Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

dog, jak zamówisz sobie na raz całe opakowanie(4 dawki) Advantixu, to wychodzi nawet taniej niż Fiprex. no ale i tak drożej niż obroża.

my spalamy kleszcze, tzn TŻ, bo ja się boję ognia :evil_lol: jak znajdę jak jestem sama, to ściskam w papierze i spuszczam w kiblu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja kupowałam na allegro, to nie było jakoś koszmarnie, ale to właśnie na gorący kleszczowy sezon, w zimie był fypryst (wetka mówiła, że na kleszcze to taki pi razy oko, za to pchły gania elegancko i faktycznie, niczego Pat nie złapał)

a odnośnie chemii - co ja mam powiedzieć, kiedy ten mój chodzący strup po wszystkim się drapie, non - stop łojotok, nic nie pomaga, diagnozy od prawie roku brak (a wykluczonych milion chorób, chyba wszystkie skórno-hormonalno-alergiczne już przerobiliśmy na 100 sposobów) :roll: zawsze jest ryzyko przy zakropleniu, że mu wyleci jakiś hot-spot, albo się załupieży cały... ostatnio mam wrażenie, że chyba do końca życia będę skazana na tą kąpiel co tydzień, a jak nie chcę smrodu, to i 2x w tygodniu...

Link to comment
Share on other sites

Też mam w tym roku dylemat, czym się bronić przed kleszczami... Spróbuję Advantixu, a jak się bardzo nie sprawdzi to chcę zobaczyć Kiltix. Tylko Mika po obroży już miała raz uczulenie i troche się boję. Ale to była taka za 10zł z zoologa :/
A co do wyciągania kleszczy, to nie ma bardziej obrzydliwej rzeczy :lol: Dlatego ja mam do tego specjalny sprzęt, naprawdę wybitne do wyciągania. Nawet z kącika oka udało mi się wyjąć dopiero co wbitego i nie urwałam mu głowy ;) Także polecam gorąco zakup :D
[IMG]http://polki.pl/we-dwoje/apteka/k/54/22/6/5046/b/b_tick_twister___kleszczolapki_do_usuwania.jpg[/IMG] [IMG]http://awaytogarden.com/wp-content/uploads/2008/04/tick-twister.jpg[/IMG]
Patent genialny w swej prostocie :grins:

Link to comment
Share on other sites

ja tego nie używałam, bo mnie nie przekonało wizualnie na allegro :diabloti: ale mam takie cuś:

[IMG]http://www.bircoon.pl/images/10.jpg[/IMG]

i to rewelacyjnie wyciąga, z tyłu ma taki przycisk jak długopis, którym wysuwa się te szczypce, wbijasz to dość mocno w skórę i okręcasz - w sekundę wyłazi gnojek, też nie urwałam łba ani razu (poprzednie wyciągane pensetą, nitką, jakimiś kombinacjami, wszystkie miały pourywane łby i trzeba było czyścić u weta :roll:...) tak więc ja zostaję przy tym urządzeniu, 5 zeta na all ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']
a co robicie z kleszczem, którego wyciągniecie? bo ja palę :diabloti: wyczytałam gdzieś, że jak wrzuci się do klopa/kosza, to jeden grzyb, bo dalej roznosi się zaraza, o ile czymś był zainfekowany. wrzucam gnoja w chusteczkę i palę w popielniczce na balkonie :diabloti:[/QUOTE]
ja palę albo wgniatam w beton : P też gdzieś słyszałam, że pajęczakom spływ wodą nie robi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Też mam w tym roku dylemat, czym się bronić przed kleszczami... Spróbuję Advantixu, a jak się bardzo nie sprawdzi to chcę zobaczyć Kiltix. Tylko Mika po obroży już miała raz uczulenie i troche się boję. Ale to była taka za 10zł z zoologa :/
A co do wyciągania kleszczy, to nie ma bardziej obrzydliwej rzeczy :lol: Dlatego ja mam do tego specjalny sprzęt, naprawdę wybitne do wyciągania. Nawet z kącika oka udało mi się wyjąć dopiero co wbitego i nie urwałam mu głowy ;) Także polecam gorąco zakup :D

Patent genialny w swej prostocie :grins:[/QUOTE]

Ja też polecam te kleszczołapki:cool3:, kiedyś kupiłam taki "długopis" jak poleciła PP, ale za cholerę nie umiem nim usuwać kleszczy:eviltong:, natomiast kleszczołapka jest genialna.

Co do pozbywania się kleszczy to ja im funduję full opcję: gniotę, podpalam, a potem spuszczam w klopie - spuszczenie żywego kleszcza w kiblu podobno nic nie daje, bo te mendy przeżywają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']Ja też polecam te kleszczołapki:cool3:, kiedyś kupiłam taki "długopis" jak poleciła PP, ale za cholerę nie umiem nim usuwać kleszczy:eviltong:, natomiast kleszczołapka jest genialna.

