Jump to content
Dogomania

Dom tymczasowy dla potrzebującego psa


irlandzkie

Recommended Posts

[quote name='irlandzkie']Witam,mamy miejsce na tymczas dla potrzebujących psów. Więcej informacji mogę przesłać dla zainteresowanych na emaila, serdecznie zapraszam na wizytę, sprawdzającą warunki:-).[/QUOTE]
Jeżeli proponujesz tymczasowanie i zakładasz wątek - napisz tutaj przynajmniej skąd jesteś i jakie masz :
- warunki mieszkaniowe
- zwierzęta
- doświadczenie
- ile czasu poświęcasz zwierzętom w ciągu dnia
- czy mieszkają z Wami dzieci
- czy proponujesz płatny czy bezpłatny dom tymczasowy
- czy w pobliżu jest dobry wet
- czy dysponujesz transportem
- jak będą wyglądały relacje o danym tymczasowiczu
- jakie psy chcesz przyjmować

Itp...

Link to comment
Share on other sites

Irlandzkie - -ja podobnie jak Agucha czekam na więcej informacji.:roll:
Szukam DT dla malutkiej suni ze schroniska w Sosnowcu.
To wątek Florki:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/201557-Czarna-jak-węgielek...malutka-jak-muszelka..Florka...SOSNOWIEC?p=16245816#post16245816[/URL]

[IMG]http://lh5.ggpht.com/_IFI2FteZ5es/TUrZiA4KxHI/AAAAAAAAKGQ/1XO_XhcIv5o/d067a6d3c0917c1dmed.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasza']Irlandzkie - -ja podobnie jak Agucha czekam na więcej informacji.:roll:
Szukam DT dla malutkiej suni ze schroniska w Sosnowcu.
To wątek Florki:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/201557-Czarna-jak-węgielek...malutka-jak-muszelka..Florka...SOSNOWIEC?p=16245816#post16245816[/URL]

[IMG]http://lh5.ggpht.com/_IFI2FteZ5es/TUrZiA4KxHI/AAAAAAAAKGQ/1XO_XhcIv5o/d067a6d3c0917c1dmed.jpg[/IMG][/QUOTE]

Ja tez prosze zajrzyj do tej sunieczki bardzo potrzebuje dt

Link to comment
Share on other sites

Witam, mieszkamy 20km od Warszawy, psy mają zapewnioną praktycznie całodobową opiekę, w tym weterynaryjną, mieszkają w domu z dużym ogrodem. Preferencji co do psiaków raczej nie ma, ważne by w miarę tolerowały współtowarzyszy. Odpłatność-koszty utrzymania. Relacje z pobytu - podstawowym warunkiem przyjęcia pieska jest wolontariusz, który zawiera z nami umowę i niejako staje się opiekunem pieska, z którym konsultujemy wszystkie ważne decyzje, a stały kontakt utwierdza nas w przekonaniu, że nikt o psiaku nie zapomniał :-) Więcej informacji o nas i o warunkach przesyłam na maila.

Link to comment
Share on other sites

Irlandzkie - czy możemy poprosić o więcej informacji mailem: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Szukam pilnie tymczasowego lokum dla naszego niewidomego Misia, która ma konsultacje i być może zabieg wet. u dr Garncarza - nie mamy jak wozic psa z Poznania i szukamy kogoś na miejscu, ktoby pomógł.
Rzecz jasna za ewentualne przejazdy z psem płacimy (faktury za paliwo), jedzenie przywozimuy, za pobyt płacimy.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/201701-Musiu-młody-okrutnie-okaleczony-i-niewidomy-jeszcze-tyle-go-czeka.-Pomóżcie[/URL]!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Agucha']Jeżeli proponujesz tymczasowanie i zakładasz wątek - napisz tutaj przynajmniej skąd jesteś i jakie masz :
- warunki mieszkaniowe
- zwierzęta
- doświadczenie
- ile czasu poświęcasz zwierzętom w ciągu dnia
- czy mieszkają z Wami dzieci
- czy proponujesz płatny czy bezpłatny dom tymczasowy
- czy w pobliżu jest dobry wet
- czy dysponujesz transportem
- jak będą wyglądały relacje o danym tymczasowiczu
- jakie psy chcesz przyjmować

