Jump to content
Dogomania

Zostawił psa na torach ! Pijany mężczyzna uciekł. Pies nie przeżył


blacky.

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Arwilla']Jak czytam niektóre (większość) postów, to robi mi się słabo...

Nie rozgrzeszam faceta, bo prawda jest taka, że przez niego zginęło niewinne zwierzę... pies, który ufał mu do końca, który nie wiedział co może się stać, który przywiązany emocjonalnie do właściciela chodził za nim krok w krok...
Ale nie porównujcie tego gościa, do choćby tych sadystów, którzy wlekli psa za samochodem...

Może chciał popełnić samobójstwo? - tak wiem, nie powinien mieszać do tego psa...
Może był tak nawalony, ze nie zdawał sobie sprawy z tego co się dzieje? Że ten pies się koło niego kręci?
A może był w jakimś stresie, depresji, może chciał skończyć ze sobą i w zasadzie było mu obojętne, czy pies też zginie, czy nie...
Może jego zachowanie wynikło z jakiegoś dramatu... może zmarł mu ktoś bliski, stąd decyzja o samobójstwie?
On jeszcze miał możliwość "zmiany zdania"... pies niestety nie wiedział co się dzieje.... to jest straszne...

To wszystko go nie rozgrzesza... nie twierdzę, że zrobił dobrze, ale próbuję zrozumieć...
Jest mi cholernie szkoda tego psa...
Ale hasła "szkoda, że zdążył odskoczyć" powalają mnie na łopatki...

Wiem , wiem...zaraz rzucą się tu na mnie sępy.... ale musiałam to napisać, bo przeraża mnie jak łatwo przychodzi innym wydawanie wyroków...[/QUOTE]
Proszę Cię nie pisz o zrozumieniu... Może więc powinniśmy zrozumieć , że właściciel skopał psa bo miał zły dzień, nauczycielka zagłodziła psa bo była zbyt biedna by zakupić mu karmę, bydlak przywiązał psa do drzewa gdyz cięzka sytuacja rodzinna nie pozwalała mu na utrzymanie psa, a w końcu " może był tak nawalony , że nie wiedział co się dzieje" piszesz, no tak zrozumcie go był przecież pijany , ci od huskiego tez byli nawaleni , nie pamiętają , chcieli się tylko zabawić.
Nie usprawiedliwiaj zła! Nie trzeba psu urywać głowy , żeby być bydlakiem . Ja również podpiszę się pod stwierdzeniem , mógł jego walnąć pociąg, wykorzystał zaufaNIE PRZYJACIELA . Zwykły śmieć.

Link to comment
Share on other sites

Może był tak nawalony, ze nie zdawał sobie sprawy z tego co się dzieje? Że ten pies się koło niego kręci?
A może był w jakimś stresie, depresji, może chciał skończyć ze sobą i w zasadzie było mu obojętne, czy pies też zginie, czy nie...
To wszystko go nie rozgrzesza... nie twierdzę, że zrobił dobrze, ale próbuję zrozumieć...


A ja go nie próbuję zrozumieć,chciałam jeszcze dodać,że przy zatrzymaniu przez policję był agresywny.A już od dawna działanie pod wpływem alko nie jest okolicznością łagodzącą.Naprawdę wyć mi się chce z tej bezsilnosci.Kary muszą być większe,bo te które były do tej pory zakrawają na kpinę.5 lat kryminału,10000 zł na organizacje prozwierzęce i 2 lata ciężkiej pracy w schronie pod bacznym okiem pracowników schroniska(bo takiego sadystycznego przygłupa na 5 sekund nie zostawiłabym sam na sam ze zwierzęciem)Kilka takich wyroków i sadyści rozpłyna się i skończą się dramaty.Jeden z drugim dobrze się zastanowią co ich może czekać za znęcanie się nad zwierzętami i może odpuszczą.A ci ,którzy poniosą taką karę zapamiętają ją dobrze.Chociaż jak pisałam już wcześniej ja załatwiłabym to inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Jest różnica między wyjaśnieniem co tam się stało a lekceważącym rozgrzeszeniem.

Dlatego jestem tą "złą", bo nie pisze o nim tak czy inaczej?
Nie rozumiecie, że to co robicie, to młyn na jego obronę?
Wy litujecie się nad psem, a nad nim ulituje się społeczeństwo - bo taki biedny, zaszczuty, boi się wyjść z domu, grożono mu...
Tak samo było z piętnastolatkiem od kota...
Naciski na wyższy wymiar kary mogą odnieść odwrotny skutek...
Bo sędzia nie chcąc być uznanym za stronniczego zaniży karę... żeby nie było, że się ugiął pod presją społeczną...

