Jump to content
Dogomania

Ozzy,wątek dotyczący ulotek, plakatów informacyjnych


Asior

Recommended Posts

[quote name='voltman31']A jak już drukować ulotkę to może nie wskazującą na konkretna sprawę Ozzego! A można by było by wasz pomysł z ulotkami przekształcić w coś co by nie tylko pomogło jednej sprawie a zorganizowało by ogólno polską akcję przeciwko znęcania się nad zwierzętami. Można by było by się skusić o zorganizowanie czegoś takiego jak Towarzystwo Pomocy Zwierzętom nad którymi się znęca Właściciel! Towarzystwo miało by pełnić funkcję Informacyjno i działającom przeciwko biciu Zwierząt i mordowaniu. Można by było zawiązać Prawnie taką organizacje! Każdy kto by chciał przyłączyć się był by przyjmowany każdy pełnił by jakaś funkcje oczywiście wstęp do takiej organizacji był by możliwy za uiszczeniem pewnej składki która by była wykorzystywana do środków na działania naszej organizacji![/quote]


Voltman, proponuję zajrzeć do wątku o petycji...
Ulotka i plakaty mają wspomagać petycję, petycja jest napisana w oparciu o sprawę Ozziego, ale dotyczy wszystkich psów...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To co doa zaostrzenie przepisów jak wogule wiele spraw i tak nie zostanie wykrytych i niebedzie wielkiego sensu zaostrzac przepisów jak wiele spraw nie zostanie wykrytych a i kto wiedział by co z staka sprawa zrobić!

Zaostrzycie prawo! dobra nawet niech będzie t 6 lat za znecanie sie nad zwierzetami ale jak to Polskie sadownictwo zrealizuje jak i tak wiele dostanie wyrok w zawiasach bo nie będzie miejsca w więzieniach!


to bedzie tak samo jak karanie kierowców jezdzacych po pijanemu! Polski zad będzie zaostrzał kary za to a i tak liczba pijanych kierowców na drodze bedzie rosła!

A jusz jest kolejny cierpiacy pies który prawdopodobnie był bity!
[URL]http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=105006[/URL]

i osoba nie wiem co z nim zrobic! nie chodzi o wyleczenie ale prawdopodobnie sprawca tego nie zostanie złapany a kupi se kolejnego pieska i tak samo bezie go traktował!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='voltman31']To co doa zaostrzenie przepisów jak wogule wiele spraw i tak nie zostanie wykrytych i niebedzie wielkiego sensu zaostrzac przepisów jak wiele spraw nie zostanie wykrytych a i kto wiedział by co z staka sprawa zrobić!

Zaostrzycie prawo! dobra nawet niech będzie t 6 lat za znecanie sie nad zwierzetami ale jak to Polskie sadownictwo zrealizuje jak i tak wiele dostanie wyrok w zawiasach bo nie będzie miejsca w więzieniach!


A jusz jest kolejny cierpiacy pies który prawdopodobnie był bity!
[URL]http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=105006[/URL]

i osoba nie wiem co z nim zrobic! nie chodzi o wyleczenie ale prawdopodobnie sprawca tego nie zostanie złapany a kupi se kolejnego pieska i tak samo bezie go traktował![/quote]


załóż temu psiakowi nowy wątek na PwP...
myślę, że dogomaniacy nie zawiodą...

Link to comment
Share on other sites

Petycjia ma sens ale robiona w pospiechu napewno nie odniesie wiekszych sukcesów! Mozecie zrobic petycjie ale zorganizujcie wiekszy rozgłos a najlepszym była by prasa! Moze warto postarać na jakiegos patronat akcji jakies czasopismo o tepatyce zwierząt!

A propo plakatu dogadajcie sie z innymi miłosnikami innych zwierzat.

nie tylko psy katuja. Ale takze KOTy, zwierzeta terrarystyczne i wiele innych! Na plakacie powinno sie znalesć zdjięcia kilku zwierzat a nie tylko 1 do to lepszy efekt akcji!

terz akcjia może miec na celu nie tylko katowanie zwierzat a ich trzymania w nieodpowiednich warunkach!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='voltman31']Petycjia ma sens ale robiona w pospiechu napewno nie odniesie wiekszych sukcesów! Mozecie zrobic petycjie ale zorganizujcie wiekszy rozgłos a najlepszym była by prasa! Moze warto postarać na jakiegos patronat akcji jakies czasopismo o tepatyce zwierząt!