Itp...[/QUOTE]
Dodam jeszcze kilka zapytań i prośbę o informacje :
Czy można prosić o pokazanie nam ,jakie warunki proponujesz bezdomnym psom ratowanym za posrednictwem tego społecznego forum? Psy ratowane są dzięki funduszom ,datkom zbieranym od darczyńców ,zatem wiele informacji jest waznych .
-- Proponowany Dt jest domowym dt,jak wynika z opisu,czy kojcowym
-- Gdzie konkretnie znajduje się ten DT/hotelik ?
-- Czy będą wystawiane faktury za pobyt psów ?
-- Jakie będą proponowane koszty pobytów psów ,czyli koszt utrzymania psów ?
-- Prosimy o pokazanie nam fot. tego dt/hoteliku -warunków jakie proponujesz
Mam nadzieję ,że kontakt osobisty i wizyty przy przekazywaniu psów pomogą okreslic oferowane przez ciebie warunki oraz zasady wspólpracy . Liczymy na rozsądne oplaty,niewygórowane ,gdyż to jest także istotne.Z trudem zbierane są fundusze na oplaty za hotelikowanie bezdomnych psów.Jesli będą to koszty utrzymania psa ,to oplata może być przystępną wtedy. Liczymy także na solidność i rzetelność ze strony prowadzącej hotelik.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie Olga7 piszesz, zdaje się bardzo konkretnie, jednakże niestety ostatnie krzywdzące doświadczenia skłaniają nas do wycofania się z pomocy za pośrednictwem tego portalu, co może niesłusznie wrzuca wszystkich do jednego worka, ale czyni ten post nieaktualnym. Uważam, że oprócz czarnej listy hotelików, która chroni psy, powinno się stworzyć czarną listę wolontariuszy od których psów nie powinno się brać, aby ochronić domy tymczasowe przed pomówieniami. A wolontariusze powinni zastanowić się czego tak naprawdę oczekują od domu tymczasowego i jeżeli obierają stanowisko "sam zrobię to najlepiej" to po prostu niech sami to robią. Połowa jak nie więcej internautów na dogo to osoby, które jedyne co robią dla bezpańskich psów to siedzą przed monitorem, ale jak zdążyliśmy zauważyć takie osoby mają najwięcej do powiedzenia. Niestety internet jak kartka papieru przyjmie wszystko, tylko czy to faktycznie z pożytkiem dla tych bezpańskich psów. My jesteśmy z tego co ja wiem trzecim DT/hotelikiem w W-wie, który rezygnuje z współpracy poprzez dogomanię, jednocześnie trzymając psy dla całkiem zadowolonych prywatnych ludzi, którzy płacą za to jak by nie patrzeć ciężkie pieniądze i mających wysokie wymagania, a także trzymając po kilka lat psy dla Fundacji, które to też nie narzekają. Więc czy to my mamy złe warunki???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Dodam jeszcze kilka zapytań i prośbę o informacje :
-- Proponowany Dt jest domowym dt,jak wynika z opisu,czy kojcowym
-- Gdzie konkretnie się ten DT/hotelik ?
-- Czy będą wystawiane faktury za pobyt psów ?
-- Prosimy o pokazanie nam fot. tego dt/hoteliku -warunków jakie proponujesz
.[/QUOTE]

Faktury cioteczki nie są wystawiane, jedynie rachunek za przewóz piesów od Radio taxi.
Zdjęć to się nie doczekacie. A posesja znajduje się 30 km od Warszawy bardzo trudno trafić nawet pytając sąsiadów - nikt nie wie gdzie mieszka irlandzkie, dom jest chyba w remoncie.
Więcej szczegółów mogę podać na PW

