Jump to content
Dogomania

KOORDYNATORZY, informacje...


kacha_wawa

Recommended Posts

Na zebranie 100 tys podpisów bedzie trzy mies. co do terminu nrozpoczecia musi się wypowiedziec ktos z ukladających tekst ustawy. Jaki termin przewiduja.
Źle sie wyraziła , akcja sama w sobie jest dobra im wiecej ludzi jest uświadomionych tym lepiej im wiecej dzieci się nauczy szacunku dla zwierzat tym wiecej zwierzat bedzie bezpiecznych i kochanych.
Ja się boje ze sposób poprowadzenia akcji ( plakaty ulotki z napisami stop okrucieństwu , a petycja z oddmienna traeścią) i to co z tego wyniknęło jest niedopingujący do wziecia udziału w nastepnych.
Mam nadzieje ,ze się myle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam pytanie, moze osoba której szukam przegląda wątek
jestem z sosnowca i chodze do wszim, szukam dziewczyny, która poprosiła o zrobienie akcji przez naszą szkołe (jest juz jej absolwentka) nt ozziego i zbierania podpisow

jesli ktos taki sie juz zgłosił jako koordynator z sosnowca, bardzo prosiłabym o info na pw

pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pluciarz']Moim zdaniem treść ulotki i treść petycji są spójne. Wszystkie punkty petycji (odpowiedzialność za zwierzę, ograniczenie rozrodu, podniesienie kultury posiadania zwierząt) prowadzą w efekcie do zminimalizowania problemu okrucieństwa wobec zwierząt.[/quote]
ale plakaty wolaja: ZADAMY ZAOSTRZENIA KAR DLA OSOB MALTRETUJACYCH ZWIERZETA!!!

Link to comment
Share on other sites

Punkt petycji "uznanie znęcania się nad zwierzęciem i zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, w sposób nie humanitarny, za czyn o wysokiej szkodliwości społecznej" dokładnie mówi o zwiększeniu kar dla osób okrutnych wobec zwierząt. Pozostałe punkty petycji pośrednio mają na celu zminimalizowanie zjawiska j.w.

Link to comment
Share on other sites

" [B]W celu podniesienia kultury posiadania zwierząt[/B]
- uznanie znęcania się nad zwierzęciem i zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, w sposób nie humanitarny, za
czyn o wysokiej szkodliwości społecznej
- wprowadzenie obowiązkowej jednej godziny lekcyjnej w roku szkolnym - począwszy od 3 klasy szkoły podstawowej, aż do
klasy 6 oraz w klasach gimnazjalnych - poświęconej tematowi - ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ, ZWIERZĘ TEŻ CZUJE... "
przyznam ze jest to punkt ktorego za bardzo nie rozumiem i jest wymieniony jako ostatni. nie jest tez prawda ze prawo w polsce nie chroni zwierzat:
" Prawo obecnie obowiązujące w Polsce nie chroni zwierząt przed okrucieństwem ludzi ani ludzi przed brakiem
odpowiedzialności właścicieli zwierząt."
jest ustawa, ale malo kto jej przestrzega - i to jest problem. sprawy o znecanie sie nad zwierzetami sa umarzane.
zreszta pomimo wszystko bede dalej uczestniczyla w akcji... zeby pokazac ludziom jak istotnym problemem jest bestialskie traktowanie zwierzat w naszym kraju

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Perfi']" [B]W celu podniesienia kultury posiadania zwierząt[/B]
- uznanie znęcania się nad zwierzęciem i zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, w sposób nie humanitarny, za
czyn o wysokiej szkodliwości społecznej
- wprowadzenie obowiązkowej jednej godziny lekcyjnej w roku szkolnym - począwszy od 3 klasy szkoły podstawowej, aż do
klasy 6 oraz w klasach gimnazjalnych - poświęconej tematowi - ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ, ZWIERZĘ TEŻ CZUJE... "
przyznam ze jest to punkt ktorego za bardzo nie rozumiem i jest wymieniony jako ostatni. nie jest tez prawda ze prawo w polsce nie chroni zwierzat:
" Prawo obecnie obowiązujące w Polsce nie chroni zwierząt przed okrucieństwem ludzi ani ludzi przed brakiem
odpowiedzialności właścicieli zwierząt."
jest ustawa, ale malo kto jej przestrzega - i to jest problem. sprawy o znecanie sie nad zwierzetami sa umarzane.
zreszta pomimo wszystko bede dalej uczestniczyla w akcji... zeby pokazac ludziom jak istotnym problemem jest bestialskie traktowanie zwierzat w naszym kraju[/quote]

