Jump to content
Dogomania

Psy w komórce, kujawsko-pomorskie. pomocy


jz10

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny proszą o pomoc,bo same nie mogą ruszyć sprawy.Niedlugo może uda się im zrobić fot.tamtych miejsc więzienia oby psów.
Na tym podobnym wątku ONka z komórki jest kilka opinii i rad :
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/203601-Psy-w-kom%C3%B3rce-kujawsko-pomorskie.-pomocy"]http://www.dogomania.pl/threads/203601-Psy-w-kom%C3%B3rce-kujawsko-pomorskie.-pomocy[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Matko , co za prostactwo!!! I to jest najgorsze że oni nie widzą w tym nic złego!!!!
Szlak by takich wieśmaków trafił!!!!

Trzeba sprowadzić tutaj jak najwięcej ludzi. Dobrze by było zdjęcia pokazać.

Rozsyłajcie po wątkach link wtedy uda się pomóc tym psiakom. Ja też porozsyłam...jednak mi się wydaje że jak nie będzie widać co się tam dzieje to nie ruszy wątek .

Link to comment
Share on other sites

Przyszłam na wątek i ja.
Najefektywniej byłoby zrobić interwencję org.w asyście policji!
Dobra byłaby też ekipa TV - myślę,że Ilona ma już doświadczenie z TV,po akcji w DT u Arktyki:razz:
Standartowo: oebranie psa,obdukcja wet i KONIECZNIE założenie sprawy o znęcanie z ustawy o ochronie zwierząt!
I dodatkowo zażyczyć sobie zwrotu kosztów poniesionych na psy oraz nawiązkę na org.
Jak sąd zasądzi,a chłopy nie będą chciały płacić,to sprawa do komornika - już on im zajmie te domy,lub pole lub co tam mają:razz:
Jak sporo zapłacą to odechce im się psów na zawsze;)

Link to comment
Share on other sites

Witam,
proszę o maila do tej Ilony, bo nie znam tu zbytnio nikogo, bo nie działałam na Dogomanii, mieszkam we Wrocławiu i tu działam bezpośrednio, sama albo z pomocą organizacji, na terenie Polski jestem bezradna. Musi się znaleźć ktoś z bliższej okolicy. Moja koleżanka mówi, że może zrobić jedynie zdjęcie komórki, jak pojedzie na święta, psów nie widać, bo są zamknięte. Podejrzewam, że jej rodzina nie ma aparatu, a poza tym, tych psów nie widać przez 99% dnia, bo są zamknięte! Dam jej aparat i zrobi chociaż z zewnątrz zdjęcie. To mała wiocha, ludzie są zżyci i tez boją się zacząć działać, donosić do organizacji. Błędne koło. Zaraz dzwonie do pogotowia z Trzcianki zapytam co udało im się zrobic w tej sprawie. Zgłoszę też sprawę zaraz do innych orgazniacji, ale oni wiedząc, że ja działąm z daleka, tez w natłoku spraw, mogą odkładać tę sprawę ...Dziękuję za wszystko z góry! Asia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jz10']Witam,
proszę o maila do tej Ilony, bo nie znam tu zbytnio nikogo, bo nie działałam na Dogomanii, mieszkam we Wrocławiu i tu działam bezpośrednio, sama albo z pomocą organizacji, na terenie Polski jestem bezradna. Musi się znaleźć ktoś z bliższej okolicy. Moja koleżanka mówi, że może zrobić jedynie zdjęcie komórki, jak pojedzie na święta, psów nie widać, bo są zamknięte. Podejrzewam, że jej rodzina nie ma aparatu, a poza tym, tych psów nie widać przez 99% dnia, bo są zamknięte! Dam jej aparat i zrobi chociaż z zewnątrz zdjęcie. To mała wiocha, ludzie są zżyci i tez boją się zacząć działać, donosić do organizacji. Błędne koło. Zaraz dzwonie do pogotowia z Trzcianki zapytam co udało im się zrobic w tej sprawie. Zgłoszę też sprawę zaraz do innych orgazniacji, ale oni wiedząc, że ja działąm z daleka, tez w natłoku spraw, mogą odkładać tę sprawę ...Dziękuję za wszystko z góry! Asia[/QUOTE]

