Jump to content
Dogomania

Pudel Kajo: cena życia=cena miesiąca. aktualne rozliczenia str35 post 867


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Equus - fajny tytuł!
Też myslę, że treść apelu trzeba byłoby trochę zmodyfikować. Położyć nacisk na dożywocie w schronisku, a nie na pogryzienie.
Ludzie wpłacają pieniądze, kierując się litością i współczuciem.. pomyślę ...
Teraz lecę łapać dzikiego szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Pudelek w wieku 6 lat, czarny samiec, skazany na dożywocie w schronisku za to, że ugryzł.
Został oddany [I][B]przez swoich starszych właścicieli (właścicieli w starszym wieku??) (w sędziwym wieku?)[/B][/I] , z którymi był od zawsze do schroniska, przyczyną było ugryzienie właścicielki. Dzięki dogomaniakom szybko trafił do nowego domku stałego... niestety następnego dnia ugryzł swoją nową opiekunkę... został natychmiast zwrócony... Oddając go do nowego domu nie wiedzieliśmy o tym, że ugryzł poprzednią właścicielkę. Tak naprawde nie wiemy co sie stało, nie wiemy czy psiak jest zwyczajnie rozpieszczony, dominujący, czy człowiek go sprowokował czy to może bardziej skomplikowana sprawa np neurologiczna - jedno jest pewne, po takich historiach psiak nie ma szans na adopcje bezposrednio ze schroniska, dlatego zdecydowaliśmy się zabrać go na obserwację i ewentualną korektę jego zachowań do hotelu domowego gdzie będzie zajmował się nim behawiorysta. Specjalista będzie z nim pracował i postara się poznać przyczynę jego ataków, a następnie ją wyeliminować.
Gdybyśmy nie zabrali go ze schroniska czekałoby go smutne życie, dożywocie bez szans na swojego człowieka i powrót do życia, które znał - życia domowego, na kanapach, w domu, z własną miską. z własnym człowiekiem. Za kilka lat, a może już i pierwszej zimy odszedłby sam, samotny, po cichutku w smutku i tęsknocie.
Bardzo prosimy o wsparcie tego zagubionego pudelka, sami nie damy rady finansowo, jego utrzymanie kosztuje 12 zł doba, czyli miesięcznie 360 -372 zł. Każda nawet najmniejsza dobrowolna wpłata będzie dla pudelka ratunkiem.
Wpłaty zbierane są na konto Fundacji .....


jeszcze trzeba pozmieniać, ciężko mi się to czyta, szczególnie ten początek jest mozolny, kto może to jakoś ogładzić?

Link to comment
Share on other sites

Napisałam kawałek. Wersja "light".

Prosimy o pomoc finansową dla 6-cio letniego pudelka o imieniu Kajo. Liczy się każdy grosi, kazda złotówka...
Kilka tygodni temu Kajo trafił do schroniska.
Jego właściciele, którzy pieścili go kiedy był małym szczeniaczkiem, dbali o jego dobre wychowanie (Kajo skończył psią szkołę i zna wiele konmend), pozwalali na spanie w łóżku, zapewniali pełną miskę i szczęśliwe psie życie - oddali go do boksu. Do schroniska...
Twierdzili, że Kajo zaatakował swoją Panią... Nie wiemy jak było naprawdę. Jeśli to prawda, nie wiemy jaka była przyczyna.
Czy to sprawy neurologiczne? Stan zapalny? ....... [I]tutaj tzrba dokończyć...i coś jeszcze dopisać[/I]
Wolontatriusze, pomagający w schronisku, nie mogli przejść obok niego obojetnie. Umieściliśmy go w hoteliku, w którym Kajo ma zapewnioną opiekę behawiorysty, osoby zawodowo i profesjonalnie zajmującej się oceną zachowania zwierząt.
Kajo jest pięknym, jeszcze młodym zadbanym psem, ma duże szanse na dom. Musimy jednak sprawdzić, czy powód jego oddania jest prawdziwy..
Pobyt w hoteliku jest kosztowny i przewyższa nasze możliwości finansowe.
12zł dziennie daje miesięczną sumę w wysokości 360zł. Każda, nawet najmniejsza wpłata to mały kroczek do tego, żeby Kajo trafił do nowego domu.
Jeśli nie uzbieramy tej kwoty psu grozi dożywotni pobyt w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']Gdybyśmy nie zabrali go ze schroniska czekałoby go smutne życie, dożywocie bez szans na swojego człowieka i powrót do życia, które znał - życia domowego, na kanapach, w domu, z własną miską. z własnym człowiekiem. Za kilka lat, a może już i pierwszej zimy odszedłby sam, samotny, po cichutku w smutku i tęsknocie.
/QUOTE]

