Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o ulotki czy plakaty to ja moge rozprowadzić je w Stargardzie i ewentualnie w Szczecinie. Jak bedzie juz gotowy jakis tekst ulotki to tez moge cos graficznie opracowac (jestem grafikiem komputerowym moze nieprofesjonalnym ale spore pojecie mam).

Link to comment
Share on other sites

Okazuje się, że moja redakcja już zamieściła jutrzejszy tekst w internecie, na naszej stronie internetowej. W wydaniu papierowym będzie odrobinę więcej, na pierwszej stronie. Dla ciekawych podaję link:
[url]http://lubin.naszemiasto.pl/wydarzenia/641923.html[/url]
I proszę, by nie wieszać na mnie psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kićka']O ile się orientuję to znaczy że nie podano mu środka nasennego, a morbital jest na zatrzymanie akcji serca. A nie stwierdzono ani jednego, ani drugiego środka. Procedura wygląda bowiem tak, najpierw podaje się zastrzyk usypiający, a nastepnie zastrzyk na zatrzymanie akcji serca.
Jeżeli sie mylę to proszę mnie poprawić, wtedy wykasuję swó post żeby nie robic zamieszania.[/quote]

Pochodne kumaryny nie mają nic wspólnego ze środkami nasennymi ( nie jestem weterynarzem). Pochodne kumaryny stosowane są do ( jak mówią pacjenci) " rozrzedzenia krwi". Stosuje się je w przypadkach zagrożenia nadmierną krzepliwością. Nadmiar tych środków powoduje krwawienia z różnych miejsc.
U ludzi trzustka pod względem anatomicznym dzieli się na głowę i ogon. U psów widocznie śledziona ma taką część anatomiczną, która nazywa się głową.
Tyle moich wyjaśnień. Może jakiś wet coś sprostuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kićka']O ile się orientuję to znaczy że nie podano mu środka nasennego, a morbital jest na zatrzymanie akcji serca. A nie stwierdzono ani jednego, ani drugiego środka. Procedura wygląda bowiem tak, najpierw podaje się zastrzyk usypiający, a nastepnie zastrzyk na zatrzymanie akcji serca.
Jeżeli sie mylę to proszę mnie poprawić, wtedy wykasuję swó post żeby nie robic zamieszania.[/quote]

Znaczy to tyle, że nie zatruł się/nie został otruty trutką na szczury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Imbir1']Wiadomości na Polsacie, mowa była o schronisku w Legnicy i Krzyczkach i ogólnie innych schroniskach, materiał M.Ziętkiewicz. Widzieliście? Może ciąg dalszy nastąpi i pociągną temat[/quote]

Znalazlam,zobaczcie:
[URL="http://www.wydarzenia.wp.pl/kat,33314,wid,8483421,wiadomosc.html"]http://www.wydarzenia.wp.pl/kat,33314,wid,8483421,wiadomosc.html[/URL]

Przepraszam,ze w watku Ozziego,ale Legnica jest 20km od Lubina,wiec calkiem niedaleko.Duzo moich klientow to ogladalo i oni mi powiedzieli o tym info.Byli wstrzasnieci.Nic nie wiedzieli natomiast o Ozzim.Dobrze byloby,gdyby Polsat nadal cos o Ozzim.Patrzylam w tygodniku regionalnym "Konkrety".Tam tez nic nie bylo o Ozzim.Czy redakcja "Konkretow" wie o tej sprawie? Jutro bede w Legnicy w pracy,wiec moge zajsc do nich i nadac temat.Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrainaChichow']Tak, żeby A. i "weterynarz" nie przyjęli linii obrony, że pies nie został pobity lecz zatruł się trutką na szczury :([/quote]


Mam pytanie, z jaką datą vet wydał zaświadczenie o uśpieniu Ozzy'ego, czy ktos z najbliżej zaangażowanych w sprawę może mi odpowiedzieć?

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Czy mógłby ktoś najlepiej wet "przetłumaczyć" wyniki sekcji na język "normalny" ogólnie wiem o co chodzi, ale co to ma znaczyć np "Rozstrzeń serca oraz zwyrodnienie miąższowe mięśnia sercowego, autolityczny rozkład płuc, wątroby oraz przewodu pokarmowego" i "... następowy wstrząs potraumatyczny oraz ostrą niewydolność serca"

Link to comment
Share on other sites

[B]Rozstrzeń serca [/B]to choroba polegająca na tym, że ściany serca stają się zbyt cienkie, by prawidłowo tłoczyć krew, a całe serce bardzo się powiększa (może wypełniać nawet niemal całą klatkę piersiową). Choroba występuje często u bokserów, a także innych psów w starszym wieku. Czasem może np. z powodu wad wrodzonych serca ujawnić się już w wieku szczenięcym. Pies cierpiący na tą chorobę szybko się męczy, pokasłuje, często ma duszności, omdlenia, a także, co jest dość charakterystyczne kaszle w czasie snu. W początkowym stadium te objawy są lekko nasilone i występują pojedynczo. Choroby nie udaje się zatrzymać, można tylko lekami spowolnić jej postępowanie.

Autoliza tkanek to proces wstępny rozkładu.

Wstrząs to zespół zaburzeń funkcjonowania całego organizmu, w tym przypadku na skutek urazów wewnętrznych. Objawia się min. niedotlenieniem, zaburzeniem rytmu serca i krążenia, zapaścią... Często prowadzi do śmierci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...