Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote]Chcesz powiedzieć ze te niekopiowane nie wygrywaja? To ciekawe skad sie biora Championy i Inerchampiony nie kopiowane.
I to zodbyte na zachodzie, [B]bo te kopiowane co najwyzej mogą sobie zdobyć tytuły z Mołdawi i innych wschodnich krajów, gdzie na ringu nie zawsze mają konkurencje[/B][/quote]

droga laluno [U]mam dwie suki i obie sa Interchampionkami[/U], obie te tytuly pokonczyly w zeszlym roku i ani razu nie bylam z nimi ani na wschodzie ani w Moldawii !!

CACIBy zdobywaly w Austrii, na Slowacji, na Wegrzech no i oczywiscie w Polsce najczesciej dokladajac rowniez do tego tytulu BOB, z malym wyjatkiem stawki spore, np Bundessieger w Austrii gdzie Zadra pokonala zeszloroczna v-ce Zwyc Swiata :roll:

ale mow sobie co chcesz jak zwykle zreszta :diabloti:

[quote]A nabywca który zna sie na rasie, poszuka sobie w rodowodzie to co go interesuje i [B]napewno bardziej bedzie cenił wystawy w Niemczech i innych ważnijeszych krajach i wschodnimi tytułami nikt mu nie zaimponuje. [/B]
[/quote]

w sznaucerach ogromna wiekszosc cenionych i najlepszych hodowli miesci sie wlasnie na wschodzie
niemieckie sznauce zdecydowanie odstaja od czolwki swiatowej
no tak ale w tym wypadku zwyc w Rosji czy innym wschodnim kraju jest nic nie warte

nie generalizuj !! i pomysl zanim cos napiszesz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]CACIBy zdobywaly w Austrii, na Slowacji, na Wegrzech no i oczywiscie w Polsce najczesciej dokladajac rowniez do tego tytulu BOB, z malym wyjatkiem stawki spore, np Bundessieger w Austrii gdzie Zadra pokonala zeszloroczna v-ce Zwyc Swiata :roll: [/QUOTE]

Poczekaj jeszcze trochę, a zostanie Ci tylko wschód.
Austria ma zakaz ciecia od stycznia 2005r , jeszcze trochę i zostanie Ci tylko wschód no i moze ta Słowacja ;)
Bo juz rodzimego kraju rasy to raczej nie zawojujesz, a tak blisko byś miała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Poczekaj jeszcze trochę, a zostanie Ci tylko wschód.
Austria ma zakaz ciecia od stycznia 2005r , jeszcze trochę i zostanie Ci tylko wschód no i moze ta Słowacja ;)
Bo juz rodzimego kraju rasy to raczej nie zawojujesz, a tak blisko byś miała.[/quote]


tylko szkoda ze austriaccy hodowcy kupuja kopiowane " egzemplarze" np w Polsce :evil_lol: widac nie boja sie zakazu wystawiania

a wygrana w Niemczech nie daje zadnej satysfakcji - patrzac na jakosc prezentowanych tam psow :roll: no ale wiem wiem liczy sie kraj a nie stawka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']Czy to znaczy, że wzorzec [B](przypominam: wzorzec pinczera)[/B] obowiązuje od 18.04.2007 czy też, że tego dnia go zatwierdzono. Czy od tego dnia wszystkie psy są oceniane wg niego, czy może wchodzi w życie w innym terminie. I czy dotyczy wszystkich psów, czy też urodzonych po jakiejś określonej dacie?[/quote]
[FONT=Times New Roman][B][U]cyt:[/U][/B][/FONT]
[U][B][FONT=Times New Roman]DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD[/FONT][/B][/U][B][FONT=Times New Roman]:[/FONT][/B][FONT=Times New Roman] 06.03.07.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Moim zdaniem, to data publikacji tłumaczenia. Obowiązuje j.w.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Na stronie www,fci.be znajdziesz kompletny wzorzec, w czterech językach.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]TAK, OD TEJ DATY PSY NA WYSTAWACH SĄ OCENIANE WG TEGO WZORCA.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Innego nie ma. Żadnego okresu dostosowania nie znalazłam.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Dotyczy oczywiście wszystkich psów.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Czy ktoś wie czym ten wzorzec różni się od poprzednio obowiązującego?[/SIZE][/FONT][/FONT]

