Jump to content
Dogomania

Pseudo pod Toruniem!! Potrzebne Domy Tymczasowe!


ilon_n

Recommended Posts

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Może warto by było poszukać jakiegoś większego budynku, magazynu- może ktoś by wynajął na kilka dnia aby psy zabrac i na spokojnie porozwozić potem do dt itp.[/QUOTE]
to dobry pomysł... może nawet jakiś duży garaż, jak komuś niepotrzebny...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jaanna019']Jak to ilon_n osoba prywatna?! To kto do jasnej zajmuje się sprawą? Jaka organizacja? Dużo mi się tu ciśnie ale dla dobra tych psów nie napiszę. Tu nie można nic na łapu capu!! To są żywe istoty czy ktoś o tym zapomniał? Muszą jeść i być leczone! I co osoba prywatna osobie prywatnej daje na bezterminowe dt bez możliwości wyadopotawnia psu, które to dt na swój koszt będzie karmić, leczyć i transportować? Komuś się tu coś chyba...[/QUOTE]

Tak to, że nie jestem formalnie związana z żadną organizacją. A ta organizacja, która się tym pierwotnie zajęła jest bardzo słabo zorientowana w procedurze i właściwie ugięła się pod ciężarem problemu .. robiąc przy tym sporo pomyłek, które należy formalnie wyprostować .. na wieść o braku decyzji wójta prezes tej organizacji załamała ręce i nic więcej nie robi prócz oczekiwania na rezultat działań prokuratury .. zresztą gdyby nawet decyzja wójta była, to ta organizacja nie była przygotowana na przejęcie nawet tych 21 psów ..

próbujemy wspólnymi siłami tu na dogo wraz z wieloma innymi osobami prywatnymi (jak vena&vivi i inne) zorganizować zaplecze dla wszystkich 65 psów .. ja staram się przy pomocy osób doświadczonych w takich działaniach naprostować sytuację i doprowadzic do tego, zeby zlikwidować tę hodowlę skutecznie a nie tylko ograniczyć jej liczbę .. ten ćwok uprawia to od 2009!! i nic nie jest w stanie wyperswadować mu ze łba, żeby zaprzestał ..

Faith, dostałam maila, dzieki, nie dostałam zapowiedzianego smsa ..


Mam 100% DT dla Kaukaza w Bydgoszczy!!


gmina ma zapewnić awaryjnie miejsce w stodole gdzieś na swoim terenie .. tyle nam zaoferowali, ale wolałabym żeby wszystkie psy trafiły w porządne warunki a nie kolejna prowizorkę .. bo kto będzie się nimi tam zajmował, na odległość parudziesięciu km, żywił i doglądał??

Link to comment
Share on other sites

dlaczego szczegóły akcji są opisywane publicznie na wątku ...przecież facet wszystko czyta
jeszcze napiszcie mu kiedy dokładnie tam wjedziecie, aby mógł się przygotować-zresztą już to zapewne zrobił...

Może warto by było poszukać jakiegoś większego budynku, magazynu- może ktoś by wynajął na kilka dnia aby psy zabrac i na spokojnie porozwozić potem do dt itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']dlaczego szczegóły akcji są opisywane publicznie na wątku ...przecież facet wszystko czyta
jeszcze napiszcie mu kiedy dokładnie tam wjedziecie, aby mógł się przygotować-zresztą już to zapewne zrobił...

Może warto by było poszukać jakiegoś większego budynku, magazynu- może ktoś by wynajął na kilka dnia aby psy zabrac i na spokojnie porozwozić potem do dt itp.[/QUOTE]

Niestety obawiam się,że Ania ma rację...warto konkrety ustalać poza forum,a wątek wykorzystać do nagłaśniania potrzeb...i ew. propozycji zabezpieczenia psiaków...

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#ff0000]FUNDACJE ORAZ STOWARZYSZENIA (i SCHRONISKA)[/COLOR][/B]
* Fundacja Aurea od Golden Retrieverów - 5-6 psów
* Stowarzyszenie od Rottweilerów - kilka szczeniorów lub dorosłych psów
* Fundacja "Pomagamy Razem" - 2 Mastiffy
* Kojce dla Labradorów
* Fundacja SOS Bokserom – boksery jeśli są
* Bernardyny w Potrzebie – 1 bernardyn
* Schronisko/hotel w Szczecinku - 2 DONki/ONki
* Serwis adopcyjny Husky Adopcje - 3-4 sunie husky, 2 samce plus szczeniaki, badz jezeli nie bedzie hasiorów, to prawdopodobnie 2 sunie ONki
[FONT=&quot]* Schronisko w Brodnicy, Toruniu i Bydgoszczy – 15 psów[/FONT]

