Jump to content
Dogomania

Ja i Liluś-przez życie razem łapa w łapę i nos w nos :)


lilo

Recommended Posts

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zostaje jakieś 6-7 godzin sam - wydaje mi się że sika a nie posikuje bo znajduję jedną ( a czasem i dwie ) większe plamy ( sika jak dziewczynka bo na środku pomieszczenia ) Tym bardziej jest to dla mnie dziwne bo on nie pije duzo. Nie wiem co robic bo w nocy też wrócił do sikania - jestem załamana i nie mam pomysłu co z tym zrobic.... Staram się go jak najpóźniej zabrac na pole żeby się wysikał ale musze go zmuszac do tego bo nie chce iśc... Szkoda mi go bo to dla niego też stresująca sytuacja...

Link to comment
Share on other sites

Podług mnie to on sika, bo nie wytrzymuje. Jak często wcześniej wychodził? Jeśli sika i w nocy, to zaczęłabym od badania moczu. Czasem wstrzymywanie moczu powoduje stan zapalny. Stres tak samo. Podejrzewam, ze tak miał Swiss.

Nie bawiłabym się od razu w zoopsychologów - co ona Ci poradzi, że on nie jest przyzwyczajony fizycznie?

Link to comment
Share on other sites

Wczesniej wychodzil jak miał potrzebe bo ja zawsze byłam w domu - więc miałam czas.

Teraz wychodzi rano koło 7 po pobudce naszej , potem ok. 9 jak ja wychodzę z domu , potem ok 16 jak TZ-t wraca , o 19 jak ja wracam i całkiem wieczór przed snem. Czyli 5 razy dziennie :(

Czyli co - najpierw badanie moczu a potem ?? Najpierw muszę isc do weta ?? I jak te siki złapac...

Link to comment
Share on other sites

Złap siki do specjalnego pojemniczka i do weta. Musisz podstawić owy pojemnik pod siurka :D I tak łatwiej niż u suczek ;) 7 h to może być dla niego za długo po prostu. Moi sąsiedzi mają psa i on jak siedzi ponad 6h to nie wytrzymuje. Nei każdy pies tyle wytrzyma, szczególnie jak nie był przyzwyczajony.

A ta Pani instruktor wcale nie brzmi fajnie, w zasadzie nic o niej tam nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://mojprzyjaciel.org/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=78[/url] tu sa informacje ale niestety nie znalazłam nigdzie opini na jej temat.

A myślisz że to da się zmienic ?? czy już zawsze będzie nie wytrzymywał ??

Link to comment
Share on other sites

A zdradź mi jeszcze, zamykasz go w jakimś pomieszczeniu jak wychodzisz? Zauważyłam, że niektóre psy jak łażą po domu, to leją, a jak je zamknę w małym pokoju, to jest o wiele lepiej. Ona ma spać jak Cię nie ma - to jest czas odpoczynku.

Jakie masz podłogi w domu? Moje panele już zawsze będą mi przypominać Swissa ;)

Link to comment
Share on other sites

a widzisz , u nas to nie działa - jeszcze do niedawna chodził po całym domu teraz jest zamknięty ( i nie pomaga ) - niestety mój piekny dębowy parkiet nadaje sie do wymiany... jeszcze jakoś ukrywam przed rodzicami ale obawiam sie ze przy nastepnym ich urlopie mozemy z lilkiem w budzie spac ...

aha , on sika zawsze w jednym miejscu ... jak chodzil po domu to sikal pod naroznikiem w kuchni lub pod stolem w salonie ... teraz tez sika w jednym miejscu ... nie ma tak ze to tu to tam - stałe miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Teraz to on może mieć problemy z pęcherzem i nawet jak go zamkniesz w klatce, to się zsika pod siebie jak będzie musiał.

Psy i parkiety to nie jest dobre połączenie ;) A próbowałaś coś tam rozkładać np. kupić linoleum X-tego gatunku? Ja rozkładałam folię i podkłady, czasem nic nie wyleciało ;)

Link to comment
Share on other sites

ojjj biedny Lilek:roll:
rzeczywiście mozę byc tak, ze sika bo nie wytrzymuje, skoro wczesniej mógł wychodzic kiedy chciał to jego organizm tak sie przywyczaił i teraz jak zostaje sam to nie daje rady

a moze pomogłyby takie podkłady jak dla szczeniąt albo jakaś kuweta, wiem ze to moze byc dziwny pomysł, ale chociaz parkiet nie bedzie cierpiał

a sprawidzic u weta czy z nim wszystko w porządku tez nie zaszkodzi;)

