Jump to content
Dogomania

Buldożek Edek znalazł własny dom na zawsze!!!


supergoga

Recommended Posts

Jeszcze jedno rozwiązanie mi chodzi po głowie....On jeszcze nie kastrat,a znam pewną hodowlę bulw. Babeczka ma 3 bulwy, mastifa,koty,kozy(adopcyjne)kawał ziemi, dom pełen miłości, jest doświadczona i zaangażowana...Tam Edek miałby i towarzystwo do szaleństw i miłość i człowieka całym sercem poświęcającym się zwierzakom no i babeczka nieraz ma jakieś tymczasowicze, bo jej ludziska znając jej serce przez płot różne bidy podrzucają. I ma też ogromną wiedzę i doświadczenie, a przy tym fajna jest...Jakbym miała mieć bulwę stałą to tylko od niej...Kojarzycie może Hacjendę Ewusek? To właśnie o niej piszę...Czy można wyadoptować psiaka do hodowli?
Z tym,że nie jest to typowa hodowla....tam wszystko co żyje, ma poprostu dożywotni pakiet na miłość,opiekę, zrozumienie.... Pytam, bo jeszcze nie pisałam do niej, więc niewiem czy by się zgodziła,ale wolę od razu napisać tu na forum publicznie,że mi taki pomysł chodzi po głowie i jeśli dostanę akcept od Was. To napisałabym do niej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kajetanka']Sliczny buldoź ,ja też mam problem ze swoim,ale za żadne skarby bym go nie oddała nikomu. Kropka77 oferuje dobry domek ,tylko nie wiem czy kocurek jeszcze by wytrzymał kolejnego psiego TYŁU na karku:)[/QUOTE]
Niestety Kropce sprawy osobiste nie pozwalają obecnie adoptować chłopaka. Dlatego szukamy....

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jeszcze jedno rozwiązanie mi chodzi po głowie....On jeszcze nie kastrat,a znam pewną hodowlę bulw. Babeczka ma 3 bulwy, mastifa,koty,kozy(adopcyjne)kawał ziemi, dom pełen miłości, jest doświadczona i zaangażowana...Tam Edek miałby i towarzystwo do szaleństw i miłość i człowieka całym sercem poświęcającym się zwierzakom no i babeczka nieraz ma jakieś tymczasowicze, bo jej ludziska znając jej serce przez płot różne bidy podrzucają. I ma też ogromną wiedzę i doświadczenie, a przy tym fajna jest...Jakbym miała mieć bulwę stałą to tylko od niej...Kojarzycie może Hacjendę Ewusek? To właśnie o niej piszę...Czy można wyadoptować psiaka do hodowli?
Z tym,że nie jest to typowa hodowla....tam wszystko co żyje, ma poprostu dożywotni pakiet na miłość,opiekę, zrozumienie.... Pytam, bo jeszcze nie pisałam do niej, więc niewiem czy by się zgodziła,ale wolę od razu napisać tu na forum publicznie,że mi taki pomysł chodzi po głowie i jeśli dostanę akcept od Was. To napisałabym do niej. [/QUOTE]
Nie podejrzewam, że Ewusek zaadoptuje bulwę, ma 5 bulw i 4 niebulwiaste. Na tę wiosnę plany hodowlane już są.
Była DT dla bulwików,(kiedy swoich było mniej) ale te czasy już dawno mineły...

Link to comment
Share on other sites

jeżeli będzie potrzebna rada, zdjęcia albo DT to dajcie znać, mogę malucha "pooglądać" i pomóc - sama hoduje bulgoty ;) też nie jestem zwolennikiem długiego DT (ze względu na przywiązanie) ale lepiej dłużej w DT a dom jak z marzeń niż się pospieszyć.

Ja z Poznania więc jakby co to śmiało można dać cynka - pomogę jak będę mogła ;) jedyna rada taka, że bulgotki lubią włazić na głowę i bywają charaktery bardzo dominujące, nawet do ludzi. dlatego trzeba znać umiar w rozpaskudzaniu bulgota ;) powodzenia i trzymam kciuki za małego

Link to comment
Share on other sites

No to wielka szkoda,że tak się Kropce sprawy potoczyły.

Co do włażenia przez bulwy na głowe ,to niestety wiem co to znaczy ;( Ostatnio mój płaskacz znowu zaczął pokazywać różki . BF to pępki świata...
Ale ich urokowi niestety oprzeć się nie można i dla tego później są problemy wychowawcze .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='holmina']jak buldozek znosi koty i inne psiaki?
jeslibym sie zdecydowala to tylko po kastracji pieska....[/QUOTE]

Z tego co mówiła opiekunka Edka psiak lubi zabawy z psami. Kotów nie miała, ale nie sądzę, żeby Edek miał apetyt na kota. Kastracje jutro umawiam i tak. Z Fundacji zwierzaki bez zabiegu nie wychodzą.

