Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote]Prawdziwy miłośnik np dobermanów czy bokserów czy jeszcze innych psisków zaakceptuje obowiązujące prawo i będzie nadal kochał swoją rasę i nie twierdził, że jak się przestanie obcinać uszu i ogonów to rasa wymrze bo to moim zdaniem jest żenujące i zakrawa na śmiech.[/quote]W Niemczech po wprowadzeniu zakazu populacja dobermanów zmniejszyła się o... 70%.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Czarne Gwiazdy']W Niemczech po wprowadzeniu zakazu populacja dobermanów zmniejszyła się o... 70%.[/quote]

Tu raczej zadziałały względy estetyczne ale dodam, że osobiście nie zdecydowałabym się na zakup szczeniaka wyżła bez kopiowanego ogona - wiedząc na co jest narażony posiadając długi ogon. Możliwe, że jestem nadwrażliwa co do tego, zapewne jest to jakiś uraz wynikający ze złych doświadczeń. Pomijam tu ewentualny zakaz wystawiania takiego psiaka. Uważam, że wiele mówi się o zakazie kopiowania i to jest oczywiście wspaniałe, jednak obawiam się, że wylejemy dziecko z kąpielą. Całkowity zakaz kopiowania jest tak samo krzywdzący dla psów jak i całkowita samowola w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

[quote]W Niemczech po wprowadzeniu zakazu populacja dobermanów zmniejszyła się o... 70%.[/quote]A gdzie są najpiękniejsze? W Rosji :diabloti: I faktycznie - są genialne. Niemcom się nie dziwię, jak ktoś chce jamnika to nie kupuje dobermana :lol:

[quote] z takimi pogladami do EU to wstyd i hanba!!![/quote]Ojej, a ta Europa to jest taka cudowna ze swoimi poglądami... Tylko my polaczki, takie zacofane i głupie :shake: Wstyd, faktycznie, wstyd jak beret :evil_lol:

[quote]Populacja dobermanow czy jamnikow zmniejszyla sie nie ze wzgledu czy maja kopiowane uszy czy ogonki[/quote]Chyba nie wiesz co piszesz... Co ma doberman wspólnego z labradorem? Nie, nie moda ma wpływ na to, że populacja spadła... Doberman to jedna z moich ulubionych ras, ale nie chciałabym w domu psa, który nie odpowiadałby mi fizycznie. Całego dobermana nie chce. Myślę, że w Niemczech też nie chcieli...

Link to comment
Share on other sites

doberman z labradorem maja tyle wspolnego ,ze sa psami:diabloti:
moda na dane rasy ma wplyw na populacje ,gdyz jezeli kupuje sie tylko np.modne labradory ,a nie kupuje np jamnikow ,to hodowcy zaprzestaja "produkcji"
i tak np jest tez u Niemcow.Milosnicy jamnikow podnosza alarm ,ze nie dlugo nie bedzie w tym panstwie tej zanikajacej niemodnej rasy.Wznowili w mediach reklame w ktorym bohaterem ponownie stal sie jamnik.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Populacja dobermanow czy jamnikow zmniejszyla sie nie ze wzgledu czy maja kopiowane uszy czy ogonki zmniejszyla sie gdyz weszly kretynskie mody na inne rasy jak labradory,retriva, itd[/quote]Przyjmijmy, ze to był zbieg okoliczności... i przyjmijmy, że 20 lat temu labradory były popularną rasą ;)

[quote]doberman z labradorem maja tyle wspolnego ,ze sa psami[/quote]a słowo kennel za nazwą hodowli oznacza, że psy w tej hodowli mieszkają w klatkach :evil_lol:
... ze względu na te i inne Twoje teorie nie jesteś dla mnie wiarygodnym źródłem wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

Ale nie na tyle, żeby obniżyła się populacja dobermana o 70%? Moda to jedno, ale zakaz kopiowania i spadek popularności tej rasy trwa już od kilkunastu dobrych lat, zanim modne stały się inne rasy. Poza tym jamnik i labrador (czy też beagle) stały się teraz psami do towarzystwa i mają sporo cech wspólnych, natomiast z labradora nie zrobisz dobermana.

To powszechna wiedza. Rasa doberman stała się mniej popularna w wielu krajach EU (najbardziej zaś zostały dotknięte Niemcy) gdy został wprowadzony zakaz kopiowania. Poczytaj o tym nieco.