A propo plakatu dogadajcie sie z innymi miłosnikami innych zwierzat.

nie tylko psy katuja. Ale takze KOTy, zwierzeta terrarystyczne i wiele innych! Na plakacie powinno sie znalesć zdjięcia kilku zwierzat a nie tylko 1 do to lepszy efekt akcji!

terz akcjia może miec na celu nie tylko katowanie zwierzat a ich trzymania w nieodpowiednich warunkach![/quote]


Voltman, doskonale zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, że nie tylko psy są źle traktowane, ale wszystkim zwierzętom nie jesteśmy w stanie pomoć...
Może napisz na poszczególnych wątkach poszczególnych gatunków zwierząt, żeby też coś zaczęli robić...
Nie wymagaj od nas cudów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='voltman31']To co doa zaostrzenie przepisów jak wogule wiele spraw i tak nie zostanie wykrytych i niebedzie wielkiego sensu zaostrzac przepisów jak wiele spraw nie zostanie wykrytych a i kto wiedział by co z staka sprawa zrobić!

Zaostrzycie prawo! dobra nawet niech będzie t 6 lat za znecanie sie nad zwierzetami ale jak to Polskie sadownictwo zrealizuje jak i tak wiele dostanie wyrok w zawiasach bo nie będzie miejsca w więzieniach!


to bedzie tak samo jak karanie kierowców jezdzacych po pijanemu! Polski zad będzie zaostrzał kary za to a i tak liczba pijanych kierowców na drodze bedzie rosła!

A jusz jest kolejny cierpiacy pies który prawdopodobnie był bity!
[URL]http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=105006[/URL]

i osoba nie wiem co z nim zrobic! nie chodzi o wyleczenie ale prawdopodobnie sprawca tego nie zostanie złapany a kupi se kolejnego pieska i tak samo bezie go traktował![/quote]

to może tylko usiąść i płakać? Siła jest w nas - o cokolwiek walczymy [B]razem[/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aosciak']witam po przerwie.Ponizej projekcik tylko z jenym rodzajem fontu oraz na zyczenie Behemt'a powiekszone literki dot. petycji
[IMG]http://nero.mediazone.pl/plakat7.jpg[/IMG]

Czy jest juz ostateczna wersja tekstu i hasla zatwierdzona przez dowodzacych??[/quote]

Mi osobiście się podoba, zmieniłabym tylko jedno, zamiast: "miał mieć przyjaciela", "miał być przyjaciel".
Ale to tylko moje sugestie... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Mi osobiście się podoba, zmieniłabym tylko jedno, zamiast: "miał mieć przyjaciela", "miał być przyjaciel".
Ale to tylko moje sugestie... ;)[/quote]

Tak, koniecznie!

Wstawiłabym jeszcze zdanie w stylu "Ozzy został bestialsko zakatowany przez swoich opiekunów" - po "był kat". Inaczej pies na zdjęciu wydaje się anonimowy.

Link to comment
Share on other sites

Widisz osobiscie bede namawiał ludzi zeby głosowali na nie! Bo KOT to terz zwierze, jakis tam papuga terz zwierze. Niesatety nie wruze duzego powodzenia akcji bo nic a nic nie jest wniej pokazane ze zależy wam na innych zwierzetach tylko na psach! No niestety ale zdjęcie własnie będzie przyciagac uwage widza! A inne zwierzeta sie nie licza!
A i tak nie uda sie powiększyć wam sie wyroku na srawczyni zbrodni na ozzym bo dokonała ona zbrodni wczasie obecnych przepisów i wprowadzenie noeych przepisów nie spowoduje zwiększenia jej wyroku! Mozecie sie kazdego prawnika sie spytac i wam tak odpowiei prosze sie nie kucic bo mam w rodzinie 3 prawników!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='voltman31']
A i tak nie uda sie powiększyć wam sie wyroku na srawczyni zbrodni na ozzym bo dokonała ona zbrodni wczasie obecnych przepisów i wprowadzenie noeych przepisów nie spowoduje zwiększenia jej wyroku! [/quote]

