Jump to content
Dogomania

Jak ludzie reaguja na wasze psy?


Franco

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt faktem duzo ludzi reaguje roznie na te rasy jest to wynik braku wiedzy, z drugiej strony jest pelno ludzi zwlaszcza margines spoleczny posiadajacych te psy nie rasy bo sa to zwykle najrozmaitsze krzyzowki i to oni sa winni takiemu zachowaniu mozna bowiem czesto zauwazyc ze te psy nie sa psami do towarzystwa tylko czesto specjalnie hodowanymi psami do walk o duzej dawce agresjji w rekach pseudohodowcow, ktorzy psuja wizerunek tej rasy ale tak juz jest u nas kazdy moze trzymac psa jakiego chce zadnych rejestracji, oplat i odpowiedzialnosci dobrze ze nie spuszczaja tych psow luzem bo dopiero by bylo.

Link to comment
Share on other sites

:o Ja bym zapytała, czy będzie sobie te petardy w tyłek wsadzać, bo jak tak, to chętnie popatrzę...

A moja Hanka - rasowa kundlica - była już: szpicem, pomerianem, "jakąś wilczastą rasą", amstaffem :o długowłosym, pinczerem dłogowłosym :o

Rude pojęcie przechodzi :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Na moje bulki ludzie raeagwali najrozmaiciej. Psy najbardziej podobaja sie dzieciom i starszym paniom. Komenatrze np. jaka świnia, potwór, morderca itp. nauczyłam sie pomijać milczeniem. Najlepsze pytanie zadal mi jeden chłopczyk zobaczywszy mojego białego bulka (już nieżyjacego): -proszę pani, czy to osiołek?

Link to comment
Share on other sites

Jednego dnia spotykam samych miłych, którzy zachwycają się psem, chcą poglaskać, zatrzymują się aby porozmawiać, bądź po prostu uśmiechają się ... i myślę sobie, że życie jest piękne.

Ale czasem mam jakiegoś pecha i na jednym spacerze spotykamy samych idiotów, którym przeszkadza, że pies idzie po chodniku, albo, że raczył niechcący dotknąć kogoś pyskiem.To mi już psuje caly dzień, jak ktoś tak bezpodstawnie się na mnie wydrze.

dokładnie tak.

Spotkałam się też z tatusiem tłumaczącym synkowi, że "doberman to taki piesek, co odgryza rączki i nóżki"

Link to comment
Share on other sites

ja na temat mojej beni też już słyszałam różne dziwne opinie - dla niektórych bowiem to dog, tylko, że jakiś taki niewyrośnięty... a na wystawie w zakopcu dowiedziałam sie od pewnego młodego małżeństwa, że bardzo ciekawy jest bokser w takim umaszczeniu....

pozdrawiamy!!!

Link to comment
Share on other sites

W Polsce co chwilę można spotkać oznaki dyskryminacji. Dla przykładu, byłem w Niedzielę na długim spacerze brzegiem morza. Pogoda była cudna, więc nic dziwnego że wszyscy ruszyli ze swoimi czworonożnymi pociechami na deptaki, nad brzeg zatoki. Nidz więc dziwnego, że i mnie skusiła pogoda i ruszyłem między ludzi. Moja suka rasy Malamut Alaskański biegała przy mnie luzem, zajęta zabawą piłka, oczywiście gdy zobaczyła przechodzącego pieska, to podbiegała do niego bez wrogich zamiarów aby się pobawić - znam swojego psa i gdyby była agresywna nie spuściłbym bym jej ze smyczy. Mimo swojego młodego wieku (11 miesięcy) jest pokaźnych rozmiarów i budziła przerażenie u osób spacerujących z jamnikami i innymi psami podobnych rozmiarów. Co róż jakaś paniusia zwracała mi uwagę, że powinienem tą "bestię" trzymać na smyczy, że jak tak można itd. Oczywiście zwróciłem im uwagę że skoro ich pupile mogą biegać luzem to i mój też, zwłaszcza że nie mam problemów z moją suczką i jeszcze nie było przypadku aby ugryzła czy warknęła na jakiegoś pieska. Nie pomagało - po prostu dyskryminacja ras dużych.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się z Tobą ale tylko częściowo :D

Buldog napisał:

2. Brak zgody - Twoje zachowanie jest dla mnie niestety dosc nieodpowiedzialne.

Pozwalasz swojej suce podbiegac do psow obcych ludzi, ktorzy sobie w dodatku tego nie zycza i uwazasz, ze to jest dobry pomysl?

