Jump to content
Dogomania

Pudel Kajo: cena życia=cena miesiąca. aktualne rozliczenia str35 post 867


Recommended Posts

[quote name='Equus']Kurcze, nawet nie chcę myśleć co z nim potem będzie, jak będzie musiał wrócić do schronu :( tyle pracy pójdzie w błoto :(
Oby się znalazł taki ktoś jaki wziął Filuta... (ooo, może by go spytać czy nie chce drugiego czarnucha agresora do kompletu :P )[/QUOTE]

a jak znalazł się ten człowiek? z ogłoszeń? czy pocztą pantoflową? a może akurat zapytać...?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tripti']a jak znalazł się ten człowiek? z ogłoszeń? czy pocztą pantoflową? a może akurat zapytać...?[/QUOTE]
Z ogłoszeń chyba. Do Filuta mało kto był w stanie podejść w schronie, potem Filut na dzień dobry ugryzł faceta ale ten się nie przejął tylko stwierdził, ze to... ze stresu i zabrał go do domu. Teraz ponoć Filut jeździ z nim samochodem, śpi na kanapie i ma się świetnie.
Ale skąd brać takich ludzi? To jak los na loterii :/

Link to comment
Share on other sites

to wspaniale, czyli jednak cuda się zdarzają, ciekawe czy psy odróżniają płeć ludzi? ten pracownik w schronisku - facet miał z nim naprawdę dobry kontakt i robił z nim co chciał, tzn np brał pod pache i wynosił na spacer, klepał, głaskał, wcale nie tak delikatnie. Jak Kajo wrócił po badaniach to tak sie do niego cieszył jakby to był jego pan.
może na jakieś fora męskie Kajo wrzucić? są takie? kobitki np mają wisaz.pl (czy jakoś tak), jakąś cafeterię... są pewnie jakieś zakładki hobby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Z ogłoszeń chyba. Do Filuta mało kto był w stanie podejść w schronie, potem Filut na dzień dobry ugryzł faceta ale ten się nie przejął tylko stwierdził, ze to... ze stresu i zabrał go do domu. Teraz ponoć Filut jeździ z nim samochodem, śpi na kanapie i ma się świetnie.
Ale skąd brać takich ludzi? To jak los na loterii :/[/QUOTE]

Z ogłoszeń, Ewatonieja właśnie Filutowi robiła. Dlatego mam nadzieję, że i temu łobuziakowi przyniesie szczęście:lol:
Do Filuta podchodziła tylko 1 osoba...

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek kosmetyczny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie dwóch chorych szczeniaczków z Mosiny:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/209804-Paco-Rabanne-Avon-kosmetyki-na-leczenie-szczeni%C4%85t-z-przytuliska-do-24.06?p=17098891#post17098891"]http://www.dogomania.pl/threads/2098...1#post17098891[/URL]

Proszę o piękne zakupy i reklamowanie bazarku :smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']chyba żadnych niestety - AniaRe napisała, że trzeba się z nim "obchodzić jak z jajkiem"[/QUOTE]
Szkoda ale tak bywa, samo zycie. Zaczekam do 30 czerwca, na razie napisalam ,ze szuka domu, tak jak na watku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaRe']Wychodzi, jest dość grzeczny, zasadniczo chodzi na smyczy, choć czasami nadal pociągnie. Jest dość mało skupiony na człowieku w trakcie spacerów -pracujemy nad tym też.[/QUOTE]

czasami nadal pociągnie, ja biorę dwa psy na spacer naraz to czuję się jakby prowadziły mnie dwa konie pociągowe.
A jakie są metody, żeby wypracować z psem skupienie na człowieku?

Link to comment
Share on other sites

Miałam dziś przed chwilą 2 telefony o Kajo.
Pierwszy od pana, który wg mnie absolutnie nie rokował jako opiekun Kajo, bo miał 2 pudliczki, które atakowały gości -a to zupełnie inne zachowanie, jak mu powiedziałam, że Kajo gryzie opiekunów, zrezygnował.
Drugi dłuuugi, od pani, która miała jednego pudelka, opowiadała mi o nim baaardzo długo, pytała dużo o Kajo. Na razie rozmowa skończyła się na tym, że pani jeszcze zadzwoni. Problem w tym, że pani-jak mówi- absolutnie nie ma doświadczenia z agresywnymi psami, bo miała jednego i to łagodnego. Ale.. zadawała dużo całkiem sensownych pytań, sugerujących orientację w temacie, więc na razie temat jest otwarty.
Drugi problem leży w tym, że pani nie słuchała mnie, tylko raczej sama opowiadała a mamy takie doświadczenia, że to nie najlepiej wróży-choć oczywiście o niczym nie przesądza.

Link to comment
Share on other sites

najważniejsze aby nie ludzie mieli świadomość że pies ugryzie! nawet nie to że może ugryźć, tylko że ugryzie. A nie byli z tych w typie "Ale mnie nie ugryzie, bo jak MNIE może ugryźć", lecz wiesz zdajemy się na Twoją opinię i jak ty uważasz, bo ty najlepiej znasz Kajo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']AniaRe czyli o Kajo można powiedzieć, że jest agresywnym psem? Jak to oceniasz po prawie 2 miesiącach i jak oceniasz rokowania co do poprawy?[/QUOTE]

Moja odpowiedź była wcześniej:

[quote name='AniaRe'](...)Na ten moment Kajo nie jest psem do adopcji dla normalnego "Kowalskiego" i w moim rozumieniu nigdy będzie, biorąc pod uwagę, ile razy ugryzł, opisaną formę i siłę pogryzień oraz fakt, że próbował gryźć także u nas. Ma tendencje do reagowania zębami i to jest fakt zero-jedynkowy, tego nie zmienimy. Można mu tylko stworzyć takie okoliczności, żeby nie czuł się na tyle zagrożony, żeby tego zachowania nie używał a także nauczyć pewnych zachowań jako niegroźnych, codziennych. Ale...to zawsze będzie pies, który gryzie i zawsze będzie ryzyko. Choć może się zdarzyć, że już nigdy nie ugryzie w praktyce ale musi być traktowany jako pies agresywny. (...) [/QUOTE]

Magda, pies, który ugryzł, to pies agresywny, bez względu na przyczynę. Jeśli używa zębów do rozwiązywania problemów, to jest to pies agresywny. Oczywiście inaczej patrzymy na psa, który gryzie w reakcji obronnej, inaczej, gdy przyczyną jest frustracja. Ale pies, który ugryzł, to pies agresywny, nawet, jeśli nigdy potem nie ugryzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...