Prawo nie działa wstecz, więc nie liczymy na to, że sprawcę czeka wyższa kara niż orzeka obecny kodeks karny. Wprowadzenie ostrzejszych przepisów może jednak odstraszyć potencjalnych przyszłych sprawców lub przynajmniej sprawić, że poniosą karę stosowną do czynu, jaki popełnili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Prawo nie działa wstecz, więc nie liczymy na to, że sprawcę czeka wyższa kara niż orzeka obecny kodeks karny. Wprowadzenie ostrzejszych przepisów może jednak odstraszyć potencjalnych przyszłych sprawców lub przynajmniej sprawić, że poniosą karę stosowną do czynu, jaki popełnili.[/quote]
Ostrzeżecie ale łaczoć sie i roszeżając petycjie o inne sprawy będziecie wstanie zdobyć więcej głosów poparcia apokazujac zdjiecei psa to ludzie ałtomatycznie pomyślą ze to chodzi o psy i tylko o psy lepszy efekt dało by juz zdjiecie psa z kotem czy zinnym zwierzęciem a nawet zdjięcia kilku psów a nie głowa 1! Bo patrzac postronni przepraszam ale osoba będaca w temacie i patrzaca z kata widzen na to domyśli sie ze ta petycjia i ten plakat zabardzo jest powiązana z Sprawą Ozzego.

i radze zdjiac link do sprawy ozzego bo on nie jest zwiazany z petycjia! A nawiązać wpułprace z gazetami.

i jak checie zbierac podpisy??

We wrocławiu 8-9 wrzesnia(jakoś tak) Ma byc wystawa Zoologiczna! Warto wynajać tam stolik i zbierac podpisy!

Link to comment
Share on other sites

zdjęcie Ozziego moim zdaniem, to nie sugestja, że zależy nam tylko na psach, Ozzi jest naszym "patronem". Po jego sprawie ruszyła ta akcja, on ja spowodował...(i mnie się wydaje, że właśnie nam nie musisz tłumaczyć czy kot czy papuga to też zwierzę, jeśli zaotrzą przepisy dla zwierząt domowych , obejmie to równiez kota...

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam właśnie z Emirem i przekazuję: ulotka powinna być w kolorze czarno-biało-szarym, niektórym ludziom odcienie czerwieni źle się kojarzą, czarny kolor jest kolorem żałoby i więcej ludzi zwróci na niego uwagę....
Poza tym 16 września (sobota) i 17 września (niedziela) punkt godzina 12, w miesiąc po śmierci Ozziego moglibyśmy zorganizować akcję w naszych miastach wspomagającą zbieranie podpisów pod petycją...
Moglibyśmy także zrobić koszulki ze zdjęciem Ozziego...
Czy ktoś by się podjął organizacji????
Myślę, że to już temat na osobny wątek, może znajdzie się osoba chętna do współpracy????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='voltman31']
We wrocławiu 8-9 wrzesnia(jakoś tak) Ma byc wystawa Zoologiczna! Warto wynajać tam stolik i zbierac podpisy![/quote]
no na to to juz napewno za pozno, ale na tych targach zawsze bylo stoisko schroniska wroclawskiego i TOZ albo razem mieli nie pamietam. tomozna sie podlaczyc
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ja troszke nie rozumiem skoro Ci tak [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=13671"]voltman31[/URL] nic nie pasuje to zrob cos sam...wg.swojego uznania...wystarczy przeczyatc watki na temat akcji i dowiesz sie ze nie chodzi tylko o psy czy tylko o Ozziego...tak jak juz ktos napisal Ozzy jest naszym "motorkiem" ja wierze ze damy rade i nie ma innej opcji...trzymam kciuki i w razie gdyby bylo cos potrzebne walcie do mnie(mam utrudniony dostep do kompa ale nogi jeszcze mam;) )

Link to comment
Share on other sites

Poprawiłem nieco 1 część tekstu tak aby bardziej odnosiła się do Ozzy'ego. Racja z ta flagą ale jeżeli kampania wyprzedzi wybory to plakat tym może zwrócić swoją uwage i moze to byc na plus (ale również może to zaminusować więc trzeba to jeszcze przemysleć)
[IMG]http://nero.mediazone.pl/plakat7.1.jpg[/IMG]

Czy coś wiadomo na temat kolorystyki plakatu?
Czy zatwierdzono już hasło i tekst plakatu?