O agresji na tym forum już nie wspomnę....
Ale to akurat indywidualna sprawa...
Ja nie życzę śmierci nikomu...
Tym bardziej, jak nie znam okoliczności...
Nie twierdzę, że w tym przypadku były jakieś okoliczności... w innym mogą być.... ale po co się zastanawiać... najłatwiej rzucić "ścierwem", czy też jakąś czczą pogróżką... bo 90% z tych, którzy chcą zabić, nie było by do tej zbrodni zdolnymi...
I to nas właśnie odróżnia od psychopatów... tylko dlaczego do zniżać się do ich poziomu? W tej dyscyplinie nigdy z nimi nie wygramy...

Link to comment
Share on other sites

Społeczeństwo za takie coś się raczej nie ulituje.Przeczytałam chyba ze trzy próbujące go "usprawiedliwiać" wypowiedzi(w tym jedną Twoją)Nie jesteś tą złą,nikt tak nie twierdzi,ja raczej staram się zrozumieć Ciebie czemu tak usilnie próbujesz wyjasniać co tam zaszło.Dla mnie jest jasne co się stało na tych torach.Pijany,okrutny idiota,zabił psa,który mu ufał.TO SIĘ TAM STAŁO.Nic innego.Ponadto ja nigdzie nie napisałam,że bym go zabiła.Połamała owszem.I wierz mi,że to nie jest czcze gadanie z mojej strony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']Tyle, że agresja budzi agresję...
Ja nie stosuję przemocy ani w stosunku do psa, ani w stosunku do dziecka, ani w stosunku do innych ludzi...

Agresją niczego nie nauczysz... jedynie wzbudzisz chęć odwetu...[/QUOTE]Dokładnie tak jak mówisz ich bestialstwo właśnie moją agresje wzbudziło.Ani moje dziecko,ani moje psy nigdy nie były i nie będą bite.Ale różnica jest taka,że mój syn mając 10 lat doskonale zdaje sobie sprawę,że nikogo nie ma prawa krzywdzić,a bestie o których ostatnio jest głośno niestety swoimi mikroskopijnymi móżdżkami tego nie ogarniają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Dokładnie tak jak mówisz ich bestialstwo właśnie moją agresje wzbudziło.Ani moje dziecko,ani moje psy nigdy nie były i nie będą bite.Ale różnica jest taka,że mój syn mając 10 lat doskonale zdaje sobie sprawę,że nikogo nie ma prawa krzywdzić,a bestie o których ostatnio jest głośno niestety swoimi mikroskopijnymi móżdżkami tego nie ogarniają.[/QUOTE]

Marta - z powyższym zgadzam się w 100%...
Tyle, że to jest błędne koło...

Może właśnie dlatego, że nasze dzieci nie są bite, nie będą biły i znęcały się w przyszłości...

Link to comment
Share on other sites

ale dlaczego ty na sile szukasz jakiegos usprawiedliwienia dla tej kur..y, ktorej ja życzę śmierci , w męczarniach rzecz jasna.?Mysl co chcesz. Dopoki bede slyszala o takich smieciach jak ten od torow, dopoty moja agresja bedzie sie nasilac. kropka!i nie próbuj porównywać agresji z agresja. bo to co piszesz jest śmieszne. dziwisz sie ze jestesmy wkur.. i chcemy łamać jakąś gnidę.A moze on byl w depresji, a moze byl pijany,a moze ....a moze by go postawic na torach i zrobic to co zrobil z NIEWINNYM PSEM?nie, no przeciez to by bylo przestępstwo.szkoda słów.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://otonysa.pl/news.php?id=58763[/URL]

halo ten pies jeszcze żyje jesteście ślepi czy jak????
pomóżcie
[url]http://www.dogomania.pl/threads/200481-http-otonysa.pl-news.php-id-58763-PODPALILI-PSA[/url]

gdzie ten pies jest czy ktoś jest z wrocka???? podobno jest w jakiejs wrocławskiej klinice
czy ktoś może sie czegoś dowiedzieć? psu zabitemu przez pociąg nie pomożecie ten jeszcze ma szanse

Link to comment
Share on other sites

Wiecie... macie rację co do okoliczności...
Nieważne dlaczego, nieważne co było wcześniej... nieważne czy chciał popełnić samobójstwo, czy też zamierzeniem jego było zabicie psa pociągiem...

