Jump to content
Dogomania

Karma ORIJEN


darek

Recommended Posts

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to ja też już mam.Rodzaje Orijena są takie same,jak na stronie kanadyjskiej,czyli adult bez podziały na large i small.Kulki są małe,ciemne i przyjemnie tłuściutkie.Worek jest zamknięty tak,jak ANF - bez powietrza w środku i jak na razie,tuż po otwarciu,granulki są bardziej miękkie niż te innych firm.Przy rozgryzaniu nie chrupią,zobaczymy czy taka konsystencja będzie do końca worka,czy też po pewnym czasie stwardnieją. Pies zajada z ogromnym zapałem,nawet wylizał miskę,co po suchej karmie do tej pory się nie zdarzało.Na razie mamy worek 7 kilo,cena 115 złotych.Jak skończymy worek,to opiszę nasze dalsze wrażenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Karma wygląda normalnie i pachnie normalnie, jedyną różnicę jest może jedynie to, że granulki nie są tak bardzo "wypieczone" jak w innych paszach. 2 psiaki zjadły z apetytem, a trzeci (o dziwo ten zawsze najbardziej nienażarty) zostawił trochę w misce, teraz zobaczymy jak będzie wyglądało skarmianie przez najbliższy tydzień :)

Link to comment
Share on other sites

a jak Waszym zdaniem ta karma wypada na tle Biomilla? Waham sie w tej chwili, co kupic prawie 5-miesiecznemu wyzlowi i zainteresowala mnie karma Puppy Large. Cena w stosunku do Biomilla po przeliczeniu na dzienne zywienie jest minimalnie wyzsza.
Jak sie sprawdza tym, ktorzy juz karmia?
I czy ktos widzial Orijen w ktoryms ze sztacjonarnych sklepow w Warszawie?

Link to comment
Share on other sites

Mozecie napisac cos na temat zapachu tej karmy?
Czy ma mocny zapach? Czy prawie w ogole nie pachnie, tak jak np. EaglePack, Nutro Choice czy Canidae?
Moj pies nie tknie karm, ktore nie maja wyraznego zapachu (wyraznego dla mnie, bo pies i tak czuje wiecej :roll: ) i niestety, nieszczegolnie przepada za malymi granulkami. W miare przyzwoicie je royala, bento kronen czy inne "pachnace" karmy, choc i tak nie mozna go nazwac lakomczuchem.
Chetnie sprobowalabym dac psu tego Orijena, ale jesli male granulki ida w parze ze slabym zapachem, to moge zapomniec, ze w ogole podejdzie do miski :mad: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Fakt ma intensywny zapach:) teraz po trzech dniach wszystkie wcinają błyskawicznie.

Porównując do Biomilla, uważam, że Orijen to bardziej "przyjazna" psu karma komercyjna. W Orijen nie ma zbóż i ponad 70% masy karmy stanowią produkty pochodzenia zwierzęcego. Tak więc pod względem dietetycznym jest to pokarm w miarę zbliżony do naturalnych diet dzikich psowatych.

W Biomillu (np. karma Junior Mini) czytamy co następuje:

[quote name='Biomill']I[B]ngredients:[/B] Dehydrated poultry meat products (chicken and turkey - 46%), poultry fat (chicken and turkey), rice, wheat, corn, entire soybeans, fishmeal, potato protein, beetroot pulp, hydrolyzed poultry liver, cod liver oil, acacia fiber, brewer’s yeast, DL-methionin, minerals, trace-elements and vitamins premix. These raw materials are not issued from organic culture.[/quote]

A więc około 46% masy karmy stanowi mączka mięsna a reszta to tłuszcz i zboża w tym nawet pszenica i soja.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, ja też się skusiłam na 0% zbóż :lol:
Przy czym ja normalnie karmię domowo, ale na wyjazdach daję karmę, ze szczenięcej już dawno wyrosła, na acanie dla psów aktywnych mi schudła :crazyeye: więc kupiłam Orijenia. Dziś zjadła pierwszą porcję - jak na mój nos karma śmierdzi strasznie, ale Una zjadła bez kręcenia nosem. Pokarmię ją nią jakiś czas - zobaczę, jakie efekty. A potem wrócimy do wołownki :p

Pozdrawiam
Marysia i Una

PS Chciałam pochwalić dystrybutora - miałam karmę w domu dokładnie 24 godziny po złożeniu zamówienia!

Link to comment
Share on other sites

Przywiozłam 400g orijena z Poznańskiej wystawy i nie moge wyjśc z szoku, moja wybredna suńka, która nie pzrepada za zadna sucha karma, wcina jak szlona! Nigdy nie widziałam żeby tak jej cos smakowało! Mam nadzieję,że nie bedzie problemu z kupieniem Orijena we Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem bardzo zadowolony z karmy, kupki lepsze niz po RC Babydog Maxi, ale niestety wszystko sobie przeliczylem i wyszlo mi, ze 30 dni karmienia wyniosloby 240 zlotych... Mam 2 psy, wiec nie moge sobie na to pozwolic, takze zdecydowalem sie na Nutro Choice.

Link to comment
Share on other sites

My zaczęliśmy już kolejny worek i na razie niczego złego o tej karmie powiedzieć nie mogę.Kupy nie śmierdzące,pies lśni sie jakbym go czymś tłustym posmarowała,nawet kolor ma jakby bardziej czarny.No i najważniejsze - widzę,że dobrze się czuje,ma dużo energii i nadal zajada Orijena z wielkim apetytem. :multi: Do tej pory nowe karmy nudziły mu się po dwóch,trzech dniach,ale tę je już miesiąc i nadal mu smakuje.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dotarła do mnie karma Orijen. Fiona przez paczkę poczuła że to coś dla niej a jak otworzyłam to prawie rzuciła się na torbę. Karma wygląda i pachnie całkiem przyzwoicie zobaczymy jak suczydło na nią zareguje. Aha jest tylko jeden minus - strasznie malutkie te granulki, jeszcze mniejsze jak w Acanie.

Link to comment
Share on other sites

No, my juz karmimy Edka Orijenem od 1,5 miesiaca (z malymi przerwami) i jestem b.zadowolona. Qpy sa ok, apetyt ma i wyniki krwi tez jak najbardziej ok. Tylko siersc jak wyłaziła garsciami tak caly czas wylazi :mad: Ja jestem zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem, czy Orijen Adult o zawartości białaka 40% nie powoduje zbytniej nadpobudliwości u psa normalnej aktywności. Czy piesa nie dostaje dodatkowego "spida" :evil_lol:...?
Karmię od jakiegoś czasu Acaną Premium Adult (26 % białka) i jest ona idelanie dopasowana do potrzeb i aktywności mojej suki. I suka i ja jesteśmy zadowolone z tej karmy :lol:.
Bardzo mnie nęci to co piszecie - w tak pozytywnym świetle - o tej nowej karmie,lecz zastanawiam się czy nie będzie ona zbyt wysokobiałkowa w porównaniu do poprzednio stosowanej. Jednak jest różnica: 26 % a 40%...
Chociaż wiem, że białko pochodzące z produktów naturalnych (czyli mięsa) powinno być lepiej przyswajalne dla psiego organizmu i inaczej rozkładane ;) aniżeli te wszystkie mączki itp, itd...
Czy macie już jakieś spostrzeżenia odnośnie zmiany aktywności swoich podopiecznych po zastosowaniu Orijen-a ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...