Jump to content
Dogomania

Łupież u owczarka niemieckiego


Diancia

Recommended Posts

...wiec tak , mam jeden problem , mam owczarka niemieckiego 5 latek . Ostatnio zauważyłam że jej sierść jest taka dziwna w dotyku:/ pojawił się łupież... wczesniej tego nie było!:-( Ma taką jakby...słustwo matową sierść ,a kiedyś miała piękną jedwabistą....łupież jest ciągły od 3 tygodnie - czuy to możliwe zeby miało to związek z karma? PURINA DOG CHOW...???Pomózcie:(

Link to comment
Share on other sites

[B]Puli
[/B]Moja sunia je tylko karmę marketową friskies albo pedigree. Jak tylko ją kupiłam, zaopatrzyłam się w Bevi dog dla juniora. Karma świetna, po dodaniu wody wychodził bardzo fajny sosik, ale ona nawet jej nie powąchała. Wcześniej była karmiona gotowaną karmą. Jak nauczyć ją jedzenia lepszej karmy, a może poprostu zacząć jej gotować. Dodam, że przy tych karmach nie ma problemu z sierścią ani załatwianiem się.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie.. Maks tez od jakiegos czasu ma lupiez. Bylismy wczoraj na wystawie. Kobieta, ktora hoduje setery stwierdzila, ze za duzo bialka. Ze setery nie trawia kaszy jeczmiennej i powinnam dawac mu gryczana. I wiecej warzyw. Ze jak ma duzo bialka to powinien wiecej biegac. I fakt. Jak puszczalam go i jechalam rowerem to nie bylo takich problemow. Zaczely sie od czasu jak go nie spuszczam i nie biega juz tyle.
Z karmy suchej to polecala Nutram czy jakos tak..
A co do marketowych puszek.. Mialam porownanie. Pisalam juz, ze Maks uciekl. Odebralam go po kilku dniach. Jadl wtedy wlasnie te Chappi i inne marketowe rzeczy. Na zebach mial zolty nalot i za przeproszeniem wydzielal strasznie smierdzace baki. :cool1: Wrocil do siebie na domowym jedzeniu.

Link to comment
Share on other sites

Też mam ON-kę i podobny problem. Mam ja już 10 lat, więc chyba nieco doświadczenia - tak sądzę.
U Czaty łupież - bez względu na to, czy karmię ja marketowym friskies'em, który uwielbia, mimio, że w/g mnie jest :shake: czy Royalem - pojawia się w okresie intensywnego linienia (ona linieje - jak to wyczytałam na Dogo - 2 x w roku przez 6 m-cy, ale są takie dwa okresy, gdy jest to bardziej intensywne).
Radzę sobie w ten sposób, że: po pierwsze - dzień w dzień jest dokładnie wyczesywana, nastepnie szczotkowana, a na koniec "polerowana" miękką flanelką, po drugie - dostaje do karmy nieco oleju z pestek winogron (codziennie po łyżce), po trzecie - w okresie, gdy wyłazi z niej nie tylko podszerstek, ale gdy dodatkowo zmienia włos okrywowy (wtedy jest więcej łupieżu) - dodaję do żarcia specjalny prerapat od veta (nie pamiętam nazwy, ale moge się jutro spytać). To wszystko działa, a łupież znika po paru dniach na kolejne 5-6 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JustynaT'][B]Puli [/B]
Moja sunia je tylko karmę marketową friskies albo pedigree. Jak tylko ją kupiłam, zaopatrzyłam się w Bevi dog dla juniora. Karma świetna, po dodaniu wody wychodził bardzo fajny sosik, ale ona nawet jej nie powąchała. Wcześniej była karmiona gotowaną karmą. Jak nauczyć ją jedzenia lepszej karmy, a może poprostu zacząć jej gotować. Dodam, że przy tych karmach nie ma problemu z sierścią ani załatwianiem się.[/quote]

Ja gotuję psom,ale awaryjnie suchą paszę też czasem dostają.
Moim zdaniem zwierzak powinien dostawac prawdziwe żarełko,ale decyzja nalezy do Ciebie.Może łatwiej się zdecydujesz po przeczytaniu tego:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=16181[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29511[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24378[/URL]

Ps.Jedna psica miała tylko raz łupież,ale przypuszczam,ze to przez przesuszenie skóry zbyt częstymi kąpielami (Było dużo wystaw,a miedzy nimi zawsze zdążyła się w czymś wytarzać).Przeszło po wiesiołku. A do michy dodaje siemię,tran,oliwę,żółtko,biotynę i inne wynalazki (oczywiście nie wszystko na raz).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nasz Brusiu jest karmiony Happy Dogiem Premium - i rowniez ma lupiez i taka jakby matowa siersc. Taka sama mial na Royalu i na Eukanubie. Od trzech lat tak juz jest - i nie wiem,co z tym robic - dodaje olej do jedzenia, przeprowadzam kuracje gammolenem - i nie stwierdzam poprawy. Moze on tak po prostu ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alaa']Nasz Brusiu jest karmiony Happy Dogiem Premium - i rowniez ma lupiez i taka jakby matowa siersc. Taka sama mial na Royalu i na Eukanubie. Od trzech lat tak juz jest - i nie wiem,co z tym robic - dodaje olej do jedzenia, przeprowadzam kuracje gammolenem - i nie stwierdzam poprawy. Moze on tak po prostu ma.[/quote]
Moze po prostu taki sposób żywienia mu nie służy? Jakoś trudno uwierzyc,żeby zdrowy,odpowiednio żywiony pies, miał łupież i matową sierść uwarunkowane genetycznie

