Jump to content
Dogomania

Posadziliśmy 319 drzew i krzewów ! Jesteśmy zaje.....:-) Dziękuję !


Recommended Posts

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo Wam dziękuję za tak wspaniały odzew :multi:
Tak się cieszę, że akcja się rozkręca.

Pozwoliłam sobie przed chwilą zadzwonić do Rodziny z Tarnowa i zapytać czy chcieliby drzewka albo nawet trochę więcej :evil_lol:, żeby też do skupu mogli oddać .
Pani bardzo się ucieszyła. Powiedziała , że bardzo będzie wdzięczna i przyjmą każdą ilośc drzewek bo miejsca i pola jest bardzo dużo.

Na moje pytanie, co najbardziej by chciała i co dzieci lubią padły trzy odpowiedzi :-)

Najpierw Pani powiedziała to może najwięcej borówki i wiśni, bo zrobi soki i dużo konfitur...ale za chwilę się zmieszała i powiedziała , że może raczej zapyta dzieci żeby wszyscy decydowali.
Dzieci krzyczały w tle borówki, maliny, gruszki ...
Ale Pani powiedziała, że nie będzie wybrzydzać bo ani dzieci ani ona wybredne nie są i wszystko zdjedzą albo przerobią do słoików.
Później już dzieci też krzyczały, że obojętne, że wszystko lubią.

Do skupu też chętnie będą wozić . Mają konia i wóz i kiedyś oddawali porzeczki ale teraz nie mają już krzaczków, bo stare były i resztki tej porzeczki i agrestu powódź zabrała.
Jedyne co im ocalało i mają pod dostatkiem to truskawki, bo są wyżej za domem i Pani odcina rozłogi i rozmnaża je sama , żeby bylo coraz więcej i więcej.

Umówiłam się , że zadzwonię koło połowy kwietnia to będą przygotowywać dołki, rowy i co tylko trzeba.

Ziemia jest raczej czwartej kategorii, a pola mają na południowej i północnej stronie.
Po środku w dolinie płynie strumień przez który trzeba przejechać po pseudo mostku- zawsze mam zawał jak przez niego przejeżdżam a raczej przelatuję jak torpeda i patrzę w lusterko czy zawalił się za mną :evil_lol:

Co któryś rok , jak strumień wylewa przewraca i zrywa im ten mostek. Już się przyzwyczaili. Niestety podczas powodzi w zeszłym roku ze strumienia zrobiła się wielka rzeka, podniosła kilka metrów do góry i wylała na górkę prawie pod sam dom.
Normalnie teren jest suchy i niezalewowy.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=5][B][FONT=Book Antiqua][COLOR=purple]Słuchajcie jest nawóz do borówek!!!!! [/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]
[/CENTER]
[B][FONT=Book Antiqua][SIZE=4][COLOR=purple]Nazywa się Substral Magiczna siła do borówek, jedno opakowanie starcza na 350 litrów wody. Musze tylko sprawdzić co ile dni trzeba podlewać. Opakowanie w sklepie internetowym 10,20 zł (ja taniej nie załatwię). To może dorzucimy nawozy do akcji? po 10 zł dla równego rachunku, ja wyrównam resztę i koszty pocztowe. Tylko nie wiem ile, może na początek 20 opakowań, a jak się okaże że trzeba więcej to dołożę w poniedziałek. Co Wy na to?
edit: tzn. wrzucam, najwyżej Biafra z Anną mnie zabiją :)
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']Biafra jak będziesz się kontaktować następnym razem z rodziną, to zapytaj, czy mają sokownik ;-) jesli nie, to dostaną ode mnie ;-)[/QUOTE]

Napisałam do nich smsa.
Czekam aż złapią zasięg :razz:

Fajnie, że doszedł ten nawóz. Na pewo im się przyda a sami by sobie nie kupili.
Magda, mam jeszcze prośbę, żeby później im przygotować która odmiana do czego się nadaje.
Żeby nie magazynowali na zimę jabłek deserowych, które zaraz zgniją a te do magazynowania przerobili na coś itp.
I czy te drzewka będą duże czy karłowe ?
Bo jak już zaczną produkować to pole minowe :evil_lol: z dołkami na drzewka to muszą wiedzieć jakie odległości itp.
To tak przy okazji tylko się przypominam na przyszłość ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']

