Jump to content
Dogomania

Pudel Kajo: cena życia=cena miesiąca. aktualne rozliczenia str35 post 867


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie Dziewczyny,

Jeśli mogę coś podpowiedzieć.
Pies jest pod opieką behawiorysty. Poproście tę osobę o opinię/ diagnozę psa na piśmie, wrzućcie ją za zgodą tejże osoby na wątek, na 1 stronę. Chodzi mi zarówno o diagnozę początkową jak i przyjęty plan działania, ewentualne postępy psa etc. Być może jest to na przestrzeni wątku wrzucone ale nie każdemu chce się, co dla mnie jest zrozumiałe, brnąć przez całość wątku. To może być bardzo przydatne, zwłaszcza dla osoby, która może się w trakcie wątku objawić i chcieć dać psu płatny (za niższą kwotę niż np. hotelik), bezpłatny DT, a może i DS. Tego wykluczyć się nie da.

Ponadto, na wątku innego pudla, Bingo, pojawiła się oferta pomocy ze strony inga.mm. Skontaktujcie się z tą osobą, może zechce wspomóc Waszego psiaka miejscem u siebie, oczywiście tu musicie o wsio dopytać, podobnie i ta osoba w drugą stronę o istotności dotyczące Kajo.

Link to comment
Share on other sites

majqa - dziękujemy za podpowiedzi, to byłoby pewnie przydatne.
Kajo - jest teraz w hotelu pod stałą opieką behawiorysty, a AniaRe udziela się w miarę możliwości na wątku. To i tak tania wersja hotelu biorąc pod uwagę problemy psa.
do inga.mm - Kajo nie nadaje się, chyba że za 1,5 miesiąca przejdzie jakąś mega przemianę, ale pod względem opłat miesięcznych wyjdzie to samo i tak.

Link to comment
Share on other sites

Nie wesoło to wszystko wyglada bo jak wiemy Kajowi zostało jeszcze tylko 1,5 miesiąca bo na więcej nie udało się zebrać deklaracji...
A to co pisze majqa mi sie podoba - tzn. żeby wrzucić taką "diagnozę" behawiorysty i ewentualne rokowania i plan działań w stosunku do tego psa, tzn. jak się z tym psem powinno postępować i jakie kroki podjąć. To by napewno bardzo pomogło.
A przy okazji kiedy trzeba wpłacać za czerwiec?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Nie wesoło to wszystko wyglada bo jak wiemy Kajowi zostało jeszcze tylko 1,5 miesiąca bo na więcej nie udało się zebrać deklaracji...
A to co pisze majqa mi sie podoba - [B]tzn. żeby wrzucić taką "diagnozę" behawiorysty i ewentualne rokowania i plan działań w stosunku do tego psa, tzn. jak się z tym psem powinno postępować i jakie kroki podjąć.[/B] To by napewno bardzo pomogło.
A przy okazji kiedy trzeba wpłacać za czerwiec?[/QUOTE]

czy możemy na to liczyć? hotelik płatny jest pod koniec miesiąca, więc jeszcze trochę czasu jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']A to co pisze majqa mi sie podoba - tzn. żeby wrzucić taką "diagnozę" behawiorysty i ewentualne rokowania i plan działań w stosunku do tego psa, tzn. jak się z tym psem powinno postępować i jakie kroki podjąć. To by napewno bardzo pomogło.
A przy okazji kiedy trzeba wpłacać za czerwiec?[/QUOTE]

Fakt, bardzo dobry pomysł. Czasu (jesli chodzi o deklaracje ) zostało już niewiele... i niedługo trzeba będzie podejmować decyzje "co dalej"?
Equus - wpłaty to tak ok. 27.06. - wyslę do wszystkich PW z przypomnieniem.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że na taką opinię i zalecenia możecie liczyć, zastanawiam się tylko, czy to zrobić teraz, czy pod koniec pobytu u nas - bo pewne zachowania się zmieniają, mam nadzieję, że jeszcze zmienią.
Na ten moment Kajo nie jest psem do adopcji dla normalnego "Kowalskiego" i w moim rozumieniu nigdy będzie, biorąc pod uwagę, ile razy ugryzł, opisaną formę i siłę pogryzień oraz fakt, że próbował gryźć także u nas. Ma tendencje do reagowania zębami i to jest fakt zero-jedynkowy, tego nie zmienimy. Można mu tylko stworzyć takie okoliczności, żeby nie czuł się na tyle zagrożony, żeby tego zachowania nie używał a także nauczyć pewnych zachowań jako niegroźnych, codziennych. Ale...to zawsze będzie pies, który gryzie i zawsze będzie ryzyko. Choć może się zdarzyć, że już nigdy nie ugryzie w praktyce ale musi być traktowany jako pies agresywny. Nasza praca polegała najpierw na stworzeniu mu bezpiecznej, wyciszającej sytuacji a od jakiegoś czasu na nauce spokojnego funkcjonowania w codziennych sytuacjach, które mają być dla niego bezpieczne. Od niedawna ćwiczymy też podstawy posłuszeństwa.
Ponieważ w lipcu wyjeżdzamy na ok. 7-10 dni, Kajo będzie miał opiekę, ale opiekunka nie będzie z nim pracowała, wiec za ten okres nie policzymy kasy, wiec spokojnie za te same pieniądze może u nas być do połowy sierpnia.

