Jump to content
Dogomania

Jaga już po zabiegu dekapitacji główki kości udowej!


Uru

Recommended Posts

Moja kochana Jagusia:(
smutne wiesci jednak spodziewalismy sie tego wszyscy. niebawem bedzie trzeba ustalac terminy zabiegów.
Co do ropienia, to nie trzeba bylo drenowac. Jaga caly czas zarzywa leki i ropien podobno sam zejdzie, bo caly czas sobie wycieka.
obecnie na koncie Agi mamy 200 zl + bazarek,ktory juz sie niemal otworzyl. Opiekunowie Aguśki zrobia samodzielnie bizuterie i szkatułki,wiec miejmy nadzieje,ze beda fundusze na zabieg.
Dzisiaj na rtg i leki poszlo ponad 100 zl. z czego z puli Agi 100 a reszte dołozyli opiekunowie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny, na dzien dzisiejszy wiem,ze uzbieramy kaske.po pierwsze zabieg najwczesniej bedzie mogl sie odbyc za miesiac jak zejdzie ropien. dzis bylam u Aguliny,ma sie dobrze jednak ropien nadal spory. wlasciwie to powiem,ze duzyyy choc mniejszy jak na poczatku. troche potrwa zanim Aga wroci do normy. zatem,ja z wlasnej kieszonki wrzuce cos na koniec miesiaca. pewnie ze 100zl. Diunka tez mowila,ze sie dorzuci. i nasza rutka wyszuka rzeczy na bazar. opiekunka Agi zrobi bizuterie. ja mam juz bazar praktycznie gotowy. wiec damy rade!
dzisiaj widzialam to zdjecie rtg-wyglada bardzo nie fajnie. wlasciwie panewka miednicy jest płaska. i widac wyraznie zwyrodnienia. jutro mam umowiona wizyte do dr Niedzielskiego. podjedziemy ze zdjeciem i Agulina na konsultacje. Co prawda u wetów, u ktorych leczony jest ropien i ktorzy robili rtg zabieg bedzie po kosztach,za na prawde nieduze pieniadze(500zl przy czym zabieg wart jest nawet 1000)jednak chce skonsultowac z dr N. co on by tam zrobil i jak On to widzi.
Pocieszajace jest to,ze Aga ma dobry domeczek,jest kochana oraz,ze główka po zdjeciu szwów wygląda wyśmienicie:)

Link to comment
Share on other sites

Jagienkę czeka jeszcze wiele wizyt u wetów:-(

Szczęście w nieszczęściu - takie jak pisze Uru - ma dt taki, że jak ich pierwszy raz wszystkich troje obserwowałam, to mi łzy wzruszenia poleciały po twarzy, choć do płaczliwych nie należę:roll:

A i ona jest pieskiem pełnym wdzięku i pokory. Taka jakby zawsze skruszona i zawstydzona. Urokliwe stworzonko, serce boli, gdy się patrzy na te jej choroby.

Link to comment
Share on other sites

Dzis bylismy na konsultacji u dr Niedzielskiego. generalnie nie jest dobrze z nóżka. boli ja na pewno i to nie lekko. stad to dziwne siadanie by odciazyc stawy. Dr zrobil fotke jak Aga siedzi bo mowil,ze czegos takiego jeszcze nie widzial. Zabiegu sie podejmie jak tylko Aga wróci do normy po ropieniu.dziadostwo caly czas duze ,nabite. dr zasugerowal ropien wydrenowac jednak,wiec na poniedzialkowej wizycie u pani wet.ktora prowadzi ta sprawe zaporponujemy by to jednak zrobiła. zatem jak sie zagoi Agusia pojdzie pod noż do dr niedzielskiego. Dr N. zabieg wykona za 450zł, za dzisiejsza konsultacje nie płacilismy.
Szczerze mówiąc gdyby nie ropień Aga poszłaby na operacja w te pędy. kazdy dzien z bólem powoduje,ze jej gorzej sie zyje a mi serce pęka:(