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=black]Mamy pewne sugestie i propozycje odnośnie petycji i ulotek. Oto nasze wstępne ustalenia (zaznaczam że tylko Emir i medar /Ela i Krzyś na urlopie/, a Frotki telefony od czwartku milczą ).[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]1.[/COLOR][/B][COLOR=black]Emir oczywiście wystąpi jako współinicjator petycji, twierdzi że opierając się na doświadczeniu, pomysł z kolorem czerwonym jest chybiony.[/COLOR]
[COLOR=black] Ta ulotka ma być formą nekrologu w kolorach czarno-szaro-białym[/COLOR]
[B][COLOR=black]2.[/COLOR][/B][COLOR=black] Chcielibyśmy ( nie wiemy czy to realne) aby termin edycji ulotek i plakatów i zbierania podpisów pod petycją ustalić na [/COLOR]
[COLOR=black]16.09. o godz.12 :00 [/COLOR]
[B][COLOR=black]3.[/COLOR][/B][COLOR=black] Tytuł petycji musi zawierać słowa ( skonsultowano z prawnikiem) - Protest, wniosek o zmianę prawa. Ustawa o Ochronie Zwierząt Dz.U. z 1997r nr 111 poz.724 Inicjatywa obywatelska
[B]4.[/B] Petycja powinna zawierać ( skonsultowano z prawnikiem) - imię, nazwisko, pesel, podpis osoby w tabeli.
[B]5.[/B] W petycji słowo " prosimy" trzeba zmienić na " żądamy" lub " stanowczo domagamy się"
[B]6.[/B] Plakaty powinny być wydrukowane w dwóch formatach - A2 lub większych i A5 [B]7.[/B] Na odwrociew ulotkach powinien być dobitny tytuł na przykład " Historia życia i śmierci Ozzy'ego" i krótkie streszczenie sprawy – tekst w opracowaniu. ( odnośniki do stron www wskazane, ale to za mało - nie każdy ma internet)
[B]8.[/B] Co do miejsca zbierania podpisów w czasie jak wyżej, powinny być ustalone punkty [/COLOR]
[COLOR=black]najczęściej uczęszczane w mieście. Osoby, które to będą robiły wcześniej muszą się [/COLOR]
[COLOR=black]zadeklarować z imienia i nazwiska i trzeba zrobić ich listę. / koordynator - Kacha wawa / ?
[B]9.[/B] Osoby, które będą zbierały podpisy pod petycją ( tam też musi być osoba kontaktowa)[/COLOR]
[COLOR=black] muszą uzyskać zgodę Urzędu Miasta i Gminy na taką akcję. [B]10.[/B] Sugerujemy ubiór osób rozdających ulotki i zbierających podpisy jako stonowany, bez kolorów i krzykliwych ozdób ( aby nie byli odbierani jako ..sami wiecie).
[B]11.[/B] Emir ze swojej strony zbierze podpisy aktorów i ludzi telewizji.
[B]12[/B].W każdej grupie wolontariuszy musi być osoba pełnoletnia i odpowiedzialna za [/COLOR]
[COLOR=black]zachowanie pozostałych osób biorących udział akcji
[B]13.[/B] Przydałoby się aby korzystać z każdej możliwej formy powielenia ulotek jak [/COLOR]
[COLOR=black]najmniejszym kosztem ( znajomy drukarz, znajome ksero, prywatne drukarki itp)
[B]14.[/B] Termin akcji może ulec przesunięciu ( do uzgodnienia) ze względu na czas potrzebny na [/COLOR]
[COLOR=black]przygotowania

[B]Oczekujemy na rozsądne wnioski i sugestie.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

medar piszesz "[COLOR=black]pomysł z kolorem czerwonym jest chybiony(...)[/COLOR][COLOR=black]Ta ulotka ma być formą nekrologu w kolorach czarno-szaro-białym" tzn, że plakat tez ma miec takie kolory???
[I]Z 16 wrzesnia to moze sie nie udac (szczegolnie jezli chodzi o plakat, brak wybranego projektu, nie zatwierdzony tekst i haslo, czas na wydrukowanie i dodakowo na rozeslanie tego po Polsce)[/I]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...