Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='KAŚKA']No, wiedziałam, że mam rację. Nie ma to jak kobieca intuicja:lol: [SIZE=1]szczególnie gdy wiedzy nie staje[/SIZE][/quote]
[B][COLOR=darkgreen]No właśnie. Szkoda, że MARS nie jest kobietą.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#006400]W chwilach "kryzysu" wiedzy, miałby czym się kierować.:evil_lol: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#006400]A tak, to sami widzicie.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#006400]Zbiera cięgi, zasłużone zresztą.:mad: [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ravik']
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]A ty, co robisz pieskowi? Ty go nie trybujesz[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]ZNOWU[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B] KŁAM[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]IESZ![/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]TY GO KATUJESZ[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B] DLA SŁAWY[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]![/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]SADYSTA:diabloti: :mad: [/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]
[/quote]

Jakbym psa wytrybował to by raczej tego nie przeżył....

A co do tego czy trymowanie jest bolesne... Co ja poradzę na to że moja suka ma inne zdanie na ten temat niż wikipedia? Moze jak sie nauczy czytac, i przeczyta w wikipedi ze trymowanie nie boli to zmieni zdanie... Ale moze mi trudno to zrozumiec bo nog nie depiluje, co przeciez tez pewnie nie boli...

Ad puli
Po za sezonem jeżdżę z suką na treningi i konkursy na sztucznej norze lub zagrodzie...

Link to comment
Share on other sites

Miałam się nie odzywać, ale bardzo ruszylo mnie to:

[quote name='MARS']Z papierosami masz wybór chcesz to palisz nie chcesz to nie. I z ogonami też tak powinno byc chcesz kurtyzowac to to robisz, nie chcesz to też nie musisz...[/quote]

Ktoś tutaj chyba zapomniał, że mowa o żywych stworzeniach, które czują.. Ale spoko ;) jak bedziesz mial dzieci (chyba ze juz je masz) to też bierz taką opcję pod uwagę.. "Mam wybór co moge z nimi zrobic i gdzieś mam co one czuje byle tylko ladnie wygladaly - to moja wlasnosc"
Na litość boska! To żywe stworzenia!!!!

Gdyby ogon był martwym kikutkiem u psa, który sobie ot tak zwisa i niczemu nie służy i jeśli psa zupełnie nie ruszałoby jego ucinanie to nie byloby o czym gadac...
A tak to uwazam, że obcinanie ogonów jest sprawą tylko i wyłącznie sumienia. A jesli już chodzi o sumienie to gdyby mojemu psu wyrosły 3ogony to machałby nimi trzema.. Bo nie wyobrazam sobie zadac zywej istocie ból bo taki mam kaprys bądz cokolwiek innego.
A skoro to sprawa sumienia to mysle ze jakiekolwiek próby tłumaczenia takim ludziom są bez sensu moi drodzy..

[B]"Co ja poradzę na to że moja suka ma inne zdanie na ten temat niż wikipedia?"[/B]
Zapytaj jej jakie ma zdanie na temat cięcia ognów...
Tak swoją drogą skoro ją boli to po co zadajesz jej bol?? Sprawia Ci to przyjemnosc??

To tyle. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wiec czemu mam szukac zamiennika skoro to co pies robi to naprawde lubi? [/QUOTE]

Aby odkryć inne rzeczy sprawiajace frajdę psu.

A przy okazji mój pies uwielbia ganiać koty. To w takim razie nie muszę mu zabraniac aby sprawić mu frajde?

[QUOTE]PS. Chyba schodzimy z glownego watku...[/QUOTE]

To w ramach przerywnika podczas długiego oczekiwania, na przekonywujace argumenty za kopiowaniem ogona i uszu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Owszem trening czy powtarzanie apelu sluzy polowaniu, ale rowniez sprawia duza frajde psu. Wiec czemu mam szukac zamiennika skoro to co pies robi to naprawde lubi?
PS. Chyba schodzimy z glownego watku...[/quote]


Mam nadzieję, Mars, że w innych kwestiach z życia wziętych jesteś bardziej otwarty na różnorodność i czasem dajesz pofolgować fantazji. Ty zawsze tak z musztrą, apelem, treningiem w jedynie słusznym celu wyskakujesz?:oops: Jak sierżant jakiś!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']

A co do tego czy trymowanie jest bolesne... Co ja poradzę na to że moja suka ma inne zdanie na ten temat niż wikipedia? Moze jak sie nauczy czytac, i przeczyta w wikipedi ze trymowanie nie boli to zmieni zdanie... Ale moze mi trudno to zrozumiec bo nog nie depiluje, co przeciez tez pewnie nie boli...[quote]
Depilowanie boli jak diabli bo polega na wyrywaniu żywych włosów.Trymowanie (umiejętne!!) polega na usuwaniu martwych,więc nie ma prawa boleć. Puli tez się trymuje (choć nie jest to "wystawowo" wymagane) i sama to robiłam.Moje psy podczas tego zabiegu spały!

[quote]
Ad puli
Po za sezonem jeżdżę z suką na treningi i konkursy na sztucznej norze lub zagrodzie...[/quote]
O.K., ale to (przypuszczam) nieczęste rozrywki weekendowe.A tak na co dzień - czy robicie cos razem dla psiej przyjemności?