O tym jakoś nikt nie chce porozmawiać...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]tylko szkoda ze austriaccy hodowcy kupuja kopiowane " egzemplarze" np w Polsce :evil_lol: widac nie boja sie zakazu wystawiania[/QUOTE]
Widocznie Ci hodowcy co kupuja np w Polsce kopiowane nie mysla czasowo, a moze nie sa przywiazani do tych psów i potem jak wjedzie zakaz z powrotem opchna do Polski te niepotrzebne psy. Myśle ze hodowca napewno je przyjmie z otwartymi rekoma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Widocznie Ci hodowcy co kupuja np w Polsce kopiowane nie mysla czasowo, a moze nie sa przywiazani do tych psów i potem jak wjedzie zakaz z powrotem opchna do Polski te niepotrzebne psy. Myśle ze hodowca napewno je przyjmie z otwartymi rekoma.[/quote]

zapomnialas pomyslec ze moga je rozmnazac bez opamietania wiec po co oddawac ? to tylko strata pieniedzy :diabloti: :diabloti: zakaz obowiazuje wystawianie a nie hodowle :evil_lol:

ta droga mam nowy pomysl dla was : zacznijcie walczyc o zakaz rozmnazania psow kopiowanych !!

Link to comment
Share on other sites

Nabijam se posta:diabloti: :diabloti: :diabloti: Wy się jeszcze tematem nie znudziliście? Każdy ma swoje zdanie i kropka:roll: Ja lubie boksery bez ogonów, DC z ciętymi uszami itp. i kropka nic nie zmieni mojego zdania...

Link to comment
Share on other sites

1) Czy pies może zdobyć uprawnienia hodowlane bez wystawiania? Jeśli tak, to jakiej rasy?
2) Przypuśćmy, że suka cięta uzyskuje uprawnienia hodowlane w kraju "ciętym" ;) i zostaje kupiona przez hodowcę z kraju nieciętego - czy w takim razie może ona uzyskać prawa hodowlane również w tym kraju? Jest możliwa jakaś nostryfikacja?

Link to comment
Share on other sites

[quote]zapomnialas pomyslec ze moga je rozmnazac bez opamietania wiec po co oddawac ? to tylko strata pieniedzy :diabloti: :diabloti: zakaz obowiazuje wystawianie a nie hodowle :evil_lol:[/quote]
Nie zapomniałam, ot prosta kalkulacja, nie wystawiasz, nie zdażysz zdobyc tytułów, uprawnien, wartosć szczeniaków maleje, a reproduktor moze juz nie byc tak atrakcyjny, skoro nie ma gdzie go pokazac, nie ma gdzie zdobyc tytułów. Ot mówiłam, szwankuje myslenie to sie nazywa krótkowzrocznosć. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']1) Czy pies może zdobyć uprawnienia hodowlane bez wystawiania? Jeśli tak, to jakiej rasy?
2) Przypuśćmy, że suka cięta uzyskuje uprawnienia hodowlane w kraju "ciętym" ;) i zostaje kupiona przez hodowcę z kraju nieciętego - czy w takim razie może ona uzyskać prawa hodowlane również w tym kraju? Jest możliwa jakaś nostryfikacja?[/quote]


ad 1) nie
ad 2) pies ktory zdobyl uprawnienia w jednym kraju jest w wiekszosci krajow automatycznie uznawany za hodowlanego, czasem sa dodatkowe wymogi - np u sznaucerow przeswietlenie na dysplazje dla psow przywiezionych do czech

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Nie zapomniałam, ot prosta kalkulacja, nie wystawiasz, nie zdażysz zdobyc tytułów, uprawnien, wartosć szczeniaków maleje, a reproduktor moze juz nie byc tak atrakcyjny, skoro nie ma gdzie go pokazac, nie ma gdzie zdobyc tytułów. Ot mówiłam, szwankuje myslenie to sie nazywa krótkowzrocznosć. ;)[/quote]


krotkowzrocznoscia jest przeliczenie wartosci psa na zdobyte przez niego tytuly :diabloti: jezeli ty wybieralabys reproduktora na podstawie jego Championatow itp to nie chcialabym kupic takiego szczeniaka :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]krotkowzrocznoscia jest przeliczenie wartosci psa na zdobyte przez niego tytuly :diabloti: jezeli ty wybieralabys reproduktora na podstawie jego Championatow itp to nie chcialabym kupic takiego szczeniaka :evil_lol: :evil_lol:[/QUOTE]
To po co sie wysilałaś na tytuły na Węgrzech, Słowacji, Wschód tez był po drodze?:razz:
Trzeba było zrobic tylko hodowlankę, a pies obroniłby się sam bez tytułów skoro taki ładny.
U mnie i tak byś nie mogła kupić, miałabym w umowie zastrzeżone nic mu kopiować nie można bo to żywa istota która odczuwa ból, strach i stress

