Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='TuathaDea']:evil_lol:
to co jakby był dłuższy???[/quote]

Byle naturalne a nie poprawiane więc i powiedzenie by sie nie zmieniło. No chyba że hodowca pomógł lub nietrafił. Wtedy to inna sprawa paragraf, albo nieudolnosć hodowlana jak wolisz.
Ale przyjmuje że wszystko co Mars mówił jest prawdziwe, no chyba ze uważasz że nie powinnam :razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A jest taka linia w której ogony foksów są przeeeedługie. W Fokstrocie jest suczka Clara z tej lini. Jak dla mnie to już wyjatkowo za długie bicze mają.[/QUOTE]
Dla mnie ważny jest charakter i umiejetność współpracy z człowiekiem. Wtedy pies ma to coś, co pozwala dostrzec wiecej niz wygląd, zrobiony u fryzjera czy wspomagany przez weta.
Nigdy nie byłam zwolenniczką wystaw, bo dla mnie pies znaczy co innego.
Owszem powinny byc zasady hodowlane, budowa, proporcje wzorzec. Ale nie za wszelką cenę poprawiając naturę skalpelem wrzucać do hodowli.
Zapominając że pies to nie tylko zwierzę hodowlane, ale coś wiecej.
Zbyt duże robienie z wystaw show sprawia że człowiek zapomina o najważniejszych rzeczach jakim jest pies i trzeźwym spojrzeniu na dobro hodowli.
To bardzo trudno połaczyć i chwała tym którzy to potrafią. Hodowac zgodnie ze wzorcem i uczciwoscią wobec psa i rasy.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.fokstrot.kennel.pl/fokstrot/images/clara-4.jpg[/URL]

To jest własnie fotka Clary. Moim zdaniem taki ogon utrudnia psu pracę w norze. Podekscytowany pies nosi ogon wysoko, przez co szorując o sklepienie korytarza może powodować osuwanie się piasku, a w konsekwencji zasypanie drogi wyjścia. Również podczas obrotu w kotle lisa, jest to część ciała którą lisowi jest najłatwiej złapać i z tego powodu narażona bardziej na urazy niż po skróceniu o 1/2

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]To jest własnie fotka Clary. Moim zdaniem taki ogon utrudnia psu pracę w norze. Podekscytowany pies nosi ogon wysoko, przez co szorując o sklepienie korytarza może powodować osuwanie się piasku, a w konsekwencji zasypanie drogi wyjścia. Również podczas obrotu w kotle lisa, jest to część ciała którą lisowi jest najłatwiej złapać i z tego powodu narażona bardziej na urazy niż po skróceniu o 1/2[/QUOTE]

Mi ten ogon nie przeszkadza. Ale jeżeli Tobie tak, to powinieneś winić tych co cieli ogonki;) Genetyki się nie da oszukać. Mozna skalpelem poprawic ogonek i problemu nie ma. Ale jak widzisz problem został. Zakaładam że ta suka jest po ogonem świetnym przedstawicielem rasy i wszystko inne ma doskonałe. Nie sądzę aby jej w pracy przeszkadzał ogon, bo jest suka wystawową, hodowlaną, więc rola jej trochę inna. Czy jesteś w stanie, znaleźć jej partnera, który miałby krótszy ogon i drogą selekcji uzyskać potomstwo nadajace się do pracy z krótszym ogonkiem?

Gdyby nie cięto, a zwracano większa uwage na cechy pomagajace w pracy, już dawno pozbyto by się tego problemu. Niestety dopóki ludzie bedą korzystać z pomocy weterynarza i innych trików, trudno będzie pozbyc sie problemów. Talk, szampony koloryzujace, farby i inne takie zabiegi jak i te weteynaryjne mogą oszukać sędziego, ale napewno nie genetykę.

Link to comment
Share on other sites

skoro już o mojej suce się rozmawia to i ja sie włączę,

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/8388/tn130407031yt3.jpg[/IMG][/URL]
powyżej zdjęcie Clary nieco starszej, wiekszej, gdzie ogon juz nie wydaje sie taki długi i niepasujący do reszty...ja tego ogona nigdy bym nie zamienila na żaden inny :lol: :lol:

[quote name='LALUNA']
Zakaładam że ta suka jest po ogonem świetnym przedstawicielem rasy i wszystko inne ma doskonałe. Nie sądzę aby jej w pracy przeszkadzał ogon, bo jest suka wystawową, hodowlaną, więc rola jej trochę inna. Czy jesteś w stanie, znaleźć jej partnera, który miałby krótszy ogon i drogą selekcji uzyskać potomstwo nadajace się do pracy z krótszym ogonkiem?[/quote]

nie będę szukać partnera przez pryzmat długiego/krótkiego ogona a raczej jego sposobu osadzenia i noszenia, bo to jest u foksow teraz duży problem po zaniechaniu kopiowania. Tak wiec mając to na uwadze, cenny jest foks z długim, nieprzerabianym ogonem, prawidłowo, zawadiacko noszonym.
Mam także starszą suke, która ma ciety ogon i patrzeć na to nie mogę jak stana koło siebie i ta ma taki kikut, wypierdek, jakby jej czegoś brakowało, :lol: :lol: a cięcie jest spieprzone przez weta , bo ciachnął za krótko a ja na to do końca jej życia musze patrzeć :angryy: :angryy: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SengaSengana']skoro już o mojej suce się rozmawia to i ja sie włączę,