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/204599-Mishka-skatowany-poraniony-szczeniak-w-Poznaniu.-Przed-nami-kolejna-operacja?p=16829648#post16829648[/URL]
zapraszamy na wątek Mishki, która pojechała do Irlandzkie na "rehabilitację"
obejrzyjcie zdjęcia i filmy, i zobaczcie jak wygląda szczeniak przed pobytem i po pobycie u Irlandzkie
Mishkę do Irlandzkie zawoził Kmk - stwierdził, że warunki są dobre, a Irlandzkie jest wetem, czyli dobrze to wyglądało
niestety się rozczarowaliśmy
Dziewczyny od nas pojechał po odbiór Misia, po powrocie pokazały nam filmy i opowiedziały jak wygląda Misha - skutek był taki, że następnego dnia w trybie pilnym Misha została zabrana od Irlandzkie - wygląda okropnie, ale nasze wrażenia mogą być subiektywne, dlatego poprosiliśmy o opinię wetów na temat jej stanu zdrowia - opinia jest taka, że nóż się w kieszeni otwiera :angryy:

najlepiej w takiej sytuacji obrazić się na dogomanię i powiedzieć, że "psom z dogomanii nie dam DT"
to ja powiem inaczej: już ja się postaram, żebyś żadnego psa z dogomanii nie dostała na DT :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irlandzkie'] powinno się stworzyć czarną listę wolontariuszy od których psów nie powinno się brać, aby ochronić domy tymczasowe przed pomówieniami. [/QUOTE]
to nie są pomówienia - to są fakty potwierdzone przez wetów - na piśmie!

Faktur za hotelowanie i rehabilitację nie ma, jest tylko rachunek za usługę transportową.
Zaświadczeń też nie ma - prosiliśmy o zaświadczenie o kastracji Misia, to pani wet powiedziała [I]"niepotrzebne, przecież widać, że jest kastrowany"[/I]. Jako że nadal supergoga chciała papier, Irlandzkie wypisała jej na papierze, że Misio jest kastrowany.
U nas weci wystawiają zaświadczenie o kastracji na druku - który pokazuje się w urzędzie miasta, na jego podstawie jest zwolnienie z podatku za psa.

może pochwal się, jakie Fundacje trzymają u Ciebie psy i są zadowolone?
Warunki masz dobre - dla zdrowych psów, którym wystarczy wrzucić karmę do miski i wypuścić na ogród, żeby się załatwiły.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj pisalam ,że nie można umieszczać tak z marszu psów w nowych DT i hotelikach ,zanim nie sprawdzi się warunków oraz samej opieki prowadzącej DT .Niezbędne sa wizyty zaufanych,doświadczonych ciotek by potwierdzily warunki tego DT oraz jaką opiekę oferuje i czy nadaje się na Dt dla psow powierzanych z dogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula'][URL]http://www.dogomania.pl/threads/204599-Mishka-skatowany-poraniony-szczeniak-w-Poznaniu.-Przed-nami-kolejna-operacja?p=16829648#post16829648[/URL]
zapraszamy na wątek Mishki, która pojechała do Irlandzkie na "rehabilitację"
obejrzyjcie zdjęcia i filmy, i zobaczcie jak wygląda szczeniak przed pobytem i po pobycie u Irlandzkie
Mishkę do Irlandzkie zawoził Kmk - stwierdził, że warunki są dobre, a Irlandzkie jest wetem, czyli dobrze to wyglądało
niestety się rozczarowaliśmy
Dziewczyny od nas pojechał po odbiór Misia, po powrocie pokazały nam filmy i opowiedziały jak wygląda Misha - skutek był taki, że następnego dnia w trybie pilnym Misha została zabrana od Irlandzkie - wygląda okropnie, ale nasze wrażenia mogą być subiektywne, dlatego poprosiliśmy o opinię wetów na temat jej stanu zdrowia - opinia jest taka, że nóż się w kieszeni otwiera :angryy:

najlepiej w takiej sytuacji obrazić się na dogomanię i powiedzieć, że "psom z dogomanii nie dam DT"
to ja powiem inaczej: już ja się postaram, żebyś żadnego psa z dogomanii nie dostała na DT :angryy:[/QUOTE]