Link to comment
Share on other sites

W poszukiwaniu informacji o rasie buldożka francuskiego trafiłem na temat o poszukiwaniu nowego domku dla Edka.Był bym zainteresowany razem z moja dziewczyną adopcją pieska. Od dłuższego czasu czytamy o tej rasie setki informacji i wiem że jest to rasa obciążona wieloma schorzeniami. Przeczytałem cały wątek i z tego co jest tu napisane piesek jest zdrowy (a my takiego szukamy). W naszym wypadku wchodziła rasa buldożka lub ewentualnie mopsa ponieważ mieszkamy w małym mieszkaniu w bloku. Jestem zdyscyplinowaną i konsekwentną osobą więc poradzę sobie z wybrykami Edka. Tylko jest jeden problem. Ja jestem z Olsztyna i nie jestem zmotoryzowany więc był by problem z odbiorem pieska. Czekam na jakiś kontakt. Na priv możemy się wymienić numerami telefonów w celu ułatwienia kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

Transport był by chyba najmniejszym problemem. Kzyhu a czy czytałeś również o manierach BF ? Przemyśl to jeszcze dokłądnie,bo ten piesek miał już kochany dom i jego tęsknoty mogą przybierać różne bardziej lub mniej kłopotliwe formy. Znam to z autopsji ,więc na prawdę warto jeszcze raz zastanowić się.

Link to comment
Share on other sites

Razem z dziewczyną przeczytaliśmy chyba wszystko co jest zawarte o buldożkach w internecie. Myśleliśmy równiez o mopsie ponieważ ta rasa usposobieniem i zachowaniem odpowiadała nam również w 100%. Obok nas mieszkają 3 osoby które posiadają buldożki francuskie. Kilka razy rozmawiałem z nimi i wiem że buldożki są problematyczne choć wiele zależy jaki i komu się trafi. Pierw myśleliśmy o szczeniaku ale z powodu naszej pracy maluch by zostawał kilka godzin sam. Baliśmy się równiez że trafimy na jakiegoś chorowitego pieska lub nie uczciwego hodowce. Myśleliśmy również o psie ze schroniska tylko ciężko jest znaleźć psiaka o takiej specyfikacji jaką posiadają molosy. Zdecydowaliśmy że będziemy szukać dorosłego psa. Wiem że psy dużo wyczuwają i mam nadzieje że konsekwentna postawą z mojej strony a rozpieszczaniem ze strony drugiej połówki pies się odwdzięczy miłością. Wiem że trauma dla niego będzie olbrzymia (zmiana domu, właściciela, przyzwyczajeń) ale mam nadzieję że będzie OK.

Link to comment
Share on other sites

A więc na szybko - 4kupy wszystkie na dworze, dezorientacja pełna... No i On Kochana Supergogo nie czekał na panią tylko na wór suchej karmy....Wór zniknął to i na drzwi nie patrzy już... Leży na korytarzu co 5 minut zmieniając pozycję. Dzwoniłam do byłej pani powiedziała mi,że byli z Edkiem kiedyś u szkoleniowca, który stwierdził,że się nie da z nim już nic zrobić. Poza tym skakał jej na wysokość szyi, u nas jak na razie nie próbował nawet stanąć na jednych łapach.Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Poza tym pani miała ciekawe podejście, wychodziła z psem przed jedzeniem.....Edek leży teraz w przeróżnych konfiguracjach na korytarzu.Przybiega na zawołanie, jak się z nim usiądzie, wtula się , nieśmiało...DO perfekcji ma opanowane żebranie, przybiega na zawołanie i na dźwięk otwieranej kodówki. Porusza się wsywając wszystko co na podłodze jest znaczy odkurzacz:) Edziu z tego co mówiła pani jest alergikiem i rzadko robi kupy stałe, więc biegunka, może być jego zwykłymi kupami....Cofam wcześniejsze nie widziałam,żeby stał na tylnich łapach, wystarczył mój syn z kanapka w dłoni:) Wyciszyło się w domu, jak pojechały dziewczyny, znajomi wpadli tylko przejazdem i po 10 minutach pojechali....więc myślę,że ze spokojem Edek się zaklimatyzuje. Musimy do świąt zamknąć dom( znaczy ograniczyć obcych) i będzie dobrze. Chrumkacz przyszedł właśnie i walnął się na moich stopach, ciężki jest:)
Do innych psów jest przyjaźnie nastawiony..Przy płocie próbował się bawić z psem sąsiada, do Ammara też go ciągnie...