Link to comment
Share on other sites

puli
Toc nie wszystkie włosy psa są martwe, jest wiele żywych. Niestety wzór wymaga aby w niektórych miejscach włos był prawie do zera i tam musi byc usuniety i żywy włos :(.
Na codzień dla psiej przyjemnosci chodzimy na godzinny spacer. Mam akurat ten luksus że mieszkam na obrzeżach miasta i pies może się porządnie wybiegac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Owszem a jakże, bawimy się w szukanie zguby, aportowanie koziołka, cwiczymy odłożenie czy warowanie na odległośc.[/quote]
No widzisz to już jest możliwosc spróbowana nowego hobby. Moze obedience, albo PT?
A zamiast polowania, inne hobby. Moze jazda konna. Tam tez bedziesz brać udział w hubertusie, czyli polowanie na lisa. ;)
A jak myslisz czy Twojej suni spodobałby sie cursing?
To też dla niej byłoby polowanie. Tylko bezkrwawe. Ale spodobałoby sie jej. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ten watek to mial chyba inny temat. Brzmial on Ciecie ogonow. A nie walka z mysliwymi czy tepienie Marsa. Z gory uprzedzam- nie jestem mysliwym i nie lubie niczego co powoduje smierc lub cierpienie. Ale tu zaczyna byc dziwnie. Moze sprawy myslistwa przeniescie na inny watek.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ten watek to mial chyba inny temat. Brzmial on Ciecie ogonow. A nie walka z mysliwymi czy tepienie Marsa. [/QUOTE]

Ma temat jest jeden, ale agruumentów zbrakło do cięcia ogona. Właściwie ostał się jeden. I własnie dotyczy polowania. Że ogony sie tnie ponieważ na polowaniu moze dojść do złamania. Wobec tego argumentu próbujemy wskazać Marsowi że są fajniejsze i bezpieczniesze hobby nie wymagające pracy w tak trudnym środowisku gdzie trzeba dla niego obcinać ogony. A ze przy okazji pozytyw będzie dla dzikiej zwierzyny to tylko dodatkowy argument za " że nie obcinamy ogonków ", dzięki nie obcinaniu ogonków i ukierunkowaniu własiciceli polujących na inne pasje ubędzie amatorów zabijania zwierzyny. ;)

I tym samym daje kolejny agrument aby nie obinac ogonków.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni'][SIZE=3]A to nie hipokryzja twierdzić, że ucina się ogony by zapobiec przyszłym urazom, podczas gdy naprawdę [COLOR=red]ucina się ze względów estetycznych[/COLOR][/SIZE]?[/quote]


Bo i argumentów nie ma co używać. Zgadzam się z tym, co Rauni napisała. Tnie się, bo się kopiowane psy niektórym bardziej podobają i już. Historyjki o urazach niekopiowanych ogonów, chorobach nieobciętych uszu, to gadka szmatka.
Rauni, ja hipokrytką nie jestem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Bo i argumentów nie ma co używać. Zgadzam się z tym, co Rauni napisała. Tnie się, bo się kopiowane psy niektórym bardziej podobają i już. Historyjki o urazach niekopiowanych ogonów, chorobach nieobciętych uszu, to gadka szmatka.
Rauni, ja hipokrytką nie jestem.[/quote]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Fajnie. [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]A znasz kogoś kto się do hipokryzji przyzna?:lol: [/B]
[B]Właśnie. [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Nasza Siostra Arkadia mówi: [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana][SIZE=2]źdźbło w cudzym a belki we własnym [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]oku, nie widzicie. [/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana][SIZE=2]Ja się nie czepiam, tak tylko mówię:evil_lol:
[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']puli
Toc nie wszystkie włosy psa są martwe, jest wiele żywych. Niestety wzór wymaga aby w niektórych miejscach włos był prawie do zera i tam musi byc usuniety i żywy włos :([quote]
[COLOR=darkgreen][B]Wzór tego wymaga? Rozumiem. Bo kiedy taki dzik zobaczy w lesie zdepilowanego foxa to zaraz pokłada się ze śmiechu, łapie za brzuch, a ty wtedy podchodzisz blisko i już go masz. :evil_lol: [/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]Tak?[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#006400]Paranoja jakaś.:mad: [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote=ravik;2567610[COLOR=darkgreen][B]Wzór tego wymaga? [/B][/color]
[B][COLOR=#006400]Paranoja jakaś.:mad: [/COLOR][/B][/quote]

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Dla mnie to też paranoja żebym musiał przed KAŻDĄ wystawą w fryzjera się bawic i CO WYSTAWĘ psu ból zadawac bo taki pies (trymowany a nie strzyżony) się podoba SĘDZIEMU.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Całkowicie się z Tobą zgadzam. Dla mnie to też paranoja żebym musiał przed KAŻDĄ wystawą w fryzjera się bawic i CO WYSTAWĘ psu ból zadawac bo taki pies (trymowany a nie strzyżony) się podoba SĘDZIEMU.[/quote]


Mars a na komunie swojemu dziecku tez zafundujesz korekte uszu bo to modne?
Czy Ty chłopie swojego rozumu nie masz ze takie rzeczy wypisujesz?
To jak Ci kto każe psa kopnać na szkoleniu albo elektrykę na najwyższym poziomie zastosowac to tez to zrobisz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...