To tak samo, jak w przypadku pobicia dziecka przez [B]Pocahontas...[/B] na miejscu jego matki, gdybym widziała oczywiście, że [B]Pocahontas[/B] kopie moje dziecko, powinnam natychmiast ją zabić... albo skopać... a najlepiej wziąć dwóch, czy trzech panów z pobliskiej siłowni i pokazać jej co to znaczy przemoc...
Bo przecież nieważne dlaczego zareagowała ona w ten, czy inny sposób... nieważne dlaczego odpłaciła chłopakowi pięknym za nadobne... nieważne, że szczeniak znęcał się minutę wcześniej nad kotem... nieważne co "przedtem"... ważne to co teraz... to co widzę... a jako matka przychodząca w kulminacyjnym momencie zajścia, widzę dziewczynę znęcającą się nad moim synem... kopiącą mniejszego i słabszego od siebie chłopca... w dodatku "z obstawą"...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Arwilla to błedne koło, bo dla kazdego psychopaty mozna znalesc wytłumaczenie wnikajac w Twoj tok myslenia.
A ja nie chce zeby tacy popaprancy chodzili po swiecie, bo dzisiaj piesek jeden drugi a pozniej bedzie za mało adrenaliny i zabija człowieka.............Moze w tym ostatnim przypadku bym sie cieszyła gdyby jeden psychopata zabijał drugiego

Link to comment
Share on other sites

"gdyby jeden psychopata zabijał drugiego", problem by się rozwiązał....Myślę , że kara bezwzględnego więzienia to jedyna kara . Absolutnie nie można takim debilom pracować na rzecz schroniska, to tak jakby pedofil pracował w przedszkolu. Zwierzęta czują zło i nie można stresować tych schroniskowych bied widokiem takich zwyrodnialców, którzy psu kopa sprzdadzą od razu jak pracownik schroniska odwróci głowę....

Link to comment
Share on other sites

Tłumaczenie "zwyrodnialców" którzy oderwali haskiemu głowę ...Oni nie chcieli jej urwać i psa zabić oni chcieli żeby sobie piesek pobiegał:angryy::angryy::angryy:...za chwilę przeczytamy że kolejny "zwyrodnialec" nie chciał zabić psa ....on tylko chciał pokazać pieskowi pociąg :angryy::angryy::angryy:...Bezwzględna kara się należy !!! Najwyższa !!! Socjalizować ? kogo ? oszołoma i idiote ? bo co ? bo się zmieni ? Nigdy w życiu w to nie uwierzę !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']Z wypowiedzi prokuratora wynika, że gdy spuszczę psa ze smyczy i wydam mu komendę siad, zostań na środku drogi, po czym rozjedzie go samochód - będzie to wypadek, bo pies mógł uciec. Cóż za logika.....[/QUOTE]
prokuratura to się nadaje. z góry zakładają, że pod nic tego nie podciągną. jeśli pod ustawę o ochronie zwierząt się nie da to niech walną sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym z kk. w końcu nagłe hamowanie, możliwość wykolejenia się pociągu, cokolwiek. dla chcącego nic trudnego, tyle, że im najwidoczniej się nie chce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mari']prokuratura to się nadaje. z góry zakładają, że pod nic tego nie podciągną. jeśli pod ustawę o ochronie zwierząt się nie da to niech walną sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym z kk. w końcu nagłe hamowanie, możliwość wykolejenia się pociągu, cokolwiek. dla chcącego nic trudnego, tyle, że im najwidoczniej się nie chce...[/QUOTE]

Trzeba jeszcze się znać na przepisach, szukać ustaw, a po co jak łatwiej stwierdzić, że nie było problemu.... mniej papierków.

[SIZE=1]To jak z interpretacją zdania z pewnego blogu "Hela i Mi, jako autystki z krwi i kości, a nie jakieś tanie podróby, pozwalały włączać na odtwarzaczu CD tylko i wyłącznie następujące płyty:" Dla mnie określenie jakieś tanie podróby dotyczy dzieci powiedzmy mniej autystycznych niż owe dziewczynki, inni stwierdzą, że to nadinterpretacja, pomimo iż samo określenie tanie podróby nie ma pozytywnego znaczenia.

A najlepiej powiedzieć, że się nie pamięta. Szkoda, że za zabicie człowieka i niepamięć o tym fakcie nie wszystkich uniewinniają.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fanta33'][URL]http://otonysa.pl/news.php?id=58763[/URL]

halo ten pies jeszcze żyje jesteście ślepi czy jak????
pomóżcie
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/200481-http-otonysa.pl-news.php-id-58763-PODPALILI-PSA[/URL]

gdzie ten pies jest czy ktoś jest z wrocka???? podobno jest w jakiejs wrocławskiej klinice
czy ktoś może sie czegoś dowiedzieć? psu zabitemu przez pociąg nie pomożecie ten jeszcze ma szanse[/QUOTE]



To link do wątku Kubusia:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/200481-Pies-podpalony-żywcem!!!!!!pilne[/URL]!!!.

Link to comment
Share on other sites

Ja całą swoją złość i nienawiść do zwyrodnialców przeniosłam na pomoc dla Kuby.Całą energię z jaką bym ich gnębiła zamienie na energię,która może uratuje mu życie.Nie mówię,ze gdyby stanęli na mojej drodze brakłoby mi sił aby ich "wyedukować"Na to też bym cos wykrzesała,ale teraz wszystkie moje siły kieruja na Kubę.Wy też możecie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...