Jump to content
Dogomania

Katowice 2007


musia

Recommended Posts

[quote name='Han Sharn']Ale my mamy "w przygotowaniu" a kopi metryki nie mam bo nie zrobiłam. Jestem początkująca i pojęcia nie miałam, że może być do czegoś potrzebna. Wpisałam tylko numer rejestracyjny z mojego oddziału ZK.[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]I dobrze. Jesli pies startuje w młodzieży, a rodowodu nie masz piszesz PKR w przygotowaniu. W dorosłych klasach już nie można.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja nie mam jeszcze rodowodu :) jestem początkująca :) a czy możecie mi pomóc w wypełnieniu zgłoszenia ?? Następujące pytania brzmią co wpisać w : Wyszkolenie, Nr rej. Mam jeszcze pytanie bo nie mam rodowodu to co mam napisac ?? w PKR e w pryzgotowaniu ?? jak bede miala jakies pztanie napisze y gory dziekuje !! i jak nie mam rodowodu to czego wysyłam kopię ?? Metryki ? Przepraszam ze tyle pytań ale to nasza pierwsza wystawa :) Myślę że zrozumiecie

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ja nie mam jeszcze rodowodu jestem początkująca a czy możecie mi pomóc w wypełnieniu zgłoszenia ?? Następujące pytania brzmią co wpisać w : Wyszkolenie, Nr rej. Mam jeszcze pytanie bo nie mam rodowodu to co mam napisac ?? w PKR e w pryzgotowaniu ?? jak bede miala jakies pztanie napisze y gory dziekuje !! i jak nie mam rodowodu to czego wysyłam kopię ?? Metryki ? Przepraszam ze tyle pytań ale to nasza pierwsza wystawa Myślę że zrozumiecie[/QUOTE]

Kazdy kiedys zaczynal ;) W rubryce "wyszkolenie" nie piszesz nic. Tam, gdzie nr rej. wpisujesz numer, ktory dostalas przy rejestracji psa (jezeli nie dostalas, to zadzwon lub wybierz sie do ZK, podadza Ci). W rubryce PKR napisz "w przygotowaniu".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia&westie']ja nie mam jeszcze rodowodu :) jestem początkująca :) a czy możecie mi pomóc w wypełnieniu zgłoszenia ?? Następujące pytania brzmią co wpisać w : Wyszkolenie, Nr rej. Mam jeszcze pytanie bo nie mam rodowodu to co mam napisac ?? w PKR e w pryzgotowaniu ?? jak bede miala jakies pztanie napisze y gory dziekuje !! i jak nie mam rodowodu to czego wysyłam kopię ?? Metryki ? Przepraszam ze tyle pytań ale to nasza pierwsza wystawa :) Myślę że zrozumiecie[/quote]

Ja też zielona i zrobiłam dokładnie tak jak BabyCakes napisała, to chyba powinno być dobrze.

Link to comment
Share on other sites

My tez się raczej wybieramy:multi:
Tylko mam takie pytanko: CZy numer rejestracyjny dostaje się jak się zapłaciło pierwszą składke, czy pies od razu go ma. Bo ja z moja Arią jeszcze nie byłam nawe raz w ZK:-o Na poprzednich wystawach (2) w polu gdzie pisało N. rej pisałam nr. metryki:diabloti:bo nie wiedziałam o co chodzi i się nie skapneli:lol: Ale chcę mojej beaggielce jak najszybciej wyrobić rodowód, ale na innym forum poradzili mi że by do ZK udać się dopiero po rozpoczęciu roku 2007, bo inaczej będę musiała płacic składkę za 2006r.
No i główne pytanie: Czy jak udam sie do ZK po rod i nr. rej (?) na samym początku stycznia to czy zdaże ze zgłoszeniem, a tak chce jechać???

Ps.[B]Czy ktoś jedzie z Wawy i ma miejsce w samochodzie na 1os. i beagielkę???[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziak & aria']My tez się raczej wybieramy:multi:
Tylko mam takie pytanko: CZy numer rejestracyjny dostaje się jak się zapłaciło pierwszą składke, czy pies od razu go ma. Bo ja z moja Arią jeszcze nie byłam nawe raz w ZK:-o Na poprzednich wystawach (2) w polu gdzie pisało N. rej pisałam nr. metryki:diabloti:bo nie wiedziałam o co chodzi i się nie skapneli:lol: Ale chcę mojej beaggielce jak najszybciej wyrobić rodowód, ale na innym forum poradzili mi że by do ZK udać się dopiero po rozpoczęciu roku 2007, bo inaczej będę musiała płacic składkę za 2006r.
No i główne pytanie: Czy jak udam sie do ZK po rod i nr. rej (?) na samym początku stycznia to czy zdaże ze zgłoszeniem, a tak chce jechać???

