Jump to content
Dogomania

żywe strachy na wróble....3 psy w szczerym polu -


lolka

Recommended Posts

Witajcie dziewczyny. podczytuję ukradkiem Wasz temat i w końcu postanowiłam napisać. Jestem pełna uznania dla Waszych poczynań i odwagi. :klacz: Też mi pomysł. stawiać psy w szczerym polu ,żeby bronić ziemniaków (na jesieni po 40 gr za kg !) :angryy: trzymam kciuki za Was i pozdrawiam.
P.S. No i poryczałam się czytając jeszcze raz "akcję uwalniania psiuńków " :oops: teraz czeka ich tylko lepsze życie. jestem tego pewna.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak sobie myślę, czy zabrałyście też te łańcuchy czy tylko psy odpięłyście a łańcuchy zostały?
zawsze jakby nie było to wydatek-taki kolejny łańcuch. może akurat już następnego psa by tam nie zostawili gdyby trzeba było następny łańcuch kupować...

Link to comment
Share on other sites

jeszcze nie mam spokoju ducha.... kudłacz jest na polu :( a dzisiaj było pierdyliard stopni w cieniu :( a on nawet cienia nie ma, jeszcze chwilka, kurcze

teraz z dziewczynami śmiejemy się z akcji, ale na miejscu nie było nam do śmiechu.....bałyśmy się jak diabli, że nas zobaczą i będą gonili przez te pola z widłami, albo złapią nas przy drodze....miałyśmy takiego awaryjnego plana, że w razie "W" spindalamy do odległych lasów , czekamy do nocy na partyzanta i potem wychodzimy z ukrycia, ale nie wiem czy by nam się powiodło, bo Beata np miała język do ziemi i z wysiłku prawie na zawał nie zeszła :)
była też z nami Ania która zgłosiła mi te psiaki.....wygladała bardzo profesjonalnie w tym moro :)

we wtorek jedziemy do psiaków.....owczarunia wyczeszemy i porobimy im sesję foto

z wiadomych przyczyn domu szukamy dalej ;)


Agaga zabrałyśmy tylko jeden łańcuch, drugiego nie dało się ruszyć, wcześniej planowałyśmy rozwalić budy w drobny mak ale nie było czasu ...

Link to comment
Share on other sites

tez zwinelam kota w kartonie sasiadom i pod ich nosem zanioslam do samochodu nowym wlascicielom :evil_lol:
kot chodzil glodny i caly zakrwawiony , rozmowy nic nie dawaly, nawet Prezes Toz byl kilka razy i nic :shake:
gratuluje udanej akcji!!!:multi: z dusza na ramieniu;) ale sie Wam udalo !..:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']tak sobie myślę, czy zabrałyście też te łańcuchy czy tylko psy odpięłyście a łańcuchy zostały?
zawsze jakby nie było to wydatek-taki kolejny łańcuch. może akurat już następnego psa by tam nie zostawili gdyby trzeba było następny łańcuch kupować...[/QUOTE]
Zagladam na wątek i też martwię się ,że ci podli ludzie pewnie zaraz postawią tam następne psy.Może gdyby dostali ostrzeżenie /nawet taką wyrazną kartkę w folii,by nie zamokla/ iż za trzymanie tam i glodzenie psów oraz bezsensowność umieszczania tam psow-zostaną pociagnięci do odpowiedzialności sądowo-karnej -może by zaprzestali trzymania tam psów? Najlepiej by jakiś TOZ czy Organiz.to podbila pieczątką i podpisala.No i ,że zostaną ustaleni wlasciciele tych psow a kara i zakaz ich nie ominie ? Może uchroni to następne psy od glodowania i dziczenia z dala od ludzi ? Za taki debilizm tych ludzi trzeba ich karać ,inaczej nie dotrze do nich nic. Co zrobią uwiązane ,bezbronne psy jesli wejdzie tam wataha dzików? Moga być nawet rozszarpane przez te dziki ,gdyż nie uciekną im ,uwiązane.
Akcja odbijania psów świadczy o waszej desperacji i odwadze-trzeba Wam dziewczyny gratulować. Plan niemal wojskowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Zagladam na wątek i też martwię się ,że ci podli ludzie pewnie zaraz postawią tam następne psy.Może gdyby dostali ostrzeżenie /nawet taką wyrazną kartkę w folii,by nie zamokla/ iż za trzymanie tam i glodzenie psów oraz bezsensowność umieszczania tam psow-zostaną pociagnięci do odpowiedzialności sądowo-karnej -może by zaprzestali trzymania tam psów? Najlepiej by jakiś TOZ czy Organiz.to podbila pieczątką i podpisala.No i ,że zostaną ustaleni wlasciciele tych psow a kara i zakaz ich nie ominie ? Może uchroni to następne psy od glodowania i dziczenia z dala od ludzi ? Za taki debilizm tych ludzi trzeba ich karać ,inaczej nie dotrze do nich nic. Co zrobią uwiązane ,bezbronne psy jesli wejdzie tam wataha dzików? Moga być nawet rozszarpane przez te dziki ,gdyż nie uciekną im ,uwiązane.
A tak zostaly budy i lancuchy-nic tylko brać nowe psy i więzić tam bez żadnego sensu następne ofiary-psy.:angryy:[/QUOTE]

