale masz pewnosc) i tam jest pies zarejestrowany , a dodatkowo mozna sobie gdzies go zarejestrowac w ktorej bazie danych chcesz, moje psy sa dodatkowo zarejestrowane na safe-animal.

Ja Bobiego chipowalam i od razu paszport wyrabialam tylko problem w tym ze nie kazdy wet moze wydac paszport(mowie to juz z gory)ale moj wet ma te uprawnienia wiec zrobilismy dwa w jednym .

za to Lolek ma chipa ktorego zalozyla mu juz hodowczyni.... i musimy tylko wyrobic paszport.

********************************************************************
co do karm royala to jakies inne skladniki musza byc w rasowcach poniewaz Bobi jak zaczal jesc royala dla yorka to zaczal sie potwornie drapac i wysypki dostal a jak tylko kupilam royala mini to objawy ustapily wiec je wszystkie wersje rc mini bez rasowej

Link to comment
Share on other sites

z tymi podatkami to jest sprawa danego miasta, u mnie np. czipowanie było darmowe i chyba szczepienie od wścieklizny, a podatek i tak trzeba płacić co roku wyższy...
z bazą danych to też jest różnie, u mnie niby jest tylko miastowa, ale to raczej nie do chipów, a do numerków, które dostajemy przy zzapłacie podatku. I jak pies się zgubi i ma ten numerek przy obroży to wtedy wiedzą co to za pies. Chipową rejestracje musiałam zrobić na własną rękę, wtedy popularna była identyfikacja.pl, teraz jest też safe animals. to są popularne strony do odnajdywania psiaków, więc stawiałabym na którąś z nich. I paszportu też nie wyrabialiśmy, bo sie nigdzie wybieramy.

Link to comment
Share on other sites

No skoro jest podatek zniesiony to spoko :) nie będziesz płacić. Pamiętaj tylko że jak będziesz chciała wyjechać za granicę to musisz mieć chip i nowe szczepienie, czyli jeśli szczepiłaś dwa miesiące temu psa p.wściepliźnie a teraz chipowałaś i chcesz wyjechać za granicę to musisz jeszcze raz zaszczepić ;/
Chodzi o to że za granicą psa identyfikuje się tylko i wyłącznie na podstawie chipów a to że masz zaświadczenie o szczepieniu to już jest nieaktualne bo mógł być szczepiony nie Twój pies...czy jakoś tak to było :P mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi. Obecnie wszystkie szczepienia wpisujemy już w paszport a nie do książeczki.

Link to comment
Share on other sites

zaswiadczenie o szczepieniu na wscieklizne i ksiazeczki obowiazuja tylko w Polsce ,a za granica obowiazuje paszport i w nim powinno byc wszystko napisane itp
tak mi tlumaczyl wet jak chipowalam i wyrabialam paszport , no a majac paszport to ksiazeczka nie jest Ci juz do niczego potrzebna, paszport jest bardziej wazny niz ksiazeczka, no ale ja prowadze troche ruchliwe zycie i prosze weta zeby mi wpisywal i do ksiazeczki i do paszportu poniewaz ksiazeczke mam zawsze przy sobie a paszport tylko jak wyjezdzamy za granice, gdyby jakims cudem zgubila sie ksiazeczka to mamy drugi dokument w domu......

[URL="http://Evelynkaa"][COLOR=black][B]Evelynkaa[/B][/COLOR][/URL] nie ma to jak czasem jakies dziwne przepisy......:roll: do ktorych trzeba sie dostosowac.....;)

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy w piątek u weta i się zaczipowałyśmy (darmowo). Pytałam weta i Lena będzie zarejestrowana na stronie [URL="http://www.safe-animal.eu/"]www.safe-animal.eu[/URL] Paszportu narazie nie mamy, bo póki co się nigdzie za granicę nie wybieram. Tzn. w wakacje planuję Chorwację, ale nie wiem czy jest sens brać ze soba Lenkę i ją męczyć podróżą, gorącem itd. W każdym razie to jest sprawa do przemyślenia. A ile kosztuje wyrobienie paszportu jak ma się już czipa. Wie ktoś?
[B]Evelynkaa [/B]zrozumiałam :D Ja paszport sobie póki co odpuszczam. Wyrobię sobie może przy okazji szczepień, czyli koło marca czy kwietnia (o ile dobrze pamiętam). W sumie u mnie to nieraz się trafiają jakieś spontaniczne wyjazdy, więc może byłoby wskazane... Nie wiem, zostawiam to sobie na nowy rok, bo mam tak napięty terminarz, że staram się sprawy nieterminowe zostawić na później.
[B]Dominika [/B]nie dałam rady wybrać się do Kielc :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...