Jump to content
Dogomania

Psy w komórce, kujawsko-pomorskie. pomocy


jz10

Recommended Posts

Witam,
poszukuje rozwiązania problemu przetrzymywanych w ciasnej, ciemnej komórce psów. O sprawie powiedziała mi znajoma, która jeżdzi na wieś w kujawsko- pomorskim i zauważyła przykłady złego traktowania zwierząt. We wsi Książki wilczur jest przetrzymywany w ciasnej komórce, nie ma szans wychodzenia na dwór, nawet swoje potrzeby załatwia w tym pomieszczeniu, przez co w najbliższej okolicy roznosi się zapach fekaliów. W sąsiednim gospodarstwie psy są na bardzo krotkich łańcuchach, bez jedzenia. Rozmowy z właścielami zwierząt nic nie dały, to dość prymitywni lyudzie, którzy nie widzą nic złego w takim podejściu do sprawy.
Ponieważ mieszkam we Wrocławiu, tak jak i moja koleżanka, trudno nam monitorować bezpośrednio sprawę. Do kogo najlepiej się zgłosić? Wiem o Tozie, straży dla zwierząt, ale z mojego doświadczenia, te organizacje we Wrocławiu słabo działają, a prośba o interwencję na tereny poza miastem, to już w ogóle trudność często nie do przełamania.
Liczę na wskazówki i pomoc wolontariuszy działających na terenie Bydgoszczy i okolic.
Te psy czekają na ratunek! :(
Pozdrawiam, Asia [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Będziemy szukać pomocy na tamtym terenie,poki co wklejam linki.


[B][I]Woj. Kujawsko- pomorskie:[/I][/B]
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals Bydgoszcz [URL]http://www.otoz.pl/[/URL]
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Włocławek [URL]http://www.toz.pl/index.php?menu=jednostki[/URL]
Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt w Solcu Kujawskim [URL]http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=107322[/URL]
Fundacja Pomoc Bezdomnym Zwierzętom Bydgoszcz SOS dla Zwierząt [URL]http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=86562[/URL]
Fundacja KOT - Koty Otoczone Troską [URL]http://www.fundacjakot.pl/[/URL]
Stowarzyszenie na rzecz dzikich zwierząt "Sokół” [URL]http://www.peregrinus.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję.
Mam nadzieję, że odezwie się jakiś wolontariusz z okolic, bo jemu najłatwiej byłoby tam interweniować, ja mogę oczywiście zgłosić do organizacji, ale wiem, z doświadczenia,ze to trzeba monitorować. Niejednokrotnie jeżdziłam z członkiem TOZ-u na interwecje,bo wiedziałam, że sam nie będzie miał siły przebicia lub chęci. Pozxdrawiam, Asia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jz10']Witam,
poszukuje rozwiązania problemu przetrzymywanych w ciasnej, ciemnej komórce psów. O sprawie powiedziała mi znajoma, która jeżdzi na wieś w kujawsko- pomorskim i zauważyła przykłady złego traktowania zwierząt. We wsi Książki wilczur jest przetrzymywany w ciasnej komórce, nie ma szans wychodzenia na dwór, nawet swoje potrzeby załatwia w tym pomieszczeniu, przez co w najbliższej okolicy roznosi się zapach fekaliów. W sąsiednim gospodarstwie psy są na bardzo krotkich łańcuchach, bez jedzenia. Rozmowy z właścielami zwierząt nic nie dały, to dość prymitywni lyudzie, którzy nie widzą nic złego w takim podejściu do sprawy.
Ponieważ mieszkam we Wrocławiu, tak jak i moja koleżanka, trudno nam monitorować bezpośrednio sprawę. Do kogo najlepiej się zgłosić? Wiem o Tozie, straży dla zwierząt, ale z mojego doświadczenia, te organizacje we Wrocławiu słabo działają, a prośba o interwencję na tereny poza miastem, to już w ogóle trudność często nie do przełamania.
Liczę na wskazówki i pomoc wolontariuszy działających na terenie Bydgoszczy i okolic.
Te psy czekają na ratunek! :(
Pozdrawiam, Asia [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]
Zglos do Pogotowia dla Zwierzat w Trzciance p.Bielawski
jezeli ten przypadek znecania jest na terenie Bydgoszczy to nalezy zglosic do org prozwierzecej .w Bydgoszczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Zglos do Pogotowia dla Zwierzat w Trzciance p.Bielawski
jezeli ten przypadek znecania jest na terenie Bydgoszczy to nalezy zglosic do org prozwierzecej .w Bydgoszczy[/QUOTE]
Już w tej sprawie wczoraj i dziś teraz rozm. z jedną z cioteczek. Postara się pomóc . A z jz tez teraz tel. kontaktowalam się i wątek powinien być przeniesiony na ogolny -na Kujawsko-Pomorskie ,bo na takie podforum jak to/ Prawo/ ,nikt prawie nie zagląda,jak widac .