Link to comment
Share on other sites

No nie sluzy mu jak widac - Sonix - gotowac? No tak, moze to by cos zmienilo - ale ja nie gotuje - nie cierpie tego robic ani dla siebie ani dla piesiow. Wiem wiem, zle robie i tak dalej - ale sie nie przemoge. Poza tym bardzo czesto jestem w rozjazdach - sucha karma jest praktyczniejsza.
Dziwie sie jednak, poniewaz myslalam, ze podawanie dobrych karm suchych rozwiaze ten problem.

Link to comment
Share on other sites

zdecydowanie jest na to jedna rada-probowac karmy az trafi sie na ta lub takie ktore sluza twojemu psu.moje psy po niektorych karmach rowniez dostawaly lupiezu a siersc stawala sie sucha i elektryzowala sie latwo.
w tej chwili pomoglabym sobie algami i natychmiast zmienila karme.sprobuj nutre albo proformance.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alaa']ayshe dziekuje za rade, kupie nutre - tego drugiego to w sklepie nie widzialam.Algi tez kupie.Juz patrze na strone nutry co tam ciekawego maja;)[/quote]
No i jeszce zapomnialam napisac - ze Zuzia sie mocno drapie nawet po RC Sensitive - Zuzia jest mini ONem hihihihiih

Link to comment
Share on other sites

hmmm.jesli sie drapie to moze drapac sie tez na nutrze:cool1: .radze wziasc mala ilosc-na tydzien i sprobowac.i to lamba.tj.jagniecine.ewentualnie jakas karme rybna.np.puriny pro plan .i na pewno algi ale bez mleka[drucal odpada].algolith beaphar'a jest dobry.mozesz sprobowac tez suplementow z bio-mos,zmielone siemie lniane +olej z pestek winogron[bardzo dobry jest tez z ostu-jest tez taki dla ludzi].poprawa jesli nastapi to w okresie nie krotszym niz miesiac.trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.w razie co objawy negatywne widac szybciej.

Link to comment
Share on other sites

No i muka, tak wlasnie zrobie - tak cos mi sie o uszy obilo zeby nie kurczeciem karmic tylko lambem albo ryba.Olej juz nabylam - teraz jeszcze algolith i karme. Dziekuje z a wskazowki - ja u wetow slysze tylko : prosze gotowac. U mnie nie chodzi "gotowac" bo ani chce ani moge.No i tak szukam - myslalam, ze jak kupie dla Zuzi RC sensitive to wszystko bedzie dobrze - ale je juz 2 tygodnie i jak sie drapala tak sie drapie.Nie jest tragicznie , nie ma wypryskow, zaczerwienienia - ale sie drapie - bardzo chcialabym aby to drapanie sie skonczylo. Brusiek jest na HD ale na lajcie - jest kastratem o sklonnosciach do tycia - bardzo statyczny piesek - nie odchodzi od mojej nogi - nawet jak biegamy to trzyma sie mojej prawej lydki:lol: - trudno mi utrzymac jego wage wiec karmie tym Happy Dogiem poniewaz lajt ma tylko 5% tluszczu i naprawde fajnie trzyma psia wage. Ale okrywie wlosowej Brunia zdecydowanie nie sluzy. Pozostaje na rece taki jakby puder :cool1: po glasianiu - nie wiem, co to jest:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam. Widze że wywiązała się dyskusja na temat powiązania psiego łupieżu z jedzeniam.
Mój pies niestety ma go już dłuższy czas-ok. wstyd sie przyznać, ale będzie to juz prawie 2 lata-i niczym nie moge sie tego pozbyć. Weterynarz przepisywał mi już wszelkie lecznicze szampony, ale po jednym takim myciu kolejnym specyfikiem pies drapał sie tak niesamowicie, że myślałam że skóre rozdrapie, i nie pomagało wielokrotne płukanie. Wtedy, widząc jak wariuje od świądu, może i błędnie, ale zdecydowałam, że wole,jak pies ma czasem troche łupieżu, niż żeby mi sie zadrapał(bo u niego, poza łupieżem, który można zauważyć w sumie tylko podczas czesania, to nic nie jest-zadnego zaczerwienienia, drapania, opuchnięcia,moze sierśc lekko tłustawsza w dotyku)
Czy może byc to powiązane z jedzeniem? Słyszałam złe opinie o Purinie, ale w przypadku mojego psa jest to jedyna karma, po której nie ma rewolucji żoładkowych-fakt, że naturalne jedzenie lepsze, ale tez-u mojego kasza odpada, ryz jeszcze w miarę, lecz któregoś razu psu zaczęło śmierdziec z pyska więc wet poradził przerzucić się na suchą.
Więc, jeżeli ktoś potrafi mi pomóc, łacząc wyleczenie łupieżu bez zmiany diety-bardzo proszę.
Mój pupil (Bras) ma 7 lat, łupiez od 5 roku życia, a na Purinie jest od 2-3 roku życia.
Pozdrawiam
Monika

