Jump to content
Dogomania

CUD w SUWALKACH! psy w nowym miejscu, za sprawa dogomaniakow z Suw.i Stanislawa TYMA!


pixie

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jussi dowiedz sie prosze o szczeniaki, ile ich jest -suczki, pieski i spojrz w jakich warunkach przebywaja
Powiedz, ze postaramy sie pomoc by wyadoptowac, moze tak tez latwiej bedzie nawiazac kontakt
Czego im potrzeba? slomy, bud?
I jak wyglada strona formalna adopcji...Odplatnosc? jaka, czy psy naja jakiekolwiek szczepienia, tak dorosle jak i szczeniaki...o sterylizacje, kastracje spytaj lecz sadze, ze to pytanie w kategorii luksusu

Link to comment
Share on other sites

Wtam, szybko się zalogowałam. Niewiem jeszcze do końca jak tu jest z ustawieniami, ale to nie jest teraz ważne.
Wiem, że Stowarzyszenie ARKA [URL]http://www.arka.strefa.pl[/URL] prowadzi rożne AKCJE!. Stali bywalcy DOGOMANII pewnie wiedzą. Czy ktoś rozmawiał Z NIMI?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata R']Wtam, szybko się zalogowałam. Niewiem jeszcze do końca jak tu jest z ustawieniami, ale to nie jest teraz ważne.
Wiem, że Stowarzyszenie ARKA [URL]http://www.arka.strefa.pl[/URL] prowadzi rożne AKCJE!. Stali bywalcy DOGOMANII pewnie wiedzą. Czy ktoś rozmawiał Z NIMI?[/quote]

Witaj Beato...na dogo

milo, ze zajrzalas do tego watku, czyzbys moze byla z okolic? bardzo bardzo potrzebna pomoc na miejscu, jak widzisz

Arka wypowiadala sie w tym watku- /przeczytaj caly watek/
Sugerowala kontakt z TOZem, ale TOZ z suwalk sam rece rozklada po prostu staiwerdzajac, ze zle sie dzieje w tym schronisku...
taka wypowiedz zobaczysz w prasie miejscowej zacytowanej przez Iwone i Wiki

Link to comment
Share on other sites

Wysyłał Ci Aneczko na e-mail ale mam jakiś chyba z portalem go2
Ci którzy otrzymali apel:
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][FONT=Arial][email protected][/FONT][/COLOR][/EMAIL] , [EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][FONT=Arial][email protected][/FONT][/COLOR][/EMAIL] , [FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL] , [EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL] , [COLOR=windowtext][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL] , [/COLOR][EMAIL="transakcja.suwał[email protected]"][COLOR=windowtext]transakcja.suwał[email protected][/COLOR][/EMAIL] , [/FONT]
[COLOR=windowtext][FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL] [/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]%20"][COLOR=windowtext][email protected] [/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#800080][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Verdana][URL="http://poczta10.o2.pl/?cmd=compose&[email protected]"][COLOR=#8b0000][email protected] [/COLOR][/URL][/FONT]

FUNDACJA EMIR to wspaniali ludzie i PAni Prezes może coś pomoże

pozdr:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata R']Wysyłał Ci Aneczko na e-mail ale mam jakiś chyba z portalem go2
Ci którzy otrzymali apel:

[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][FONT=Arial][email protected][/FONT][/COLOR][/EMAIL] , [EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][FONT=Arial][email protected][/FONT][/COLOR][/EMAIL] , [FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL] , [EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL] , [COLOR=windowtext][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL] , [/COLOR][COLOR=windowtext]transakcja.suwał[email protected][/COLOR] , [/FONT]
[COLOR=windowtext][FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL] [/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=windowtext][email protected] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#800080][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Verdana][URL="http://poczta10.o2.pl/?cmd=compose&[email protected]"][COLOR=#8b0000][email protected] [/COLOR][/URL][/FONT]