Link to comment
Share on other sites

Witam,
mam nowe informajce, rozmawiałam z osobą, która zgłosiła mi problem.
Wieś Książki najbliższe miasteczka to Jabłonowo Pomorskie i Wąbrzeźno, do Torunia jest 40 min. jazdy.
Psy przetrzymywane są przy wsi Książki, w gospodarstwie dwóch braci. Każdy z nich ma swojego psa i trzyma go w komórce, odciętego od świata. Jeden z psów to owczarek niemiecki, w wieku ok 3-4 lat, od co najmniej dwóch lat zamknięty nonstop. Drugi pies to kundelek ( już kolejny,bo psy szybko tam giną, są niedożywione i żle traktowane, ale mimo to, zawsze pojawiają się kolejne, mimo że właścielowi nie zależy na zwierzęciu, choci chyba tylko o to, by szczekał i ostrzegał), trzymany w pomieszczeniu z węglem. Oba psy są na łańcuchach.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczko ,nie wystarczy tylko zalożyć sam wątek i czekać na odzew innych ludzi,by niesli pomoc.Trzeba wątek rozsylać do innych na dogo ,prosić o pomoc w tej sprawie oraz byc systematycznie na swym wątku.Samo nic nie zrobi się w tej sprawie,niestety.Trzeba sprawę prowadzić ,pilotować -tak jak robią to inni na innych wątkach.Jnaczej sprawa pomocy nie ruszy z miejsca.Ja na ile mogę to pomagam,ale nie zrobię sama tu nic.Trzeba sciągnąć na wątek ciotki i wujow,by sprawa pomocy tym psom miala szansę rozwoju a psy otrzymaly pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zgłosiłam do Organizacji w Trzciance i nadal cisza. Poza tym, że osoba znęcająca się nad zwierzętami wzięła kolejnego psa i już dwa więzi w komórce! Mi mieszkającej setki km trudno jest zrobić cokolwiek, a mimo zgłoszeń do lokalnych orgazniazacji nie widać żadnych działań, ani poprawy :(( Wiem, że jest dużo zgloszeń, ale to jest przerażające, bezsilność instytucji, niechęć policji, głupota ludzi. Mam dość! Jutro zgłaszam to do kolejnych orgaznizacji, moja koleżanka będzie w tej wsi na święta, ale .... Bezsilność.Asia

Link to comment
Share on other sites

[B]Trzeba posiadać choc kilka fotografii z tego miejsca i fot.samych psów przede wszystkim,inaczej trudno cos ruszyć w tej sprawie. [/B]Postaram się rozeslać ten wątek nieco ,[B]ale bez żadnych fot. niewiele można zaczynać dzialać ,by ratować te psy więzione w komórce.Postarajcie się proszę jak najprędzej zrobić kilka fot. tym psom w komórce .
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jz10']Zgłosiłam do Organizacji w Trzciance i nadal cisza. Poza tym, że osoba znęcająca się nad zwierzętami wzięła kolejnego psa i już dwa więzi w komórce! Mi mieszkającej setki km trudno jest zrobić cokolwiek, a mimo zgłoszeń do lokalnych orgazniazacji nie widać żadnych działań, ani poprawy :(( Wiem, że jest dużo zgloszeń, ale to jest przerażające, bezsilność instytucji, niechęć policji, głupota ludzi. Mam dość! Jutro zgłaszam to do kolejnych orgaznizacji, moja koleżanka będzie w tej wsi na święta, ale .... Bezsilność.Asia[/QUOTE]

Trzeba jakos pomóc tym psom,ale obawiam się,że gdy obierze się im te posiadane psy-to zaraz tam ci okrutni ludzie wstawią następne .Gdyby tak udalo się potem zakazać im posiadania psów to wtedy ochroni się następne psy przed dręczeniem tam.:shake: Pogotowie SDZ w Trzciance pewnie ma wiele takich spraw interwencyjnych i nie wszędzie mogą zaraz dzialać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...