[FONT=&quot]----------------------[/FONT]

[FONT=&quot][B][COLOR=red]DOMY TYMCZASOWE:[/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=&quot]* [B]sharon[/B] - DT dla szczeniaka/spaniela[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]furciaczek[/B] - DT dla yorków oraz jednego CC (jak będzie)[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]Rinuś[/B] - załatwi być może DT dla Spaniela [/FONT]
[FONT=&quot]* [B]vena&vivi[/B] - DT u dziewczyny dla ONka, Dogi [/FONT]
[FONT=&quot]* [B]beka [/B]- DT dla 2 szczeniaków DON (2-4 miesięcznych)[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]BBeta[/B] - DT dla szczeniaka spaniela [/FONT][FONT=&quot][SIZE=1](być może, czekamy na odp.)[/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot]* [B]Marycha35[/B] - DT u dziewczyny dla psiaka małej rasy[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]jaanna019[/B] - DT dla 2-3 szczeniaków spanieli bądź yorków[/FONT]
* [B]Kaja69[/B] - DT dla DONka i 1 mniejszego psa
* [B]józwa - [/B]DT dla 2 szczeniaków spanieli
* [B]caromina[/B] - DT dla szczeniaka husky
* [B]łodzian3333[/B] - DT dla ON/DON , dorosły, płeć: pies

Link to comment
Share on other sites

Ei dobra, macie rację.... [SIZE=3][B]szczegóły akcji na PW[/B][/SIZE] ! Przecież nie chcemy, by ten drań wszystko czytał i jeszcze wiedział, kiedy konkretnie jest robiona akcja! [B]Ilon_n[/B] , dobrze by było , gdybyś odnośnie akcji odpowiadała na PW, jakby ktoś pytał na tym wątku, wtedy będą mniejsze szanse, że ten typek coś wie.

Link to comment
Share on other sites

Na wątku jest wcześniej napisane jaka organizacja brała udział w kontroli tej pseudo 26 stycznia 2011 .. żeby nie trzeba było wertować stron powtórzę - jest to TTOPZ.

Właściciel psów jest pod stałą lupą PIW, wczoraj i dzisiaj miał wizyty z IW .. na każdą jest "przygotowany" tak jak zwykle .. czy nijak .. bo nic sobie z tych najazdów nie robi .. prokuratura jedną sprawę umorzyła a na drugie zawiadomienie nawet nie odpowiedziała .. to ostatnie
(trzecie) zawiadomienie z 28 stycznia powinno być w końcu skuteczne .. dlatego poprawiamy formalności

edit

skrzynkę na dogo mam zapchaną.
dlatego przypominam maila: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[INDENT][INDENT][B][COLOR=#ff0000]FUNDACJE ORAZ STOWARZYSZENIA (i SCHRONISKA)[/COLOR][/B]
* Fundacja Aurea od Golden Retrieverów - 5-6 psów
* Stowarzyszenie od Rottweilerów - kilka szczeniorów lub dorosłych psów
* Fundacja "Pomagamy Razem" - 2 Mastiffy
* Kojce dla Labradorów
* Fundacja SOS Bokserom – boksery jeśli są
* Bernardyny w Potrzebie – 1 bernardyn
* Schronisko/hotel w Szczecinku - 2 DONki/ONki
* Serwis adopcyjny Husky Adopcje - 3-4 sunie husky, 2 samce plus szczeniaki, badz jezeli nie bedzie hasiorów, to prawdopodobnie 2 sunie ONki
[FONT=&quot]* Schronisko w Brodnicy, Toruniu i Bydgoszczy – 15 psów[/FONT]

[FONT=&quot]----------------------[/FONT]