Link to comment
Share on other sites

Stopniowo mieszałam, zwiększając na przestrzeni tygodnia, ale wystarczyło już rozrobienie pół na pół ,że pies wymagał wyjścia praktycznie co 2 godziny.
W tej chwili do karmy polecono mi dawać mu flawitol-ale różnicy nie zauważyłam-moze jeszcze za krótko stosuje. Jeżeli idzie o jakieś dodatki mineralne do żywności, nie znam sie za bardzo.
Aha, znalazłam nazwe tego szamponu po którym mi sie tak pies drapał-moze tylko u mojego wystąpiła taka reakcja, ale w razie czego lepiej zawsze ostrzeć. PEROXYVET-płyn antyseptyczny do skóry i sierści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moniqa']Stopniowo mieszałam, zwiększając na przestrzeni tygodnia, ale wystarczyło już rozrobienie pół na pół ,że pies wymagał wyjścia praktycznie co 2 godziny.
W tej chwili do karmy polecono mi dawać mu flawitol-ale różnicy nie zauważyłam-moze jeszcze za krótko stosuje. Jeżeli idzie o jakieś dodatki mineralne do żywności, nie znam sie za bardzo.
Aha, znalazłam nazwe tego szamponu po którym mi sie tak pies drapał-moze tylko u mojego wystąpiła taka reakcja, ale w razie czego lepiej zawsze ostrzeć. PEROXYVET-płyn antyseptyczny do skóry i sierści.[/quote]
Może mieszaj przez dłuższy czas, mój pies był na Purinie Dog Chow i efekty miał identyczne... rewolucje żołądkowe od razu po podaniu czegoś innego niż ta karma. Wreszcie się wkurzyłam i przestawiałam go na inną karmę przez 2 tygodnie. Były rewolucje...
Ale sierść też miał nieciekawą, ostrą, szczeciniastą i ogólnie śmierdział :)
Pies dodatkowo dostawał tran lub miał polewaną karmę olejem.
Łupież w przypadku jedzenia robi się najczęściej z powodu wysuszonej skóry, która się łuszczy..

Próbowałaś ryż/kurczak/marchewka? Jest dość lekkostrawne i żołądek szybciej się uspokoi.

Peroxyvetu używałam przy alergii, nie było wielkich problemów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Próbowałaś ryż/kurczak/marchewka? Jest dość lekkostrawne i żołądek szybciej się uspokoi.[/quote]

Tak, w sumie na ryżu z dodatkiem mięsa-niekoniecznie kurczaka-i warzywach był do 2 roku życia.Prawdą jest, że nie miał po tym żadnych sensacji, ale jak wcześniej mówiłam, weterynarz radził przestawić na suchą, jak mu zaczęło śmierdzieć i z pyska, i z sierści.
Ale cóż, widac trzeba bdzie wrócic o starych nawyków. A jaką karme byś polecała na później?

[quote]Peroxyvetu używałam przy alergii, nie było wielkich problemów ;)[/quote]
widocznie mój pies jest inny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moniqa']Tak, w sumie na ryżu z dodatkiem mięsa-niekoniecznie kurczaka-i warzywach był do 2 roku życia.Prawdą jest, że nie miał po tym żadnych sensacji, ale jak wcześniej mówiłam, weterynarz radził przestawić na suchą, jak mu zaczęło śmierdzieć i z pyska, i z sierści.
Ale cóż, widac trzeba bdzie wrócic o starych nawyków. A jaką karme byś polecała na później?[/quote]
Psu może śmierdzieć z pyska nie tylko z powodu jedzenia, a szukając pomocy u wetów mam ogólny obraz tego, jak podchodzą do jedzenia domowego. Według nich najlepsza karma, najlepiej od nich ;)
Jest też kwestia dobrania składników przy jedzeniu domowym, dostawał dodatkowo kości cielęce do oczyszczenia ząbków i mógł na mnie chuchać do woli :eviltong:

Przejrzyj sobie temat o karmach - ile osób tyle opinii, jedni zachwalają, inni krytykują. Zależy od samego psa.. Swojego karmię Acaną z łososiem (ze względu na alergię na mięso), sprawdzam teraz Diamond Naturals z jagnięciną.
Z Acany jestem zadowolona, bałam się zmiany z domowego jedzenia na karmę, bo wreszcie na domowym jedzeniu zobaczyłam jak mój pies okropnie wyglądał i pachniał po Purinie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...