Tu masz @ .......[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#4444ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

czy były już rozmowy z Iloną? bo nie wiem czy coś jest robione w tym temacie- żeby potem 10 osób na raz się nie zjechało...
jeżeli nie ma nic ustalonego to proszę odezwac się do mnie na pw -podam namiary na naszego kierownika schroniska , który tez jest inspektorem topz
działamy skutecznie
czy gmina została powiadomiona o sytuacji? można zadzwonić do straży miejskiej w jabłonowie- tamtejsi strażnicy i policjanci współpracują z nami i nie ma problemów, tylko trzeba przycisnąć, że sprawa ważna

Link to comment
Share on other sites

Witam,
jutro lub pojutrze ma przeprowadzić interwencję pogotowie z Trzcianki, wcześniej zgłaszali problem do Torunia, ale stamtąd jakoś nikt sie nie pofatygował. Zobaczymy jaki będzie efekt. Po interwencji skontaktuję się z Iloną, gdyby jej pomoc była potrzebna, bo słyszałam, że to efektywana i skuteczna działaczka na rzecz zwierząt:) Pozdrawiam, asia

Link to comment
Share on other sites

Trochę martwię się ,czy nie zaszkodzi tej sprawie podawanie na watku, gdzie znajdują sie te psy i u kogo.Pisalam jz10 by raczej nie podawac nazwy wsi na necie i dlaczego,ale nadal widnieje.Oby dostępność neta i inf.na nim nie zaszkodzila ratowaniu tych psów.B.liczę też na to,by PiSDZ jakoś uniemożliwil,zakazal tym ludziom więzienia,glodzenia a takze posiadania kolejnych psów,po tych wczesniej już tam zadręczonych.

Link to comment
Share on other sites

dopiero teraz weszłam na dogo i ten wątek.
Martika zostawiła mi link w profilu. Dzięki.
W razie przyszłych pilnych wiadomości proszę o maile na mój prywatny adres lub wiadomość na tel.kom., które specjalnie zostawiłam w sygnaturze.

Tak jak pisze Ania z Brodnicy, żeby wszyscy nie zjechali się i tym samym nie narobili chaosu.

Czy p. Mariusz z Brodnicy może już tam zaglądał??
Czy mogę dostać na maila jaki to jest dokładnie powiat/gmina/adres??
Czy są jakieś wcześniejsze zdjęcia z tego miejsca, w szczególności psiaków?? choć jak psy są zamknięte, to raczej o te ostatnie trudno :/

Rozmawiałam wczoraj z Grzegorzem, jechał właśnie na przesłuchanie do Kikoła w sprawie pseudohodowli w Trutowie.
Liczę, że dziś będąc w okolicy udokumentuje sytuację tych psiaków.
Co do zakazu dla tych wieśniaków to raczej mrzonka, nie ma u nas takiego prawa.

Link to comment
Share on other sites

Owszem,nie ma takiego zakazu,niestety:-(
Myślę jednak,że jak będzie się zakładać sprawy w sądzie,z żądaniem zwrotu od takiego właściciela,za opiekę wet i nawiązkę na org. - to są kwoty rzędu 2.000 - 3000,-zł -
to sam stwierdzi,że:
- nie chce więcej psa
- będzie już się starał,bo znowu może dostać karę!:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Nie ma żądnych nakazów sądowych zwrotu kosztów lecznie, to są bajki nie real. Wczoraj przegrałam sprawę myśliwego kłusownika, policja , nadleśnictwo nic złego w jego postępowaniu nie widzi. Nie ma już żadnego odwołania. Umoczeni są wszyscy.[/QUOTE]