Jesli opieka nad psami wyglada tak ,jak opisują ciotki na przykladzie tego psa po pobycie u Irlandzki -to nie jest na pewno dobrze i nie rokuje to wcale dobrze .
[INDENT] A ja wczoraj wykasowalam slowa,by nie wozić psów do nieznanych ,niesprawdzonych a tym bardziej zupelnie nowych Dt i hotelików i że wpierw powinny tam pojechać doświadczone osoby z dogo i sprawdzić na miejscu warunki tego Dt u irlandzkie. Nie chcialam by wygladalo ,że znów ,podobnie jak w przypadku AlinyS ,uprzedzalam i nie dowierzalam tamtej kobiecie i temu,jak oglaszala swoj pseudohotelik. By ktoś nie mial pretensji ,że nie ufam i nie dowierzam już na starcie temu Dt u Irlandzkie . Dlatego wstrzymalam się z pisaniem tych ostrzeżeń ,ktore i tak wszyscy znamy po historii pseudohotelików u AlinyS.,weta w Obornikach Sl. i ostatnio u Arktyki .
Masz rację irlandzkie-papier i net wszystko przyjmie .Jednak trzeba mieć ograniczone zaufanie do nowych ludzi i nowych ,niesprawdzonych DT i hotelikow ,gdzie moglyby przebywać psy kierowane pod ich opiekę -za pieniądze zbierane na dogo i innych forach spolecz. [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeaBono']Faktury cioteczki nie są wystawiane, jedynie rachunek za przewóz piesów od Radio taxi.
Zdjęć to się nie doczekacie. A posesja znajduje się 30 km od Warszawy bardzo trudno trafić nawet pytając sąsiadów - nikt nie wie gdzie mieszka irlandzkie, dom jest chyba w remoncie.
Więcej szczegółów mogę podać na PW[/QUOTE]
A może warto cioteczko podać te szczególy nie na pw tylko na wątku ,by ochronić psy na niepotrzebne przejscia a ciotki chętne nie ryzykowaly jednak umieszczanie tam raczej psow ?? Bo jak znamy życie ,różnie z tym bywa . Nie zanosi się chyba,że ucząc się na wlasnych blędach -ten DT dostanie pozniej szansę by stać się dobrym ,zaufanym i niedrogim dt jednak. Nie wiedzialam,że irlandzkie jest sama wetem a to już tym bardziej zle świadczy o braku wymaganej dobrej opieki nad powierzonymi jej psami .No i stąd chyba ten ostatni wpis-rewanż chyba za opinie ,jakie zbiera na tym forum za zly stan Mishy oraz braku leczenia pogryzionego ucha Misia. Najlatwiej zwalic odpowiedzialność na zbyt wymagające ciotki z dogo.Bo oczekiwaly należytego odżywiania Mishy ,opieki nad nią i jeszcze obiecanej rehabilitacji a otrzymaly z powrotem wychudzonego ,wyniszczonego psa z pogorszonym znacznie stanem zdrowia ?? To przykre i smutne ,że tak się stalo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7'] powinny tam pojechać doświadczone osoby z dogo i sprawdzić na miejscu warunki tego Dt u irlandzkie.
[/QUOTE]
zgadza się, tylko jak rozpoznać, że może być coś nie tak? wszystko wyglądało dobrze: miejsca dla psów w domu dosyć, ogród w którym mogą pobiegać, kompetentna pani weterynarz, która rozsądnie mówi... był juz u niej nasz Misio niewidomy - zadbała o niego po operacji oczu - nie było powodu, żeby jej nie ufać
dopiero z Mishką zaliczyła wpadkę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']zgadza się, tylko jak rozpoznać, że może być coś nie tak? wszystko wyglądało dobrze: miejsca dla psów w domu dosyć, ogród w którym mogą pobiegać, kompetentna pani weterynarz, która rozsądnie mówi... był juz u niej nasz Misio niewidomy - zadbała o niego po operacji oczu - nie było powodu, żeby jej nie ufać
dopiero z Mishką zaliczyła wpadkę[/QUOTE]

