Jump to content
Dogomania

Szczeniak - porady dotyczące wychowania


xdreadx

Recommended Posts

  • Replies 567
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fiona praktycznie nie niszczyła, na szczęście bo wynajmujemy mieszkanie i byłby sajgon:D

Mam pytanie:
Fiona ostatnio jak słyszy coś na klatce, jak np. sąsiad otwiera drzwi to leci zaraz do mnie i zaczyna szczekać i to dosłownie za każdym razem. Dlaczego tak się dzieje i jak to zwalczyć? Może jest niepewna albo siebie albo coś? Ale to od niedawna się zaczęło, wcześniej tak nie reagowała... Irytujące to jest jak 20x dziennie pies zaczyna szczekać bo słyszy coś na klatce..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Fiona praktycznie nie niszczyła, na szczęście bo wynajmujemy mieszkanie i byłby sajgon:D

Mam pytanie:
Fiona ostatnio jak słyszy coś na klatce, jak np. sąsiad otwiera drzwi to leci zaraz do mnie i zaczyna szczekać i to dosłownie za każdym razem. Dlaczego tak się dzieje i jak to zwalczyć? Może jest niepewna albo siebie albo coś? Ale to od niedawna się zaczęło, wcześniej tak nie reagowała... Irytujące to jest jak 20x dziennie pies zaczyna szczekać bo słyszy coś na klatce..[/QUOTE]

A jak reagujesz na to szczekanie?

Link to comment
Share on other sites

Moja reaguje tylko na domofon, ale nie szczekaniem a biegnie do drzwi.
A Fiona może faktycznie obawia się że ktoś nieprzyjazny przyjdzie.. Ja poradziłabym coś, co widziałam w bodajże programie tv.
Niech ktoś z rodziny robi hałas za drzwiami, a Ty stój z nią przy drzwiach, nagle drzwi się otworzą i ten ktoś wejdzie ze smakołykiem. Może zrozumie, że za drzwiami nie zawsze jest ktoś niefajny? :)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie.. a ja mam problem ze strachem do wychodzenia Luny.. żal mi jej strasznie, zawsze jak się ubieramy żeby z nią wyjść, mała jak tylko ma założoną smyczke i ubranko to zaczyna się trząść ze strachu. Przeraża ją jadące auto, inne psy, pani z wózkiem.. idzie zwykle za mną (no chyba ze wracamy), zdarza się (mężowi zwykle), że nie załatwi się tylko piszczy na dworze i stoi.
Poradźcie coś :(
Aha, dodam jeszcze, że smakołyki nie działają..
A przy okazji jeszcze jedna kwestia..
Kiedy Luna żebrze przy stole, odganiamy ją, mówiąc nie, nie wolno.. I wyganiamy ją z pokoju, no chyba że zajmie się zabawką, to luz. Wczoraj kiedy ją odganiałam, bo skakała mi po nodze domagając się mojej kolacji - wzięła to chyba za dobrą zabawę, bo zaczęła 'pyskować' - szczekać. Jak reagować w takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Jean- zacznij od małych kroczków, tak aby pies nic nie zauważył. Kiedy Luna aportuje 'przypadkowo' rzuć piłkę na dwór, bawiąc się w chowanego schowaj się za drzewem i wesoło zawołaj psa. Często głaszcz ją, dawaj jej jeść właśnie na zewnątrz. Tylko wszystko w odpowiednim czasie- kiedy suczka nie będzie wiedziała, że ma teraz wyjść.
Życzę powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaa! jestem dumna z siebie i mojej psinki!
Dziś na spacerku dostała świra i zaczęła szaleć, biegać :) I nawet szczekać! Tak radośnie się bawiła, że zapomniała że jest zimno :) Ach, nie uwierzycie jak się cieszę :) Może się w końcu przekonała, że dwór fajny jest :) Jeszcze tylko kwestia załatwiania na dworze nam została.. 9.01 będzie miała 3 msc, więc mamy jeszcze trochę czasu, aczkolwiek chciałabym aby zaczęła w jakikolwiek sygnalizować, że chce na dwór.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jest raczej przeciętna (na pierwszym miejscu w składzie zboża, potem zdaje się jakieś 30% mięsa), jednak w porównaniu do marketówek typu Chappi, Pedigree czy inne Froliki, jest o niebo lepsza ;) Natomiast karmy mokre tej firmy są chyba całkiem, całkiem - kiedyś Zu w sytuacji wyjątkowej (nagły wyjazd) zjadła "pasztecika" w kwadratowym opakowniu, który dość ładnie pachniał i całkiem nieźle wyglądał i było wszystko OK. Chociaż pewnie lepsze puszki ma Animonda czy Bozita.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam pytanie odnośnie wagi i wyglądu Fiony:) Ogólnie wiadomo jak to rasa, Fiona jest bardzo żywiołowa i ruchliwa. Karmy dostaje tyle, że nigdy nie zjada do końca w sumie, zawsze zostawi kilka bobków, a i tak jest chuda, jak się ręką po grzbiecie przejedzie to każdy krąg można wyczuć, o kościach miednicy nie wspomnę. Dodam, że kupki robi normalne, nie są rzadkie, ani nie ma w nich żadnych robali.. Czy to po prostu taka sylwetka, czy coś może być na rzeczy? Jak tak to co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Mam pytanie odnośnie wagi i wyglądu Fiony:) Ogólnie wiadomo jak to rasa, Fiona jest bardzo żywiołowa i ruchliwa. Karmy dostaje tyle, że nigdy nie zjada do końca w sumie, zawsze zostawi kilka bobków, a i tak jest chuda, jak się ręką po grzbiecie przejedzie to każdy krąg można wyczuć, o kościach miednicy nie wspomnę. Dodam, że kupki robi normalne, nie są rzadkie, ani nie ma w nich żadnych robali.. Czy to po prostu taka sylwetka, czy coś może być na rzeczy? Jak tak to co?[/QUOTE]