[FONT=&quot][B][COLOR=red]DOMY TYMCZASOWE:[/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=&quot]* [B]sharon[/B] - DT dla szczeniaka/spaniela[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]furciaczek[/B] - DT dla yorków oraz jednego CC (jak będzie)[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]Rinuś[/B] - załatwi być może DT dla Spaniela [/FONT]
[FONT=&quot]* [B]vena&vivi[/B] - DT u dziewczyny dla ONka, Dogi [/FONT]
[FONT=&quot]* [B]beka [/B]- DT dla 2 szczeniaków DON (2-4 miesięcznych)[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]BBeta[/B] - DT dla szczeniaka spaniela [/FONT][FONT=&quot][SIZE=1](być może, czekamy na odp.)[/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot]* [B]Marycha35[/B] - DT u dziewczyny dla psiaka małej rasy[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]jaanna019[/B] - DT dla 2-3 szczeniaków spanieli bądź yorków[/FONT]
* [B]Kaja69[/B] - DT dla DONka i 1 mniejszego psa
* [B]józwa - [/B]DT dla 2 szczeniaków spanieli
* [B]caromina[/B] - DT dla szczeniaka husky
* [B]łodzian3333[/B] - DT dla ON/DON , dorosły, płeć: pies
* [B]ilon_n[/B] - załatwiła DT dla kauzaza (Bydgoszcz)
[/INDENT][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vena&vivi']dopisz na mnie - awaryjny dt (na miesiac)[/QUOTE]

sie robi.. :) a ta dziewczyna od ONka, co ma wziąć, to może na dłuzej niż miesiąc go mieć? Bo rozumiem, że ty ratujesz z tej psuedo Dogi, tak? Z tego co wiem, to dogów, ani CC tam nie ma... ale, żeby nie było, niech będzie jak jest, tylko napiszę, że ty masz awaryjny DT i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

[INDENT][B][COLOR=#ff0000]FUNDACJE ORAZ STOWARZYSZENIA (i SCHRONISKA)[/COLOR][/B]
* Fundacja Aurea od Golden Retrieverów - 5-6 psów
* Stowarzyszenie od Rottweilerów - kilka szczeniorów lub dorosłych psów
* Fundacja "Pomagamy Razem" - 2 Mastiffy
* Kojce dla Labradorów
* Fundacja SOS Bokserom – boksery jeśli są
* Bernardyny w Potrzebie – 1 bernardyn
* Schronisko/hotel w Szczecinku - 2 DONki/ONki
* Serwis adopcyjny Husky Adopcje - 3-4 sunie husky, 2 samce plus szczeniaki, badz jezeli nie bedzie hasiorów, to prawdopodobnie 2 sunie ONki
[FONT=&quot]* Schronisko w Brodnicy, Toruniu i Bydgoszczy – 15 psów[/FONT]

[FONT=&quot]----------------------[/FONT]

[FONT=&quot][B][COLOR=red]DOMY TYMCZASOWE:[/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=&quot]* [B]sharon[/B] - DT dla szczeniaka/spaniela[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]furciaczek[/B] - DT dla yorków oraz jednego CC (jak będzie)[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]Rinuś[/B] - załatwi być może DT dla Spaniela [/FONT]
[FONT=&quot]* [B]vena&vivi[/B] - DT u dziewczyny dla ONka, Dogi [B](tylko na miesiąc!!!)[/B][/FONT]
[FONT=&quot]* [B]beka [/B]- DT dla 2 szczeniaków DON (2-4 miesięcznych)[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]BBeta[/B] - DT dla szczeniaka spaniela [/FONT][FONT=&quot][SIZE=1](być może, czekamy na odp.)[/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot]* [B]Marycha35[/B] - DT u dziewczyny dla psiaka małej rasy[/FONT]
[FONT=&quot]* [B]jaanna019[/B] - DT dla 2-3 szczeniaków spanieli bądź yorków[/FONT]
* [B]Kaja69[/B] - DT dla DONka i 1 mniejszego psa
* [B]józwa - [/B]DT dla 2 szczeniaków spanieli
* [B]caromina[/B] - DT dla szczeniaka husky
* [B]łodzian3333[/B] - DT dla ON/DON , dorosły, płeć: pies
* [B]ilon_n[/B] - załatwiła DT dla kauzaza (Bydgoszcz)
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ilon_n']Na wątku jest wcześniej napisane jaka organizacja brała udział w kontroli tej pseudo 26 stycznia 2011 .. żeby nie trzeba było wertować stron powtórzę - jest to TTOPZ.

Właściciel psów jest pod stałą lupą PIW, wczoraj i dzisiaj miał wizyty z IW .. na każdą jest "przygotowany" tak jak zwykle .. czy nijak .. bo nic sobie z tych najazdów nie robi .. prokuratura jedną sprawę umorzyła a na drugie zawiadomienie nawet nie odpowiedziała .. to ostatnie
(trzecie) zawiadomienie z 28 stycznia powinno być w końcu skuteczne .. dlatego poprawiamy formalności

edit

skrzynkę na dogo mam zapchaną.
dlatego przypominam maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]