Tu nastąpiło małe przekłamanie. Zawsze gdy spaceruję z psem i widzę osobę z przeciwka która na widok mojego psa przywołuje swojego i trzyma go na smyczy - robię to samo. Myślę wtedy: może ta osoba nie chce aby psy się spotkały - szanuję to, lub może ta osoba zna swojego psa i wie że może dojść do konfrontacji - szanuję za przezorność, natomiast gdy idę z psem i widzę że osoba nie reaguje na widok mojej nieagresywnej suczki to jest to dla mnie oznaką, że nie widzi przeszkód do tego aby psy się razem bawiły.

Zgodzę się z Tobą, że w przypdaku "zadymy" nie będzie ważne że mam rację itd., że i tak wszystko się skupi na mnie jako na właścicielu dużego psa. Na szczęście, moja suczka na oznaki agresji u innego psa reaguje w ten sposób że po prostu odchodzi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kiedy zalatwialem zaswiadczenie o stanie zdrowia przed wystawa dla mojej 8 miesiecznej amstaffki uslyszalem od lekarza powiatowego ze mam ladna bokserke tylko troche malo umiesniona... Sunia wygrala na tej wystawie w swojej klasie, niestety boksery byly wystawiane dzien wczesniej i nie sprobowalismy sil w tej rasie.

Link to comment
Share on other sites

na mojego psa nie wiedzą ludziska co powiedziec , bo kolor ich zbija z tropu , tylko się wymownie cofają i jak narazie cicho komentują .

oczywiście zdarzyły się wyjątki ,np takie że sąsiadka czaiła się za firanką aby nakrzyczeć na mojego chłopa,że pies nie na smyczy kiedy był na smyczy !!! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj uslyszalam od jednego pana ktory podobno uslyszal to na discowery,ze bulterier to taki pies co nogi razem z jajami odgryza :o :o :o :o :o :o :o .A pani ktora spotkalam na spacerze pytala sie czy bulek agresywny,kiedy powiedzialam ze nie jest agresywny zaczela wyrazac swoje ubolewanie.40 letnia kobieta :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

boję się , boję, boję !!! :lol: :lol: :lol: :lol:

ta bestia sama dałaby się zagryźć - tak twardo w nocy śpi :angel: :angel:

coś dziwnego : jak się samemu ma dużego psa to zmienia się wyobrażenie o tym , jaki pies jest duzy ,a jaki mały. Perspektywa się w oczach przestawia czy jak 8) 8)

Link to comment
Share on other sites

Jedno mnie tylko zastanawia,dlaczego ludzie mysla ze gryza tylko duze psy.Generalnie jest chyba tak ze boja sie wszystkich psow wiekszych od sredniego sznaucera no i bulowatych.No chyba ze nieswiadomi sa ze to bulowaty to wtedy sie boja tylko duzych,nawet chartow :o

Link to comment
Share on other sites

Klara, a nie przeszło Ci do głowy, że baba ma po prostu chrapkę na Twojego faceta?

Zacznie od smyczy, potem jej się firanka zerwie i sama nie będzie umiała zawiesić - wiesz, ona taka maaaaaaalutka i słaba - a tu CHŁOP!

Potem szklanka cukru, płyty......mówię Ci, uważaj na niego!

Link to comment
Share on other sites

A teraz zgaduj- zgadula : Co to za rasa ?

"HMMMM! fajny podhalan -krótkowłosy?"

- a może to wam pomoże ?

" OOOO! Biały rotweiler!!!"

-Już wiecie?NIeee??!!! No to"

"Biały bokser"

Nie wspominając o : Ale wyrośnięty pitbul, O! k...ale bydlę

Najgorsze są tego typu :

" Z takim psem to nie powinno sie wogóle wśród ludzi wychodzić"

Czy wiecie co to za rasa ? Dam wam trochę czasu.

Pozdrowionka dla wszystkich miłośników czworonogów.Pa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...