Ona ma ponad rok? Wszystko zależy od ogólnej budowy ciała, u nas np. obecnie (pies ma 10 miesięcy) sylwetka jest zgrabna, umięśniona, ale nie da "policzyć" na psie kręgów czy zobaczyć miednicy - oczywiście, jak się go dotknie, to czuć kręgosłup, ale raczej jako całość, a nie jako każdy krąg ;) Trzeba by ją zobaczyć na fotce, wtedy można co nieco powiedzieć.
To, że nie widać w kupie robaków nie znaczy, że ich nie ma ;) Aby mieć pewność, najlepiej jest robic w takich sytuacjach badanie kału - wtedy jest większa pewność. Co ile ona jest odrobaczana i czym? Co je? I czemu dostaje tyle, że nie zjada do końca?
Edit: Jak waży 8 kg, to raczej żaden z niej JRT, już bliżej do PRT ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, ma tyle ile jest w sygnaturze napisane:) Sylwetkę ma zgrabną i umięśnioną, jak się na nią patrzy to nie jest jakaś chuda, raczej smukła, ale wygląda normalnie.
Ciężko jej jakąś fotkę tak na szybko zrobić bo jest w ciągłym ruchu, a jak ją smakołykiem zachęcam to od razu siada bo tak jest nauczona:D Ale coś tam zrobiłem:
[IMG]http://i41.tinypic.com/2hzrea0.jpg[/IMG]
[IMG]http://i42.tinypic.com/2h4m342.jpg[/IMG]
Odrobaczona była tylko 2 razy, w sumie zaniedbaliśmy to, ale na dniach idę z nią do weta odrobaczyć:) A co do jedzenia to je suchą karmę tylko i wyłącznie, czasami dostaje smakołyki typu rodeo, czy jakieś ciastka dla psów:)

Link to comment
Share on other sites

Tak, ma tyle ile jest w sygnaturze napisane:) Sylwetkę ma zgrabną i umięśnioną, jak się na nią patrzy to nie jest jakaś chuda, raczej smukła, ale wygląda normalnie.
Ciężko jej jakąś fotkę tak na szybko zrobić bo jest w ciągłym ruchu, a jak ją smakołykiem zachęcam to od razu siada bo tak jest nauczona:D Ale coś tam zrobiłem:
[IMG]http://i41.tinypic.com/2hzrea0.jpg[/IMG]
[IMG]http://i42.tinypic.com/2h4m342.jpg[/IMG]
Odrobaczona była tylko 2 razy, w sumie zaniedbaliśmy to, ale na dniach idę z nią do weta odrobaczyć:) A co do jedzenia to je suchą karmę tylko i wyłącznie, czasami dostaje smakołyki typu rodeo, czy jakieś ciastka dla psów:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...