Jump to content
Dogomania

Podpalony Kubuś na zawsze w bezpiecznej przystani - zostaje z Panią Doktor


Selenga

Recommended Posts

To może ja skopiuję treść powyższego artykułu dla tych, którym się np wolno otwierają strony internetowe.

"
[LEFT][COLOR=#000000][FONT=Tahoma][B]Policjanci znaleźli suczkę wycieńczoną w przydrożnym rowie. Okazało się, że wcześniej oprawcy tłukli ją konarem z drzewa.[/B][/FONT][/COLOR][/LEFT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Do zdarzenia jak ustalili mundurowi doszło przedwczoraj wieczorem w parku miejskim w Strzelnie. Funkcjonariusze zaczęli działać w tej sprawie wczoraj po południu, po tym jak osoba pragnąca zachować anonimowość zadzwoniła na numer alarmowy mogileńskiej komendy policji i przekazała swoje podejrzenia co do uśmiercenia psa.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Po otrzymanym zgłoszeniu dyżurny na miejsce skierował patrol policji i straży miejskiej. Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy wskazywały na to, że pies został faktycznie zabity. Jednak po dalszych sprawdzeniach okazało się, że został w bestialski sposób skatowany i żyje. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że oprawcami suczki była 45–latka i 42–latek ze Strzelna. Mężczyzna został wczoraj wieczorem zatrzymany. Aktualnie policjanci poszukują kobiety, która opuściła miejsce zamieszkania.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Wszystko wskazuje na to, że wskazana wyżej para chciała pozbyć się czworonoga zabijając go. Jak wynika z zebranych przez policjantów informacji, oprawcy poszli do parku, tam powiesili suczkę za szyję na drzewie a potem tłukli konarem z drzewa aż nie dawała oznak życia. Potem myśląc, że nie żyje zdjęli ją ze sznura i wyrzucili do przydrożnego rowu. Policjanci wycieńczonego psa przekazali pod opiekę specjalistom z weterynarii."[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][/FONT]
[FONT=Tahoma]na tej stronie jest też odnośnik do innych historii - głodzenie psa przywiązanego do ławki, zabicie poprzez uderzanie siekierą jeszcze innego psa.... skąd w ludziach tyle okrucieństwa i podłości ? Wątpię, by takie typy były reformowalne...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Dziewczyny,dostałam taką wiadomość:
Pomyślałam,że powiem pani Eli i może dłoby radę ją przewieźć do tej kliniki gdzie jest Kuba.Skoro Kuba ma na na razie na leczenie,może by przeznaczyć od niego jakąś kwotę na sunię?To Strzelno jest blisko Wrocławia.Pani Ela na pewno się zgodzi.A ja zaraz powsadzam sunie gdzie się da.Co myślicie?[/QUOTE]
Marta, to Strzelno jest daleko od Wrocławia, to jest między Poznaniem a Bydgoszczą. W Poznaniu jest sporo dziewczyn z dogo, jest też pręznie działający oddział Emira, trzeba napisac do GoniP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Marta, to Strzelno jest daleko od Wrocławia, to jest między Poznaniem a Bydgoszczą. W Poznaniu jest sporo dziewczyn z dogo, jest też pręznie działający oddział Emira, trzeba napisac do GoniP[/QUOTE]

GoniaP, to nie Emir.
A Pani Ela nie może pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ludziki zmienia się, będzie fala reportaży o katowaniu zwierząt, pseudohodowlach. My na innym wątku taką jatkę szykujemy, że mam nadzieję, że się wreszcie odechce popaprańcom zwierzaki męczyć!!! A na marszu w Łodzi zbierać podpisy w sprawie ustawy nowej będzie parę osób. Petycje do podpisu w sklepach leżą, hi, szykuje się!!!!! Proszę napiszcie co z tym punktem zbierania podpisanych formularzy w Łodzi? Jest coś takiego???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Fajocha marta, ja na dogo założyłam osobny wątek dla marszu w Łodzi. Już mamy reklamę w radio, prasie, banerek, plakat, ludziki się zwołują, dobrze jest!!!!! To dla Kuby kochanego, tej suni biednej i wielu innych, już niestety martwych. O suni Husky nie mogę zapomnieć....[/QUOTE]I dobrze i kuć żelazo póki gorące.Własnie teraz mamy największą szansę na zmiany:)A te tłumaczenia czemu pies na łańcuchu,to żenada.Bo to tradycja taka jest.Niestety jak nie będziemy uświadamiać,to dalej na wsiach psy na łańcach będą gnić:(

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyna z tego reportaż super, jaką minę miała u księdza...:) Dobra robota! Swoją drogą prymityw u nas, zaścianek i ciemnota. Jakbym huknęła na babę od sfilcowanego owczarka to ....wrrrr.....co ta za argumentacja??? Rozpieszczone dziady PRLem, tak im zostało. Tu jest wieś, nie miasto, psów się nie czesze, nie kąpie, nie karmi, a łańcuch to podstawa. Jeden człowiek tam sensownie psa trzymał, ten na końcu pokazany, po psie widać było, że jest ok. Ech....dużo nas czeka roboty....DAMY RADĘ!