Ps.[B]Czy ktoś jedzie z Wawy i ma miejsce w samochodzie na 1os. i beagielkę???[/B][/quote]

Nie będąc członkiem ZK nie możesz wystawiać psa na wystawach. To teoria, bo jak widać praktyka w Twoim przypadku była inna. Nikt po prostu nie sprawdził Twoich zgłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziak & aria']No to jak to jest z tym nr. rej. [B]???:shake: [/B]Bo ja już nie wiem:placz:
Ile powinnam zapłacić, że by być "legalnie" na tej wystawie (bez ceny zgłoszenia, dojazdu...)?
Dzięki za odpowiedź:cool3:[/quote]

Z numerem rejestracyjnym jest tak, że przy złożeniu wniosku o wyrobienie rodowodu składasz metryczkę, opłacasz rodowód i psiak zostaje wpisany do księgi rejestracyjnej. Wtedy na metryczce w polu rejestracja oddziałowa zostaje wpisany oddział gdzie psiesek został zarejestrowany, numer rejestracyjny oraz data kiedy został zarejestrowany. Wszelkie opłaty są na stronie związku kynologicznego w Polsce ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viz']Ja jadę na niemal 99% trasą najdłuższą z możliwych: Gdańsk - Katowice :lol: Z tego co wiem jest możliwość jazdy bez przesiadki i mam nadzieję, ze uda mi się trafić na taki pospieszny.
Ktoś jedzie tą trasą jeszcze? :)[/quote]

Jest taka możliwość, bo moja koleżanka z Gdańska kiedyś do mnie jechała bez przesiadki :) 699 km :)

Link to comment
Share on other sites

Dodzwoniłam się dziś do ZK w Katowicach żeby potwierdzić zgłoszenie. Pani w sekretariacie (bardzo miła) wytłumaszyła mi, że skoro dostałąm maila zwrotnego z danymi wpisanymi w zgłoszeniu to pies jest przyjęty, bo te maile wysyła koleżanka. Teraz mam czekać na zaproszenie. Jeśli zapłacę wcześniej (tak zamierzam, to z zaproszeniem przyjdzie jeszcze numerek.

Jak wszystko dobrze pójdzie to jadę z Zakopanego , chyba pociągiem 9 bo raczej nie sądzę , że uda mi się auto załatwić) do Katowic na niedzielę (IX grupa). Piesek nieduży, kupię porządną transportówkę, to może się jakoś doturlamy.

Link to comment
Share on other sites

[b]panienkabubu[/b] wielkie dzięki! To ułatwia bardzo sprawę. :)
Pozostaję jeszcze sprawa ewentualnego towarzystwa, ale na to na szczęście jest jeszcze trochę czasu... ;)
Mam nadzieję, że uda mi się poznać chociaż parę osób. :)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, byłam wczoraj na spotkaniu organizacyjnym, wprawdzie nie wiem czy mogę to rozpowszechniać, no, ale cóż:p

Jeżeli ilość psów zgłoszonych do Katowic przewyższy 3500 (mimo, że jest limit), to oddział jest w stanie zrobić wystawę 4 dniową (tylko, że wtedy musi być 4500 zgłoszonych psów). Jeśli będzie np 900 psów, to się nie opłaca..

Potwierdzenia będą wysyłane 26 lutego.

Do dzisiaj zgłoszonych jest już ponad 160 psów, co jeszcze NIGDY w oddziale się nie przytrafiło - dopiero początek grudnia, do wystawy jakby nie patrzeć prawie 4 miesiące. Wszyscy mówią "zgłoś wcześniej, bo potem nie będzie już miejsc".

Co jeszcze, aha.
Odnośnie sponsoringu, należy zgłosić się do p. Bożeny, niestety nie usłyszałam nazwiska, ale w oddziale to wam powiedzą.

W tym roku nie będzie wstążek, będą same medalu i/lub dyplomy. (i/lub dlatego, że szczeniaki dostaną dyplomy, a jeśli pies zdobędzie medal, to dyplom także dostanie).

Karty z BOBów będą dawane na Ringu Honorowym, tak, żeby urozmaicić wystawę, więc nie złośćcie się, jak tej karty nie otrzymacie po ocenie swojego psa, dostaniecie ją w bardziej komfortowej sytuacji :)

Na wystawę nie będzie można wprowadzić psa rasy, której nie uznaje FCI (chodzi o te rasy np. Buldog Amerykański, jak i o kundelki).

Młody Prezenter - dzieci muszą być zgłoszone wcześniej, bo będą wpisywane do katalogów.

Aha, będą rozdawane rozety za BOG.

No i zgłoszenia do 19.01.2007, jednak jeśli 3500 psów uzbiera się wcześniej, to szybciej będzie zamknięte przyjmowanie zgłoszeń.

Chyba niczego nie pominełam.

W razie pytań - pisać, niebawem będę częstym gościem w oddziale.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka'][B]paniankabubu[/B] - dzięki za tak wyczerpujące informacje :-) Ja jeszcze nie wiem,które psy pojadą do Katowic...[/quote]

nie ma za co :)

[quote name='pierozek_monika']No teraz to już na pewno zgłaszam teraz Elia ;)[/quote]

:multi:

[quote name='Musiałek'][B]Dzięki za info dotyczące kart ocen - to ważne[/B]

Natomiast z tym limitem - w zesłym roku też straszyli limitem a w rezultacie przedłużali termin przyjmowania - chyba nie ma co panikować :)[/quote]

Tak to ważne, żeby tylko sekretarze zostali o tym poinformowani :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Musiałek, Pan Prezes powiedział wczoraj na spotkaniu, że zgłoszenia napływają bardzo szybko, ja tylko przekazuję, to co wiem :)

Mam też smutną informację,
prawdopodobnie to będzie ostatnia wystawa w Katowicach, bo Spodek ma iść do rozbiórki/remontu (tego nie wiem dokładnie, bo nie usłyszałam).. :placz: I na razie się nie martwimy tym, jednak po wystawie w 2007 trzeba będzie albo zrezygnowac z wystawy w Katowicach albo szukać innego miejsca na nią..
To takie bardziej organizacyjne..


No i chyba to tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...