Odnośnie zajęć w szkołach to chodzi o uwrażliwienie młodych ludzi na sprawy traktowania zwierząt. Jest to najlepsza droga do zmiany postaw społecznych w przyszłości.
Prawo nie do końca chroni zwierzęta skoro jest możliwość maltretowanie zwierzęcia uznać za małą szkodliwość społeczną czynu. Nie wszystkie zapisy obecnej ustawy traktują zwierzę jako istotę żywą i czującą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pluciarz']Odnośnie zajęć w szkołach to chodzi o uwrażliwienie młodych ludzi na sprawy traktowania zwierząt. Jest to najlepsza droga do zmiany postaw społecznych w przyszłości.
Prawo nie do końca chroni zwierzęta skoro jest możliwość maltretowanie zwierzęcia uznać za małą szkodliwość społeczną czynu. Nie wszystkie zapisy obecnej ustawy traktują zwierzę jako istotę żywą i czującą.[/quote]
wiem po sa takie zajecia maja byc prowadzone :D dziwi mnie tylko sformuowanie samego punktu, zestawienie pod szyldem uwrazliwiania zmian w kodeksie karnym (uznanie czynu...) i zmian w programach nauczania w szkolach podstawowych i gimnazjach :) oraz (jesli by juz uznac ze chodzi tutaj o zaostrzenie kar, ktore jest podstawowym punktem naszych staran), dlaczego jest to wymienione na samym koncu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pluciarz']Akcja w znacznym stopniu, jak obserwuję, wyzwala korzystną dla zwierząt postawę społeczną uświadamiając jednocześnie wagę problemu. Do przeprowadzenia akcji związanej z podjęciem inicjatywy społecznej jest to grunt bardzo pomocny......
..... Mam też pytanie - ile czasu będziemy mieli na zbieranie podpisów pod inicjatywą społeczną i czy w przybliżeniu można określić termin jej uruchomienia. [/quote]

Ponieważ jestem jak najbardziej zainteresowana wprowadzeniem zmian w ustawie (częściowo biorę udział w przygotowaniu tych zmian) więc mam na to spojrzenie jak najbardziej realne.
A więc tak:

Trudno okreslić, nawet w przybliżeniu, czas zbierania podpisów pod "projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt". Jestem pewna, że nie w tym roku.
Po pierwsze ten projekt zmian ustawy musi być bardzo wyważony i pod względem interesów zwierząt, interesów administracji państwowej i interesów tych, którzy będą się podpisywać pod "inicjatywą".
Sami widzicie, jak niektórych ludzi zraża słowo "kastracja"
Po drugie patrząc na to co sie teraz dzieje w sejmie i naszym rządzie nikt tam nie będzie "miał głowy" w najbliższym czasie do zajmowania się czymś takim jak zwierzęta.

Natomiast, aby nie hamować "pospolitego ruszenia" myślę, że możemy pewne sprawy na bieżąco ruszyć.
Choćby sprawę lekcji "prozwierzęcych" w szkołach. Chyba zdajecie sobie sprawę, że nie jest to postulat, który mieści sie w ramach ustawy. Jest to sprawa "edukacji narodowej" i tam należy skierowac swoje działania. Tu też podpisywana obecnie petycja będzie bardzo pomocna!
Ja niestety jestem dość daleko od spraw dotyczących szkół. Nie znam programu nauczania. A do tej inicjatywy znajomość tego programu jest niezbędna. Nie znam się także na kompetencjach grona nauczycielskiego.
Wyobrażam sobie to tak: koordynatorem całej akcji powinien być jakiś doświadczony nauczyciel. Po rozpatrzeniu gdzie w ramach programu nauczania mozna dodać lekcje o takiej tematyce, opracować scenariusz takich lekcji (myślę oddzielnie dla miast oddzielnie dla wsi), nastepnie porozumiec się ze wszystkimi, nawet najmniejszymi, organizacjami prozwierzęcymi w Polsce (można je wyszukać w NGO) aby uzyskać ich poparcie dla petycji Organizacji (nie poszczególnych obywateli) do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
Sama chętnie wezmę na siebie część "czarnej roboty" t.j. wyszukania adresów organizacji, które z tą inicjatywą powinny wystąpić.

Jeżeli zbierze się grupa chętna podjęcia tej akcji to proponuje założyć nowy topic celem kontaktowania się i zbierania pomysłów. Należałoby także powiadomić wszystkie fora zwierzęce.

Co Wy na to?

[B][COLOR=red]P.S. Tylko błagam nie zakładajcie nowego topica dokąd grono "działaczy" i podział kompetencji nie zostaną ustalone![/COLOR][/B]
[COLOR=black]Dość mamy tutaj już różnych bałaganiarskich tematów![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Perfi, Pluciarz - podyskutujcie sobie na wątku o tekście petycji.Sprawa była wałkowana i wytłumaczona przez Autorkę i prawników.

Agata Balu - trza by jeszcze weterynarzy poedukować,bo wciąż sa tacy co mówia ludziom,ze suka raz w życiu idt....

Link to comment
Share on other sites

Proponuję na ostatnią sobotę, niedzielę (28-29.X.) wykrzesać resztki sił i ruszyć na ulice. Jak jest możliwość podać w mediach lokalnych, że to ostatnie dwa dni zbierania podpisów (przy okazji podziękować tym, którzy się podpisali). Może się dogadać z jakąś szkołą i zrobić dyżury np. 2-wu godzinne z dziećmi, czy młodzieżą. Może jeszcze ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? :roll: Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych i sympatyków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...