- tu Ada, jak obiecałam, podsyłam dobrego dziennikarza z Torunia - zaraz się z Tobą skontaktuje mail'em...
- myslę, że może Wam towarzyszyć ,,,
- trzymam kciuki:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Jeśli sytuacja prawna psików będzie pewna to ja mogę wziąć jakieś dwa lub trzy szczeniaki bez względu na rasę ( mogą być małe lub duże, DON, ON, dogi lub inne szczeniaki byle do 3 miesięcy )

Link to comment
Share on other sites

ogólnie to nie rozumiem czepialstwa :/ Przeciesz my chcemy pomóc tym psom i żadnej osoby nie zmuszamy, aby była DT. Wiadomo jeśłi podejmujesz się byciem DT to nie odrazu dostaniesz kasę do ręki i lecz i karm!!! Sami świadomie podejmujemy się tego zgłaszając się na DT. Chyba każdy jest świadom że pierwsza pomoc spada na niego, a potem będziemy starać się i o większe koszta na leczenia. Jeśli ktoś nie wie co będzie niech postawi swoje warunii przyjęcia psa, żeby nie było nie jasności( oczywiście nie za wygodne ) Ja odrazu napisałam że nie wezę psa z chorobą zakaźną, wirusem itp i nie za względu na pieniądze, a w obawie o mojego psa!! Zaznaczyłam też jasno że koszta jedzenia i drobne leczenie biorę na siebie, a większe kwoty na poważne leczenie prosiła bym o pomoc, ponieważ nie jestem w stanie. I jasne,...

Wiadomo że te 21 psów będę w opłakanym stanie, myślicie że ćwok będzie chciał oddać psy, które będą na razie jeszcze w dobrym stanie?! Nie!!! o nie będzie trzeba walczyć. Skoro na jakieś 60 psów zostały wybrane 21 to nie są one w świetnym stanie. Nie chce ktoś pomagać to nie!
A Ci co nie mogą wprzyjąć do siebie na DT, a bardzo chcą pomóc mogą wpłacić choć 5zł na maluchy!! Każdy grosz się liczy. Myślę że po wyciągnięciu i tej 20 będzie zbiórka na leczenie, więc pomóc "[B]może[/B]" każdy!!!

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim, niech będzie określona od razu sytuacja prawna tych psów - niewiele DT zdecyduje się wziąć psa, którego odebranie zgodne z prawem może trwać kilka miesięcy, skoro w tym czasie te DT mogą pomóc psom ze schronu - i wydać ich do adopcji kilka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vena&vivi']Własnie nad tym pracujemy -dajcie nam chwilke -niemozna tego załatwic tak szybko. Konsultujemy, piszemy. Damy znac jak sami bedziemy znali konkrety :0[/QUOTE]

Miło, że ktoś w końcu potrafi udzielić jakiejkolwiek informacji ;)

Link to comment
Share on other sites

żeby nie było wątpliwości .. facet nie jest skłonny do współpracy, nie zamierza rezygnować z interesu .. woli dostosowac się do wytycznych powiatowego, ale nie odda psów dobrowolnie, nie zrzeknie się ich, chyba, że sąd orzeknie przepadek.
Tak więc psy umieszczamy w DT jako dowody w sprawie a nie jako psy do adopcji!
Ba, nawet więcej .. tych ciężarnych suk nie wolno nam na chwilę obecną wysterylizować!! można jedynie usypiac slepe mioty, jesli już dojdzie do porodu. Ale nad tym też pracujemy i dowiadujemy się jak to można rozwiązać inaczej.

Te psy nawet na DT to nadal jego własność!! - to chyba było oczywiste i nie wymagało wyjasnień, dopóki sąd nie wyda innego orzeczenia.
Można żądać zapłaty za utrzymanie zwierząt od ich właściciela po rozstrzygnięciu sprawy.

Na moją prośbę dziś skontrolowano stan stada. Facet sprzedał już około 25 psów!!!!!!!!!

Mam rozpiskę pozostałych. Ile i które z nich zastaniemy w przyszłym tygodniu trudno powiedzieć ..


myślę, że przy obecnym stanie stada już możemy nieco odetchnąć, bo do wcześniej rozważanych ras doszły bokser, pudel i pinczer .. i okazało się, że dodatkowo jeden ben.

Link to comment
Share on other sites

Z tego wnioskuję że ogłoszenia, które wynalazłam to tego właśnie faceta :( Co mnie ogromnie martwi, domyślam się jaki ma tam jeszcze rasy :(

Ilon, a wiesz już może w jakim mniej więcej stanie będą psy, które mamy zabrać( 21- psów )?! Czy skatowane, czy chore, czy niepełnosprawne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...