Link to comment
Share on other sites

Aga dostała w nocy wysokiej gorączki, miejsce z ropniem nabrzmiało znów, a listwa mleczna po stronie ropnia spuchła. Pojechaliśmy więc dzisiaj na drenaż dziadostwa. Wyciśnięto z niej 200ml śmierdzącego syfu i przepłukano to miejsce. Dren został umieszczony na ok. 6 dni i powoli ma reszta syfu wypływać lub być wyciskana. Obrzęk od razu wyraźnie się zmniejszył. Została zabezpieczona antybiotykiem i lekami przeciwzapalnymi. Za dwa dni kolejne zastrzyki i potem znów kolejne. Cały czas bierze metronidazol

Zapłaciliśmy dziś 120 za zabieg + 25 za kołnierz.
45 zł zapłaciłam od siebie, reszta sfinansowana z uzbieranych pieniążków.
W skarbonce Jagny pozostało więc 100zł. Za dwa dni, jak pojedziemy na zastrzyk, dostanę gotowe zestawienie poniesionych kosztów do wstawienia skanu w rozliczenie.

Co mogę więcej powiedzieć? dopóki bazarek na ten cel nie zakończy się (30.04), Jagienka nieśmiało prosi o wsparcie:oops: konieczne jest kontynuowanie leczenia, a także antybiogram lub rozmaz syfu wylatującego z ropnia, potem szycie. Na pewno ta stówka nie starczy...

Jagula obolała i smutna... na szczęście w objęciach dobrych ludzi z dt. Była dziś bardzo dzielna i grzeczna. Jak zwykle swoją pokorą i zaufaniem rozwaliła mi serce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='habits']A mógłby mi ktoś napisać wiadomość ile kosztuje operacja dla tego psiaka??[/QUOTE]

doktor wykona operację za ok 500 zł
normalnie 1000-1300 by kosztowała

[quote name='Uru']Dzis bylismy na konsultacji u dr Niedzielskiego. generalnie nie jest dobrze z nóżka. boli ja na pewno i to nie lekko. stad to dziwne siadanie by odciazyc stawy. Dr zrobil fotke jak Aga siedzi bo mowil,ze czegos takiego jeszcze nie widzial. Zabiegu sie podejmie jak tylko Aga wróci do normy po ropieniu.dziadostwo caly czas duze ,nabite. dr zasugerowal ropien wydrenowac jednak,wiec na poniedzialkowej wizycie u pani wet.ktora prowadzi ta sprawe zaporponujemy by to jednak zrobiła. [B]zatem jak sie zagoi Agusia pojdzie pod noż do dr niedzielskiego. Dr N. zabieg wykona za 450zł, za dzisiejsza konsultacje nie płacilismy. [/B]
Szczerze mówiąc gdyby nie ropień Aga poszłaby na operacja w te pędy. kazdy dzien z bólem powoduje,ze jej gorzej sie zyje a mi serce pęka:([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='habits']Zróbmy tak napiszcie mi dokładnie kiedy by ta operacja była i może uda się zebrać jakis fundusz na tą operację[/QUOTE]

żeby poddać Agusię operacji musi najpierw zejść ropień który jest teraz drenowany
o przybliżonym terminie operacji napisze diunka albo Uru

habits dzięki :Rose:

Link to comment
Share on other sites

habits, dziękuję za ofertę pomocy.

termin operacji uzależniony jest od tego, jak długo będzie leczony ropień. Jest naprawdę obszerny, zajmuje całe udo i kawałek pachwiny i siedzi głęboko, więc może to potrwać. Organizm jest teraz wymęczony i zakażony, do operacji będzie musiał być czysty od bakterii i wolny od stanu zapalnego, więc zanim podejmiemy się operacji potrzebne będą szczegółowe badania

Link to comment
Share on other sites

Fioneczko spokojnie. na najblizsze zabiegi mamy jeszcze 150 zl. jest nasz bazarek. niech sie sprzedaja fanty. wszystkich porsze o zakupyyy!!!!
[url]http://www.dogomania.pl/threads/206030-Zbi%C3%B3rka-na-leczenie-JAgi!-buty-bluza-plecak-po%C5%9Bciel-...-OTWARTY-[/url]!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...