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To po co sie wysilałaś na tytuły na Węgrzech, Słowacji, Wschód tez był po drodze?:razz:
Trzeba było zrobic tylko hodowlankę, a pies obroniłby się sam bez tytułów skoro taki ładny
[/quote]

a po co wogole wystawiac ? no tak za kazdy championat czy tytul trzeba sobie doliczyc odpowiednia sume do kosztow szczeniaczka wg twego rozumowania :diabloti:
wiesz jakos nie mam problemow ze sprzedaza swoich szczeniat i teraz i wczesniej jak moje suki nie mialy tyle tytulow - faktycznie sa ladne i swietne pochodzeniowo, na tyle ze mam zamowienia na szczeniaki na dlugo przed kryciem
i nie nazwalabym tego wysilaniem :evil_lol:


[quote]
U mnie i tak byś nie mogła kupić, miałabym w umowie zastrzeżone nic mu kopiować nie można bo to żywa istota która odczuwa ból, strach i stress[/quote]

na cale szczescie hodowca nie jestes i mam nadzieje ze nie bedziesz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']LALUNA

A co w przypadku niewywiązania się nabywcy z umowy? Co jeśli by właściciel takiemu psu uciął to i owo na przykład za granicą, bo mu akurat tam się bardziej podobało.[/quote]

pewno walczylaby jak lew !! ciagalaby sie po sadach (zachodniej - cywilizowanej) europy :mad:
ale nie ona przeciez wszytko wie najlepiej i taki nabywca by sie nie przemknal :diabloti:
ale poki co jej suki sa wysterylizowane [SIZE=1]dla jej wygody[/SIZE] i szczeniat niet

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Nabijam se posta:diabloti: :diabloti: :diabloti: Wy się jeszcze tematem nie znudziliście? Każdy ma swoje zdanie i kropka:roll: Ja lubie boksery bez ogonów, DC z ciętymi uszami itp. i kropka nic nie zmieni mojego zdania...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Szanujemy twoją odrębność. Nie zmieniaj zdania! Nam to "ryPka". [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]W przeddzień święta Draczyn z okazji okrągłej liczby postów, widzę że jeszcze nie wszystkie uczestniczki zrozumiały o co nam chodzi. Powtórzę po raz kolejny: przede wszystkim domagamy się przestrzegania obowiązujących przepisów. Tych uchwalonych przez ZK też. [/FONT][/COLOR]
Draczyn, podziękuj za posta:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']1) Czy pies może zdobyć uprawnienia hodowlane bez wystawiania? Jeśli tak, to jakiej rasy?
2) Przypuśćmy, że suka cięta uzyskuje uprawnienia hodowlane w kraju "ciętym" ;) i zostaje kupiona przez hodowcę z kraju nieciętego - czy w takim razie może ona uzyskać prawa hodowlane również w tym kraju? Jest możliwa jakaś nostryfikacja?[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zarazah, ja nie jestem specjalistką w przepisach tego związku, tu się douczam, potrzebna byłaby Draczyn bo poza literą przepisu, jak pisze znawczyni przedmiotu, cytuję z pamięci: [I]„[/I][/FONT][/COLOR][I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dzialacze ZK w tym temacie też maja prawo miec swoje zdanie. Przymykaja, wiec niejednokrotnie oczy na te paragrafy, ktore ktoś nieświadomy zatwierdzil.” [/FONT][/SIZE][/I]
[FONT=Verdana]W tej sytuacji wszystko jest możliwe.[/FONT]