Link to comment
Share on other sites

czarne gwiazdy -a ja z hodowcami vize versa:diabloti:
co maja klatki keenel z kopiowaniem uszu czy ogonkow,?
co ma wiedza -do cierpien jakie doznaja zwierzeta podczas kopiowania?
zrodlo wiedzy w temacie kopiowanie,ach musze sie grubo zastanowic i zajrzec do encyklopedi!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] co ma wiedza -do cierpien jakie doznaja zwierzeta podczas kopiowania?[/QUOTE]

To, że jak się czegoś nie wie, to się o tym nie pisze...

[QUOTE]
zrodlo wiedzy w temacie kopiowanie,ach musze sie grubo zastanowic i zajrzec do encyklopedi![/QUOTE]

Wystarczy poczytać nieco o dobermanach...

Link to comment
Share on other sites

Amber-wiedzy nie potrzeba :angryy: zeby stwierdzic ze kopiowanie ogonow czy uszow jest znecaniem sie nad zwierzatami!
Psu wiedza nie potrzebna on poprostu cierpi dla zadowolenia snobow co sie nazywaja opiekunami:angryy:
ale nie tylko dobermany sa ofiarami ,sa i nawet sznaucery,yorki,boksery ,grupa psow niebezpiecznych itd

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko piszę, żebyś nie pisała, że spadek zainteresowaniem rasą doberman, jest spowodowana modą, a nie zakazem kopiowania. Zakaz kopiowania jak najbardziej przyczynił się do wytrzebienia rasy i wcale się temu nie dziwię.

[QUOTE] Psu wiedza nie potrzebna on poprostu cierpi dla zadowolenia snobow co sie nazywaja opiekunami:angryy:[/QUOTE]

Nie cierpi znowu tak bardzo, powiedziałabym raczej, że jest to lekki dyskomfort, który szybko znika. Wystarczy poobserwować szczenięta, zaraz po zabiegu kopiowania, nie wyglądają na cierpiące. A zamiast jamnika mam dobermana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Ja tylko piszę, żebyś nie pisała, że spadek zainteresowaniem rasą doberman, jest spowodowana modą, a nie zakazem kopiowania. Zakaz kopiowania jak najbardziej przyczynił się do wytrzebienia rasy i wcale się temu nie dziwię.



Nie cierpi znowu tak bardzo, powiedziałabym raczej, że jest to lekki dyskomfort, który szybko znika. Wystarczy poobserwować szczenięta, zaraz po zabiegu kopiowania, nie wyglądają na cierpiące. A zamiast jamnika mam dobermana.[/quote]


Dla nikogo nie jest tajemnicą,że ilość dobermanów w Niemczech spadła drastycznie po zakazie kopiowania uszu,ale czy to żle dla psów?Każdy normalny hodowca nie martwi się zmniejszającą się modą na rasę jaką hoduje ,raczej martwi moda na daną rasę.

Co do drugiej części dotyczącej chwilowego dyskomfortu,wolę się nie wypowiadać ,bo może się skończyć podobnymi życzeniami dla autora tej MYŚLI:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']A gdzie są najpiękniejsze? W Rosji :diabloti: I faktycznie - są genialne. Niemcom się nie dziwię, jak ktoś chce jamnika to nie kupuje dobermana :lol:[/quote]

Mi tam się ruskie z karykatura psa najczęściej kojarzą;) Jakbym chciała rottka, to bym sobie takowego kupiła:eviltong:

[quote name='Amber'] Chyba nie wiesz co piszesz... Co ma doberman wspólnego z labradorem? Nie, nie moda ma wpływ na to, że populacja spadła... Doberman to jedna z moich ulubionych ras, ale nie chciałabym w domu psa, który nie odpowiadałby mi fizycznie. Całego dobermana nie chce. Myślę, że w Niemczech też nie chcieli...[/quote]

A żaden miłośnik rasy nie chciałby, żeby dobek trafił do Twojego domu:evil_lol: czyż to nie piękne, że jesteśmy zgodni w swoich "niechceniach"?:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Pięknie napisałaś :loveu::multi:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Wiesz, u nas maxxel się snobuje na wielkie panisko. Do dużego domu i wielgachnego auta to mu tak daleko jak mnie do tytułu Miss naszej Parafii, zdobytego pośmiertnie :eviltong:. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ale psa obciętego już ma :evil_lol:.[/FONT][/COLOR]
Parafialny snob :p?[/quote]