FUNDACJA EMIR to wspaniali ludzie i PAni Prezes może coś pomoże

pozdr:p[/quote]

napracowalas sie jak widze, mroweczko ....:loveu:
czy dasz nam poznac tresc tego apelu? uchylisz rabka tajemnicy?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]SZANOWNI PAŃSTWO,[/FONT]
[FONT=Arial]błagamy o pomoc, jesteśmy- Ludźmi dobrej woli bezradni, próbujemy pomóc, [/FONT][FONT=Arial]by zwierzęta mogły godnie żyć, to co jest w Suwałkach to nie [/FONT][FONT=Arial]schronisko, to więzienie, ale nie ma siły która mogłaby pokonać obojętność [/FONT][FONT=Arial]Władz.[/FONT]
[FONT=Arial]Szczegóły w załączniku:[/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][B]oto co napisała gazeta lokalna [/B][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][B][I][COLOR=blue]i tu wkleiłam artykuł z gazety lokalnej ( przepraszam ale jeszcze nie doszłam jak wkleic do wiadomści foto)[/COLOR][/I][/B][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][B]
inni pisali i apelowali , [URL="http://www.dziecionline.pl/psy/toz/toz.htm"][COLOR=#800080]http://www.dziecionline.pl/psy/toz/toz.htm[/COLOR][/URL]

[COLOR=blue][I]CAŁA LISTA-PROTEST [/I][/COLOR]
[B]Najgorsze w tym wszystkim, że tylko 3 osoby z listy są z Suwałk i to 2 niepełnoletnie[/B]

[B][U]Relacja zaangażowanej naszej koleżanki z Dogomanii; [/U][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie wiem od czego zacząć..., najlepiej zatem od początku...
Najpierw mieliśmy problem ze znalezieniem tego schroniska, gdyż jest to już prawie szary koniec miasta, zero jakiejkolwiek informacji w postaci tabliczki czy czegoś podobnego, więc szliśmy tam gdzie słychać było szczekanie i po krótkim błądzeniu dotarliśmy.
Drzwi były otwarte - nikogo nie było, więc bez zastanowienia weszliśmy (co się okazało było to wejście dla pracowników, ale o tym później). Ten widok był przerażający i zupełnie inaczej sobie to wyobrażałam! Rozpłakałam się jak dziecko...
Znajduje się tam około 50 piesków w 10-ciu kojcach, a wygląda mniej więcej to tak:
[I][COLOR=blue]i tu pojawiły się zdjęcia ze schroniska z podpisami [/COLOR][/I][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Warunki są straszne, na jeden kojec przypada jedna miska i 3 budy, a przypomnę, że w trzech z nich jest po 7 psów! Gdzie niegdzie leżą deski, reszta to beton. Przez ponad 0,5 godziny nikogo nie widzieliśmy, dopiero przed naszym wyjściem przyszła kobieta, która szukała kogoś kto się tym zajmuje. Po jakimś kwadransie przylazł taki wypłoch i od razu z gębą do nas co my tu robimy, jakim prawem tu weszliśmy (jak na początku wspomniałam było to wejście dla teoretycznych pracowników), bo nasze miejsce było tak jak pierwsze zdjęcie przedstawia w odległości gdzieś trzech metrów przed 2-u metrowym ogrodzeniem.
Ogromnie żal mi tych psin...[/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial] [/FONT]
To niewiele, jest więcej szczegółów min. o obojętności Władz, bezradności Miejscowego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz brak zainteresowania współpracą od strony Dyrektora Schroniska, a może to nakazy odgórne-a Raczej Właściciel terenu.
WŁADZA:
• Prezydent Suwałk mgr inż.
Józef Gajewski –
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]
([URL="http://bip.um.suwalki.pl/index.php?gid=74"][COLOR=#0000ff]http://bip.um.suwalki.pl/index.php?gid=74[/COLOR][/URL])

• Zastępca prezydenta Suwałk mgr Włodzimierz Marczewski [B](sprawuje bezpośredni nadzór nad funkcjonowaniem Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej) –[/B]
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]
([URL="http://bip.um.suwalki.pl/index.php?gid=75"][COLOR=#0000ff]http://bip.um.suwalki.pl/index.php?gid=75[/COLOR][/URL])

[B]FAKTY:[/B]
...[B][COLOR=red]na przeciwległym krańcu Polski TOZ chce wziąć udział w wizji lokalnej a stróż prawa, policja odmawia pomocy, [U]bo ' nie będzie się szarpać z wlaścicielem' i TOZ zostaje przed bramą, bez możliwości stwierdzenia prawdy'.[/U][/COLOR][/B]
[B][U][COLOR=red] [/COLOR][/U][/B]
Nie wiemy już do kogo mamy zwracać się o pomoc. Pukamy do wszystkich drzwi-gdzie można, na razie 2 osoby zaangażowane z okolicy, które chcą coś robić, jednym z rozwiązań byłyby adopcje, ale jak nikt nie chce współpracować?! Apel protestacyjny do władz miasta jak wyżej i nic z tego, a zwierzęta pewnie zimą pozdychają na mrozie albo zostaną poddane eutanazji.
Nie wiadomo czy miasto robi coś by zapobiec rozmnażaniu, czy są te zwierzęta kontrolowane przez weterynarzy?

