Jump to content
Dogomania

Ozzy,wątek dotyczący ulotek, plakatów informacyjnych


Asior

Recommended Posts

Mam prośbę do organizatorów!!!!!

Jeżeli projekt plakatów i ulotek bedzie gotowy proszę o info jakieś czytelne. :oops: Może nowy zamknięty temat?? . Ponieważ nie mam czasu być cały czas na forum i śledzić postępy a bardzo chciałabym do sprawy się przyłączyć i boję się ze moment rozsyłania lub przekazywania ulotek omine.
Dzięki

Trzymam za was kciuki i życze wytrwałości.!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

boksiedwa ulotka ma być rozwinięciem plakatu, trzeba będzie również w niej wspomnieć o petycji. Jak dla mnie ma być łącznikiem pomiędzy plakatem a petycją, a ogólnie wszystko ma tworzyć jedną całoś.
Nie ma na forum Asiora, która się zobowiązała to wszystko koordynować. Asiorowi miała pomagać Moskva, ale czas nas goni, petycja już gotowa i dlatego ja teraz chcę troszkę pomóc Moskvie. Macie może jakieś inne pomysły? Może widzićie to wszystko inaczej, dajcie swoje propozycje

Link to comment
Share on other sites

Czerwony projekt plakatu po zmianach jest bardzo trafny, jednak według mnie rónież na plakacie powinien być jakiś odnośnik, informacja o petycji, ponieważ obecnie plakat ma charakter wyłącznie informacyjny. Przeciętny przechodzeń nie zroumie jak może "nie odwracać wzroku od maltretowanych zwierząt".
Pozdraiwiam,
Natalia

Link to comment
Share on other sites

a może cos takiego?

Człowiek to brzmi dumnie.....
ale czy na pewno?

Ozzy zaufał człowiekowi, chciał być czyimś wiernym przyjacielem,
niestety zapłatą za przyjaźń był ból, cierpienie i śmierć.

W takich momentach wstydzę się, że jestem człowiekiem…..

Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt.
Zwierzę nie jest rzeczą, to żywa istota,
która czuje i cierpi tak jak my.

[B][FONT=&quot]"...Ludzie zapomnieli o tej prawdzie... Lecz tobie nie wolno zapomnieć.
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś..."[/FONT][/B][FONT=&quot]
Antoine de Saint-Exupery[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
Nie zapominaj, bądź odpowiedzialny, przyłącz się do Nas i podpisz petycję.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://nero.mediazone.pl/plakat5.jpg[/url]

hmm taki tekst NIE BEDZIE dobrze przyjęty przez ludzi, którzy podchodzą do sprawy mniej emocjonalnie, a stanie się pożywką dla wrogów zwierząt.. dajecie im doskonałe narzędzie do szykan moim zdaniem. No i gdzie jakieś informacje o tym co zaszło??? to jest chyba najważniejsze... Takie ulotki będą dobrze przyjęte w srodowisku "psiarsko kociarsko..." a przecież Ci ludzie wiedzą co sie dzieje. Cała akcja jest doskonałym motywem do dotarcia do ludzi którzy na co dzień nie interesuja sie zwierzątami więc moim zdaniem ulotki powinny być robione pod nich.....

Link to comment
Share on other sites

Propozycja tekstu na ulotki:

Ozzy - schorowany, porzucony przez swojego pana pies - liczył na drugą szansę. Niestety, u osoby, która miała mu zapewnić miłość i leczenie, spotkał go straszliwy los. Został bestialsko zakatowany...

Ozzy to tylko jeden z tysięcy psów, które codziennie są zaniedbywane, maltretowane, mordowane. Cierpią za swoją ufność i bezbronność.

Nie patrz na to obojętnie! Pamiętaj, JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY ZA ISTOTĘ, KTÓRĄ OSWOIŁEŚ!

Pomóż maltretowanym zwierzętom! Podpisz petycję!


Ten tekst właściwie niewiele się różni od tego z plakatu, ale zdania są bardziej rozbudowane. Myślę, że ulotka może mieć taką właśnie "narrację", bo łatwiej się skupić na jej czytaniu (w metrze, na ławce, itd.). Przy plakacie przystaje się na chwilę, więc i zdania muszą być krórtkie.