Niceravik,ja juz Ci podejrzewalem,ze masz jednak jakas klase..
Nie masz,a z to Miss to pewnie prawda(no ,ale pewnie jakies inne zalety masz:lol:)

[quote][quote name='Azawakh']Uważam, że osoby przycinające psom te części ciała tak na prawdę nie kochają swoich psów ale kochają elegancki wygląd i jest w nich coś bardzo snobistycznego. [/quote]

Uwazam,ze kazdy posiadacz rasowego psa ma cos ze snoba :lol:

[quote]Dla mnie osoba kupująca np dobermana i twierdząca, że pies tej rasy z pozostawionymi naturalnie uszami i ogonem to już nie doberman ale wszystko inne nie jest dla mnie prawdziwym miłośnikiem tej rasy[/quote]nawet nie jestem ciekawy jak wygladal by dobek z "naturalnie postawionym uchem"

[quote]i nigdy nie powinna takowego psa posiadać bo ona go nie kocha. [/quote]no to macie pomysl na nastepna akcje.Odebrac ich wlascicielom wszystkie psy kopiowane,bo ich nie kochaja:lol:

[quote]
Prawdziwy miłośnik np dobermanów czy bokserów czy jeszcze innych psisków zaakceptuje obowiązujące prawo i będzie nadal kochał swoją rasę i nie twierdził, że jak się przestanie obcinać uszu i ogonów to rasa wymrze bo to moim zdaniem jest żenujące i zakrawa na śmiech. Tak gadają tylko snoby a nie znawcy rasy, wielokrotnie to słyszałem w kręgach dobermaniarzy i czułem się delikatnie mówiąc zażenowany tymi wypowiedziami... To tylko świadczy jak skostniałe poglądy mają polscy kynolodzy co stwierdzam ze smutkiem...
[/quote]AMEN

[quote name='MARS']Czy mówisz o tym artykule w którym jest napisane m.in.:

[I][B]"U psów zwisłouchych częściej może dochodzić do zapaleń przewodów słuchowych, ponieważ ucho jest gorzej wentylowane"[/B][/I]

Jeśli o tym to ja czytałem.[/quote]

Daj spokoj Mars nawet jak to bedzie ten sam artykul to nie bedzie:lol:

[quote]
[quote name='Karmi']Nie. Nie zakładam, ze kopiowanie ma bezpośredni wpływ na jakośc żywotu psa.To tak prosto nie działa. Jednak z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, [COLOR=red]ze człowiek , który dopuszcza, zeby jego pies cierpiał w jakikolwiek sposób ( nawet minimalny) tylko w imię lepszego? [/COLOR]
[/quote]

Wiec co z ta sterylizacja??

[quote]
Dyskusja z Tobą jest taka podniecająca :diabloti:

[/quote]prawda ?!

[quote name='xxxx52']czarne gwiazdy -a ja z hodowcami vize versa:diabloti:
co maja klatki keenel z kopiowaniem uszu czy ogonkow,?
co ma wiedza -do cierpien jakie doznaja zwierzeta podczas kopiowania?
zrodlo wiedzy w temacie kopiowanie,ach musze sie grubo zastanowic i zajrzec do encyklopedi![/quote]

zdecydowanie zrob to..

[B]"FCI O KOPIOWANIU[/B]
[I]Yves De Clercq, dyrektor wykonawczy FCI:[/I]
– Kwestia kopiowania uszu i ogonów jest rozwiązywana indywidualnie w krajach należących do FCI. Związki kynologiczne w poszczególnych krajach muszą same znaleźć rozwiązanie najlepsze dla swoich psów – mogą zarówno lobbować na rzecz zakazania zabiegów, jak i zaakceptować je bez zastrzeżeń. Wśród członków Komisji Generalnej FCI zdania są podzielone, dlatego nie ma jednoznacznego stanowiska FCI w sprawie kopiowania.
Psy z obciętymi uszami i ogonami mogą brać udział w wystawach, jeśli pozwala na to lokalne prawo. FCI nie ma możliwości wpływania na treść przepisów w krajach członkowskich. Fakt, że w Polsce obcinanie uszu i ogonów jest zakazane, nie ma dla nas znaczenia.
Ewentualny zakaz wystawiania takich psów w Polsce mógłby niekorzystnie wpłynąć na liczbę psów"