Link to comment
Share on other sites

Forum jest ale nie liczyłabym tam na zbytni odzew... jakbyś pisała o jego sukcesach wystawowych czy technikach groomerskich to byś miała sporo wejść a tak to nie sądzę. Ja pisałam, że to pies dla konesera ale nie miałam na myśli miłośników pudli tylko miłośników wyzwań ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatonieja']12 czerwca zrobiłam ok 40 ogłoszeń
przykład:
[URL]http://lodz.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-PUDEL-KAJO-SZUKA-ODPOWIEDZIALNEGO-OPIEKUNA-W0QQAdIdZ289950502[/URL][/QUOTE]


Jeśli ja dobrze zrozumiałam wypowiedzi na tym wątku, to nie ten tekst miał iść do ogłoszeń. On nie siada praktycznie, o warowaniu i turlaniu nie ma na razie mowy. Uczymy go, ale pisanie tego w ogłoszeniu jest niejako "na wyrost". Poza tym, zachęcanie kogoś do psa, który gryzie, tym, że jest dobrze ułożony, to zawijanie w różowy papierek ....
No, ale rozumiem, że już dziewczyna się narobiła dając ogłoszenia, wielkie dzięki, więc ja sobie z tymi informacjami będę radzić.
Odzewu żadnego na razie nie ma, ale ja sadzę , że to wymaga czasu

A, i też uważam, że ogłaszanie go na forum pudli nie ma sensu, to forum "branżowe inaczej" ;)

Link to comment
Share on other sites

o kurcze, nie zauważyłam tego :( ale Kajo kiedyś na początku (przy wycieczce związanej z wizytą u wetów) ładnie siadał, na znak ręką i słowo siad i warował, albo taki zbieg okoliczności, o turlaniu mówiła mi Abrakadabra to nie widziałam na własne oczy :)

to forum pudli odpada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']o kurcze, nie zauważyłam tego :( ale Kajo kiedyś na początku (przy wycieczce związanej z wizytą u wetów) ładnie siadał, na znak ręką i słowo siad i warował, albo taki zbieg okoliczności, o turlaniu mówiła mi Abrakadabra to nie widziałam na własne oczy :)

to forum pudli odpada.[/QUOTE]

AniaRE - faktycznie masz masz rację.
Tekst podany w ogłoszeniu nie jest tekstem Equus, który miał być wykorzystany w necie.
Myślę, że da się to zmienić , a wręcz trzeba.

Tripti - nigdy i nigdzie nie twierdziłam, że Kajo potrafi się ""turlać'' :)

W DS (jednodninowym) wykonywał komendy: siad, waruj, czołgaj się.
Byłam wtedy w pełni władz umysłowych, alkomat wykazałby 0,00%, a narkotyków i dopalaczy nigdy nie próbowałam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']o kurcze, nie zauważyłam tego :( ale Kajo kiedyś na początku (przy wycieczce związanej z wizytą u wetów) ładnie siadał, na znak ręką i słowo siad i warował, albo taki zbieg okoliczności, o turlaniu mówiła mi Abrakadabra to nie widziałam na własne oczy :)

to forum pudli odpada.[/QUOTE]

To może mówimy o innym psie? ;)
To co on robił to jak dla nas nie jest siadanie ani warowanie. Na gest ręki ew. przysiadał i natychmiast się zrywa. Samą komendę słowną olewa. Z warowaniem jest podobnie - ew. na smakołyk opuszcza przód. Ale to nie jest warowanie, nawet cały się nie kładzie.
Ale może ja mam inne oczekiwania, jeśli piszemy o psie, że siada i waruje.
Przyznam, że nie sprawdziłam turlania - jakoś nie uznałam tego za potrzebną komendę w jego sytuacji- wprowadziłam Was trochę w błąd w poprzednim poście, przepraszam. Ale ok, sprawdzę jutro.
Natomiast jeszcze w nieprzyjemny sposób usiłuje skakać na ludzi.