Co do pozbywania się kleszczy to ja im funduję full opcję: gniotę, podpalam, a potem spuszczam w klopie - spuszczenie żywego kleszcza w kiblu podobno nic nie daje, bo te mendy przeżywają.[/QUOTE]

co ręka, to opinia - TŻ miał ostatnio wyciągać tego kleszcza, bo jak jesteśmy oboje, to czemu ja mam to robić :diabloti: (makabrycznie się brzydzę pajęczaków, naprawdę, na samą myśl mnie skręca), ale coś nie umiał tym majstrować i dźgał tego gnoja, dźgał, aż w końcu ja za pierwszym razem PYK i wyciągnęłam.

to chyba lata wprawy w skubaniu brwi :diabloti: (albo masz jakiś trefny egzemplarz ze słabym zaciskiem, bo mój plastikowe barachło, a jak zaciśniesz,to jak w imadło).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']co ręka, to opinia - TŻ miał ostatnio wyciągać tego kleszcza, bo jak jesteśmy oboje, to czemu ja mam to robić :diabloti: (makabrycznie się brzydzę pajęczaków, naprawdę, na samą myśl mnie skręca), ale coś nie umiał tym majstrować i dźgał tego gnoja, dźgał, aż w końcu ja za pierwszym razem PYK i wyciągnęłam.

to chyba lata wprawy w skubaniu brwi :diabloti: (albo masz jakiś trefny egzemplarz ze słabym zaciskiem, bo mój plastikowe barachło, a jak zaciśniesz,to jak w imadło).[/QUOTE]

Ja też nienawidzę pajęczaków:shake:... Obrzydzają mnie zwłaszcza owłosione odnóża:eviltong:.

Co do sprzętu to mam na bank ten sam i problem leży raczej po mojej stronie:diabloti:, bo najzwyczajniej w świecie nie umiem obsługiwać tego tałatajstwa:eviltong:, no nie umiem i już.
Przy kleszczołapce gadzinę poprostu w nią wsuwam, przekręcam i po kłopocie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Ja w ogóle tego długopisu nie ogarniam, zawsze złapię za płytko i wyciągam samą dupę... A coś muszę mieć do wyciągania tego syfu, bo w ręke tego w życiu nie chwycę... :lol:[/QUOTE]

a bo to taki trik, że wyciągnie tyle, ile złapie w szczypce - ja to wręcz 'wciskam' w psa (na rozwartych szczękach, wgniatam w skórę naokoło kleszcza) i dopiero wtedy puszczam, żeby się zacisnęło - dwa,trzy obroty i nie ma gnoja. (te wbijanie nie kaleczy psa, nigdy nie została ranka od tego)

Link to comment
Share on other sites

Ale czego wy się brzydzicie w tych kleszczach ?? :lol:

Ja nie jestem wogóle obrzydliwa. Jako dziecko masowo wyrywałam kleszcze wiejskim psom, jeżom, a nawet...jaszczurkom...
Zawsze mi szło perfekcyjnie i kiedyś jak wbił mi się kleszcz pod kolano to też go skubnęłam ale już tak niewprawnie że trafiłam na pogotowie...:roll: Ludzi miałam zwyczajnie nieprzerobionych :lol:

Link to comment
Share on other sites

Można stosować spokojnie obrożę i krople jednocześnie. Warunek jest taki, że nie może być to jedna substancja czynna żeby nie wzmacniać działania (przedawkowanie). Obroża działa na powierzchni skóry, a krople rozprowadzane są pod skórą, także działanie jest inne.
Jak pies łapie dużo kleszczy i nie jest bardzo kudłaty to ja bym pokusiła się o podwójne zabezpieczenie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']Justa, a czemu wtedy kiedy nie jest bardzo kudłaty?[/QUOTE]

Jakoś trudno mi uwierzyć że ta substancja zawarta w obroży która tonie w kudłach jest w stanie odpowiednio rozprowadzić się po powierzchni skóry..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Jakoś trudno mi uwierzyć że ta substancja zawarta w obroży która tonie w kudłach jest w stanie odpowiednio rozprowadzić się po powierzchni skóry..[/QUOTE]

[quote name='Unbelievable']obroża się gorzej rozprowadza jak pies ma dużo futra, tak samo jak jest długi. Mi wetka od razu powiedziała, że obroża na Brumie ma mały sens i dużo lepsze będą krople[/QUOTE]

aaa kumam już :)
to pewnie dla Etny też nie bardzo, bo też jest długa. a Timi się liczy jako zbyt kudłaty czy nie? :evil_lol: on niby wygląda puszyście, ale nie ma chyba aż tak dużo futra

Link to comment
Share on other sites

Ja Preventica polecam u nas ani jednego kleszcza, a spacery mocno w lesie, chata na wsi i teoretycznie powinno byc ich od cholery.
Zdaje się, ze Olson bedzie zamawiac ze stanów preventica-można się dorzucić do zamówienia. Najlepsza obroża przeciwkleszczowa jaką miałam kiedykolwiek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...