Link to comment
Share on other sites

Mieliśmy znajdkę ONke i tata zaczął z nią chodzić na tresure,pan szkoleniowiec jednak nie dawał jej żadnych szans na to ,że zrobi siad,ale padre się nie poddał i po pewnym czasie umiała tropić,warować ,dawać głos itp... dostała nawet dyplom psa towarzysząco-trąpiącego:) Więc jak się chce to można!


Kzyhu super ,że masz takie podejście,bo nie każda rasa jest dla każdego. Ja aukurat czytałam o zdrowiu BF,a nie wychowaniu,zresztą siostra ma i prócz ciągnięcia na smyczy innych problemów nie stwarza ,a osoba "siedząca w BF" powiedziała mi,że to są psy ,które można rozpieszczać do woli,a one nigdy nie będą wykazywać chęci dominowania ,jednak w moim przypadku kompletna sprzeczność.

Link to comment
Share on other sites

Pies jest alergikiem, zdajesz sobie z tego sprawę??

Młody był wściekle głodny, mój mąż się zlitował i dał mu makaron( bo normalnego ryżu nie miałam,tylko brazowy z odrobiną rosołu, zobaczymy jak to się skończy....
I nie przejawiający agresji Edek zjadłby żywcem prawie mojego ojca, Szczekał na niego, Łukasz trzymał Edzia za obrożę, a ten warczał ostrzegająco....
Mikołaj się bawił i łaził na czworaka, Edziu dołączył i była niezła jazda- pies był w swoim żywiole, gonił za Mikołajem. I strasznie przytulajski, spragniony , miziania, przewraca się na plecki i wywija kopytkami, odgłosy świnki wietnamskiej:)
Tylko martwi mnie jedno...Mikołaj kaszle i psika....

P.S. Ten co nie miał kiwnąć palcem, mizia, wyprowadza na siku, karmi.... aż mam ochotę mu powiedzieć - A nie mówiłam:)

A co do szkoleniowców, to nawet psa z ADHD można wyprowadzić na prostą, tu potrzeba tylko zaangażowania....

Link to comment
Share on other sites

Ale co się stało że szczekał na Ojca. A potem się uspokoił, puściliście go? Może mu się z czyms skojarzył. Z rozmowy z właścicielką nie wynika, żeby kiedykolwiek wykazał agresję. Też nie zauważyłam.
Kurcze, jak nie będzie wyjścia wyląduje w hotelu, nie mam innego pomysłu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Ale co się stało że szczekał na Ojca. A potem się uspokoił, puściliście go? Może mu się z czyms skojarzył. Z rozmowy z właścicielką nie wynika, żeby kiedykolwiek wykazał agresję. Też nie zauważyłam.
Kurcze, jak nie będzie wyjścia wyląduje w hotelu, nie mam innego pomysłu.[/QUOTE]

nie ma takiej opcji by Edek wylądował w hotelu !!!
bulwa zachowuje sie jak mój Poison - mógł np. postraszyć ojca Lidki, niemożliwe by był agresywny!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Ale przecież nie można trzymac psiaka na siłę tam, gdzie nie może zostac. Trzeba szukac wariantu zastępczego.[/QUOTE]

wiem, mam wariant zastępczy!
trzymam jednak kciuki by u Lidki mógł zostać dopóki nie znajdzie dobrego domu, co mam nadzieje nastąpi baaardzo szybko!

Link to comment
Share on other sites

A to dzisisjesze fotki. Cięzko robi się zdjęcia Edzia, bowiem jak tylko kucałam, aby pstryknąć fotke zaraz truchtał aby sprawdzić co się dzieje i nagle na fotce okazywały się same uszy, kawalek boczka Edkowego, a zero psiaka.

Jeszcze w starym domu - nie wie jeszcze jak wielka zmiana się szykuje

[URL=http://img705.imageshack.us/i/18442428.jpg/][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/7311/18442428.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img251.imageshack.us/i/95716452.jpg/][IMG]http://img251.imageshack.us/img251/7901/95716452.jpg[/IMG][/URL]

Zaprzyjaźniamy się z cioteczka Anetą

[URL=http://img801.imageshack.us/i/90992942.jpg/][IMG]http://img801.imageshack.us/img801/9971/90992942.jpg[/IMG][/URL]

I sprawdzamy czy zapakowano nam wszystkie zabawki w posłanko

[URL=http://img163.imageshack.us/i/73763743.jpg/][IMG]http://img163.imageshack.us/img163/7205/73763743.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

W domku tymczasowym, zdezorientowany Edzio

[URL=http://img163.imageshack.us/i/78627360.jpg/][IMG]http://img163.imageshack.us/img163/911/78627360.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img851.imageshack.us/i/24246826.jpg/][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/8451/24246826.jpg[/IMG][/URL]

Oby szybko znalazł domek, zanim się zacznie przywiązywać, bo to straszna tragedia dla tego bulwiastego psiula.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...