Jump to content
Dogomania

Psiaczki i kotki pod opieką Stowarzyszenia hum.-ekologicznego" Dla braci mniejszych"


Recommended Posts

9 minut temu, Poker napisał:

Czy ten guzioł  jest jakoś tymczasowo zaopatrzony? Można chociaż pokryć go watą i podwiązać bandażem ,żeby po ziemi się nie ciągnął.

Z tego co widziałam, Pan starał się wyprowadzać sunię na trawę.

To fakt, wata pewnie by zabezpieczała przed otarciami.  Musi bidula  wytrzymać te 3 dni.

Isiaczku, termin zabiegu jest ustalony na poniedziałek po południu.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, togaa napisał:

Z tego co widziałam, Pan starał się wyprowadzać sunię na trawę.

To fakt, wata pewnie by zabezpieczała przed otarciami.  Musi bidula  wytrzymać te 3 dni.

Isiaczku, termin zabiegu jest ustalony na poniedziałek po południu.

Pokręciło mi się, no tak, przecież pisałaś, że w poniedziałek... Myślałam, że dzisiaj niedziela, pewnie przez to, że miałam dziś urlop :)))) 

Link to comment
Share on other sites

Kwotę 400,00 zł za zabieg wynegocjowała  pani o której wspominałam i to ona umówiła wizytę i pomoże Panu w transporcie. (Leczy u tego wet.  swoje zwierzaki). Pewnie w tej kwocie jest już wszystko, a jak nie to dołożymy.

Czy Pan sobie poradzi, nie wiem Anulko? Pan mieszka sam w jednym pomieszczeniu.Koszmarne miejsce.Nie wiedziałam że takie slumsy w PL istnieją. Cała nadzieja w tej Pani.

Dzięki Waszej pomocy, sunia ( Sonia) ma na swoim koncie 220,00 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2017 o 21:22, Poker napisał:

Wpłaciłam 100 zł

Może panu dać dla suni jakąś poduchę w poszewce i jakieś prześcieradła , żeby miał  na wymianę. Jak ona ma na imię? Ten pan w miarę porządny ?

Dziękuję  Pokerku. Widziałam Twoją wpłatę . Jest uwzględniona w tych zebranych  220,00 zł.

Dobrze że mi podpowiedziałaś z tą pościelą. Tak zrobię.

Sunia ma na imię Sonia .Pan robi nie najgorsze wrażenie. Widać że kocha psicę.Podobno jedyny nie pijący na tym osiedlu, przez co szykanowany i traktowany jak margines;-) 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, mama_Alfika napisał:

Poszło Toguniu 50 zł

Dziękuję Iwonko kochana. Przecież i tak co miesiąc pomagasz ;-)

Dnia 13.10.2017 o 22:06, Poker napisał:

Może i panu trzeba jakoś pomóc przy okazji suni ?

Czy sunia ma jakąś  w miarę porządną obrożę i smycz?

Nie było okazji żeby z Panem porozmawiać, ale postaram się podtrzymać kontakt ze względu na sunię i wezmę na spytki. Spojrzałam na zdjęcia. Obroża cienka trochę ale psica spokojna ; nie ciągnie, nie szarpie. Pewnie przez ten pałętający się pomiędzy łapami twór.

Link to comment
Share on other sites

Mam wiadomość że Sabunia już po zabiegu. Wszystko dobrze.  Pan bardzo to przeżywał, oczy czerwone.

Na szczęście miał wsparcie w  Pani która współfinansuje operację. Dałam pościele czyste i odsypałam trochę swojej karmy  na najbliższe dni, bo nie zdążyłam kupić.

Umówiłam się 'na wyjęcie szwów" i wtedy przekażę konkretny worek jedzonka, zresztą i tak będę z Panem w kontakcie telef..

Bardzo dziękuję wszystkim , którzy pomogli.

SAM_9045.thumb.JPG.d0a18e304d921b5c0ddbfd5408882466.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.10.2017 o 23:46, Isiak napisał:

Dzięki za informacje. Dobrze, że już po operacji. Teraz już musi być coraz lepiej.

Dzisiaj rozmawiałam z Panią. Jest dobrze, sunia ma apetyt. Podobno nie trzeba było przecinać powłok brzusznych przez co zabieg był mniej inwazyjny. Przeszkadza jej tylko kołnierz- abażur, jak to wszystkim psom w podobnej sytuacji. Fakturę dzisiaj przelejemy.

Za tydzień w sobotę wyjęcie szwów. Zrobię wtedy zdjęcia Soni - nówki i przekażę  karmę. Jeszcze raz Wszystkim Wam kochani dziękuję.:-)

SAM_9054.thumb.JPG.d0e7dfc31981c293d641eea740d425c8.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, pomóżcie mi proszę w ogłoszeniach.(Odwdzięczę się psimi ciasteczkami własnej produkcji ;-)) Muszę dość pilnie znaleźć dom dla tego pięknisia. Siedzi w hoteliku i generuje koszty które mnie obciążą osobiście, z drugiej strony trochę przebieramy w domkach, bo chłopak nie nadaje się do bloków ani do innego samca. ( Sam w mieszkaniu może niszczyć, do innych samców dominujący) No chyba że 'blokowy" dom z ludźmi wyjątkowo aktywnymi, takimi co przed pracą i po pracy wybiegają się razem z psem.

Generalnie to świetny,wesoły, przesympatyczny pies. Wyjątkowo uzdolniony do psich sportów. Dziewczyna która go 'testowała" stwierdziła że potrafi robić coś (chyba o  skoki czy obroty chodziło) czego inne psy muszą się uczy, a On to ma w sobie. Powysyłałam inf. do szkółek agility w okolicy, ale cisza.

Dom z ogrodem i suczką tak samo zwariowaną jak On i młodzi, aktywni ludzie, to byłoby optymalne miejsce.

Rudy to  owczarek australijski (bez papierów,z czeskiej hodowli) ale celowo to pomijam.

(Psiak jest już po kastracji.)

Link do olx;

https://www.olx.pl/oferta/piekny-rudzielec-szuka-domu-CID103-IDp7DYT.html

36.thumb.JPG.b9ede4db35f19c22785d46aa72c1e084.JPG

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, togaa napisał:

Znalazłam charakterystykę tej rasy.  Do Rudego pasuje idealnie.

https://psy24.pl/rasy-psow,ac99/owczarek-australijski-aussie,632

Sylwetka, umaszczenie, charakter - bardzo w typie rasy, prawda?

https://www.google.pl/search?client=firefox-b&dcr=0&biw=1600&bih=791&tbm=isch&sa=1&ei=eOvyWbmFMonKwQLlxb6YAQ&q=aussie+dog&oq=aussie+dog&gs_l=psy-ab.3..0j0i30k1l9.2673.3486.0.3628.4.4.0.0.0.0.108.373.3j1.4.0....0...1.1.64.psy-ab..0.4.369...0i67k1j0i10i30k1.0.yyLHD4aFAeo#imgrc=f0rE7O_QAqFX1M:

Może są jakieś fora poświęcone australijskim psom pasterskim i tam go też wrzucić, w ogłoszeniach dopisać rasę lub "w typie" - ludzie nastawieni raczej na psa "w typie" niż na typowego kundelka szybciej zwrócą na niego uwagę. Jak znajdę chwilkę, to poszukam for owczarkowych, bo w pracy jestem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...