Jump to content
Dogomania

Wika- już NIE dziki szczeniak, szuka swojego domu na zawsze.:)


Klaudia M.

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agula99']Wikuniu kochane psiski z ciebie, cudna jesteś!!! :) Trzymam kciuki za super domek, żebyś wreszcie miała kogoś na stałe :)[/QUOTE]

Słodziak z niej straszny, ciekawa jestem czy nie zmienię zdania dziś wieczorem gdy mąż wróci z pracy... Wszystkie psinki zostały zamknięte w pustym pokoju z zabawkami z legowiskiem i wodą. Żeby już więcej rzeczy nie poniszczyły. Może ktoś zna dobrego tapicera?:D:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wtatara']Wiki , sunio kochana- dobrze ze masz taki DT-dzięki Klaudia[/QUOTE]

Oj tak , muszę potwierdzić nieskromnie;) Gdy zjadła mój ukochany, antyczny fotel, o mało się nie popłakałam:/ musiałam usiąść z wrażenia....:D Ale wiecie co mnie zdziwiło? Nakrzyczałam na nią, okropnym tonem głosu a ona stała i patrzyła się na mnie, cały czas merdając ogonkiem. To chyba nie jest normalna reakcja? Ona wcale się nas nie boi, nigdy nie dostała od nas klapsa, bardzo rzadko krzyczę ale zawsze reakcją jest merdanie ogonkiem... i jak tu się na nią złościć?:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']One chyba , w przeciwieństwie do Ciebie Klaudio , od początku nie lubią tego mebla.... no wojnę już dawno mu wypowiedziały i wygląda na to , że wygrywają z wrogiem:evil_lol: szkodniki jedne :diabloti:[/QUOTE]

W takim razie muszę wybrać się z nimi na jakąś terapię, bo one wiele rzeczy nie lubią.
Zaczynając od fotela, a kończąc na kocie:/

Link to comment
Share on other sites

Klaudio :), to ten tekst, prawda?

"Szukamy wspaniałego domu dla 12- miesięcznego szczeniaka. Wikunia jest pogodną, uroczą, bardzo inteligentną, pozbawioną agresji i wpatrzoną w człowieka młodą suczką. Bezbłędnie zachowuje czystość w domu, pięknie chodzi na smyczy, reaguje na swoje imię a niebawem nauczy się podstawowych komend. Wie już co to znaczy komenda "siad" i "nie wolno" Obecnie przebywa w domku tymczasowym, gdzie została zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Jedyną wadą Wikunii jest to że, nie przepada za kotem swoich tymczasowych właścicieli, nie wiemy czy za tym konkretnym czy za wszystkimi.
Aż trudno uwierzyć, że jeszcze pół roku temu była dzikim psem, panicznie bojącym się człowieka. Została zabrana od właściciela, który głodził i maltretował zarówno ją jak i rodzeństwo. Wydaje się, że maleństwo już nie pamięta ile zła ją spotkało...choć nadal jest minimalnie nieufna, teraz czeka na swój dom...
Wymarzonym dla Wiki, będzie z całą z pewnością dom gdzie będzie traktowana jako członek rodziny...mile widziany byłby też drugi pies, który byłby dla niej towarzyszem zabaw... Wika nauczona jest zachowywać czystość w domu i zależy nam by pozostała "kanapowcem""

Moim zdaniem jest ok., jedynie:
1. Warto dodać, że jest nieduża :) - nie ma nic o gabarytach a na niektórych fotkach Wika wygląda okazale ;)
2. Nie pisałabym w ogłoszeniu, że przebywa w "domku tymczasowym" - może budzić na wstępie skojarzenia z bezpieczeństwem i obniżyć zainteresowanie.
3. Pominąć sformułowania: "dzika", "panicznie bojąca" - nawet jeśli dotyczą przeszłości, mogą przestraszyć. Wikunia to teraz kochany kanapowiec i na tym w ogłoszeniu dobrze poprzestać. Zamiast "minimalnie nieufna" można napisać np. "całą sobą stara się ufać" albo coś w tym rodzaju, chodzi generalnie o to, by zachowując podstawową rzetelność ;), unikać negatywnych określeń.
4. Podkreśliłabym WYJĄTKOWĄ URODĘ Wiki. Dumny ogon, dropiate łapki.

Może pomoże ;)
Pozdrawiam serdecznie i nieustająco kibicuję :)

Link to comment
Share on other sites

Poprawiłam:) Dziękuje bardzo, bardzo za rady!:) Zaraz zrobię nowe ogłoszenia:)

Szukamy domu dla 13- miesięcznego szczeniaka-suczki. Wika jest średniej wielkości psem, sięga do wysokości kolan, obecnie waży niecałe 15 kg. To suczka bez wątpienia niezwykłej urody: ma dumnie zawinięty i puchaty ogon, a na nogach pręgowany wzór. Gdy miała 4 miesiące została odebrana wraz z czwórką rodzeństwa, swojemu „właścicielowi”, który głodził szczeniaki… od tej pory czeka na swój dom. Wika jest pogodną, uroczą, bardzo inteligentną, pozbawioną agresji i wpatrzoną w człowieka młodą suczką. Bezbłędnie zachowuje czystość w domu, pięknie chodzi na smyczy, reaguje na swoje imię i zna komendę siad i „nie wolno”. Została zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Jedyną jej wadą jest to, że nie przepada za kotami.
Wymarzonym dla Wiki, będzie z całą z pewnością dom gdzie będzie traktowana jako członek rodziny. Wika nauczona jest zachowywać czystość w domu i zależy nam by miała możliwość przebywania w domu.

