Jump to content
Dogomania

Magik

Members
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Magik

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  1472232
 • Website URL
  http://www.latoma.net
 • Skype
  groenendael_latoma

Converted

 • Location
  Gdańsk
 1. Hodowca najprawdopodobniej zabierze psiaczka do siebie i na spokojnie będzie mu szukać nowego domu. Wprawdzie jest tel. do właściciela, ale chyba lepiej nie dzwońcie, zeby nie utrudniać sprawy hodowcy. PS. O powodach decyzji właściciela chyab lepiej nie mówić :angryy: Ech ludzie :angryy: :angryy: :angryy:
 2. Hodowca już powiadomiony... Mam nadzieję, ze wyjaśni co się stało i uratuje malucha przed schronem....
 3. [quote name='Lulka']jesli uda sie znalezc transport to chetnie sie podłącze szukam w druga strone Wawa - Lublin pamietajcie o mnie- pliss[/QUOTE] A co Ci trzeba przewieźć? Będę wracała z Warszawy do Zamościa w sobotę 25.11.2006. Jeśli mały piesek, to mogę zabrać - dużego się boję (chyba że w klatce) bo jadę ze swoim Magisiem. Nie mogę zabrać w tym czasie Rudego do Warszawy, bo wyjeżdżam z Zamościa we wtorek no i jadę z Magisiem, a mam mały samochód:roll:
 4. ja też mam trochę plakatów - mogę komuś wysłać
 5. Magik

  Halo Zamość!!

  [quote name='Cathedral']No to Canis ma u mnie krechę :([/QUOTE] Nie bądź taka Cathedral... pan doktor zbiera podpisy w lecznicy:multi:
 6. Magik

  Halo Zamość!!

  Mam nadzieję, że to pomoże... prawdę powiedziawszy, to niewiele osób odmówiło mi podpisania petycji... Z takimi zdecydowanym oponentami to ja nawet nie próbuję dyskutować... trudno, miejmy nadzieję, że petycja przyniesie efekty w postaci zmian w ustawie i będą zmuszeni zmienić zdanie:diabloti:
 7. Magik

  Halo Zamość!!

  Superrr!!!! Bardzo się cieszę!!!!
 8. Magik

  Halo Zamość!!

  Można też w Bibliotece i Młodzieżowym Domu Kultury na Kamiennej, w Biurze Podawczym Urzędu Miasta, Komendzie Hufca ZHP i w Zamojskim Centrum Wolontariatu na Rynku Wielkim, Zamojska drukarnia ATTYLA wydrukowała nam 100 plakatów charytatywnie:multi: W niedzielę mają być w Zamościu "MISS-ki" może znajdą się chętni do zbierania podpisów w tym czasie na Rynku?? Będziemy też zbierać na wystawie kotów w niedzielę!! Wczoraj była informacja w zamojskiej kablówce, w poniedziałek rano będzie dłuższe info w radiu Esska... w przyszłym tygodniu mam nadzieję, że ukaże się artykuł w Kronice Tygodnia... Pomalutku się organizujemy!!! Mało kto odmawia!!
 9. Mam pytanie w kwestii formalej: do kiedy zbieramy podpisy pod petycją? Chcę nagłośnić sprawę w lokalnych mediach i muszę znać konkrety. W Internecie petycja będzie "wisiała" miesiąc, czy w papierowej wersji też przez miesiąc będzie można się podpisać? I jeszcze jedno: ile tych podpisów powinniśmy zebrać? minimum 100 000 ?
 10. Magik

  wysterylizowana suka

  Milamini... ja się odniosłam raczej do wypowiedzi Nor(a): [quote]zwłaszcza jak mocno przeciętna suka przy słabej (albo i żadnej ) konkurencji coś tam wygra a właścielom wydaje się że świat zdobyli [/quote] Jest to trudne zagadnienie... w wielu rasach nie obowiązują przeglądy hodowlane a do hodowli dopuszcza się osobniki na podstawie ocen z trzech wystaw, czasem prześwietlenia stawów biodrowych, czasem jeszcze brany jest pod uwagę test czy próby polowe dla ras myśliwskich... Rzeczywiście może się zdarzyć, że nieciekawa suka zdobędzie te uprawnienia i może być użyta w hodowli - ale jeśli otrzymała oceny bardzo dobre to nie powinna rażąco odbiegać od wzorca a jakie da potomstwo i jak je wychowa - to się dopiero okaże jak urodzi szczeniaki.... Zgadzam się jak najbardziej, że często może nawet zbyt często hodowcą zostaje przypadkowy człowiek przypadkową suką... ale jeśli ten przypadkowy hodowca ma szczęście - to może wychować piękne szczeniaki, których doświadczony hodowca będzie mógł pozazdrościć. Ale zdaje się odbiegamy od tematu... Uważam, że zdrowsza byłaby atmosfera, gdyby na wystawach była klasa kastratów, gdzie mogłyby konkurować wykastrowane psy i suki... Ale z drugiej strony ile ich zgłosiłoby się na wystawę?:roll:
 11. Magik

  "Kosice"

  Zeliika, ta rozpiska sędziów to z Koszyc? a jaka cena i terminy? Czy trzeba im wysłać pieniądze, czy można zapłacić na wystawie?
 12. [quote name='Mysia_Zabrze']Sory, ale za bardzo nie mam czasu go czytać, ale zdania napewno nie zmienie...[/QUOTE] Mysiu, skoro nie masz czasu czytać, to raczej Ty nie wiesz o czym piszesz:roll:
 13. A czy Ty czytałaś komentarz Mariusza Ziomeckiego, do którego link podałam??
 14. Dzięki za rady! Tak jak sądziłam, nie ma co wchodzić w jakieś rozliczenia po urodzeniu czy sprzedaży szczeniąt. W Polsce mogę coś wyegzekwować przynajmniej teoretycznie, a zagranicą trudno by było :shake: . Gdyby Wam coś jeszcze przyszło do głowy, to bedę wdzięczna za rady pozdrawiam Ola
 15. ... i od razu kilka pytań: co powinnam sprawdzić przed kryciem? co powinien mi przedstawić hodowca? jak sprawdzić czy jego hodowla jest w organizacji zrzeszonej w FCI? co ja powinnam dostarczyć hodowcy (właścicielowi suki)? Na pewno kserokopię rodowodu i uzyskanych certyfikatów... ale czy coś jeszcze? No i nie mniej ważna sprawa - jak najlepiej się rozliczyć? Wiem, ze na zachodzie Europy właściciel reproduktora przeważnie bierze pieniądze z góry... zwykle kwotę równą lub niewiele mniejszą od wartości szczeniaka - u nas często stosuje się krycie za szczenię lub równowartość płatne w uzgodnionym czasie: po sprzedaży szczeniąt (wszystkich lub części) lub gdzy szczenięta skończą 6 tygodni.... A czy do kogoś z Was przyjażdżała suka z zagranicy na krycie? Jak się rozliczaliście? Może jeszcze jakieś inne rady??
×
×
 • Create New...