walka z upartymi rolnikami kompletnie pozbawionych skrupułów i wrażliwości jest walką z wiatrakami .......najczęsciej
Toz nie mógł podbić pieczątki w takiej sytuacji przecież bo zaraz by ich o kradzież oskarżyli
biłam się z myślami jak to rozwiązać, ale ponieważ były nikłe szanse na dobrowolne zrzeczenie sie psów a jedynie można by było pouczyć i dalej kontrolować sytuację stwierdziłam, że chociaż tym psom los musi się odmienić

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, zostawianie takiego ostrzeżenia z pieczątką TOZ,czy org.lub fundacji w takim przypadku nie wyglądaloby chyba poważnie,bo adresat bylby tu anonimowy. Gdyby jednak ktos chcial ustalić wlaścieli tego pola,to przecież takie dane gmina na żądanie TOZu czy fundacji musi przedstawić.Te psy zostaly uratowane,jednak na pewno zaraz postawią następne ofiary ich bezmyślności oraz okrucieństwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Faktycznie, zostawianie takiego ostrzeżenia z pieczątką TOZ,czy org.lub fundacji w takim przypadku nie wyglądaloby chyba poważnie,bo adresat bylby tu anonimowy. Gdyby jednak ktos chcial ustalić wlaścieli tego pola,to przecież takie dane gmina na żądanie TOZu czy fundacji musi przedstawić.Te psy zostaly uratowane,jednak na pewno zaraz postawią następne ofiary ich bezmyślności oraz okrucieństwa.[/QUOTE]

tylko nikt zbytnio się nie pali do takich działań, interwencji znaczy....jesli pojawią się kolejne to wtedy będziemy szukały pomocy....ja wiem że to nie jest długoterminowe rozwiązanie, jednak dla tych psiaków to była naprawdę kwestia przetrwania


pod koniec tygodnia i kudlacz opuści pole, ale tam nic już nie zostawimy....jest bezpieczniej

Link to comment
Share on other sites

zresztą u nas nie ma wielu osób, na ogromnej przestrzeni działa raptem kilka sensownych osób. W Tozach i innych inicjatywach są głównie starsze osoby, które nigdy nie wyruszą na takie akcje. Ograniczają się do jałowych dyskusji, które nic nie wnoszą. To niestety nie jest rejon o duzym nasyceniu ludzi działających naprawdę w terenie. A lolka i Beata to wyjadaczki takich inicjatyw:) ten teren leży poza teoretycznym ich zasięgiem, więc dziewczyny zdobywały wprawę podczas akcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda z.']zresztą u nas nie ma wielu osób, na ogromnej przestrzeni działa raptem kilka sensownych osób. W Tozach i innych inicjatywach są głównie starsze osoby, które nigdy nie wyruszą na takie akcje. Ograniczają się do jałowych dyskusji, które nic nie wnoszą. To niestety nie jest rejon o duzym nasyceniu ludzi działających naprawdę w terenie. A lolka i Beata to wyjadaczki takich inicjatyw:) ten teren leży poza teoretycznym ich zasięgiem, więc dziewczyny zdobywały wprawę podczas akcji.[/QUOTE]

:)))

jutro tymczas Beaty jedzie do DS.....zwolni się miejsce dla kudłaczka :) :)

Link to comment
Share on other sites

Jak duzy jest ten czarny juz zabrany psiak? Tu jest poszukiwany czarnuszek [URL]http://www.dogomania.pl/threads/208336-Czarny-PIESEK-do-2-lat-do-10-kg-poszukiwany-od-zaraz[/URL]!!!