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/8388/tn130407031yt3.jpg[/IMG][/URL]
powyżej zdjęcie Clary nieco starszej, wiekszej, gdzie ogon juz nie wydaje sie taki długi i niepasujący do reszty...ja tego ogona nigdy bym nie zamienila na żaden inny :lol: :lol:



nie będę szukać partnera przez pryzmat długiego/krótkiego ogona a raczej jego sposobu osadzenia i noszenia, bo to jest u foksow teraz duży problem po zaniechaniu kopiowania. Tak wiec mając to na uwadze, cenny jest foks z długim, nieprzerabianym ogonem, prawidłowo, zawadiacko noszonym.
Mam także starszą suke, która ma ciety ogon i patrzeć na to nie mogę jak stana koło siebie i ta ma taki kikut, wypierdek, jakby jej czegoś brakowało, :lol: :lol: a cięcie jest spieprzone przez weta , bo ciachnął za krótko a ja na to do końca jej życia musze patrzeć :angryy: :angryy: :lol: :lol:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]Witaj i koniecznie zostań z nami. :loveu: :multi: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]Piesek wygląda prześlicznie:lol: . Nie wiem, komu poza MARSEM może przeszkadzać taki cudny merdacz. Ale wiadomo, MARS jest inny:mad: :mad: ... Wcale się nie dziwię, że wet spieprzył obcięcie ogonka. Spieszył się żeby nikt nie widział, bo się kary bał. A pieniądze też lubił. Miał dylemat.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B][COLOR=#006400]A pieniądze też lubił[/COLOR][/B][/QUOTE]
[COLOR=blue][B]Tiaaa, na kopiowaniu ogonów się taką kasę zapewne zbija że człowiek w rok zarobi tyle że później już pracować nie musi do końca życia...[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SengaSengana']Mam także starszą suke, która ma ciety ogon i patrzeć na to nie mogę jak stana koło siebie i ta ma taki kikut, wypierdek, jakby jej czegoś brakowało, :lol: :lol: a cięcie jest spieprzone przez weta , bo ciachnął za krótko a ja na to do końca jej życia musze patrzeć :angryy: :angryy: :lol: :lol:[/quote]
A która to suczka, jeśli można spytać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS'][COLOR=blue][B]Tiaaa, na kopiowaniu ogonów się taką kasę zapewne zbija że człowiek w rok zarobi tyle że później już pracować nie musi do końca życia...[/B][/COLOR][/quote]
Nooo, co innego taka kastracja, do niej wet tylko dokłada, a wykonuje ją zazwyczaj społecznie w imię wyższych celów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS'][COLOR=blue][B]Tiaaa, na kopiowaniu ogonów się taką kasę zapewne zbija że człowiek w rok zarobi tyle że później już pracować nie musi do końca życia...[/B][/COLOR][/quote]

[FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]Za pieniądze ksiądz się modli, a za „grosze” wet się podli.[/COLOR][/B][/FONT]

:mad:

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam sie gdzie i czy wogole kończy sie gdzieś wasza głupota, jak można tak traktować ludzi, żadnego szacunku, wszyscy w waszym mniemaniu to potwory biegające po ulicach ze skalpelami i tnące wszystkie napotkane psie ogony i uszy, kto dal wam prawo osadu innych?, dla mnie jesteście tylko żałosnymi zakompleksionymi panienkami, których żaden pies z kulawa noga nie chce obsikać.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DarkGreen"][B]Przypominam, że na forum Dogomania obowiązują zwyczajowe zasady dobrego wychowania, kultury osobistej i netetykiety.
Nie wolno nikogo obrażać, czy osądzać, bo wszystkim nam zależy na miłej atmosferze tego miejsca.
Zasady te obowiązują bezwzględnie wszystkich użytkowników. Kto się nie dostosuje - dostanie otrzeżenie, a ostatecznie bana.
Osoby, których wypowiedzi nie są zgodne z powyższym, mają szansę zmiany (poprzez edycję) swoich postów. [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Samo kopiowanie nie boli, bo pies jest znieczulony. Ale proces gojenia się, zdejmowania szwów- przecież nie jest to bezbolesne, często uszy ropieją, nie chcą się goić, pies je rozdrapuje, szwy mu przeszkadzają-po co to wszystko? Mi tez podoba się kopiowane ucho ale swojemu psu nigdy nie pozwoliłabym uszu obciąć, bo nie mam takiej potrzeby i nie będę narażać go nawet na najmniejszy ból i dyskomfort z powodu mojej zachcianki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymi']zastanawiam sie gdzie i czy wogole kończy sie gdzieś wasza głupota, jak można tak traktować ludzi, żadnego szacunku, wszyscy w waszym mniemaniu to potwory biegające po ulicach ze skalpelami i tnące wszystkie napotkane psie ogony i uszy, kto dal wam prawo osadu innych?, dla mnie jesteście tylko żałosnymi zakompleksionymi panienkami, których żaden pies z kulawa noga nie chce obsikać.[/quote]
[COLOR=DarkGreen][B][FONT=Verdana]W opowiadaniu „Czarny Kot”, Edgara Allana Poe, narrator mówi tak:

[/FONT] [I][FONT=Verdana]„W niesamolubnym i ofiarnym przywiązaniu do zwierzęcia jest coś, co wnika wprost do serca, które często miało sposobność doświadczyć, czym jest nędzna przyjaźń i nikła jak pajęczyna trwałość uczuć tylko ludzkich." I nadal te słowa są aktualne:shake:
Pani doktor i ravik
[/FONT][/I][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#006400]RAVIK!!![/COLOR][/B]
[B][COLOR=#006400]Za pieniądze ksiądz się modli, a za „grosze” wet się podli.

[/COLOR][/B]Jezeli Pani doktor wet?([B]jak nie to przepraszam[/B] ale w sumie jakie to ma znaczenie) to tak na marginesie pytanko czy juz "[COLOR=#006400][B]wet się podli"[/B] [/COLOR]czy jeszcze nie, a moze z innej gliny?

Link to comment
Share on other sites

poza tym-mam propozycje ,aby zmienic tytul tego topicu z ciecie ogonow-na -wszyscy co za cieciem lub chociazby probą wyjasnienia -W O N!!!!!!!-tak bedzie lepiej i jasniej!- co na to moderator??????- a i czy ow moderator czytal wszystkie posty?Czy na dgm uchodzi tzw-zawoalowane chamstwo- a to jawne juz nie - czemu???????????

Link to comment
Share on other sites

[quote]nie będę szukać partnera przez pryzmat długiego/krótkiego ogona a raczej jego sposobu osadzenia i noszenia, bo to jest u foksow teraz duży problem po zaniechaniu kopiowania. Tak wiec mając to na uwadze, cenny jest foks z długim, nieprzerabianym ogonem, prawidłowo, zawadiacko noszonym.[/quote]

Witaj Senga. Skoro masz foksy, powiedz ile foksterierów w Polsce jest polujących? Jaki procent. Czy w Twojej linii masz pracujace psy i czy im przeszkadza ten ogon w pracy? A takze czy byłby problem aby znaleźć ładnego partnera całosciowo wraz z krótszym ogonem, zakładajac że ktos chciałby krótszy ogon, i wyprowadzić linię użytkową z krótszymi ogonkami? Chodzi mi o to czy genetycznie można by wyprowadzic linię użytkowa z troszke krótszymi ogonami, o ile to dla kogoś jest ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]Witaj i koniecznie zostań z nami. :loveu: :multi: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]Piesek wygląda prześlicznie:lol: . Nie wiem, komu poza MARSEM może przeszkadzać taki cudny merdacz. Ale wiadomo, MARS jest inny:mad: :mad: ... Wcale się nie dziwię, że wet spieprzył obcięcie ogonka. Spieszył się żeby nikt nie widział, bo się kary bał. A pieniądze też lubił. Miał dylemat.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]
Mars Marsem, ma swoje zdanie i już :lol:
A co do weta, to obcinał ogony na moja prośbę,sam mnie od tego odwodził, nigdzie się nie śpieszył a na pieniądze też nie liczył bo to nie jego lecznica. Poprostu nie potrafił tego zrobić fachowo, jak sie należy u foksa. Najpierw to wogóle chciał obciąć na wysokości takiej jak się obcinało bokserom :angryy::angryy::angryy: w porę sie zorientowałam ale długość,która została, to tez nie jest ideał :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Gosia>>>;4821211]Samo kopiowanie nie boli, bo pies jest znieczulony. Ale proces gojenia się, zdejmowania szwów- przecież nie jest to bezbolesne, często uszy ropieją, nie chcą się goić, pies je rozdrapuje, szwy mu przeszkadzają-po co to wszystko? Mi tez podoba się kopiowane ucho ale swojemu psu nigdy nie pozwoliłabym uszu obciąć, bo nie mam takiej potrzeby i nie będę narażać go nawet na najmniejszy ból i dyskomfort z powodu mojej zachcianki.[/quote]
zadam pytanie:
[COLOR=Red][B]CZY NIE MA WIĘKSZYCH NIESZCZĘŚĆ NA ŚWIECIE ???? [COLOR=Black]czy psy niekopiowane w schroniskach są szczęśliwsze???? czy psy z długimi ogonami są mniej bite, katowane i zabijane?
uważam, że to nie jest największe nieszczęście jakie człowiek wyrządza zwierzętom i dłuuugo jeszcze będzie tak , że każdy niekopiowany pies w schronisku w sekundzie zamienił by swój los na życie ukochanego przez wszystkich pupila z ciętym ogonem lub uszami( ...gdyby tylko mógł ....:roll:)
[/COLOR][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...