To jest fajne. Koniecznie trzeba to dopisać.

Link to comment
Share on other sites

Mamy banerek od filodendron - dziękujemy, szczególnie że wiele kosztowało ją jego zrobienie

[IMG]http://i55.tinypic.com/dnziao.jpg[/IMG]

[IMG]http://i51.tinypic.com/2qkkxeq.jpg[/IMG]

Tylko, czy ktoś go może podlinkować?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Filodendron:lol:
zaraz spróbuję, ale nie wiem czy pamiętam:oops:

Jest podlinkowany:lol:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/205892-Czarny-pudel-skazany-na-do%C5%BCywotni%C4%85-samotnosc-brakuje-tylko-160z%C5%82-do-dania-mu-szansy!!/page10"][IMG]http://i55.tinypic.com/dnziao.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/205892-Czarny-pudel-skazany-na-do%C5%BCywotni%C4%85-samotnosc-brakuje-tylko-160z%C5%82-do-dania-mu-szansy!!/page10"][IMG]http://i51.tinypic.com/2qkkxeq.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kado']Dziewczyny,a nie można trochę utargować ceny? Ze względu na fakt, iż jest to bezdomny piesek? 12 zł za takiego psiaczka, to strasznie dużo...:roll::placz:[/QUOTE]
To nie są ceny hotelowe, to już jest specjalna cena dla psa w potrzebie... Wiesz to jest legalnie działający hotel a nie pseudoDT robiące na czarno... No i że tak powiem ze specjalnymi wymaganiami - bo z opieką i obserwacją behawiorysty... No i psiak nie taki mały wcale - pewnie z 10kg waży ;)
W dodatku karma w cenie, odrobaczenie też dostał już w "gratisie"

Energy -weź Ty mi na pw napisz "jak to się robi" bo wstyd że nie umiem!

Link to comment
Share on other sites

Kado to jest cena preferencyjna dla pudla. On jest średniakiem-waży 13 kg i do tego potrzebuje opieki behawioralnej, niestety. A cena normalna w hotelu jest sporo wyższa.

Edit:
Equus pisałyśmy razem;)

Rany no nie wiem czy mi się uda opisać te złożone czynności:eviltong:

[quote name='Equus']
W dodatku karma w cenie, odrobaczenie też dostał już w "gratisie"
[/QUOTE]

I odkleszczanie też AniaRe robi sama.

Link to comment
Share on other sites

Kudłaty grzeczny, je z dużym apetytem, bez cienia problemów biega z naszymi psami. Przyzwyczaja się do zasad w domu, uczy klatki.
Nie szczeka (na razie ;)), nie gania kotów. Nie szczeka na konie za płotem.
Przepycha się przez drzwi -oduczamy.
Tyle dzisiejszych raportów

Link to comment
Share on other sites

Jestem na wątku, przepraszam lecz nie mam czasu czytać wszystkiego, więc wiem tylko to co jest w pierwszym poście. Ja mam styczność z takimi psami więc jak co służę radą, lecz ja bardziej spotykam się ze spanielami które nie wiadomo w jakim momencie ugryzą... Jestem spłukana niestety, lecz jak co służę ogłoszeniami :) Psiak jest piękny! Lecz niestety przy takich psach zgłaszają się najczęściej ludzie w typie "Ale przecież MNIE nie ugryzie" takich należy się wystrzegać bardzo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...