Link to comment
Share on other sites

[quote]Dla mnie osoba kupująca np dobermana i twierdząca, że pies tej rasy z [B]pozostawionymi[/B] naturalnie uszami i ogonem to już nie doberman ale wszystko inne nie jest dla mnie prawdziwym miłośnikiem tej rasy [/quote][quote name='maxxel']nawet nie jestem ciekawy jak wygladal by dobek z "naturalnie [B]postawionym[/B] uchem"[/quote]

"Prawie" robi różnicę?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']takimi zenujacymi wypowiedziami zastanawiam sie ,czy my jestesmy w EU czy w republice bananowej?
Zakazy powinno sie przestrzegac-a kopiowanie w panstwach EU sa zakazem i nalezy ten zabieg jako znecanie sie nad zwierzetami,lamanie praw o ochronie zwierzat[/quote]

Ten raj dla zwierzat zaczyna sie juz w Niemczech.Chyba nie jest tajemnica,ze nasi sasiedzi nakrecaja business sprzedazy szczeniat.Wiele z nich pada podczas przemytu.Podobnych chetnych chcacych oszczedzic euro znajdziesz w Belgiii Holandii etc..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Czy mówisz o tym artykule w którym jest napisane m.in.: [I][B]"U psów zwisłouchych częściej może dochodzić do zapaleń przewodów słuchowych, ponieważ ucho jest gorzej wentylowane"[/B][/I]
Jeśli o tym to ja czytałem.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Tak, to ten artykuł.[/B] [SIZE=3][B][I]„ŁOWIEC POLSKI” nr 12/2007[/I][/B][/SIZE].[B] Coś się jednak dzieje w „polityce” bo "sprytni" myśliwi zaczynają nam pomagać, lobbując na rzecz psów myśliwskich.[/B] [/COLOR][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Dla równowagi przytoczę inne fragmenty tego artykułu.[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=#008000]Oto one:[/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]- „Trudno jednoznacznie określić źródło tej dla wielu kontrowersyjnej tradycji okaleczania psich uszu i ogonów”,[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]- „W wielu krajach – w tym także w Polsce – kopiowanie uszu i ogonów jest zabronione prawnie (ustawa o ochronie zwierząt), a za wykonywanie tych zabiegów grozi lekarzowi weterynarii i właścicielom psów odpowiedzialność karna”,[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]- „Warto pamiętać, że psy z kopiowanymi uszami mogą otrzymywać na wystawach ocenę „nie do oceny” lub "dyskwalifikację”,[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]- „Ustawa o ochronie zwierząt dopuszcza takie zabiegi jedynie w sytuacjach, w których mamy do czynienia z zagrożeniem życia lub spotkamy się z martwicą, trudno gojącymi się ranami lub urazami mechanicznymi”,[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]- „Warto wiedzieć, że ogon u psa jest środkiem wyrażania emocji i narzędziem komunikowania się z otoczeniem”,[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]- „Trzeba więc jasno powiedzieć – poza oczywiście ściśle medycznymi wskazaniami ratowania życia czy zdrowia – kopiowanie ogonów nie służy niczemu”,[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]- „Musimy zdawać sobie sprawę, że niektóre rasy psów myśliwskich są o wiele częściej narażone na różnego rodzaju urazy podczas polowań i może, ze względu na ich użytkowość, warto dopuścić właśnie u nich możliwość kopiowania uszu??? i ogona”.[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]A poza tym, nasza długa walka o egzekwowanie prawa i niekopiowanie psiaków - nie ma sensu?[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Nic a nic :lol:?[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Tak mogą powiedzieć co najwyżej Amber, maxxal, Jasiek, Czarne Gwiazdy. Może jeszcze ktoś.[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Niech mówią. Mam to "z tyłu". Karawana idzie dalej :p.[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Początek 2008 rok przyniesie przełom. [/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Myśliwi już wiedzą o tym![/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wiec co z ta sterylizacja??

Mxxel cytujesz to co jest dla Ciebie wygodne.
Napisałam ,,tylko w imię lepszego? wygladu". Skąd więc znana metoda odbicia piłeczki ku innym wykonywanym zabiegom? Skoro mówiłam o wyglądzie to Ty nie mów o sterylizacji bo sterylizacja nie ma nic wspólnego z zabiegiem wykonywanym dla ,,urody" psa czyli kopiowaniem.

Pytajnik jest celowy. Nie dla wszystkich lepszy wygląd oznacza kopiowany pies. ap chyba powinieneś jednak przyzwyczajać się do uszatego dobermana z ogonem bo takich psów jest coraz wiecej. Mowienie, ze Ty nie chcesz oglądać takich psów nic nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...