Link to comment
Share on other sites

A może tak... (sam tekst tylko jeśli ktoś będzie chciał żebym zrobiła grafikę to mogę też...)

"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę." ((Dz. U. z dnia 23 września 1997 r.)

Wielu z nas wciąż uważa inaczej, Ozzy podzielił los mnóstwa zwierząt, którym okrutnie odbiera sie życie. Pomóżmy walczyć z bezdusznością i obojętnością... Ozzy został okrutnie zakatowany, chcemy aby to co się przytrafiło jemu odnowiło temat znęcania się nad zwierzętami. Ludzie powinni przypomnieć sobie, że biorąc pod opiekę psa i kota biorą odpowiedzialność za ŻYCIE.

Być może jutro zobaczysz psa uwiązanego do drzewa...
Albo kocięta wrzucone do śmietnika...
Podpisz petycję, która może rozpocząć zmiany :!:
(namiar na petycję)

Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które czerwieni się i ma ku temu powody.
Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

[quote name='judith']A może tak... (sam tekst tylko jeśli ktoś będzie chciał żebym zrobiła grafikę to mogę też...)

"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę." ((Dz. U. z dnia 23 września 1997 r.)

[/quote]

Cytowanie ustaw to chyba nienajlepszy pomysł - wprowadza zbyt formalny styl.

Link to comment
Share on other sites

A może to sie nada na ulotke:
Wersja 1:
[URL]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/ulotka.gif[/URL]

Wersja 2:
[URL]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/ulotka3.gif[/URL]

Wersja 1 kolor:
[IMG]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/ulotka2-color.gif[/IMG][URL="http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/ulotka2-color.gif"][/URL]

[URL="http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/ulotka3.gif"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Behemot wydaje mi sie że lekko formalny styl dobrze podziala na ludzi bardziej neutralnych. Nie ma chyba nic gorszego niż ckliwe teksty wpuszczane do środowiska ktore się takim jezykiem nie posługuje. Ja własnie stawiałabym na chłodny i neutralny ton który naświetli problem.. zdjeci Ozzy'ego dużo robi i działa. Nie ma potrzebny dorzucania jakiś mocno emocjonalnych tekstów. Wazniejsze jest naświetlenie problemu i zachęcenie do podpisania petycji. Poza tym gdyby nie ta ustawa nie byłoby w ogole mowy o poruszeniu tematu dlatego moim zdaniem warto o niej przypominać na każdym kroku. Ona dowodzi że sprawa nie jest "widzimisiem" psiarzy tylko ze ma poparcie prawne.

Link to comment
Share on other sites

Plakat w wersji 6 zostal poprawiony przez dodanie zdanie z informacja o petycji!! Czekam na zatwierdzenie ostatcznej wersji tekstu na plakat!!
[B]Imbir1 - jak masz dostep do fotek w pwlnej rozdzielczosci to podeslij mi na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (chodzi mi glownie o fotke w aucie uzyta w projekcie mojego plakatu)

[IMG]http://nero.mediazone.pl/plakat6.jpg[/IMG]

[/B]Andrzej

PS> Tekst nie moze byc za dlugi bo:
1. Bedzie mniejszy (mniejszy font zeby sie zmiescil)
2. NIkt nie bedzie stal przed plakatem 5 minut i czytal o co chodzi zeby na koncu dowiedziec sie ze o petycje.

Im tekst krotszy ale dobitniejszy tym lepszy.

[B]Bede na dogo dopiero wieczorem :-([/B]

Link to comment
Share on other sites

Ok!! Powieksze czcioneczke wieczorkiem!!
Moja rada do osob chcecacych na forum zajac sie [SIZE=-1]copyrightingiem (w tym akurat nie jestem dobry) ustalcie najpierw wasz [B]TARGET!!
[/B]PS>Cytowanie ustawy lacznie z publikatorem Dz.U.... zostanie moim zdaniem zle odebrane[I]. Polacy maja negatywny stosunek do prawa i jego ustanawiajacych ;-)[/I]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

aościak, kilka uwag na temat plakatu:

Czcionka w tytule i haśle na dole, trochę nieczytelna - mam problem z E bo wygląda jak Ę plus lepiej było bez cienia, bo taka czcionka, a szczególnie te drobinki wokół niej, z cieniem wg mnie nie wygląda dobrze. Tutaj --> [URL]http://www.misprintedtype.com/v3/fonts.php[/URL] masz parę "postrzępionych", które są bardziej czytelne (polskie znaki niestety trzeba dorobić, ale wierzę, że nie jest to problemem)

Czarna krawędź też podobała mi się bardziej bez cienia, ale to już tylko i wyłącznie kwestia gustu :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aosciak']
[IMG]http://nero.mediazone.pl/plakat5.jpg[/IMG]

A teraz dla sympatykow B&W (Black&White)

[IMG]http://nero.mediazone.pl/plakat5bw.jpg[/IMG]

czekam na uwagi i konstruktywna krytyke!!
Andrzej[/quote]

mi się spodobał ale:
- [B]za dużo teskstu[/B]. Plakat jest po to, by rzucić okiem i zapamiętać. Skoro robimy ulotki, tam może być więcej tekstu. Na plakacie powinny być same hasła.
- [B]czcionka jest rewelacyjna ale tu się nie nadaje[/B]. Musi być pogrubiona ale bardzo czytelna.
- ktoś powiedział, że chciał zrobić w jednym kolorze żeby zmniejszyć koszty - a logo? Przecież można zrobić jak ten drugi + czerwony (to nadal dla drukarni są tylko dwa kolory) Logo EMIR będzie dookoła miało czerwoną ramkę natomiast środek szary (no bo niebieski już w tym wypadku byłby trzecim kolorem)
- [B]ulotki powinny mieć taką samą szatę graficzną[/B], ponowiony tekst z plakatu + więcej. Ulotkę można przeczytać na spokojnie - a plakat rzuci się w oczy na ulicy i ludzie zainteresują się ulotką - będą chcieli wiedzieć o co tak naprawdę chodzi.
- [U]tak naprawdę to nie rozumiem co ma ten plakat wnosić[/U]... Nie wiem do czego on nawołuje a przecież to jest ważne.

- najbardziej rzucające się kolory (udowodnione marketingowo w reklamie) to czerwony i żółty (zwróćcie uwagę jakie kolory mają etykiety w skelpach z "suer ceną" lub "promocją") czerwony i czarny również! (tematycznie czarny jest nawet wskazany) Poza tym napisy białe na czarnym dobrze się odbijają.

Nie rozumiem zarzutu do drukarni nie nowoczesnej z dziwnymi maszynami (nie pamiętam dokładnie jak to ktoś ujął) Wszyscy się zachwycają drukami laserowych drukarek ale uważajcie na cenę. Tradycyjny Offser to zawsze offset a laserówkami robi się przeważnie małe nakłady. BO chyba po to kombinujemy dwa kolory żeby było taniej i móc więcej wydrukować (metodą offsetową oczywiście).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moni@']
- [U]tak naprawdę to nie rozumiem co ma ten plakat wnosić[/U]... Nie wiem do czego on nawołuje a przecież to jest ważne.

[/quote]

W najnowszej wersji plakatu jest apel o podpisywanie petycji (czcionka ma być powiekszona).

[B]
[IMG]http://nero.mediazone.pl/plakat6.jpg[/IMG][/B]

Myślę, że lepiej zmienić czcionkę w tytule - na prostą i nieposzarpaną - ta jest mało czytelna i jest w stylu brukowca ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Mowiac szczerze, ja zmienilabym tytul. Slowa - Psie serce peklo z bolu, choc to prawda, ludzie wezma za przenosnie. Zbyt czesto mowimy - serce mnie boli o to i to, peka mi serce z zalu.

Tytul - Zakatowano psa!
lub Tego psa zakatowano - zeby nie byla watpliwosci ktorego.

Ktos tu slusznie zauwazyl, ze plakat ma trafiac nie do milosnikow zwierzat, ale wlasnie do obojetnych. Bo milosnicy juz wiedzą, wrogowie zwierzat sa niereformowalni, obojetnych - mozna i koneicznie trzeba przekonac.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...