Jump to content
Dogomania

Jak ludzie reaguja na wasze psy?


Franco

Recommended Posts

Witam!!! niedawno zamiescilem podobny post, ale z tematem :" Jak reagujecie na widok bullowwatych?" teraz chcialem zapytac jakie sa wasze odczucia ze spotkan waszych czworonogow z ludzmi. wiem, ze sytuacje sa rozne, ale prosze przedstawic i te smieszne i te nieprzyjemne.

ja mieszkam na wsi i do moich psow ludzie szybko sie przyzwyczajaja, ale...

Np. dzisiaj rano moj 3,5mies. staffik biegal luzem kolo apteki (mieszkam obok) i chodzilem z nim po wspolnym podworko. nagle wyszlo z apteki dwoch lysych mlodziencow z wyglad niezbyt inteligentymi i ucieli sobie krotka konwersacje na temat mojego szczeniaka:

-ej ty!!! dziwny jakis ten pies!

-e tam! nie wiesz to ten morderca!!! uwazaj zeby cie nie ugryzl!!!

wtem moj maly pobiegl za nimi zeby sie bawic, ogolnie biega za ludzi ale gdy chca go poglaskac ucieka. wymienili kilka zdan i poszli. ze z wielkim smiechem poszedlem do domu!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ludzie różni, toteż reakcje też różne.

W moim przypadku to są takie "fale". Jednego dnia spotykam samych miłych, którzy zachwycają się psem, chcą poglaskać, zatrzymują się aby porozmawiać, bądź po prostu uśmiechają się do Willa (to najbardzij lubię) i myślę sobie, że życie jest piękne.

Ale czasem mam jakiegoś pecha i na jednym spacerze spotykamy samych idiotów, którym przeszkadza, że pies idzie po chodniku, albo, że raczył niechcący dotknąć kogoś pyskiem.To mi już psuje caly dzień, jak ktoś tak bezpodstawnie się na mnie wydrze.

Na wsi jest fajnie, ludzie z reguły lubią psy, zwlaszcza te rasowe podziwiają, ale idiotów też nie brakuje.

Zawsze mi się chciało śmiać jak wyprowadzałam na spacery ON-a mojej ciotki, który u mojej babci na wsi ma bardzo złą sławę (uzasadnioną) i ludzie z omijali mnie wielkim łukiem i z zachwytem w oczach pytali - a z trgo postronka to on się nie zerwie?-

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio podczas spaceru, właściciel boksera stwierdził że mój bullterier i pit bullterrier mojego kolegi są chyba z jednego miotu ( obie suczki są prengowane z białymi znaczeniami), ale przyznacie chyba że raczej trudno pomylić bullterriera z pit bullterrierem. Często spotykam się z uwagami że ten pies wygląda jak świnka, mrówkojad, borsuk, ludojad itd... Ale jest też wiele pozytywnych komentaży.

Link to comment
Share on other sites

Czesc. mam w domu airedale terriera i czasami mam bardzo śmieszne sytuacje. Jedne z lepszych to są hasła dzieci. Usłyszałam że mój pies jest bardzo stary ponieważ ma wąsy i brodę albo że to psiowy mikołaj. A jedno z najlepszych haseł brzmiało że to jest kundel z charta afgańskiego ! :-D

Link to comment
Share on other sites

ja właściwie to już kiedyś pisałam o reakacjach na widok mojej Loty ale raz jeszcze Lotucha jest kłapouchem w związku z powyższym mniej obeznani z AST-ami nie wiedzą że to jest AST tak na pewno bo może na przykład być "skundlonym bokserem".co do reakcji mniej pozytywnych to nagminne jest przechodzenie na drugi chodnik żebyśmy nie zagryzły albo co? No i szepty pies morderca też się zdarzają niestety. Z milszych sytuacji to głównie takie że ktoś mówi że jest taka śliczniutka z tymi uszkami i wogóle taka miła - i tu cytat "nie spodziewałam/-em się tego po TAKIM psie" :P

Link to comment
Share on other sites

A Ty na to,to nie jest świnka morska ale szczur albinos z gatunku gigantos?

Sama miałam taką sytuację Lota siedziała w knajpie nad morzem z nami na ławce no i w pewnym znudzona zasnęła siedząc na kolanach mojego faceta i oparła sobie odchyloną do tylu głowę o jego ramie, pysio jej się pomarszczył okrutnie uszy wielkie bo odgięte w przeciwnym kierunku i w tejże sytuacji zastała nas jakaś babka, która przechodząc obok nas pyta - czy to jest żywe czy to jest pluszowa zabawka ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

A co ja mam zrobić,skoro moje "bydlę" tak bardzo kocha ludzi , a zwłaszcza dzieci. Kiedy na spacerze zobaczy przechodzących ludzi to cały się wije z radości.Gdy są to dzieci to nieomalże się rozpłynie ze szczęścia.

Niestety większość z tej bandy karmionej sensacjami tv uważa nasze pieski za chodzącą bombę zegarową...

A jeśli chodzi o statystyki to najwięcej ataków i pogryzień jest przez ON,ale o tym się nie pisze,bo to nuda lepiej zrobić materiał o mordercy z przekrwionymi ślepiami marki AST lub Bull nie wspominając o Rotku.

Banda kupuje pieska,trzyma go w domu po 16 godz.samego,jedyny spacer to 3,5 min.rano i po pracy 20 żeby wyczyścić sumienie i później się dziwią "przecież to był taki spokojny,zrównoważony pies!!!".

Każdy z nas będąc zamknięty w celi więziennej po jakimś czasie dostałby "na łeb",prawda? , a pies potrzebuje codziennie swobody spaceru, żeby zneutralizować zapas swojej energii.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

mam amstaffa, jak widać zresztą na zdjęciu, część ludzi (ci, którzy nie znają beni) na widok kwadratowego pyska staje na baczność; natomiast ci, którzy ją znają (m.in. dzieci z pobliskiej szkoły) na jej widok rzucają się jej na szyję...

benia bowiem uwielbia ze wszystkimisię witać, byle tylko kogoś pocałować....

Link to comment
Share on other sites

benia kocha wszystkich, niestety nie wszyscy kochają ją, bo to przecież pies morderca przed którym trzeba szybko uciec a właścicielka musi być nienormalna że pozwala "takiemu" psy przebywać w jednym pokoju z dziećmi....

kiedyś na jakimś psim forum przeczytałam że amstaffy mają wyłacznie zakompleksieni ludzie, którzy za pomocą "agresywnego" psa chcą podbudować swoje ego...

rzeczywiście strasznie jestem zakompleksiona.... i kupiłam sobie amstaffa żeby podrywali mnie szesnastoletni blokersi....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...