Uważamy, że w tym mieście nie ma żadnego zaangażowania ze strony opiekunów schroniska w akcje dotyczące adopcji, czyli jak zwykle zobojętnienie totalne.

Kontakt na FORUM gdzie są ludzie, którzy chcą pomagać.

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30950"][COLOR=#800080]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30950[/COLOR][/URL]


[B][SIZE=3]Raport [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Biuro Ochrony Zwierząt
Fundacji Azylu pod Psim Aniołem[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Dane ewidencyjne ze schronisk woj. podlaskiego 2003/2004[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]Suwałki (miejskie) [/SIZE][/B]

[B][I][SIZE=3][COLOR=blue]tu tabela z raporu:[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Przyjęto 227[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Wydano do adopcji: 63, bez zwrotów[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Utracone 153, wtym uśmiercone 142, padłe 6, zbiegłe 5[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

[B] [B]Czy naprawdę LUDZIE !!!! Jesteście tak OKRUTNI I OBOJĘTNI !!!!!!!!!!!![/B]

[B][COLOR=red]To APEL o ŻYCIE !!!!!![/COLOR][/B]

Zwykli ludzie, którzy chcą pomóc, POZDRAWIAMY!!!
[/B]

[B][I][COLOR=#0000ff][/COLOR][/I] [/B]

[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][I][COLOR=#0000ff][/COLOR][/I]

[/FONT][/COLOR][COLOR=blue][/COLOR]

[/B][/FONT][/FONT][FONT=Arial] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][FONT=Arial][B][COLOR=black][FONT=Verdana][B][SIZE=3]Suwałki (miejskie) [/SIZE][/B]

[B][I][SIZE=3][COLOR=blue]tu tabela z raporu:[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Przyjęto 227[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Wydano do adopcji: 63, bez zwrotów[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Utracone 153, wtym uśmiercone 142, padłe 6, zbiegłe 5[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/FONT][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]



[B]Druzgoczace ![/B]

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj wysłałm podobny apel ale do TYCH "Najwyższych"
a mianowicie

[FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][B][COLOR=#8b0000][B][email protected][/B][/COLOR][/B][/EMAIL][/FONT]
[B][FONT=Arial]
[COLOR=#4b4b4b][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#800080][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4b4b4b][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#800080][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4b4b4b][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#800080][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Arial][EMAIL="[email protected]"][B][COLOR=black][FONT=Arial][email protected][/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black] [/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#4b4b4b][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=black][FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][COLOR=blue][FONT=Arial][email protected][/FONT][/COLOR][/EMAIL].[/FONT][/COLOR]
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#8b0000][email protected][/COLOR][/EMAIL]

[COLOR=black][FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][COLOR=blue][FONT=Arial][email protected][/FONT][/COLOR][/EMAIL].[/FONT][/COLOR]
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#8b0000][email protected][/COLOR][/EMAIL]

Ale tylko co zdąrzyłam wysłać otrzymałam e-mail od
[COLOR=red][B]UWAGA!!!![/B][/COLOR]

[B]Zastępca prezydenta Suwałk mgr Włodzimierz Marczewski[/B]

[B]Cytuję:[/B]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]"W związku z otrzymaniem [U]dziwnego dla mnie e-maila[/U] adresowanego m.in do Prezydenta Miasta zapraszam na spotkanie w Urzędzie Miejskim.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]Prosze o podanie dogodnego terminu.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B] Myśle, że zaprosimy również przedstawiciela Towarzystwa Ochrony Zwierząt oraz schroniska i omówimy stan rzeczywisty oraz propozycje zaangażowania autorów wystąpienia w poprawę sytuacji w mieście w kwestii bezpańskich psów."[/B][/SIZE][/FONT]

[B]Jak to się PANOWIE ZDZIWILI!!![/B]

[B]To ważne, POMÓŻCIE !!! Trzeba z NIMI Porozmawiać.[/B]

[B]Odezwijcie się [/B]
[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

...że będziemy kontaktować sie z Nimi.

Teraz potrzebny KTOŚ kto by pofatygował się Do nich.

Ja, ze szcerego serca ale jestem uziemiona tzn. nie mam samochodu, a na utrzymaniu dwa psy, kot, papugi i sama jestem. Z roboty przez najbliższe 2 tyg. nie będe mogła nawet się zwolnić, bo szefostwo wyjeżdża na targi.
Kurcze, co robimy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...