oj, z Misiem, też - Misio miał przegryzione ucho, irlandzkie tego nie zauważyła nawet...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula'][URL]http://www.dogomania.pl/threads/204599-Mishka-skatowany-poraniony-szczeniak-w-Poznaniu.-Przed-nami-kolejna-operacja?p=16829648#post16829648[/URL]
zapraszamy na wątek Mishki, która pojechała do Irlandzkie na "rehabilitację"
obejrzyjcie zdjęcia i filmy, i zobaczcie jak wygląda szczeniak przed pobytem i po pobycie u Irlandzkie
Mishkę do Irlandzkie zawoził Kmk - stwierdził, że warunki są dobre, a Irlandzkie jest wetem, czyli dobrze to wyglądało
niestety się rozczarowaliśmy
Dziewczyny od nas pojechał po odbiór Misia, po powrocie pokazały nam filmy i opowiedziały jak wygląda Misha - skutek był taki, że następnego dnia w trybie pilnym Misha została zabrana od Irlandzkie - wygląda okropnie, ale nasze wrażenia mogą być subiektywne, dlatego poprosiliśmy o opinię wetów na temat jej stanu zdrowia - opinia jest taka, że nóż się w kieszeni otwiera :angryy:

najlepiej w takiej sytuacji obrazić się na dogomanię i powiedzieć, że "psom z dogomanii nie dam DT"
to ja powiem inaczej: już ja się postaram, żebyś żadnego psa z dogomanii nie dostała na DT :angryy:[/QUOTE]
........................

Link to comment
Share on other sites

To chyba osoby najbardziej zainteresowane mają jakieś niepełne informacje od Supergogi, której wyraźnie się pytałam jaką fakturę potrzebuje i wspólnie ustalone zostało, że taką aby były najniższe koszta. Również dotyczyło to zabiegów. Jeżeli ktoś nie dowierza, mogę przesłać odpowiednie maile. Co do zaświadczenia dot. kastracji, u nas takich druków nie ma, jeżeli Supergoga chciała zaświadczenie mogła mnie uprzedzić wcześniej abym takowe mogła wydrukować i jej przekazać. Co do Mishki proponuję skorzystać z usług specjalisty - ortopedy, a nie lekarza innej specjalności. Ja po raz ostatni powtarzam, że macie blade pojęcie dotyczące tego jak wygląda zwierze po 5tyg. unieruchomieniu. Mishka w pt przed wyjazdem była oglądana przez ortopedę w Warszawie na SGGW i nie stwierdził tego co stwierdza Wasz lekarz.

Link to comment
Share on other sites

Na wątku Mishki napisałam, że prosimy o wstrzymanie się z komentarzami do czasu zakończenia wyjasnień. Jestem po rozmowie z Irlandzkie - otrzymałam wyjasnienia które przedstawie wetowi prowadzącemu sunię. Mysle, że kontakt z lek. ortopedą też wiele wyjasni - bo Mishka była w cięzkim stanie jednak. W cviągu kilku dni myślę wszystko się wyjaśni.
Nie chcę nikogo oczerniać i nikogo krzywdzić - dlatego będziemy konsultowali wszystko - uwzględniając otrzymane informacje, za które dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...