Fajnie, że doszedł ten nawóz. Na pewo im się przyda a sami by sobie nie kupili.[/QUOTE]

co do nawozu to w pon dam znać czy uda mi się załatwić taniej, tzn nie mi a Gremlinowi ale obiecał że się dowie
jakby coś to dam znac, może od razu będa wiedzieli ile tego trzeba na jaką ilość

Link to comment
Share on other sites

Wklejam zawartość paczki chemicznej, która jest już w drodze do mnie :loveu:
Dużo, baaardzo dużo chemii dzięki [B][SIZE=4]jkp :Rose:[/SIZE][/B]

Ludwik płyn do mycia naczyń 5 l - 1 szt
Floor płyn do mycia podłóg 5 l - 1 szt
Ludwik mleczko do czyszczenia 660 g - 2 szt
Izo oxy power proszek do czyszczenia 500 g - 4 szt
Rex proszek do białego 6 kg - 1 szt
Fresh kolor proszek do prania 3 kg - 1 szt
Booster uniwersalny płyn do prania 1 l -3 szt
Perwoll płyn do prania 1 l - 1 szt
Booster koncentrat do płukania 1 l - 1 szt
Window płyn do szyb z pistoletem 750 ml - 1 szt
Domestos do mycia i dezynfekcji 1,25 l - 4 szt
Biały jeleń naturalne 500 ml - 2 szt
Glicerynowy krem do rąk 50 ml - 3 szt
Luksja mydło kremowe 100 g -5 szt
Papier toaletowy Cliver 8 rolek - 2 szt


Jeszcze w temacie drzewek.
Co myślicie o jeżynach ? Podobno są bardzo zdrowe na zimę jako sok/syrop ?
Tak mi się przy okazji tego sokownika przypomniało :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja za jeżynami nie przepadam, ale to nie o mnie tutaj chodzi ;-)

a te nawozy to takie do gleby czy do psikania? to konieczne? (tylko na mnie nie krzyczcie, po prostu nie lubię chemii... nawet ograniczam się w stosowaniu jej w sprzataniu :) ocet z wodą daje radę :))

Link to comment
Share on other sites

Jezyny sa super na soki. Ja tez samych jesc nie lubie, ale ja to wyrzutek jestem, nie lubie wisni, porzeczki, nawet tych przekletych borowek nie lubie )))
Ale wiem, ze sa baaardzo zdrowe i chyba najbardziej oplacalne.
A borowek mamy najmniej :-(
Juz to wszystko przerzucam. Ciezkie prace fizyczne odwalalam od rana, wiec terez odsapne przy komp:-)
Sokownik...to moze zbedna drylownice ma ktos ? ;-)

Link to comment
Share on other sites

pozwoliłam sobie zrobić wydarzenie na FB :diabloti: mam nadzieję, że autorki tekstów które zapożyczyłam nie podadzą mnie do sądu :cool3:

[url]http://www.facebook.com/event.php?eid=114796241933726#!/event.php?eid=114796241933726[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanhoo']pozwoliłam sobie zrobić wydarzenie na FB :diabloti: mam nadzieję, że autorki tekstów które zapożyczyłam nie podadzą mnie do sądu :cool3:

[URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=114796241933726#!/event.php?eid=114796241933726[/URL][/QUOTE]

Dziękuję Aniu :loveu:, tego mi bardzo brakowało :multi:

[quote name='delfy2000']Biafra - zaraz zrobie przelew dla tej rodziny na konto fundacji Paypalem - same zdecydujecie czego jeszcze potrzeba (myślałam o połowie na koszyczek i połowie na drzewka, ale już Wy bedziecie wiedziały najlepiej na co zużyć)....[/QUOTE]

Już widziałam powiadomienie ;)
Dziękuję bardzo, że zawsze jesteś :loveu:
Jak można to przeznaczymy na koszyczek, bo drzewka idą jak burza a koszyczek leży i kwiczy :shake:

Bardzo mnie cieszy , że akcja z drzewkami wszystkim się podoba :multi:
Na poczatku trochę się bałam że za ten pomysł to dostanę :mad:

P.S Już wiem, Rodzina nie ma sokownika

Link to comment
Share on other sites

Biafra - współpraca z Wami jest czystą przyjemnością ;) Zawsze będę pomagać takim Ludziom jak Ty i 3x.... bo wiem, że dzięki Waszym akcjom biorę skromny udział w mnożeniu DOBRA...

Wszystko już naprawione z przelewami ;-)

edit: oczywiście przeznaczcie na co potrzeba... a może chociaż jedno drzewko (albo krzaczek) dostanie moje imię ;)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Dziękuję Aniu :loveu:, tego mi bardzo brakowało :multi:



Już widziałam powiadomienie ;)
Dziękuję bardzo, że zawsze jesteś :loveu:
[B]Jak można to przeznaczymy na koszyczek, bo drzewka idą jak burza a koszyczek leży i kwiczy :shake:[/B]
[/QUOTE]

leży i kwiczy bo go jeszcze nie było
już z nim ruszyłam
w dziale "pomoc dla ludzi"
zapraszam wszystkich chętnych

delfy2000 - zapraszam po wybór pierwszych produktów do koszyczka :)
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/205325-Koszyczek-Wielkanocny-dla-ubogiej-rodziny-prosimy-o-wsparcie?p=16623382#post16623382"]Koszyczek Wielkanocny - klik[/URL]

jutro bądź w pon uzupełnie zdjecimi, zebyśmy wiedzieli co kupujemy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']leży i kwiczy bo go jeszcze nie było
już z nim ruszyłam
w dziale "pomoc dla ludzi"
zapraszam wszystkich chętnych

delfy2000 - zapraszam po wybór pierwszych produktów do koszyczka :)
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/205325-Koszyczek-Wielkanocny-dla-ubogiej-rodziny-prosimy-o-wsparcie?p=16623382#post16623382"]Koszyczek Wielkanocny - klik[/URL]

jutro bądź w pon uzupełnie zdjecimi, zebyśmy wiedzieli co kupujemy ;)[/QUOTE]


3x - to może wybierzcie co uważacie, bo mnie trudno decydować za kogoś...mam nadzieję, że zbierzemy wystarczająco funduszy na wszystko wymienione na liście...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tak na marginesie - czy jest możliwość zakupu drzewek, które owocowałyby już w tym roku, albo w nastepnym? Wiem, że tu gdzie mieszkam są takie opcje, więc jeżeli byłoby to możliwe w miejscu gdzie Magda NS zakupi drzewka, to chyba warto wziąć to pod uwagę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Napisałam do nich smsa.
Czekam aż złapią zasięg :razz:

Fajnie, że doszedł ten nawóz. Na pewo im się przyda a sami by sobie nie kupili.
Magda, mam jeszcze prośbę, żeby później im przygotować która odmiana do czego się nadaje.
Żeby nie magazynowali na zimę jabłek deserowych, które zaraz zgniją a te do magazynowania przerobili na coś itp.
I czy te drzewka będą duże czy karłowe ?
Bo jak już zaczną produkować to pole minowe :evil_lol: z dołkami na drzewka to muszą wiedzieć jakie odległości itp.
To tak przy okazji tylko się przypominam na przyszłość ;)[/QUOTE]
[B]Biafra,[/B] bardzo słuszna uwaga, zrobimy im rozpiskę, co jak sadzić, w jakich odległościach, jakich używać w razie czego preparatów - no i która odmiana do czego służy. Drzewka mają być wszystkie opisane, więc z tym nie będzie problemu które drzewko jak się nazywa.
[quote name='kasiatatry']ja za jeżynami nie przepadam, ale to nie o mnie tutaj chodzi ;-)