Link to comment
Share on other sites

mimo iż miał psa na łąńcuchu... do gustu, ze tak powiem przypadł mi gość od psa w typie benka... może ekipa "akurat" trafiła na moment tuż po karmieniu... Ale że pies odrobaczony, książeczka zaraz do wglądu... (tak wiem, hipokrytka ze mnie:diabloti: dziewucha ze wsi, rezyduje na śląsku i się już odzywa:eviltong:) A facet dał się przekonać (nawet ochoczo) na wariant z amortyzatorem dla dobra psiaka (presja kamer(?) ). Gość mnie pozytywnie zaskoczył.

Link to comment
Share on other sites

marta9494: sama jestem rodem ze wsi. Fakt. U nas w rodzinie psy do domu mają wstęp wzbroniony. Ale i o łańcuchu nie ma mowy. Czy w typie onka, benka, jamnika, czy zwykłego kundelka.... zawsze, odkąd pamiętam, biegały luzem po posesji (luksus trójdzielnej działki-sad, podwórko, ogród, gdzie można je było bez konfliktów puszczać), ew. w kojcach (jak goście), czy trzymane w budynku z trzodą chlewną (w mrozy). I mnie aż trzęsie, jak jakiś dziadyga takie brednie o tym, że "wieś to nie miasto, tu ludzie mają inną mentalność" opowiada.

Jako gimnazjalistka (teraz to ja już "trochę" starsza) przekonałam sąsiada by swoją sukę, benka spuścił z łańcucha (i tak biegała (z łańcuchem) po 15m2 "wybiegu":mad:) I co? Ledwo psica została spuszczona, walnęła swoim jęzorem po twarzy sąsiada. O łańcuchu od tamtej pory mowy nie ma. :D

Link to comment
Share on other sites

Własnie o to chodzi:)Przecież nie trzeba koniecznie na wsi psa do łóżka wpuszczać.Wystarczy ogrodzenie,dzwonek przy furtce ,tabliczka na niej i wtedy na pewno złodziej nie wejdzie.A co ma do bronienia pies na łańcuchu?Tą swoją marną budę w której mieszka?Bo przecież dale jak na 2 m.od budy nie ma jak odejść i złodziejowi dupy poszarpać

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Kubusiu będziesz żył i będziesz mieć dom kochanie wiem to napewno ktoś cie pokocha [/QUOTE]Kochana, jest już kolejka chętnych do adopcji, z samego allegro jest kilkanaście zgłoszeń

[quote name='Marycha35']Słuchajcie ludziki zmienia się, będzie fala reportaży o katowaniu zwierząt, pseudohodowlach. My na innym wątku taką jatkę szykujemy, że mam nadzieję, że się wreszcie odechce popaprańcom zwierzaki męczyć!!! A na marszu w Łodzi zbierać podpisy w sprawie ustawy nowej będzie parę osób. Petycje do podpisu w sklepach leżą, hi, szykuje się!!!!! [B]Proszę napiszcie co z tym punktem zbierania podpisanych formularzy w Łodzi?[/B] Jest coś takiego???[/QUOTE]
Oficjalnego i zgłoszonego Koalicji [B]jeszcze[/B] nie ma

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie dostałam jeszcze maila o suńce,a o Kubie dzisiaj coś mi pani Ela podrzuci.Wczoraj niestety żadnych wieści nie otrzymałam.Moge Wam napisać,że w Bravo był artykuł i napisała do mnie 10-latka.Jak przeczytałam maila,to strzeliłam karpia i gały mi na wierzch wyszły.Poczytajcie:


Czytałam artykuł BRAVO ( nr 3 , 1 - 14 lutego )Przecież to co robią ludzie jest nie do pomyślenia ! Przypadkiem natknęłam się też na artykuł UWAGI ! , a tam co ? We wsi ludzie wstydzą się dbać o higienę własnych zwierząt ! Nie wyczeszą psa bo to wieś a nie miasto nie wyjdą na smyczy go trzymając ani tymbardziej nie myślą o wizycie u fryzjera z psem ! U mnie w Gdańsku to jest nie do pomyślenia nie czesać yorka , cocker spaniela albo pudla ! Bo to jest wieś a nie miasto ! Te barany ( za przeproszeniem ) widzą tylko swój pryszczaty nos! Oczywiście - są ludzie dbający o szczeniaczki dając i ryż lub makaroniki ! Proszę pomyśleć który człowiek we wsi Królewice wie co to jest Royal Canin ! ? Pytam się ! Może i jestem dzieckiem ( 10 lat mam ) ale głupia to ja nie jestem ! ! ! Proszę o zamieszczenie jakiegoś artykułu w tej sparwie !
Z poważaniem Dominika . . .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...