Link to comment
Share on other sites

najpierw badanie moczu jesli zdrowotnie bedzie oki , to ja bych probowala go czyms zajac jak was nie ma , moze jak bedzie mial co robic to zapomni ze mu sie chce hihihi ale ale jesli bedzie wsio zdrowotnie to sprawdzcie czy i ile on z wami wytrzymuje i moze powoli go starac sie przetrzymywac tak coby nauczyl sie trzymac , trening czyni miszcza a tego trenowac nie musial bo po co???

podklady tak czy naczej dobra rzecz , to ze sika w jednym,miejscu to wedle mnie jednak to ze nie wytryzmuje , moze przed samym zostaniem powienien byc dobrze wylatany coby byl wysikany i zmeczony a na zas potem mial cos czym moze sie zajac gryzaki napchane pasztetem czy inne fajne a czasochlonne zajecia no i zaopatrzec sie w cierpliwosc i konsekwencje byc niezadowolonym ze nasikal i cieszyc sie jak glupie jesli uda sie nie nasikac
metod jest cala masa ale moze byc ze kazda bedzie kosztowala czas i wasze zrozumienie ale ja mam nadzieje ze szybko zlapie i ze to jesli zrrowotne to szybko i bez konsekwencji se pojdzie czego zycze z calego serca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tekla64'] moze przed samym zostaniem powienien byc dobrze wylatany coby byl wysikany i zmeczony a na zas potem mial cos czym moze sie zajac gryzaki napchane pasztetem czy inne fajne a czasochlonne zajecia no [/QUOTE]
Z tymi gryzakami to byłabym ostrożna, bo po niektórych psy więcej piją. Moje siku po wszelakim żarciu więcej piją. Ale z wylataniem, to dobry pomysł. Przyjdzie zmęczony, padnie spać, a wiadomo podczas snu produkcja zwolniona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Z tymi gryzakami to byłabym ostrożna, bo po niektórych psy więcej piją. Moje [COLOR=red][B]siku[/B][/COLOR] po wszelakim żarciu więcej piją. Ale z wylataniem, to dobry pomysł. Przyjdzie zmęczony, padnie spać, a wiadomo podczas snu produkcja zwolniona ;)[/QUOTE]

Twoje siku?? :lol:

a jest też opcja, że przyjdzie wylatany, zsapany, ożłopie się wody i... powtórka z rozrywki :roll: ja nie umiem poradzić - u Dropsa samo przeszło :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki dziękuję Wam za wsparcie , zaczęłam od pierwszej porady Zerduszkowej - zamknęłam Lilka w mniejszym pomieszczeniu. Tzn nie jakieś klitce żeby nie było, tylko w czymś w rodzaju mojego magazynu , są tam płytki na podłodze a na ścianach regały więc ma trochę miejsca ale nie ma swobody biegania. Dałam mu jego kocyk i mój kocyk żeby czuł moja obecnośc - iiii odpukac noc bez siku , dzień bez siku... Nie wiem czym to jest spowodowane ... narazie czekam i zobaczę co będzie się działo. Badanie moczu zrobię mu tak czy inaczej żeby się upewnic co i jak mu tam siedzi. A jak zacznie sikac to spróbuję z podkładami ...
Szkoda mi go że nie ma swobody biegania po domu ale niestety nie jestem w stanie temu zaradzic , skoro ma jakiś problem z tym. Daję mu dużo zabawek , dobre jedzonko i zawsze jakiś smakołyk koło miseczki. A jak wracam do domu to cały czas spędza już z nami żeby mu smutno nie było. Staram mu się też usystematyzowac dzień , dlatego zawsze dostaje jedzenie o tej samej porze i wychodzi też o tej samej porze.

Aha , jak to jest z wodą ?? bo mi się zawsze wydawało że pies powinien miec nieograniczony dostęp do wody a raz w tv widziałam jak babka tłumaczyła że pies ma malutki pęcherz i nie musi miec tyle picia. To wydało mi sie dziwne...

Link to comment
Share on other sites

Nie przezywaj tego zamykania, bo jak się nauczy, to mu zwrócisz wolność. Zresztą jak pies lata po domu, sprawdza czy nikogo nie ma, to się nakręca i stresuje - tez niedobrze. Ja w pierwszych dniach zawsze zamykam psa, jak trzeba (i można) to nawet w klatce. Jak pies śpi, to nie sika tyle... a w stresie/pobudzeniu sika wręcz więcej niż normalnie. Sikanie przerabiam wzdłuż i wszerz :cool3: po schronisku toto leje jak chce, a mam panele więc niesikanie jest jednym z priorytetów :p

Wody zawsze zostawiam dużo. Jak Swiss chorował, to żłopał jak słoń i szczególnie wówczas nie wolno mi było mu ograniczać. Normalnie też sobie nie wyobrażam - po co?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...