Jump to content
Dogomania

Pudel Kajo: cena życia=cena miesiąca. aktualne rozliczenia str35 post 867


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Będziemy jeszcze tylko chciały prawdopodobnie dać do skonsultowania ten jego dziwnie odrastający włos na grzebiecie, to jest niepokojące.
Krótkie, matowe, lekko zrudziałe futro, podczas gdy reszta odrasta dobrze.
Na razie zrobimy konsultacje u naszych znajomych wetów, bo Hania się zastanawia, czy to nie są jakieś problemy hormonalne.

Link to comment
Share on other sites

Kajo nie jest 'rasowy', może to geny jakiegoś innego przodka. Warto zapytać poprzednich włascicieli, czy tak miał.[quote name='AniaRe']Będziemy jeszcze tylko chciały prawdopodobnie dać do skonsultowania ten jego dziwnie odrastający włos na grzebiecie, to jest niepokojące.
Krótkie, matowe, lekko zrudziałe futro, podczas gdy reszta odrasta dobrze.
Na razie zrobimy konsultacje u naszych znajomych wetów, bo Hania się zastanawia, czy to nie są jakieś problemy hormonalne.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaRe']Konsultowałyśmy sprawę sierści Kajo z drugim wetem, potrzebne jest zrobienie badan w kierunku tarczycy i nadnerczy. Jutro się dowiem o szczegółowe koszty, ale wstępny szacunek to ok. 200 zł.[/QUOTE]

czy już wiadomo cokolwiek więcej? czy badania będę konieczne, kiedy mniej więcej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Jesooo, czyszczę w kółko i ciągle mam zapchaną. Już odetkałam, więc poproszę ten numer.(Ania, pamiętaj o danych adresowych)
Energy, zaraz sprawdzę :)[/QUOTE]

To usuń wiadomości wysłane, będziesz miała dużo miejsca wtedy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']czy już wiadomo cokolwiek więcej? czy badania będę konieczne, kiedy mniej więcej?[/QUOTE]

Nie rozumiem pytania.

Wg wetów powinno się je wykonać, żeby dotrzeć do przyczyny tych dziwnych zmian sierści,a także ew.jej wpływu na zachowanie psa.
Ale to Wy podejmujecie takie decyzje, czy i kiedy robić te badania.
Rozumiem, że koszt nie jest mały, ale akurat tych badań nie zrobi nam koleżanka, która wzięła by symbolicznie za materiały, tylko normalne ludzkie laboratorium.

Link to comment
Share on other sites

profil tarczycowy (T4,TSH) kosztuje 50 zł, test hamowania deksametazonem 55 zł (2 dawki) lub dokładniejszy 80 zł 3 dawki. To by dało chyba obraz sytuacji. Może uda nam się zebrać jak poprzedni właściciele cokolwiek zechcą pomóc?

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam z byłymi właścicielami, wesprą Kaja finansowo (nie wiem ile ale coś przekażą), tylko problem w tym że nie wiem jak to fizycznie dokonać, Państwo chcieli żebym konto podała przez telefon, boję się że coś źle zapiszą, może jakoś osobiście się uda...dam znać jak coś wymyślę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']profil tarczycowy (T4,TSH) kosztuje 50 zł, test hamowania deksametazonem 55 zł (2 dawki) lub dokładniejszy 80 zł 3 dawki. To by dało chyba obraz sytuacji. Może uda nam się zebrać jak poprzedni właściciele cokolwiek zechcą pomóc?[/QUOTE]

Aniu daj znać czy te badania starczą, to jest albo 105 zł albo 130 zł, mniej niż 200 zł, co w sytuacji Kajo robi różnicę. To jest lecznica wet w Żyrardowie, więc jeszcze koszty transportu, jakie by były? Drugie badanie na nadnercza robi się co 4 godziny, ale weci pamiętają Kajo i można go rano zostawić i później odebrać po badaniach.

Link to comment
Share on other sites

Mamy zalecenie od naszej współpracującej wetki na: TSH, T3, T4, aldostereon i kortyzol. Ceny z cennika laboratorium Hardt w Grodzisku sprzed 3 lat odpowiednio: 30, 25, 25, 50, 30 - w sumie 150 zł a ponieważ to stare ceny, oszacowała to na ok.200 zł. Jak będzie decyzja, czy będą robione, zadzwonię i się dowiem jakie są aktualne ceny.
Oczywiście na wszelkie takie wydatki będzie przedstawiany rachunek z laboratorium lub od weta, żeby nie było niejasności.
Jeśli macie jakiegoś weta, który ma inne założenia i uzna za stosowne inne badania, oczywiście nie ma problemu, z dowiezieniem do Żyrardowa też nie, ale raczej po 15 lipca - jak pisałam ok. 10 dni nas nie będzie. Oczywiście za dowiezienie na badania jeśli będą w miarę w okolicy nie weźmiemy kasy.

Link to comment
Share on other sites

teraz labolatorium, z którym współpracuje tamta lecznica wet ma promocję na profil tarczycowy dlatego jest ta cena 50 zł (czy 55 zł), nie wiem tylko do kiedy obowiązuje ta promocja.
to jest mar vet: [URL]http://www.mar-vet.pl/?kontakt,6[/URL] ul. Kap. Pałaca.

Kajo nie jest pod opieką innego weta tylko Waszego w sumie, więc innych zaleceń na oko nikt nie będzie wprowadzał. Podałam tylko ceny badań tarczycy i nadnerczy tam gdzie są chyba najkorzystniejsze, sama wcześniej szukałam i tam było najtaniej, mimo iż weta mamy w Grodzisku i Milanówku i też w zakresie usług mają te badania, ale droższe.

Link to comment
Share on other sites

My nie mamy żadnego problemu z tym, żeby Kajo leczył inny wet. To co możemy, robi Hania na miejscu, kiedy potrzeba konsultacji, korzystamy z pomocy Magdy Pakuły z Grodziska Mazowieckiego.

Ale spokojnie można go zabrać gdzieś indziej, jeśli tak będzie korzystniej.

Link to comment
Share on other sites

oj Aniu chyba leczenia to już tu żadnego nie będzie mimo chęci... został miesiąc plus ten kawałeczek sierpnia od Ciebie, raczej cudów nie będzie, chyba, że poprzedni właściciele przeznaczą jakąś konkretną kwotę dla Kajo. Jak nie, to trzeba będzie podjąć decyzję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Pewnie znów wywołam oburzenie, ale 3 mies. dla takiego psa, to mało. Bezsensownie wydane pieniadzę. Myślę, że oprócz szukania domu, trzeba zacząć szukać kasy na kolejne mies. .[/QUOTE]

zgadzam się z zerduszko, a Kajo ma już ogłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...