Jump to content
Dogomania

Ogarowaty bull plus wulkan energii - to Magma !!! Nie sposób przejść obojętnie!!


Basia1968

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Murka']Jestem po rozmowie z AgaiThetą i Basią - [B]radek.zaba, gratuluję! MAGMA MA DOM[/B] :D :D :D
Teraz będę przeżywać, żeby Magmusiątko nie dało plamy...

[B]radek.zaba[/B], musimy się dogadać odnośnie odbioru suni, AgaiTheta wspomniała, że może pomóc :)[/QUOTE]


Dzwoniłam do AgaiTheta po weekendzie ma się odezwać i będziemy obmyślać transport. Magma ma prawo dać plamę :) przecież się dopiero będzie uczyć wszystkiego w nowych warunkach w nowej sytuacji jak już wiesz czeka na nią kannel z którego będzie korzystać podczas naszej nieobecności. Chciałam również zwrócić ci uwagę, że równo rok po poprzednim domku dla Magmusi pojawiliśmy się my ale my zabieramy Magmusie na 10000000% do domu tylko trzeba zorganizować transport. Myślę że można zmienić tytuł na :

[B]Magma ma dom - szukamy transportu może coś się uda znaleźć miedzy Warszawą a np Gdańskiem[/B] jeśli nie Elblągiem jeśli nic się nie znajdzie to w nastepny weekend jedno z nas pojedzie po nią do Warszawy pociągiem.

Link to comment
Share on other sites

Udało się w końcu.
Sytuacja wygląda tak :

Mój Tz Pan żaba musi wyjechać do Niemiec pomóc swojemu tacie, wyjazd nam się opłaca bo trochę dodatkowego grosza wpadnie. Jestem uziemiona w domku bo z 2 moich "spokojnych" dzieci i z "anemiczną" Magmusią w pociągu sobie nie poradzę.
Dziś robiliśmy koci test dla mnie :) wyszedł pozytywnie nadal oddycham. Jednak odczulania przynoszą rezultat :). Dziękujemy AgaiTheta za umożliwienie zrobienia kociego testu.
Bardzo fajnie było by tak jak zauważyła Murka aby Magmusia trafiła do nas do domu jak wszyscy będziemy w komplecie, podobnego zdania jest mój Tz, gdyż chcielibyśmy aby do wszystkich się przywiązała równo. Magma czeka 2 lata i serce mi się łamie że nie możemy jej mieć teraz tutaj.
Dodatkowym problemem mogą być wyjścia z Magmą na spacer, gdyż nie bedzie mogła poszaleć sobie podczas nieobecności Tz :(. Myślę że dałabym Radę wyjść z nią 3 razy dziennie w tym jeden dłuższy spacer około półtorej godziny ale o bieganiu nie ma mowy :(. Trzeba podjąć rozsądna decyzje bez szkody dla psa czy lepiej poczekać do 26-27-28 sierpnia i wtedy mój Tz wracając z Niemczech jechał przez Warszawę gdzie odebrał by Magmunię i razem wrócili by do domu, czy zaryzykować że ta moja święta trójca rozgromi mi mieszkanie :). Jestem pewna, że jeśli chodzi o Magmite nie dzieje jej się krzywda i te kilka dni jej nie zbawi, a wprowadzić psa i na początku pokazać mu że się nie panuje nad sytuacja może być szkodliwe dla opanowania przez nią pewnych reguł ale może mi się wydaje wolałabym aby wypowiedziały się osoby bardziej znające się na psach niż ja. Myślę tu o AgaiTheta , Murka i Pani Basi bo to u was przewinęły się różnorodne psie charaktery.

Link to comment
Share on other sites

[B]radek.zaba[/B] może faktycznie poczekajmy do końca sierpnia. Tak sobie myślałam o tym wszystkim i faktycznie może Ci być ciężko samej, dziećmi i nowym psem. Początki zawsze są trudne zanim się wszyscy zgrają, więc lepiej jak będziecie w komplecie :)

No to teraz musimy się tylko uzbroić w cierpliwość i przeczekać te 3 tygodnie... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W domu pełno zabawek psich karmy witamin smakołyków, kennel przygotowany wyścielony kołderka a Magmity nie ma :(. Moja córka od tygodnia czasu chodzi na spacery z niewidzialnym psem zaciska mocno rękę i nie chce puścić mówiąc że pongo (z bajki 101 dalmatyńczyków) jej ucieknie. Każdego dnia pyta się gdzie jest jej Magma a ja już nie mam siły tłumaczyć zastanawiałam się czy nawet w nocy z niedzieli na poniedziałek nie jechać po Magmę.
Ponieważ chcę aby było wszystko jasne i nie zamierzam nic ukrywać zastanawiamy się nad dobraniem magmie towarzysza- towarzyszki. Kiedy bylismy w schronisku u AgaiTheta podszedł do nas trójłapek zabijcie mnie nie wiem czy pies czy suka ale mam cały czas przed oczyma jak wtula sie w nasza Kasie i próbuje wejść pod Oli wózek oczywiście nieskutecznie. Oczywiście Magma musi się zaaklimatyzować abyśmy podjęli decyzje o drugim psie. Wczoraj miałam potwierdzenie mojej decyzji, że u nas w domu nie może być małego psa. Minimalna waga psiaka to 20 kilo tak aby moje córki go widziały. Kasia prawie nie zdeptała kilogramowego yorka mojej koleżanki całe szczęście nic się nie stało. W styczniu czeka Magme wycieczka do Niemiec do teścia o czym oczywiście został on poinformowany , że albo przyjeżdżamy dziecięco-zwierzęcą rodziną albo wcale :). Dzisiaj była właścicielka mieszkania po raz kolejny powiedziała, że psy jej nie przeszkadzają. Swoja drogą jej siostra miała w tym mieszkaniu doga i benia hm.....nie komentuje mamy 40 metrów. Mam nadzieje, że nic nie stanie na przeszkodzie i sunia w przyszłym tygodniu będzie szaleć z nami.

[B][SIZE=4]Pan Żaba przyjeżdża w niedziele o 13 to już pewne[/SIZE][/B]

Edited by radek.zaba
Link to comment
Share on other sites

No i jesteśmy ugadani na poniedziałek :)

Magma dostanie od dziś antybiotyk, jeszcze nie wiem czy będzie dostawać przez 3 dni, czy przez 5 (zobaczymy czy będzie poprawa). Nic się strasznego nie dzieje, po prostu kaszle. Ostatnio przyjechała sunia z takim kaszlem i parę psów się nam rozkaszlało - wszystkie są na antybiotyku już i jest poprawa, więc powinniśmy szybko opanować sytuację. Niestety Magma też się tym zaraziła. Na szczęście nie jest to kaszel kenelowy, czego się bałam. Wygląda na jakieś wirusowe przeziębienie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W końcu :) Trzymam kciuki za szczęśliwe dotarcie do celu obu panów (TZ też teraz wraca do domu) oraz Magmy :)

Tu ostatni sprint Magmy i Plamki:
[IMG]http://images41.fotosik.pl/1739/be3ccff1135ab5a3gen.jpg[/IMG]

A tu tuż przed odjazdem
[IMG]http://images44.fotosik.pl/393/d03271e4c2b3102b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...