Basia!
Tak mi przykro:-( Niestety chciałaś się "dobrać" do "układu" - oni są zbyt silni i mają kolegów wszędzie - w środowisku prawniczym również:angryy:
Ja mówię o zwykłych ludziach,Ada takie sprawy wygrywa i jako oskarżyciel posiłkowy,zawsze żąda zwrotu kosztów wet,za leczenie odebranego psa oraz nawiązkę na org.! I sąd zasądza te żądania;)
Muszę znaleźć wątek takiej suni trzymanej w klatce - tam napisane jest chyba o wyroku na chłopa;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Basia!
Tak mi przykro:-( Niestety chciałaś się "dobrać" do "układu" - oni są zbyt silni i mają kolegów wszędzie - w środowisku prawniczym również:angryy:
Ja mówię o zwykłych ludziach,Ada takie sprawy wygrywa i jako oskarżyciel posiłkowy,zawsze żąda zwrotu kosztów wet,za leczenie odebranego psa oraz nawiązkę na org.! I sąd zasądza te żądania;)
Muszę znaleźć wątek takiej suni trzymanej w klatce - tam napisane jest chyba o wyroku na chłopa;)[/QUOTE]

My wiemy,że tylko wyrokiem sądowym można zakazać takim ludziom posiadania nastepnych zwierząt.Czasem może jednak da jakiś efekt postraszenie slowne ,iż jesli wezmą i będą maltretować następne zwierzęta,zostanie im wytoczona sprawa sądowa i poniosą wtedy spore koszty oraz moga dostać dużą karę pienieżną.
Ciekawe,jak to osiąga Ada-jeje ,może konieczny jest b.dobry prawnik -doradca,jesli osiąga jednak cel ,jakim jest ukaranie finans.sprawcy. a nie tylko nieduży wyrok w zawieszeniu albo okreslenie niskiej szkodliwości spolecznej ?
Jesli znajdziesz po świętach czas by poszukac tego wątku,prosimy o podanie linku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORYSboxer']Witam:multi:..ja pierwszy raz na forum:shake:..ale czytam od dawna..straszne co się dzieje biednym zwierzakom..zapisuję wątek a w miarę możliwości pomogę..pozdrawiam[/QUOTE] W.Każdy życzliwy i chętny jest potrzebny.
Dziękujemy Borysowi wojtusiowi za przybycie w odp.na apel .

Link to comment
Share on other sites

Olga!
Znalazłam ten wątek dla Ciebie i innych tu wchodzących ;)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/112178-SUNIA-Z-KARCERU-4lata-udręki...-TO-PRZESZŁOŚĆ!!-Kochana-Maszka-ma-własny-RAJ!/page14[/URL]

To była jedna z pierwszych spraw Ady - potem się "rozkręciła" i żądała zwrotu kosztów weta również!
Ada może służyć pomocą co robić krok po kroku,aby sprawy ewidentnego znęcania się nad zwierzętami odpowiednio przedstawić w prokuraturze,a potem w sądzie - aby sprawcy nie byli bezkarni!
Myślę,że wszystkim chcącym,udzieli odpowiednich info:razz:
Jeszcze drugi wątek znalazłam z wyrokiem:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/104591-Beczka-zamiast-budy-łańcuch-zarośnięty-w-ciele...-Mętków.-1-pies-już-wolny./page30[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ilon_n']dopiero teraz weszłam na dogo i ten wątek.
Martika zostawiła mi link w profilu. Dzięki.
W razie przyszłych pilnych wiadomości proszę o maile na mój prywatny adres lub wiadomość na tel.kom., które specjalnie zostawiłam w sygnaturze.

Tak jak pisze Ania z Brodnicy, żeby wszyscy nie zjechali się i tym samym nie narobili chaosu.

Czy p. Mariusz z Brodnicy może już tam zaglądał??
Czy mogę dostać na maila jaki to jest dokładnie powiat/gmina/adres??
Czy są jakieś wcześniejsze zdjęcia z tego miejsca, w szczególności psiaków?? choć jak psy są zamknięte, to raczej o te ostatnie trudno :/

Rozmawiałam wczoraj z Grzegorzem, jechał właśnie na przesłuchanie do Kikoła w sprawie pseudohodowli w Trutowie.
Liczę, że dziś będąc w okolicy udokumentuje sytuację tych psiaków.
Co do zakazu dla tych wieśniaków to raczej mrzonka, nie ma u nas takiego prawa.[/QUOTE]

do mnie nikt nie napisał
mam nadzieję, że Grzegorz coś tam załatwi....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...