EDIT: teraz sie doczytalam,ze to sunia a tam jednak zdecydowanie szukany pies.

Trzymam kciuki za kudlaczka :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiadomo ,co może być mniejszym złem w tamtej sytuacji : jeśli uprą się tam psy zostawiać nadal - to wtedy następnym psom bu następnych mogą nie zafundowac i będą stać wtedy z żarze i mrozie na golej ziemi -przybite jak krowy palikami.
Takim durniom nie wiadomo, co może przyjść do łba. [B]Najlepiej może byloby dotrzeć do tych ludzi i postraszyć ich wysokim kolegium./wyrokiem sądu za znęcanie się nad tymi psami ,glodzenie i brak opieki oraz izolację zwierząt. Może wtedy by się bali stawiać tam następne psy . A tak to oni nawet nie wiedzą ,dlaczego zniknely stamtąd ich psy -pewnie ukradl ktoś ,bo uwiąże u siebie.Nie będą mieć żadnej świadomosci szkodliwości swego postępowania i nadal będą tak robic- męczyć tam następne psy.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Nie wiadomo ,co może być mniejszym złem w tamtej sytuacji : jeśli uprą się tam psy zostawiać nadal - to wtedy następnym psom bu następnych mogą nie zafundowac i będą stać wtedy z żarze i mrozie na golej ziemi -przybite jak krowy palikami.
Takim durniom nie wiadomo, co może przyjść do łba. [B]Najlepiej może byloby dotrzeć do tych ludzi i postraszyć ich wysokim kolegium./wyrokiem sądu za znęcanie się nad tymi psami ,glodzenie i brak opieki oraz izolację zwierząt. Może wtedy by się bali stawiać tam następne psy . A tak to oni nawet nie wiedzą ,dlaczego zniknely stamtąd ich psy -pewnie ukradl ktoś ,bo uwiąże u siebie.Nie będą mieć żadnej świadomosci szkodliwości swego postępowania i nadal będą tak robic- męczyć tam następne psy.[/B][/QUOTE]

kurcze to nie takie proste, nie na wsiach z naszych okolic....Beata to już nie raz była ganiana z widłami a ja przed karnaflem co siekierką mi wymachiwał uciekałam jak sprinter z wrzaskiem na ustach.....tu do nikogo nie idzie się bez policji, i o ile ja od siebie policjantów znam, jak i Beata swoich, tak tam nie mam pojęcia na kogo trafimy.....ostatnio dziewczyny miały takie przypadek, że policjant był po stronie baby co nie chciała wydać psa z pozrywanymi ściegnami ...i co się okazało pól wiochy to jedna rodzina, o czym nikt nie wiedział bo i skad....a ponieważ to nie nasze tereny to nie wiemy jak tam Toz działa i czy nie oleje sprawy na zasadzie pouczenia i koniec....wtedy dopiero może wydarzyć się tragedia, w zemście to tylko pies ucierpi i zniknie
to są trudne sprawy......czasami nie ma wyboru a psa zostawić nie można

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Jak duzy jest ten czarny juz zabrany psiak? Tu jest poszukiwany czarnuszek [URL]http://www.dogomania.pl/threads/208336-Czarny-PIESEK-do-2-lat-do-10-kg-poszukiwany-od-zaraz[/URL]!!!

EDIT: teraz sie doczytalam,ze to sunia a tam jednak zdecydowanie szukany pies.

Trzymam kciuki za kudlaczka :lol:[/QUOTE]

suńka waży sporo ponad 10 kg, niestety

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...