Grzywka trochę przycięta i przeczesana.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, moim zdaniem to AniaRe nie ma co się przejmować bo jak jest napisane, że on gryzie to nawet jakby obok było napisane, że potrafi stawać na głowie i liczyć do 10 to i tak na miliony telefonów to bym nie liczyła... więc myślę, że linii nie zablokują :P Ale jeśłi można zmienić to byłoby lepiej pewnie

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że teraz nie ma co tego zmieniać już, poszło to poszło, siadania i warowania go nauczymy bez problemu, już pisałam, że robimy to z nim. Jak będzie potrzeba, to i turlania go nauczymy ;)
Może to zadziałał syndrom, że blisko lodówki to pies każda komendę wykona? ;) (to tak w przenośni- czasami pies mając np. deprywację kontaktów z ludźmi stara się i robi pewne rzeczy, a potem już nie widzi powodu się starać)
Nie wiem, nie będę dociekać, widzimy obie z Hanią, że siadania, warowania musi się nauczyć, jeśli ma sprostać temu ogłoszeniu, ale takie posłuszeństwo jest mu potrzebne ogólnie, do ogarnięcia się. Więc ćwiczy to i będzie to umiał (mam nadzieję, bo już się przy psach nauczyłam "nigdy nie mów na pewno")

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Wiecie co, moim zdaniem to AniaRe nie ma co się przejmować bo jak jest napisane, że on gryzie to nawet jakby obok było napisane, że potrafi stawać na głowie i liczyć do 10 to i tak na miliony telefonów to bym nie liczyła... więc myślę, że linii nie zablokują :P Ale jeśłi można zmienić to byłoby lepiej pewnie[/QUOTE]

Dlatego w ogłoszeniu miał być użyty Twój tekst, moim zdaniem najbardziej odpowiedni.
ps. sorry walcze z klawiaturą i napisanie krókiego posta zamjuje mi 20 min

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaRe']Ja uważam, że teraz nie ma co tego zmieniać już, poszło to poszło, siadania i warowania go nauczymy bez problemu, już pisałam, że robimy to z nim. Jak będzie potrzeba, to i turlania go nauczymy ;)
Może to zadziałał syndrom, że blisko lodówki to pies każda komendę wykona? ;) (to tak w przenośni- czasami pies mając np. deprywację kontaktów z ludźmi stara się i robi pewne rzeczy, a potem już nie widzi powodu się starać)
Nie wiem, nie będę dociekać, widzimy obie z Hanią, że siadania, warowania musi się nauczyć, jeśli ma sprostać temu ogłoszeniu, ale takie posłuszeństwo jest mu potrzebne ogólnie, do ogarnięcia się. Więc ćwiczy to i będzie to umiał (mam nadzieję, bo już się przy psach nauczyłam "nigdy nie mów na pewno")[/QUOTE]

[B]Czy można zmienić treść ogloeszenia? [/B]

Link to comment
Share on other sites

dobra w tym tygodniu ogłoszę go z tym tekstem:
"Kajo:
Sześcioletni czarny pudel średni szuka [B]odpowiedzialnego domu[/B].
Kajo został oddany do schroniska ze względu na to, że jego dotychczasowi własciciele nie dawali soebie z nim rady. Pies zaskoczony, przestraszony (jak np. widzi coś co przypomina mu kij) czy przytrzymany wbrew jego "życzeniu" potrafi ugryźć. Dlatego potrzebuje [B]doświadczonego[/B], cierpliwego opiekuna!
Obecnie pies przebywa u behawiorysty, który pracuje nad jego problemami.
Pies jest zdrowy, potrafi ładnie chodzić na smyczy, umie zostawać sam w domu, akceptuje psy i koty. Nie nadaje się do domu z dziećmi."
ale obawiam się, że efekt będzie taki sam, bo tu minusy zdecydowanie sa obfitsze niz plusy :(

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, nawet nie chcę myśleć co z nim potem będzie, jak będzie musiał wrócić do schronu :( tyle pracy pójdzie w błoto :(
Oby się znalazł taki ktoś jaki wziął Filuta... (ooo, może by go spytać czy nie chce drugiego czarnucha agresora do kompletu :P )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...