Jump to content
Dogomania
Sprytna

Co powinien przeczytać przyszły właściciel szczeniaka?

Recommended Posts

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Prawdopodobnie, w nowym roku, będziemy się rozglądać za szczeniakiem do adopcji.
Czy możecie polecić mi jakąś dobrą książkę/książki, które najlepiej przygotują nas na pojawienie się w domu szczeniaka? Chodzi mi o jakiś naprawdę porządny poradnik, nie jakieś lanie wody, tylko rzetelny tekst.

Będę wdzięczna ;)

Ja polecam książki Mrzewińskiej, są niedrogie a według mnie to takie podstawy które powinno się znać, oprócz tego to polecam "Sygnały uspokajające" Turid Ragaas - to wprawdzie książka dotyczy psów ogólnie, nie tylko szczeniaków.

A zanim kupisz książki p. Mrzewińskiej, które również polecam, przeczytaj jej archiwalny dziennik, to konieczna podstawa do dalszej lektury :):
[url]http://www.owczarek.pl/szczeniak_w_domu[/url]

Polecam "Poradnik opiekuna PIES" Grahama Meadows, jest o pielęgnacji, zdrowiu, żywieniu, szkoleniu i wyboru rasy, poradnik idealny dla początkujących oraz osób mających niewielkie pojęcie o wychowaniu psów.

Jeżeli chodzi o typowo książki na temat wychowywania i tresury szczeniąt - co polecacie? Aktualnie trafiłam na kilka publikacji i szczerze ciężko z nich cokolwiek wybrać.

Z nie wymienionych tutaj to polecam książkę Jean Donaldson "Pies i człowiek". Jest dość obszerna, co prawda nie dotyczy tylko wychowania (wprowadza także do psiej psychiki), ale są rozdziały poświęcone tylko socjalizacji, resocjalizacji czy nauce podstawowych komend. Była to pierwsza książka jaką przeczytałam o psach i nadal lubię do niej wracać.

"Zwykły niezwykły przyjaciel" Zofii Mrzewińskiej - z tego co wiem, jest do dostania tutaj:

[URL]http://www.ohmypet.pl/OhMyDog/Produkt/do-poczytania,kbih/ksiazka-zwykly-niezwykly-przyjaciel,pbfaa[/URL]

Ja wszystkim początkującym psiarzom polecam lekturę w zakresie psiej psychiki , to znacznie ważniejsze od szkolenia. Jeśli zrozumiemy jak pies się komunikuje i co nim kieruje to stworzymy zgrany duet . Moja ulubiona książka to "Zrozumieć psa" Johna Bradshawa. 

"A jest jakaś książka mówiąca o życiu z psem, taka ogólnikowa o tym jak wygląda współżycie zwierząt z innymi lokatorami  większego skupiska ludzi"

Wydaje mi się że powinieneś sięgnąć po książki Temple Grandin:

"Zrozumieć zwierzęta"

i

"Zwierzęta czynią nas ludźmi"

(polecam zwłaszcza tę pierwszą).

O autorce:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Temple_Grandin

- bardzo! interesujące publikacje.