Edited by Klaudia M.
Link to comment
Share on other sites

Super :). Trzymam kciuki :)

(Klaudio :), jeszcze może mała uwaga - ja też mam skłonność do zdrobnień, jak mówię lub piszę o psach ;), p. Hejda poradziła mi kiedyś, żeby starać się ich unikać, aby tekst nie wydał się infantylny. "Suczka" jest ok., ale "psinka", "ogonek", "wzorek" trochę przytłacza ;) :)).

Pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']super :). Trzymam kciuki :)

(klaudio :), jeszcze może mała uwaga - ja też mam skłonność do zdrobnień, jak mówię lub piszę o psach ;), p. Hejda poradziła mi kiedyś, żeby starać się ich unikać, aby tekst nie wydał się infantylny. "suczka" jest ok., ale "psinka", "ogonek", "wzorek" trochę przytłacza ;) :)).

Pozdrawiam serdecznie :)[/quote]

poprawiłam;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Klaudia ,bazarek juz sie zakończył . Chciałabym nr konta ,aby wysłać pieniądze. Pozdrawiam Ciebie i wszystkie czworonogi.[/QUOTE]

Bardzo dziękuje w imieniu swoim i Wikoczka:)


Zero telefonów, zaczynam podejrzewać że to Wika...przeprowadza jakiś sabotaż:)

[COLOR=purple][U][B]RONJA dziękuje za wpłatę deklaracji:)[/B][/U][/COLOR]

Edited by Klaudia M.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']
Zero telefonów, zaczynam podejrzewać że to Wika...przeprowadza jakiś sabotaż:)[/QUOTE]
Ja pójdę dalej w kategorii teorii spisku :eviltong: i zasugeruję podstępną zmowę Wiki z Timurem :mad:.....mój telefon milczy od wielu miesięcy :shake: ( oczywiście tylko na temat Timka :-( )

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam pieniążki dziś,ale dopiero jutro będą przesłane. Nie wiedziałam ,co dzieje się z tym moim bankiem. Przedtem pobierali tylko 6 zł za przelewy internetowe , miesięcznie.Teraz za każdy przelew złotówkę. Trochę byłam zdziwiona. Poszłam do banku i rzeczywiście, wycwanili się. Pani w okienku doradziła ,żeby wysyłać jako zlecenie stałe ,jednorazowe,wtedy biorą 0,50 zł . Niestety taka wpłata może być realizowana dopiero na następny dzień. Myślę więc ,że pojutrze będzie na koncie.

Proszę o potwierdzenie na wątku bazarku. Dziękuje

[url]http://www.dogomania.pl/threads/221339-ZOBACZ.JAKA-TANIOCHA.-DLA-B-D-T.-Trzeba-pom%C3%B3c.-Do-28.01.12[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']One chyba , w przeciwieństwie do Ciebie Klaudio , od początku nie lubią tego mebla.... no wojnę już dawno mu wypowiedziały i wygląda na to , że wygrywają z wrogiem:evil_lol: szkodniki jedne :diabloti:[/QUOTE]

No widzisz Elaju, nasze sunie przestały walczyć o jedzenie....teraz walczą o miejsce na fotelu...wystarczy, że wstaniemy z fotela (czy z sofy) a te sępy małe trzy szybko na niego wskakują. Dochodzi nawet do psich walk o fotel:D Zwariować można.:D:D Ostatnio Janko zajął fotel, a Sabka z Wiką sofę...Majka zaczęła szczekać, trwało to kilka dobrych minut... Janko w końcu wstał, żeby spr. co się dzieje...a Majka myk na fotel i nastał spokój.:)

Link to comment
Share on other sites

No i mamy problem Wika niszczy fotel nawet gdy ktoś jest w domu. Zszyłam kilka dni temu fotel, a przedwczoraj Janko wyszedł do pracy o 6 rano ja wstałam 7.11;) i fotel był znowu zepsuty w tym samym miejscu. Dziś Janko był w kuchni i usłyszał rwanie materiału, przybiegł i okazało się że Wika włożyła głowę pod koc który przykrywał fotel i wgryzała się w dziurę. Potem Jasiek siedział w tym samym pokoju i Wika znów zaczęła niszczyć fotel. Jak ją tego oduczyć?? Dlaczego nagle zaczęła niszczyć? W naszym domu nie nastały żadne stałe zmiany, oprócz tego że kupiłam odkurzacz...ale nie wiem czy to ma związek... Muszę ją tego oduczyć, żeby przyszły domek się nie zdenerwował.
Dodam że Wika nie jest zainteresowana zabawkami...czasami tylko przeciąga sznurek.

Edited by Klaudia M.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...