[FONT=Verdana]Co do litery przepisów to:[/FONT]
[FONT=Verdana]Ad.1 to nie jest możliwe w żadnej rasie, moim zdaniem,[/FONT]
[FONT=Verdana]Zobacz Regulamin hodowli, rozdział III, IV paragraf 10 ust.1c, V i inne[/FONT]
[FONT=Verdana][URL="http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_hodowli_psow_rasowych.pdf"][COLOR=#800080]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_hodowli_psow_rasowych.pdf[/COLOR][/URL] [/FONT]
[FONT=Verdana]AD.2 moim zdaniem może uzyskać takie prawa, rozdział III paragraf 9[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Szanujemy twoją odrębność. Nie zmieniaj zdania! Nam to "ryPka". [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]W przeddzień święta Draczyn z okazji okrągłej liczby postów, widzę że jeszcze nie wszystkie uczestniczki zrozumiały o co nam chodzi. Powtórzę po raz kolejny: przede wszystkim domagamy się przestrzegania obowiązujących przepisów. Tych uchwalonych przez ZK też. [/FONT][/COLOR]
Draczyn, podziękuj za posta:multi:[/quote]
Doskonale rozumiem o co wam chodzi, tylko pytam się jaki sens ma ciągłe pisanie o tym samym. Przecież widać, że osoby w opozycji zdania nie zmienią i przepisów przestrzegać nie będą i nie widze sensu kontynuowania tematu (oprócz 200setnej strony:evil_lol: )

[quote name='Elitesse']kurcze a u mnie na tablicy wisi mandat niezaplacony sprzed hmm 3 miesiecy ?? :evil_lol: :evil_lol: moze na mnie doniesiecie ? :eviltong:[/quote]
Sie robi!:eviltong::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']LALUNA

A co w przypadku niewywiązania się nabywcy z umowy? Co jeśli by właściciel takiemu psu uciął to i owo na przykład za granicą, bo mu akurat tam się bardziej podobało.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Prawidłowo skonstruowana umowa przewiduje sankcje za jej niewykonanie lub nienależyte wykonanie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Egzekucja takiego niewykonania nie byłaby specjalnie trudna dla przeciętnego prawnika.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwłaszcza w Europie zachodniej. Za wszystko zapłaciłby strona, która nie wywiązała się z umowy.[/FONT][/COLOR]
Nie widze problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Prawidłowo skonstruowana umowa przewiduje sankcje za jej niewykonanie lub nienależyte wykonanie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Egzekucja takiego niewykonania nie byłaby specjalnie trudna dla przeciętnego prawnika.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwłaszcza w Europie zachodniej. Za wszystko zapłaciłby strona, która nie wywiązała się z umowy.[/FONT][/COLOR]
Nie widze problemu.[/quote]


chyba nigdy nie musialas nikogo ciagac po sadach :diabloti:

i mimo wszytko :evil_lol: zycze ci zebys nie musiala !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']LALUNA

A co w przypadku niewywiązania się nabywcy z umowy? Co jeśli by właściciel takiemu psu uciął to i owo na przykład za granicą, bo mu akurat tam się bardziej podobało.[/quote]

To kwestia nie sprzedawania szczeniaków jak popadnie tylko staranne dobierania domków.

Elitesse napsiała:
[QUOTE]na cale szczescie hodowca nie jestes i mam nadzieje ze nie bedziesz[/QUOTE]

Dlatego że uważam ze szczenie to żywa istota która odczuwa ból, strach i stres . Kazdy własciciel powinien o tym wiedzieć, hodowca tym bardziej. A to czy bedę hodowca to kwestia wyłącznie mojej decyzji. Bo psom robię uprawnienia hodowlane wiec to jest sprawa otwartą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To kwestia nie sprzedawania szczeniaków jak popadnie tylko staranne dobierania domków.

Elitesse napsiała:


Dlatego że uważam ze szczenie to żywa istota która odczuwa ból, strach i stres . Kazdy własciciel powinien o tym wiedzieć, hodowca tym bardziej. A to czy bedę hodowca to kwestia wyłącznie mojej decyzji. Bo psom robię uprawnienia hodowlane wiec to jest sprawa otwartą.[/quote]No wlasnie to najbardziej mnie bawi, jak w poważnych tematach, zabieraja głos osoby, majace wiedzę wylącznie książkową. samo zycie:diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Doskonale rozumiem o co wam chodzi, tylko pytam się jaki sens ma ciągłe pisanie o tym samym. Przecież widać, że osoby w opozycji zdania nie zmienią i przepisów przestrzegać nie będą i nie widze sensu kontynuowania tematu (oprócz 200setnej strony:evil_lol: )


Sie robi!:eviltong::evil_lol:[/quote]Mysle, ze tylko o tą 200ą stronę i 2000y post chudzi, bo innego sensu nie dostrzegam:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...