a te nawozy to takie do gleby czy do psikania? to konieczne? (tylko na mnie nie krzyczcie, po prostu nie lubię chemii... nawet ograniczam się w stosowaniu jej w sprzataniu :) ocet z wodą daje radę :))[/QUOTE]
Jeżyny super sprawa, takie duże ogrodowe sokówki, ale nie wiem, czy mają. Kasia, co innego chemia, co innego nawóz. Nawóz to tak jak witaminy dla człowieka. Jak krzaczek sobie rośnie wiele lat w jednym miejscu, to pobiera z gleby mikroelementy, ale one w końcu się kończą. Poza tym borówka wymaga kwaśnej gleby, a gleba sama w sobie co do zasady nie jest kwaśna, tylko ma mniej więcej Ph obojętne, więc nawóz musi być, jeśli z hodowli borówek ma coś być.
[quote name='Nanhoo']pozwoliłam sobie zrobić wydarzenie na FB :diabloti: mam nadzieję, że autorki tekstów które zapożyczyłam nie podadzą mnie do sądu :cool3:

[URL="http://www.facebook.com/event.php?eid=114796241933726#%21/event.php?eid=114796241933726"]http://www.facebook.com/event.php?eid=114796241933726#!/event.php?eid=114796241933726[/URL][/QUOTE]
[B]Kochana Kobieto[/B], co do mnie do ogromnie Ci za to dziekuję :loveu::loveu::loveu::loveu: Ja teraz mam straszny czas, bo w pracy ciągnę dwa etaty, a oprócz tego mam własną działalność, sypiam po 3 godziny na dobę i odpadam. Nie mam już siły reklamować wątku, więc ogromnie dziekuję!!!!!
[quote name='delfy2000']Jeszcze tak na marginesie - czy jest możliwość zakupu drzewek, które owocowałyby już w tym roku, albo w nastepnym? Wiem, że tu gdzie mieszkam są takie opcje, więc jeżeli byłoby to możliwe w miejscu gdzie Magda NS zakupi drzewka, to chyba warto wziąć to pod uwagę...[/QUOTE]
Pewnie i można by było, ale to jest okropnie droga sprawa, różnice w cenach drzewek takich do sadzenia i takich, co już zaowocują są ogromne, a na dodatek tamte wymagają już z reguły specjalistycznego sadzenia, bo są duże. W tym roku Rodzina na pewno zbierze maliny, myślę, że borówki też. Obawiam się , że nie stać nas na taki zakup. Dla przykładu drzewa liściaste o gabarytach takich jak nasze kosztują max kilkadziesiąt złotych, a większe te same ceny zaczynają się grubo powyżej 1000 zł za sztukę.
[quote name='maciaszek']Poproszę 1 jabłonkę, 1 śliwkę węgierkę i 1 śliwkę mirabelkę. I paliki do tego.
Wyszło mi 31,50 zł. Zgadza się?
Pieniądze przeleję w poniedziałek/wtorek.[/QUOTE]
Bardzo dziękuję :buzi: Wszystko się zgadza !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja i Aza']MagdaNS,
ode mnie przyjdzie przelew na 250 zl, bo moja siostra, ktora mi robi przelewy (ja nie mieszkam w Polsce) postanowila sie dorzucic; to wybierz, prosze, co tam jeszcze uwazasz za stosowne za te dodatkowa kwote. Dziekuje bardzo.[/QUOTE]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: [B]Kaja i Azja ogromne dzięki dla Ciebie i Siostry :loveu::loveu::loveu::loveu:[/B]
Miałaś na rachunku 137,50 zł, czyli jak przyjdzie przelew na 250 zł to będzie o 113,50 zł więcej. Więc zapisuję Cię na 10 borówek niskich to będzie 100 zł i 5 palików to będzie 12,50 zł a złotówka pójdzie może do rozliczenia przy zakupie torfu i ziemi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='delfy2000']3x - to może wybierzcie co uważacie, bo mnie trudno decydować za kogoś...mam nadzieję, że zbierzemy wystarczająco funduszy na wszystko wymienione na liście...[/QUOTE]

to ja polecę z mięsem, bo jest najdoższe :(
i z cukrem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...